Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Θυρεοειδής


Xru6

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά! 

Τελευταία έχω ένα θέμα με την περίοδο μου και έπρεπε να κάνω εξέταση για τον θυρεοειδή μου! Στο μικροβιολογικό μου είπαν να κάνω μόνο την TSH και μετά βλέπουμε, ωστόσο την έκανα και πήρα σήμερα τα αποτελέσματα (4.25 mL) η γυναικολόγος μου μου είπε ότι είναι στα ανώτερα όρια και ότι θα πρέπει να με δει ενδοκρινολόγος. Έκλεισα ραντεβού λοιπόν αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε εάν πρέπει να κάνω οποιαδήποτε άλλη εξέταση για να πάω πιο προετοιμασμένη; (Πχ. Τ4, Τ3) η θα μου τις κάνει εκείνος αν χρειαστεί;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Xru6 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλά! 

Τελευταία έχω ένα θέμα με την περίοδο μου και έπρεπε να κάνω εξέταση για τον θυρεοειδή μου! Στο μικροβιολογικό μου είπαν να κάνω μόνο την TSH και μετά βλέπουμε, ωστόσο την έκανα και πήρα σήμερα τα αποτελέσματα (4.25 mL) η γυναικολόγος μου μου είπε ότι είναι στα ανώτερα όρια και ότι θα πρέπει να με δει ενδοκρινολόγος. Έκλεισα ραντεβού λοιπόν αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζετε εάν πρέπει να κάνω οποιαδήποτε άλλη εξέταση για να πάω πιο προετοιμασμένη; (Πχ. Τ4, Τ3) η θα μου τις κάνει εκείνος αν χρειαστεί;

Καλησπέρα! Προσπαθείς για παιδάκι; Αν ναι θα πρέπει να πάρεις χάπι για να πέσει κάτω από 2,5..

Εμενα στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν 3,73 η tsh και πήρα χαπάκι για 20 μέρες και τώρα έχει πέσει στο 1,62! Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο εκτός αν σου πει ο γιατρός.. Εμένα μόνο με την Tsh μου έδωσε Τ4 των 50mg

Πάντως εννοείται πως το 4,25 μπορεί να σου έχει επηρεάσει την περίοδο και θέλει ρύθμιση αλλά κανένας λόγος ανησυχίας! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Καλησπέρα! Προσπαθείς για παιδάκι; Αν ναι θα πρέπει να πάρεις χάπι για να πέσει κάτω από 2,5..

Εμενα στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν 3,73 η tsh και πήρα χαπάκι για 20 μέρες και τώρα έχει πέσει στο 1,62! Όχι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο εκτός αν σου πει ο γιατρός.. Εμένα μόνο με την Tsh μου έδωσε Τ4 των 50mg

Πάντως εννοείται πως το 4,25 μπορεί να σου έχει επηρεάσει την περίοδο και θέλει ρύθμιση αλλά κανένας λόγος ανησυχίας! 

Καλησπέρα! Όχι δεν προσπαθώ για μωράκι προς το παρόν, γενικά ποτέ δεν είχα εντελώς σταθερό κύκλο αλλά διαρκούσε το πολύ 35-38 μέρες όμως τους τελευταίους 8 μήνες έχει φτάσει μέχρι και 49 μέρες με αποτέλεσμα να τρέχω συνέχεια για τεστ και χοριακες και πριν λίγες εβδομάδες έκανα γυναικολογικό έλεγχο και ήταν μια χαρά και η γυναικολόγος μου είπε να δω τον θυρεοειδή μου απλά επειδή στο ίντερνετ βλέπω ότι μερικοί λένε πως χρειάζεται και η Τ4 και η Τ3 για μια ολοκληρωμένη εξέταση είπα να πάρω και μια γνώμη από εσάς μη τυχόν πάω τελείως απροετοίμαστη..δεν είναι και το καλύτερο μου οι αιματολογικές γενικά χαχα..σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση, μακάρι να μη χρειαστεί τίποτα αλλο..με το καλό και το μωράκι σου κορίτσι μου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Xru6 είπε:

Καλησπέρα! Όχι δεν προσπαθώ για μωράκι προς το παρόν, γενικά ποτέ δεν είχα εντελώς σταθερό κύκλο αλλά διαρκούσε το πολύ 35-38 μέρες όμως τους τελευταίους 8 μήνες έχει φτάσει μέχρι και 49 μέρες με αποτέλεσμα να τρέχω συνέχεια για τεστ και χοριακες και πριν λίγες εβδομάδες έκανα γυναικολογικό έλεγχο και ήταν μια χαρά και η γυναικολόγος μου είπε να δω τον θυρεοειδή μου απλά επειδή στο ίντερνετ βλέπω ότι μερικοί λένε πως χρειάζεται και η Τ4 και η Τ3 για μια ολοκληρωμένη εξέταση είπα να πάρω και μια γνώμη από εσάς μη τυχόν πάω τελείως απροετοίμαστη..δεν είναι και το καλύτερο μου οι αιματολογικές γενικά χαχα..σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση, μακάρι να μη χρειαστεί τίποτα αλλο..με το καλό και το μωράκι σου κορίτσι μου!

Ft3 Kai ft4 προτιμούν οι ενδοκρινολόγοι να ξέρεις. Κανονικά πρεπει να σου δώσει να κανεις ενα τεράστιο πακέτο εξετάσεων. Πήγαινε μ αυτην που εκανες και θα σου γράψει τις υπόλοιπες.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ft3 Kai ft4 προτιμούν οι ενδοκρινολόγοι να ξέρεις. Κανονικά πρεπει να σου δώσει να κανεις ενα τεράστιο πακέτο εξετάσεων. Πήγαινε μ αυτην που εκανες και θα σου γράψει τις υπόλοιπες.

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καντι είπε:

Ft3 Kai ft4 προτιμούν οι ενδοκρινολόγοι να ξέρεις. Κανονικά πρεπει να σου δώσει να κανεις ενα τεράστιο πακέτο εξετάσεων. Πήγαινε μ αυτην που εκανες και θα σου γράψει τις υπόλοιπες.

Οπως τα λεει η Καντι! Ακριβως!

Εχω πολυ καλο ενδοκρινολογο αν ενδιαφερεσαι κ ειναι στην Αθηνα. Στο Ρεα. Αν χρειαστεις πες μ


DBPwp2.pngPwi7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ninamc είπε:

Οπως τα λεει η Καντι! Ακριβως!

Εχω πολυ καλο ενδοκρινολογο αν ενδιαφερεσαι κ ειναι στην Αθηνα. Στο Ρεα. Αν χρειαστεις πες μ

Σε ευχαριστώ! Εάν θέλεις στείλε μου με προσωπικό μήνυμα το όνομα του γιατρού, και πάλι σε ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μίλησαν οι πιο έμπειρες, δεν τα ήξερα όλα αυτά γιατί δεν είχα γενικά ποτέ θέμα με το θυροειδή.. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και όλα θα στρώσουν το συντομότερο!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φραουλίνο είπε:

Μίλησαν οι πιο έμπειρες, δεν τα ήξερα όλα αυτά γιατί δεν είχα γενικά ποτέ θέμα με το θυροειδή.. Σου εύχομαι ότι καλύτερο και όλα θα στρώσουν το συντομότερο!! :)

Να σαι καλά κορίτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...