Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Efinikolaou είπε:

Όχι Όχι πάντα με τον σύντροφό!

Ο 5ος λογικά δεν ξεκινάει όταν κλείσουμε την 17η :??

Σωστα μολις εισαι 17+1 διανυεις την 18η εβδομάδα αρα μπηκες στον 5ο!❤️ 

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Στην β επιπέδου σας είπαν να πάτε μόνες χωρίς τους άντρες σας; Στην αυχενική είχαν αφήσει τον άντρα μου, αλλά τώρα που πήρα να κλείσω για β μου είπαν να πάω μόνη .

Και εμεις αυχενικη με τον ανδρα μου,  αλλα στη β επιπέδου τωρα μου ειπαν μονη μου γιατι πλεον είναι πιο αυστηρά τα μετρα κ μου ειπε η γιατρος ειδικα Αθήνα κάνουν κ συχνα ελεγχους και αυτη θελει να ειναι τυπικη,  αν κ δεν μενουμε Αθήνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω . Στην β επιπέδου σας είπαν να πάτε μόνες χωρίς τους άντρες σας; Στην αυχενική είχαν αφήσει τον άντρα μου, αλλά τώρα που πήρα να κλείσω για β μου είπαν να πάω μόνη .

Μόνη και στις 2.Υποχρεωτικα.Μονη και στη γυναικολογο στους υπερηχους εξαρχης.Τα μετρα θα γίνουν ακομα πιο αυστηρα απο δω και περα.

Just now, Τουτουνι είπε:

Εγώ είμαι αδυνατουλα, ο ένας πλακούντας είναι μπροστά ο άλλος πίσω αλλά είναι νωρίς!!!! 

Προσθιος ειναι κ μενα γι αυτο δεν την καταλαβαινω!!!Ειναι σαν μαξιλαρακι!Τον ειδαμε μπροστά μπροστά στη μεση στην οθόνη.

Just now, Hope.2019 είπε:

O 5oς ξεκινα 18εβδομαδες ακριβώς...

Οταν συμπληρωσεις τη 18η βδομάδα.

Just now, Mariachi είπε:

Στεναχωρέθηκα γτ στον γιο μας είμασταν μαζί σε όλες τις εξετάσεις και τώρα δεν έρχεται σε καμία γτ δεν επιτρέπεται . Τον κορωνοιο μου μέσα ! 

Το ιδιο κι εμεις!Κι ειναι το πρωτο μας!Και μαλλον και το τελευταιο!

Που να δειτε στο μαιευτηριο!

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Στεναχωρέθηκα γτ στον γιο μας είμασταν μαζί σε όλες τις εξετάσεις και τώρα δεν έρχεται σε καμία γτ δεν επιτρέπεται . Τον κορωνοιο μου μέσα ! 

εγω ειχα παρει τον αντρα και το παιδι μου..ειναι αναλογως τον γιατρο απο οτι εχω καταλαβει.. βεβαια οσο περνανε οι μερες γινονται και πιο αυστηρα τα μετρα οποτε ειναι και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

@Paris.33  με έχεις μπερδέψει χαχαχα..εγώ που αύριο είμαι ακριβώς 18 εβδ μπαίνω αύριο στον 5ο ή είμαι ήδη εδώ και μια βδομάδα? χαχαχα...γιατί εγώ νομίζω ότι μπαίνω αύριο...έτσι λέω τουλάχιστον όταν με ρωτάνε..

 

εμένα για την β επιπέδου δεν μου είπαν ακόμα τίποτα για συνοδό, θα με πάρουν λίγες μέρες πριν τηλ και θα μάθουμε...αν και ο άντρας μου και στον γιατρό μας και στην αυχενική ήταν μαζί μου μέσα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ani!! @Joka Η γυναικολογος δεν αφήνει μωρά και συζύγους αφήνει μόνο στις εγκύους , αλλά ποιος θα κρατάει τον μικρό ; Όποτε ούτε στην γυναικολόγο έρχεται . Και για το μαιευτήριο φοβάμαι και να ρωτήσω . 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

@Paris.33  με έχεις μπερδέψει χαχαχα..εγώ που αύριο είμαι ακριβώς 18 εβδ μπαίνω αύριο στον 5ο ή είμαι ήδη εδώ και μια βδομάδα? χαχαχα...γιατί εγώ νομίζω ότι μπαίνω αύριο...έτσι λέω τουλάχιστον όταν με ρωτάνε..

 

εμένα για την β επιπέδου δεν μου είπαν ακόμα τίποτα για συνοδό, θα με πάρουν λίγες μέρες πριν τηλ και θα μάθουμε...αν και ο άντρας μου και στον γιατρό μας και στην αυχενική ήταν μαζί μου μέσα...

Στον 5ο μπαινεις οταν ολοκληρωσεις τη 18η βδομαδα και μπεις στη 19η.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou said:

Λέτε Ε? Είμαι μέσα στο άγχος γαμωτη 

Μην αγχώνεσαι βρε κορίτσι... Θα έρθει η ώρα! 
εγώ που έχω εμπειρία από το πρώτο και με 2 τώρα τα κατάλαβα 17 και κάτι.. και ακόμα και σήμερα (18κ6) τα καταλαβαινω κάθε μέρα μεν αλλά όχι έντονα. Μικρά κλωτσιδακια βαθιά μέσα ... δε βάζω χέρι να καταλάβω απ έξω από την κοιλιά με τίποτα. Και όχι όλη την ώρα.. που και που

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Μόνη και στις 2.Υποχρεωτικα.Μονη και στη γυναικολογο στους υπερηχους εξαρχης.Τα μετρα θα γίνουν ακομα πιο αυστηρα απο δω και περα.

Προσθιος ειναι κ μενα γι αυτο δεν την καταλαβαινω!!!Ειναι σαν μαξιλαρακι!Τον ειδαμε μπροστά μπροστά στη μεση στην οθόνη.

Οταν συμπληρωσεις τη 18η βδομάδα.

Το ιδιο κι εμεις!Κι ειναι το πρωτο μας!Και μαλλον και το τελευταιο!

Που να δειτε στο μαιευτηριο!

 

Just now, mommytobe είπε:

@Paris.33  με έχεις μπερδέψει χαχαχα..εγώ που αύριο είμαι ακριβώς 18 εβδ μπαίνω αύριο στον 5ο ή είμαι ήδη εδώ και μια βδομάδα? χαχαχα...γιατί εγώ νομίζω ότι μπαίνω αύριο...έτσι λέω τουλάχιστον όταν με ρωτάνε..

 

εμένα για την β επιπέδου δεν μου είπαν ακόμα τίποτα για συνοδό, θα με πάρουν λίγες μέρες πριν τηλ και θα μάθουμε...αν και ο άντρας μου και στον γιατρό μας και στην αυχενική ήταν μαζί μου μέσα...

Εγώ νομίζω πως αύριο μπαίνεις! Κι εγώ π.χ σε μια βδομάδα μπαίνω!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Χθες πήγαμε γιατρό και την είδα!! Ειναι όλα μια χαρά δόξα το θεό και δεν χόρταινα να τη βλέπω!! 

Κλεισαμε και β επιπέδου 12/10 οπότε αντε να περάσουν οι μέρες...

Motherbaby είχα αγοράσει και για τα δύο μου παιδιά και βγήκαν όλα πάρα πολύ καλά και είναι και οικονομικά!! 

  • Μου αρέσει 6

Xr0Qp3.png

7yzup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mommytobe είπε:

@Paris.33  με έχεις μπερδέψει χαχαχα..εγώ που αύριο είμαι ακριβώς 18 εβδ μπαίνω αύριο στον 5ο ή είμαι ήδη εδώ και μια βδομάδα? χαχαχα...γιατί εγώ νομίζω ότι μπαίνω αύριο...έτσι λέω τουλάχιστον όταν με ρωτάνε..

 

εμένα για την β επιπέδου δεν μου είπαν ακόμα τίποτα για συνοδό, θα με πάρουν λίγες μέρες πριν τηλ και θα μάθουμε...αν και ο άντρας μου και στον γιατρό μας και στην αυχενική ήταν μαζί μου μέσα...

Εμενα το πινακακι μου λεει 5ος μηνας 18, 19, 20, 21 εβδομάδα, η 18η εβδομάδα ξεκιναει μολις κλεισεις την 17η και εισαι 17+1 κ ετσι γραφει κ η εφαρμογή που εχω κατεβασει να σ πω και την αλήθεια 

https://www.eleftheia.gr/enimerosi/meeftiki/h_zoh_ths_egkyoy/448-zoh-gynaikas-18h-ebdomada

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Εμενα το πινακακι μου λεει 5ος μηνας 18, 19, 20, 21 εβδομάδα, η 18η εβδομάδα ξεκιναει μολις κλεισεις την 17η και εισαι 17+1 κ ετσι γραφει κ η εφαρμογή που εχω κατεβασει να σ πω και την αλήθεια 

Οπότε είμαι ήδη στον 5ο...σωστα?χαχαχα..ααχ πρέπει να μου τα εξηγήσει και ο γιατρός..ειτε με βδομάδες είτε με ΠΗΤ το αργότερο μεθαύριο μπαίνω στον 5ο χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Οπότε είμαι ήδη στον 5ο...σωστα?χαχαχα..ααχ πρέπει να μου τα εξηγήσει και ο γιατρός..ειτε με βδομάδες είτε με ΠΗΤ το αργότερο μεθαύριο μπαίνω στον 5ο χαχαχαχα

https://paixnidaki.com/pos-tha-ipologiso-ton-mina-tis-egkimosinis/

Εγω αυτο το πινακακι εχω! Τον γιατρο μου δεν τον ρωτησα γιατι νομίζω το παει βαση ΠΗΤ, ωστόσο το συμπέρασμα το εβγαλα βαση αυτων που διαβασα και της εφαρμογής..  Το θεμα ειναι να πορευομαστε με υγεια και να ειναι καλα τα μπεμπακια μας, σε κάθε περίπτωση :x

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπε η γιατρός μου στην αυχενικη οτι συνεργαζεται με εναν γυναικολογο που μπορω να παω ειτε στο ιατρείο του ειτε στο Ιασώ.. απλα στο ιασω απαγορευοταν ο άντρας μου να ειναι ενω στο ιατρείο του που ηταν πολυυ πιο μακρια θα μπορουσε να ερθει.. και επειδή ειναι το πρωτο μας μωρακι και με την κατάσταση δεν εχει ερθει σε κανεναν υπέρηχο φυσικά και προτίμησα το ιατρείο του για να νιώσει κι αυτός οπως νιωθω εγω καθε φορά που το βλέπω.. ειναι πολυ κρίμα για τους άντρες μας να μένουν εξω απ ολο αυτό ειδικα αν το περναμε πρωτη φορα.. και δεν ξέρω και τι θα γίνεται με τα μαιευτηρια τον Φεβρουάριο, αν θα τους επιτρέπουν να ειναι μαζί μας έστω στις ωδίνες ή θα το περάσουμε μονες μας..

Εγω πάντως παρήγγειλα το καρότσι μεσω internet τωρα στις εκπτωσεις και μου βγηκε απιστευτο... πηρα απο lorelli το ines 2in1 και ειχε ολα τα κριτήρια που ήθελα.. 114€ μαζι με port bebe και δωρο μαρσιπο.. επειδή είμαι βρεφονηπιοκομος και προσεχω παιδάκια, καθε φορά που χρειαζόταν να τα κοιμήσω στο καρότσι παλευα.. ηταν καποια κατι τανκ με ροδες που μαγκωναν συνέχεια, πολυ βαριά και μου εσπαγαν τα νευρα. οποτε το ειχα στο νου μου να ειναι ελαφρυ και οι ρόδες να γυρίζουν ευκολα 360°.. συν το οτι εχει τα πιο ωραια σχεδια που εχω δει σε καροτσι. Να προσθέσω οτι εχει και "αναρτήσεις " που σημαίνει οτι δεν κολλάει αν υπαρχουν λακουβες ή ειναι περιεργος ο δρόμος με αποτελεσμα το παιδι να πηγαινει σαν να το βαλες στο μπλέντερ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...μόλις γυρίσαμε από υπέρηχο....αλλαγή ....το πιθανό αγοράκι μας έγινε κοριτσάρα..χαχα...άρα στην λίστα με τις τσουπρες κ εμείς.28του μήνα β επιπέδου τώρα

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...