Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Despoina1988 είπε:

      Δεν δίνουν τα ουτροτζεσταν για τις συσπάσεις κυρίως τα δίνουν σαν υποστήριξη προγεστερόνης για να βοηθήσει την μήτρα να υποστηρίξει το αρχομενο έμβρυο . επίσης και η βιοχημική αποβολή λέγεται .

      Ναι προγεστερονη ειναι αλλα τη δινουν σωρηδον και για συσπασεις οπως το μαγνησιο, ειτε στοματικα ειτε κολπικα, προληπτικα. Με την ιδια ευκολια που δινουν πχ φολικο που οντως ειναι απολυτως απαραιτητο. 

      Ναι βιοχημικη αποβολη. Απλα δεν υπαρχει εμβρυο. 

      • Μου αρέσει 1

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...μόλις γυρίσαμε από υπέρηχο....αλλαγή ....το πιθανό αγοράκι μας έγινε κοριτσάρα..χαχα...άρα στην λίστα με τις τσουπρες κ εμείς.28του μήνα β επιπέδου τώρα

Λοιπον αυτο δεν το καταλαβαινω! το κοριτσι καταλαβαινω να γινει αγορι το αναποδο πως γινεται;;;; Οπως και να εχει πως αισθανεσαι για την αλλαη αυτη;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...μόλις γυρίσαμε από υπέρηχο....αλλαγή ....το πιθανό αγοράκι μας έγινε κοριτσάρα..χαχα...άρα στην λίστα με τις τσουπρες κ εμείς.28του μήνα β επιπέδου τώρα

Ου α ου!! Καλε οντως παραξενο! Στην αυχενικη σας είπαν για αγορακι;; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια εμείς λέμε μετά την Β επιπέδου να παραγγείλουμε κούνια και καρότσι. Εχουμε ήδη βρει ποια θα πάρουμε.

Όμως ήθελα να ρωτήσω στα υπόλοιπα πραγματάκια τι χρειαζόμαστε; Δλδ από μπιμπερό, ρουχαλάκια , κλπ Γιατί εχω μπερδευτει με οσα λενε οτι ειναι καλο να τα παρεις. Νομιζω οτι και στα μαγαζια στα λενε ολα χρησιμα αλλα δεν θελω να παρω και αχρηστα πραγματα που σου προτεινουν στα μαγαζια.

Ρουχαλακια πχ ποσα χρειαζονται και τι νουμερο ας πουμε; 

Οσες ειστε ηδη μανουλες  και ξέρετε πειτε μας!

Ως παλιά καραβάνα κ μέλλουσα-πρώτα ο Θεός πολύτεκνη-θα σας πω τις καλθτερςς κ πιο άχρηστες αγορές μου. 

Καλυτερες:

μαρσιπος αγκαλιάς (εχω πλέον πάνω από 5, σλινγκ και μει ται). Μ έχουν δώσει ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ κ ειλικρινά είναι ότι καλύτερο έχω πάρει εβερ. 

Κάγκελο για το πλάι του διπλού κρεβατιού μας. Βάζω το εκάστοτε μωρο μέχρι να φύγει από μας κ έτσι κοιμάμαι σαν άνθρωπος κ όταν χρειαστεί θηλάζω. 

Κάθισμα αυτοκινήτου. Πουθενά χωρίς αυτό. Μέχρι 12 ετών. 

Ριλαξ που κουνιέται. 

 Φορμακια μακρυμανικα αναλόγως μωρου. Τα 0 τα φοράνε μετά βίας 7 μέρες. Μετά 3αρια.τουλαχιστον.

Πανες.πολλες.θα. Παρά πολλές. .θα πηξετε στο σ.. Τό χαχαχχα

Υπνοσακο. Σωτήριος. 

Θήλαστρο και αποστειρωτή μόνο αν χρησιμοποιείς θήλαστρο. Ειδάλλως ντεμι. 

Παντελως άχρηστα... Κούνια βρεφικό κρεββάτι. Ούτε μια φορά. Όλα μαζί μας τα μεγάλωσα. Η μοναδική χρήση ήταν να τη γεμίζω ασιδερωτα :-D:-Dμαζι εννοείται πακέτο σεντονακια, κουβερτούλες κλπ που απλα σώθηκαν καινούρια σε άλλους. 

Καρότσι. Ναι μη γελάτε. Χρησιμοποίησα καρότσι στα 2 πρώτα μετά τα 2.5 που δε μπορούσα πια να τα έχω στο μαρσιπο.ο τρίτος δε το σιχαίνεται. Ούτε μια βόλτα. Ποτε. Χαχχα

Μπιμπερό. Κανένα. Ποτε. 3 παιδια μόνο βυζι κ δόξα τω Θεω. Αχαχχα. Αν σκοπεύεις να θηλάσεις το να μην έχεις μπιμπερό σε πεισμωνει περισσότερο να τα καταφέρεις. Αλήθεια! 

Αν θυμηθώ κ άλλα θα σας γράψω. Αν τα ήξερα όλα αυτά τότε πιστέψε με θα χα γλιτωσει πολλές χιλιάδες ευρώ... 

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, pharmacy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...μόλις γυρίσαμε από υπέρηχο....αλλαγή ....το πιθανό αγοράκι μας έγινε κοριτσάρα..χαχα...άρα στην λίστα με τις τσουπρες κ εμείς.28του μήνα β επιπέδου τώρα

Καλώς ήρθες στο κλάμπ με τις αλλαγές! Και εμείς αγόρι περιμέναμε, κορίτσαρος μας βγήκε....αν και έχω μια επιφύλαξη μέχρι την Β επιπέδου! Ποτέ δεν ξέρεις...:P

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Geonutr-mama είπε:

Ως παλιά καραβάνα κ μέλλουσα-πρώτα ο Θεός πολύτεκνη-θα σας πω τις καλθτερςς κ πιο άχρηστες αγορές μου. 

Καλυτερες:

μαρσιπος αγκαλιάς (εχω πλέον πάνω από 5, σλινγκ και μει ται). Μ έχουν δώσει ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ κ ειλικρινά είναι ότι καλύτερο έχω πάρει εβερ. 

Κάγκελο για το πλάι του διπλού κρεβατιού μας. Βάζω το εκάστοτε μωρο μέχρι να φύγει από μας κ έτσι κοιμάμαι σαν άνθρωπος κ όταν χρειαστεί θηλάζω. 

Κάθισμα αυτοκινήτου. Πουθενά χωρίς αυτό. Μέχρι 12 ετών. 

Ριλαξ που κουνιέται. 

 Φορμακια μακρυμανικα αναλόγως μωρου. Τα 0 τα φοράνε μετά βίας 7 μέρες. Μετά 3αρια.τουλαχιστον.

Πανες.πολλες.θα. Παρά πολλές. .θα πηξετε στο σ.. Τό χαχαχχα

Υπνοσακο. Σωτήριος. 

Θήλαστρο και αποστειρωτή μόνο αν χρησιμοποιείς θήλαστρο. Ειδάλλως ντεμι. 

Παντελως άχρηστα... Κούνια βρεφικό κρεββάτι. Ούτε μια φορά. Όλα μαζί μας τα μεγάλωσα. Η μοναδική χρήση ήταν να τη γεμίζω ασιδερωτα :-D:-Dμαζι εννοείται πακέτο σεντονακια, κουβερτούλες κλπ που απλα σώθηκαν καινούρια σε άλλους. 

Καρότσι. Ναι μη γελάτε. Χρησιμοποίησα καρότσι στα 2 πρώτα μετά τα 2.5 που δε μπορούσα πια να τα έχω στο μαρσιπο.ο τρίτος δε το σιχαίνεται. Ούτε μια βόλτα. Ποτε. Χαχχα

Μπιμπερό. Κανένα. Ποτε. 3 παιδια μόνο βυζι κ δόξα τω Θεω. Αχαχχα. Αν σκοπεύεις να θηλάσεις το να μην έχεις μπιμπερό σε πεισμωνει περισσότερο να τα καταφέρεις. Αλήθεια! 

Αν θυμηθώ κ άλλα θα σας γράψω. Αν τα ήξερα όλα αυτά τότε πιστέψε με θα χα γλιτωσει πολλές χιλιάδες ευρώ... 

 

Μα τι ωραια που τα ειπες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani!! είπε:

με μια μικρη σημειωση εμεις λογω 2,600 σε κιλα τοτε φορουσαμε τα φορμακια 0  3 μηνες..

Ε γι αυτό είπα αναλόγως κιλών ντε :grin:

Βασικά κ αναλόγως εταιρείας, της mother are το 0 στα φορμακια είναι για 6μηνωνε χαχαχαχα οπότε τα φορούσαν καιρό. Από τζάμπο πάλι.. Τζάμπα πήγαν χαχαχ

  • Μου αρέσει 2

mij0p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Geonutr-mama είπε:

Ως παλιά καραβάνα κ μέλλουσα-πρώτα ο Θεός πολύτεκνη-θα σας πω τις καλθτερςς κ πιο άχρηστες αγορές μου. 

Καλυτερες:

μαρσιπος αγκαλιάς (εχω πλέον πάνω από 5, σλινγκ και μει ται). Μ έχουν δώσει ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ κ ειλικρινά είναι ότι καλύτερο έχω πάρει εβερ. 

Κάγκελο για το πλάι του διπλού κρεβατιού μας. Βάζω το εκάστοτε μωρο μέχρι να φύγει από μας κ έτσι κοιμάμαι σαν άνθρωπος κ όταν χρειαστεί θηλάζω. 

Κάθισμα αυτοκινήτου. Πουθενά χωρίς αυτό. Μέχρι 12 ετών. 

Ριλαξ που κουνιέται. 

 Φορμακια μακρυμανικα αναλόγως μωρου. Τα 0 τα φοράνε μετά βίας 7 μέρες. Μετά 3αρια.τουλαχιστον.

Πανες.πολλες.θα. Παρά πολλές. .θα πηξετε στο σ.. Τό χαχαχχα

Υπνοσακο. Σωτήριος. 

Θήλαστρο και αποστειρωτή μόνο αν χρησιμοποιείς θήλαστρο. Ειδάλλως ντεμι. 

Παντελως άχρηστα... Κούνια βρεφικό κρεββάτι. Ούτε μια φορά. Όλα μαζί μας τα μεγάλωσα. Η μοναδική χρήση ήταν να τη γεμίζω ασιδερωτα :-D:-Dμαζι εννοείται πακέτο σεντονακια, κουβερτούλες κλπ που απλα σώθηκαν καινούρια σε άλλους. 

Καρότσι. Ναι μη γελάτε. Χρησιμοποίησα καρότσι στα 2 πρώτα μετά τα 2.5 που δε μπορούσα πια να τα έχω στο μαρσιπο.ο τρίτος δε το σιχαίνεται. Ούτε μια βόλτα. Ποτε. Χαχχα

Μπιμπερό. Κανένα. Ποτε. 3 παιδια μόνο βυζι κ δόξα τω Θεω. Αχαχχα. Αν σκοπεύεις να θηλάσεις το να μην έχεις μπιμπερό σε πεισμωνει περισσότερο να τα καταφέρεις. Αλήθεια! 

Αν θυμηθώ κ άλλα θα σας γράψω. Αν τα ήξερα όλα αυτά τότε πιστέψε με θα χα γλιτωσει πολλές χιλιάδες ευρώ... 

 

Καλημέρα! Ωωωω παρα πολύ κατατοπιστικη και βοηθητική. Γιατί πραγματικά είναι πολλά τα άχρηστα πράγματα που στα επιβάλουν οι πωλητές ως αναγκαία και καλό είναι να έχουμε μια εικόνα πριν ψωνίσουμε...

Κορίτσι μου , επίσης και εσύ @Ani!! μου έχετε ψωνίσει καθόλου ρουχαλακια orchestra; Πώς είναι από νούμερα; Γιατί αν έχεις την κάρτα club τους μου είπαν ότι συμφέρουν πολύ!

 

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Ωωωω παρα πολύ κατατοπιστικη και βοηθητική. Γιατί πραγματικά είναι πολλά τα άχρηστα πράγματα που στα επιβάλουν οι πωλητές ως αναγκαία και καλό είναι να έχουμε μια εικόνα πριν ψωνίσουμε...

Κορίτσι μου , επίσης και εσύ @Ani!! μου έχετε ψωνίσει καθόλου ρουχαλακια orchestra; Πώς είναι από νούμερα; Γιατί αν έχεις την κάρτα club τους μου είπαν ότι συμφέρουν πολύ!

 

Στα orchestra θα βρεις ρούχα και άλλα σε πολύ καλές τιμές. Χωρίς κάρτα όμως θεωρούνται ακριβά. Ψώνισα τα πρώτα φορμακια του μπεμπουλη από εκεί. Διάλεξα βαμβακερά και βελουτε. Μια χαρά ηταν. Και φανελάκια. Αυτά δεν είναι άψογα ποιοτικά αλλά μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους. Τώρα θα ξαναπάρω. Τα νούμερα θέλουν προσοχή γιατί είναι στενές γραμμές. Πχ ο μικρός για καλοκαίρι ενώ ήταν 4-6, φόρεσε των 9 μηνών για να είναι κανονικά. 

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Ωωωω παρα πολύ κατατοπιστικη και βοηθητική. Γιατί πραγματικά είναι πολλά τα άχρηστα πράγματα που στα επιβάλουν οι πωλητές ως αναγκαία και καλό είναι να έχουμε μια εικόνα πριν ψωνίσουμε...

Κορίτσι μου , επίσης και εσύ @Ani!! μου έχετε ψωνίσει καθόλου ρουχαλακια orchestra; Πώς είναι από νούμερα; Γιατί αν έχεις την κάρτα club τους μου είπαν ότι συμφέρουν πολύ!

 

Καλημερα! πραγματο τα orchestra εχει μικρα νουμερακια..  νομιζω τα πιο φυσιολογικα νουμερα ειναι των hm και zara. Στην αρχη δεν κοβει το ματι μας σαν νεες μαμαδες αλλα μετα θα  βλεπετε κ εσεις τη διαφορα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! said:

Καλημερα! πραγματο τα orchestra εχει μικρα νουμερακια..  νομιζω τα πιο φυσιολογικα νουμερα ειναι των hm και zara. Στην αρχη δεν κοβει το ματι μας σαν νεες μαμαδες αλλα μετα θα  βλεπετε κ εσεις τη διαφορα

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια !! 
Για τα νούμερα συμφωνώ απόλυτα. Τα hm και Zara είναι φυσιολογικά. Και είναι και καλά ρουχαλάκια. Μου έχουν δώσει hm χρόνων που τα φόρεσε και ο δικός μου και πάλι δεν έπαθαν τίποτα. 
Τα orchestra με κάρτα τα μωρουδιακά είναι οκ (μικρά αρκετά τα νούμερα για τα δεδομένα μας) αλλά πιο μετά εμένα με χάλασε το πατρόν. Δηλ ο μικρός μου που είναι πολύ αδύνατος και ψηλός για την ηλικία του για να του κάνουν τα παντελόνια στο μήκος έπρεπε να είναι τσουβάλια. 
Για εμένα είναι κρίμα να πετάξετε λεφτά στα ρούχα των μωρών γιατί θα τα αλλάζουν συνέχεια και μέσα στο σπίτι μόνο εύκολα φορμάκια χρειάζονται στην αρχή. Ο δικός μου που γεννήθηκε Ιούνιο τον ειχα 3 μήνες μόνο με φανελάκια αμάνικα και στις εξόδους (5-6) έβαλε κάτι πιο περιποιημένα που ήταν και άβολα στην αλλαγή πάνας. 
Πάει το κατούρημα , το χεσιμο και οι γουλιές σύννεφο στην αρχή ... δε μένει ρούχο πάνω από 3 ώρες ... ;) 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Καλημερα! πραγματο τα orchestra εχει μικρα νουμερακια..  νομιζω τα πιο φυσιολογικα νουμερα ειναι των hm και zara. Στην αρχη δεν κοβει το ματι μας σαν νεες μαμαδες αλλα μετα θα  βλεπετε κ εσεις τη διαφορα

καλημέρα....εγώ είμαι τελείως άχρηστη και δεν κόβει ντιπ το μάτι μου...εδώ για μένα παω στην αγορά, βλέπω κάτι και δεν ξέρω αν μου κάνει ή όχι..φανταστείτε τι έχει να γίνει με τα ρούχα του μωρού χαχαχααχ

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

@Ani!! @Ele@nΕυχαριστώ κορίτσια μου.. Οπότε αν είναι έτσι και έχουν στενές γραμμές δηλαδή να είναι για μια ηλικία μικρότερα καλύτερα για τα πρώτα να αγοράσω H&M που σκεφτόμουν και μετά που θα μάθω και το μωρό μου να αγοράσω τα επόμενα από orchestra.. Γιατί θα τα αγοράσω , θα τα πλύνω, θα τα σιδερώσω οπότε δεν θα αλλάζονται μετά!

Just now, chris79 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια !! 
Για τα νούμερα συμφωνώ απόλυτα. Τα hm και Zara είναι φυσιολογικά. Και είναι και καλά ρουχαλάκια. Μου έχουν δώσει hm χρόνων που τα φόρεσε και ο δικός μου και πάλι δεν έπαθαν τίποτα. 
Τα orchestra με κάρτα τα μωρουδιακά είναι οκ (μικρά αρκετά τα νούμερα για τα δεδομένα μας) αλλά πιο μετά εμένα με χάλασε το πατρόν. Δηλ ο μικρός μου που είναι πολύ αδύνατος και ψηλός για την ηλικία του για να του κάνουν τα παντελόνια στο μήκος έπρεπε να είναι τσουβάλια. 
Για εμένα είναι κρίμα να πετάξετε λεφτά στα ρούχα των μωρών γιατί θα τα αλλάζουν συνέχεια και μέσα στο σπίτι μόνο εύκολα φορμάκια χρειάζονται στην αρχή. Ο δικός μου που γεννήθηκε Ιούνιο τον ειχα 3 μήνες μόνο με φανελάκια αμάνικα και στις εξόδους (5-6) έβαλε κάτι πιο περιποιημένα που ήταν και άβολα στην αλλαγή πάνας. 
Πάει το κατούρημα , το χεσιμο και οι γουλιές σύννεφο στην αρχή ... δε μένει ρούχο πάνω από 3 ώρες ... ;) 

Σκεφτόμουν H&M στην αρχή αλλά φοβόμουν την ποιότητα. Αφού είναι καλά όπως λέτε κορίτσια γιατί να μην αγοράσω από εκεί; Είναι και πολύ φθηνά!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

O 5oς ξεκινα 18εβδομαδες ακριβώς...

Όταν την κλείνεις την 18η?

17 ώρες πρίν, Τουτουνι είπε:

Εμένα στην αυχενική δεν μπήκε μέσα!!! Φαντάζομαι ούτε στη β επιπέδου..

Εγώ όπως τα μετράω ο 5ος ξεκινάει 18+1!

Οπότε μόλις κλείνουμε την 17η !!! Δλδ εγώ μπαίνω στον 5ο !


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

@Ani!! @Ele@nΕυχαριστώ κορίτσια μου.. Οπότε αν είναι έτσι και έχουν στενές γραμμές δηλαδή να είναι για μια ηλικία μικρότερα καλύτερα για τα πρώτα να αγοράσω H&M που σκεφτόμουν και μετά που θα μάθω και το μωρό μου να αγοράσω τα επόμενα από orchestra.. Γιατί θα τα αγοράσω , θα τα πλύνω, θα τα σιδερώσω οπότε δεν θα αλλάζονται μετά!

Σκεφτόμουν H&M στην αρχή αλλά φοβόμουν την ποιότητα. Αφού είναι καλά όπως λέτε κορίτσια γιατί να μην αγοράσω από εκεί; Είναι και πολύ φθηνά!

Τα hm εχουν καλα βρεφικα ρουχα και βαμβακερα..επισης αν θες δωσε και καποια ρουχαλακια που δεν θες να παρεις  και εκπτωτικα κουπονια με 15% εκπτωαη σε καθε τεμαχιο.. Στις πιο ακριβες αγορες φαινεται αυτη η εκπτωση η αληθεια ειναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...