Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ 5 μέρες έμεινα και φαντάσου πως δεν είχα και το μωρό μου! Μην ανησυχείς, θα περάσουν οι μέρες θα έχεις παρέα τα άλλα κορίτσια. Εμένα μου έκανε απίστευτο καλό ότι είχα παρέα στο δωμάτιο. Έρχοταν και ο άντρας μου αλλά να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με βοήθησε η συζήτηση με τα άλλα κορίτσια στο δωμάτιο.

εγώ σκεφτόμουνα μονόκλινο για να τον έχω τις 2 πρώτες μέρες κοντά μου ρε συ... τι να κάνω δεν ξέρω πραγματικά


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

εγώ σκεφτόμουνα μονόκλινο για να τον έχω τις 2 πρώτες μέρες κοντά μου ρε συ... τι να κάνω δεν ξέρω πραγματικά

Κορίτσι μου και εγω μονοκλινο πηρα για αυτο το λογο,  για να ειμαστε μαζι.  Και οχι επειδή θα εκανα καισαρική και ειχα σκοπο και για rooming in, οι μαιες στην κλινική ηταν απίστευτα εξυπηρετικες, αλλα για να ζησουμε τις  πρώτες στιγμες μαζι σαν οικογένεια! Και αν και πλήρωσα 200 ευρω παραπανω,  παλι δεν θα το αλλαζα με τιποτα! Το πρωτο πρωινο που ξυπνησαμε και οι 3❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

εγώ σκεφτόμουνα μονόκλινο για να τον έχω τις 2 πρώτες μέρες κοντά μου ρε συ... τι να κάνω δεν ξέρω πραγματικά

Κοίταξε σίγουρα θα είσαι πιο ήρεμη αν δεν θες να σε ξυπνάνε και τα υπόλοιπα μωράκια! Εγώ εν τέλει λέω καλύτερα που είχα παρέα γιατί τελικά μου πήραν μακριά μου το μωρό κ θα είχα λαλήσει. Είχα αρχικά rooming in αλλά ζήτησα από το γιατρό μου και με άλλαξαν δωμάτιο και πήγα χωρίς rooming in. Τελικά με βάλανε σε δωμάτιο με μια άλλη κοπέλα που είχε προωρακι και ήταν και αυτό στη ΜΕΝΝ. Πάντως όπως και να έχει μπορείς να αλλάξεις δωμάτιο ότι και αν γίνει!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσι μου και εγω μονοκλινο πηρα για αυτο το λογο,  για να ειμαστε μαζι.  Και οχι επειδή θα εκανα καισαρική και ειχα σκοπο και για rooming in, οι μαιες στην κλινική ηταν απίστευτα εξυπηρετικες, αλλα για να ζησουμε τις  πρώτες στιγμες μαζι σαν οικογένεια! Και αν και πλήρωσα 200 ευρω παραπανω,  παλι δεν θα το αλλαζα με τιποτα! Το πρωτο πρωινο που ξυπνησαμε και οι 3❤️

Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες? 

Αν δε μπορείς εδώ στείλε μου πμ

Σκέφτομαι κι εγώ για μονόκλινο γι αυτό ρωτάω 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κοίταξε σίγουρα θα είσαι πιο ήρεμη αν δεν θες να σε ξυπνάνε και τα υπόλοιπα μωράκια! Εγώ εν τέλει λέω καλύτερα που είχα παρέα γιατί τελικά μου πήραν μακριά μου το μωρό κ θα είχα λαλήσει. Είχα αρχικά rooming in αλλά ζήτησα από το γιατρό μου και με άλλαξαν δωμάτιο και πήγα χωρίς rooming in. Τελικά με βάλανε σε δωμάτιο με μια άλλη κοπέλα που είχε προωρακι και ήταν και αυτό στη ΜΕΝΝ. Πάντως όπως και να έχει μπορείς να αλλάξεις δωμάτιο ότι και αν γίνει!

επειδή θα γεννήσω σε κλινική η συγκεκριμένη δεν μου φαίνεται τόσο άνετη στο να μου αλλάξει δωμάτιο μάλλον θα θέλουν να τα ακουμπήσω κανονικά. για ρουμινγκ ιν ναι αν δω οτι τα χάνω εννοείται οτι θα τους πω να το παίρνουν. αυτό που με τρομάζει είναι οτι θα μείνω μόνη μου με καισαρική. ο άνδρας μου μπορεί να κάτσει 2 μέρες μόνο


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

επειδή θα γεννήσω σε κλινική η συγκεκριμένη δεν μου φαίνεται τόσο άνετη στο να μου αλλάξει δωμάτιο μάλλον θα θέλουν να τα ακουμπήσω κανονικά. για ρουμινγκ ιν ναι αν δω οτι τα χάνω εννοείται οτι θα τους πω να το παίρνουν. αυτό που με τρομάζει είναι οτι θα μείνω μόνη μου με καισαρική. ο άνδρας μου μπορεί να κάτσει 2 μέρες μόνο

Καθόλου μην ανησυχείς! Κι εγώ καισαρική έκανα! Αλήθεια σου λέω εκτός από την πρώτη μέρα δεν θα χρειαστείς βοήθεια. Ότι χρειάζεται φωνάζεις και τις μαίες! Αλλά πραγματικά εγώ που είμαι και φυγόπονη σου λέω τίποτα δεν κατάλαβα. Την πρώτη μέρα γέννησα 11 το πρωί και στις 6 με σήκωσαν και έβγαλα και τον καθετήρα μια χαρά ήμουν! Και όσο πρόλαβα να φροντίσω το μωρό πριν μου το πάρουν τα κατάφερνα. Ότι χρειάζεσαι θα φωνάζεις και τις μαίες! Θα κάνεις επισκληριδιο; Αν ναι, θα είσαι πολύ καλά και θα σου βάζουν συνέχεια παυσίπονα και δεν θα νιώθεις πόνο !

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καθόλου μην ανησυχείς! Κι εγώ καισαρική έκανα! Αλήθεια σου λέω εκτός από την πρώτη μέρα δεν θα χρειαστείς βοήθεια. Ότι χρειάζεται φωνάζεις και τις μαίες! Αλλά πραγματικά εγώ που είμαι και φυγόπονη σου λέω τίποτα δεν κατάλαβα. Την πρώτη μέρα γέννησα 11 το πρωί και στις 6 με σήκωσαν και έβγαλα και τον καθετήρα μια χαρά ήμουν! Και όσο πρόλαβα να φροντίσω το μωρό πριν μου το πάρουν τα κατάφερνα. Ότι χρειάζεσαι θα φωνάζεις και τις μαίες! Θα κάνεις επισκληριδιο; Αν ναι, θα είσαι πολύ καλά και θα σου βάζουν συνέχεια παυσίπονα και δεν θα νιώθεις πόνο !

μπράβο ρε συ hope και εσύ κ όσες θα γεννήσουμε-γεννήσαμε υπό συνθήκες κόβιντ. μου δίνετε κουράγιο. κεγώ δεν φοβόμουν τόσο πια, όμως όσο πλησιάζουν οι μέρες με πιάνει στρες. φταίνε κ τα χιόνια κτλ...


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είστε? Απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μωράκια σας? Εμάς μας έχει πάρει τα μυαλά ο μπέμπης.. Είναι σκέτη τρελά.. Ήρθε μας είχε σήμερα και η παιδίατρος και όλα καλά.. 

Ρε κορίτσια να σας πω.. Όσες κάνατε καισαρική.. Μετά από ποσό καιρό επανήλθατε? Πότε σταματήσατε να πονατε? Πότε κάνατε πάλι αυτά που κάνατε και πριν άνετα και χωρίς πόνους? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είστε? Απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μωράκια σας? Εμάς μας έχει πάρει τα μυαλά ο μπέμπης.. Είναι σκέτη τρελά.. Ήρθε μας είχε σήμερα και η παιδίατρος και όλα καλά.. 

Ρε κορίτσια να σας πω.. Όσες κάνατε καισαρική.. Μετά από ποσό καιρό επανήλθατε? Πότε σταματήσατε να πονατε? Πότε κάνατε πάλι αυτά που κάνατε και πριν άνετα και χωρίς πόνους? 

Κορίτσι μου να χαίρεσαι το μωράκι σου! Εγώ γενικά δεν ενοιωσα ποτέ ιδιαίτερο πόνο! Ίσως μια ενόχληση! Εντελώς καλά χωρίς καμμία ενόχληση είμαι περίπου από την 10η μέρα.

Just now, Mighty86 είπε:

μπράβο ρε συ hope και εσύ κ όσες θα γεννήσουμε-γεννήσαμε υπό συνθήκες κόβιντ. μου δίνετε κουράγιο. κεγώ δεν φοβόμουν τόσο πια, όμως όσο πλησιάζουν οι μέρες με πιάνει στρες. φταίνε κ τα χιόνια κτλ...

Μην φοβάσαι τίποτα όλα καλά θα πάνε. Και η δύναμη που θα σου δώσει το μωρό σου είναι μεγάλη! Λογικό να έχεις αγχωθει. Αλλά θα δεις όταν γεννήσεις θα σκέφτεσαι αλήθεια για αυτό αγχωνομουν;

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είστε? Απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μωράκια σας? Εμάς μας έχει πάρει τα μυαλά ο μπέμπης.. Είναι σκέτη τρελά.. Ήρθε μας είχε σήμερα και η παιδίατρος και όλα καλά.. 

Ρε κορίτσια να σας πω.. Όσες κάνατε καισαρική.. Μετά από ποσό καιρό επανήλθατε? Πότε σταματήσατε να πονατε? Πότε κάνατε πάλι αυτά που κάνατε και πριν άνετα και χωρίς πόνους? 

Κορίτσι μου εγω εκανα καισαρική πριν 14 μερες, ενω ειχα στρωσει απο πονους,  χθες με πονουσε παλι το ραμμα..  Γενικα ο καθετηρας μου εκανε ζημια κ αργησε να φυγει ο πονος,  ουτε να καθισω ούτε να παω τουαλέτα μπορουσα, τις τελευταίες μερες ημουν καλύτερα και ξαναοιχτηκα με τις δουλειές, αλλα μαλλον κακως..  Ισως που εχω την μπεμπα αγκαλια ολη μερα για αλλαγμα μπανιο ρεψιμο, ειναι ηδη πολύ για το σωμα μ,  δεν ξερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσι μου να χαίρεσαι το μωράκι σου! Εγώ γενικά δεν ενοιωσα ποτέ ιδιαίτερο πόνο! Ίσως μια ενόχληση! Εντελώς καλά χωρίς καμμία ενόχληση είμαι περίπου από την 10η μέρα.

Μην φοβάσαι τίποτα όλα καλά θα πάνε. Και η δύναμη που θα σου δώσει το μωρό σου είναι μεγάλη! Λογικό να έχεις αγχωθει. Αλλά θα δεις όταν γεννήσεις θα σκέφτεσαι αλήθεια για αυτό αγχωνομουν;

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου... Αχ ήσουν από αυτές τις τυχερές ε? Μπραβοοο.. 

Just now, Paris.33 είπε:

Κορίτσι μου εγω εκανα καισαρική πριν 14 μερες, ενω ειχα στρωσει απο πονους,  χθες με πονουσε παλι το ραμμα..  Γενικα ο καθετηρας μου εκανε ζημια κ αργησε να φυγει ο πονος,  ουτε να καθισω ούτε να παω τουαλέτα μπορουσα, τις τελευταίες μερες ημουν καλύτερα και ξαναοιχτηκα με τις δουλειές, αλλα μαλλον κακως..  Ισως που εχω την μπεμπα αγκαλια ολη μερα για αλλαγμα μπανιο ρεψιμο, ειναι ηδη πολύ για το σωμα μ,  δεν ξερω

Αύριο είμαι στην μια βδομάδα.. Προφανώς και είναι νωρίς.. Μπορώ να πω ότι περπατάω σιγά σιγά και κάνω και καμιά δουλειά αλλά αμέσως κάθομαι μετά.. Γενικά έχω πόνους κια στο κατουρημα πονάω αρκετά μπορώ να πω.. Το χειρότερο όμως είναι ότι κάνω ακροβατικά για να σηκωθώ από το κρεβάτι ή από τον καναπέ όταν είμαι ξαπλωμένη... Εύχομαι να περάσει γρήγορα γιατί γενικά δεν είμαι άνθρωπος που μπορεί να κάτσει και όλο ανακατεύομαι όμως έτσι δεν μπορώ.. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

επειδή θα γεννήσω σε κλινική η συγκεκριμένη δεν μου φαίνεται τόσο άνετη στο να μου αλλάξει δωμάτιο μάλλον θα θέλουν να τα ακουμπήσω κανονικά. για ρουμινγκ ιν ναι αν δω οτι τα χάνω εννοείται οτι θα τους πω να το παίρνουν. αυτό που με τρομάζει είναι οτι θα μείνω μόνη μου με καισαρική. ο άνδρας μου μπορεί να κάτσει 2 μέρες μόνο

Μετά τις δύο μέρες θα έχεις αρκετή αυτονομία, κ θα σηκώνεσαι κ θα μπορείς να παίρνεις το μωράκι σου να θηλασεις! 

πρίν από 23 λεπτά , mommytobe είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Πως είστε? Απολαμβάνετε τις στιγμές με τα μωράκια σας? Εμάς μας έχει πάρει τα μυαλά ο μπέμπης.. Είναι σκέτη τρελά.. Ήρθε μας είχε σήμερα και η παιδίατρος και όλα καλά.. 

Ρε κορίτσια να σας πω.. Όσες κάνατε καισαρική.. Μετά από ποσό καιρό επανήλθατε? Πότε σταματήσατε να πονατε? Πότε κάνατε πάλι αυτά που κάνατε και πριν άνετα και χωρίς πόνους? 

Εντελώς οι πόνοι μου σταμάτησαν στην εβδομάδα κ μπορούσα να κάνω ότι και πριν. Αλλά πιο έντονους πόνους είχα μόνο τις 2 πρώτες μέρες οι οποίοι υποχωρούσαν με τα παυσίπονα. Το περπάτημα είναι θαυματουργό! Όσο κ αν σε δυσκολέψει στην αρχή να το προσπαθήσεις γιατί θα πονάς όλο κ λιγότερο!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Paris.33 said:

Κορίτσια που εχετε γεννησει,  μωρακι 14ων ημερων,  την ξαπλωνω ανασκελα κ μου γυρναει στα πλαγια..  Τι να κανω;;  φοβαμαι να ειναι στα πλαγια.. 

Εγώ από την πρώτη μέρα στα πλαγιά τα ειχα. Τώρα έχουν αρχσει κ γυρνάνε μόνα τους ανάσκελα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου και από εμένα γεννήσαμε 14/2 κανονικά είχαμε ραντεβού 17/2 αλλά είχα πολλές συσπάσεις αλλά και αίμα.το καλύτερο δώρο που μπορούσε να μας έρθει 2900 η Μπέμπα έκατσε 24 ώρες στην μονάδα και από χτες το βράδυ την έχουμε στον όροφο.η καισαρική πάντως πονάει και ειδικά με επισκληρίδειο που έκανα,πρέπει σίγουρα να έχεις κάποιον να σε βοηθαει.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...