Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Οποια μπορει να βοηθησει...


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα! 
θα ηθελα να ξερω αν καποια μπορει να με βοηθησει η αν ειχε καποια παρομοια εμπειρια με εμενα θα βοηθουσε παρα πολυ... 

τελευταια περιοδο ειχα 27/09 με κυκλο 29-31 μερες...

εκανα πρωτη χοριακη 26/10 57,9

δευτερη χοριακη 30/10 180 

τριτη χοριακη χθες 3/11 363

Διπλασιαζεται αλλα οχι τοσο γρηγορα οσο διαβαζω απο αλλες κοπελες... θα ξανα κανω την δευτερα 9 Νοεμβριου... ο γιατρος ειπε οτι ειναι καλα αλλα θα μπορουσε και παραπανω... ειχε καμια παρομοια εμπειρια; Να ειμαι αισιοδοξη;;; Σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 
θα ηθελα να ξερω αν καποια μπορει να με βοηθησει η αν ειχε καποια παρομοια εμπειρια με εμενα θα βοηθουσε παρα πολυ... 

τελευταια περιοδο ειχα 27/09 με κυκλο 29-31 μερες...

εκανα πρωτη χοριακη 26/10 57,9

δευτερη χοριακη 30/10 180 

τριτη χοριακη χθες 3/11 363

Διπλασιαζεται αλλα οχι τοσο γρηγορα οσο διαβαζω απο αλλες κοπελες... θα ξανα κανω την δευτερα 9 Νοεμβριου... ο γιατρος ειπε οτι ειναι καλα αλλα θα μπορουσε και παραπανω... ειχε καμια παρομοια εμπειρια; Να ειμαι αισιοδοξη;;; Σας ευχαριστω!

Καλησπέρα..να είσαι αισιόδοξη γιατί άρχισες νωρίς σχετικά τις χοριακες σου οπότε μπορεί να πάρει μπρος όπου να ναι κ να εκτοξευτεί.περιμενε Δευτέρα όπως είπε κ ο γιατρός σου κ θα έχεις καθαρή εικόνα.η συμβουλή μου είναι να μην αγχώνεσαι κοίτα να σκέφτεσαι θετικά κ μην υπολογίζεις αριθμούς έχασα εγκυμοσύνες με άψογες χοριακες κ κορίτσια έκαναν μωρά με πολύ χαμηλές κ περίεργες.οτι είναι να γίνει θα γίνει κ θα φανεί κ αυτό με τις χοριακες πλέον έχει γίνει ένα βάσανο για την γυναίκα...να ξέρει τόσο νωρίς πια τι προγνωστικά έχει η κύηση κ να πέφτει κ έξω η μέθοδος.ετσι κ άλλιως σε δέκα μέρουλες θα φανεί κ στον υπέρηχο.δεν ξέρω αυτό το άγχος αν κάνει καλό στις εγκυμονούσες.κοριτσι από δω μέσα που έμεινε έγκυος πρόσφατα δεν την έβαλε καν να κάνει χοριακες κ ξέρεις πως το ευχαριστήθηκα;;;κ μια χαρά πάει το κορίτσι...και νομίζω κανονικοτατα διπλασιάζεται από ότι είδα όποτε μην αγχώνεσαι.ακριβως διπλασιασμός είναι...

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καλησπέρα..να είσαι αισιόδοξη γιατί άρχισες νωρίς σχετικά τις χοριακες σου οπότε μπορεί να πάρει μπρος όπου να ναι κ να εκτοξευτεί.περιμενε Δευτέρα όπως είπε κ ο γιατρός σου κ θα έχεις καθαρή εικόνα.η συμβουλή μου είναι να μην αγχώνεσαι κοίτα να σκέφτεσαι θετικά κ μην υπολογίζεις αριθμούς έχασα εγκυμοσύνες με άψογες χοριακες κ κορίτσια έκαναν μωρά με πολύ χαμηλές κ περίεργες.οτι είναι να γίνει θα γίνει κ θα φανεί κ αυτό με τις χοριακες πλέον έχει γίνει ένα βάσανο για την γυναίκα...να ξέρει τόσο νωρίς πια τι προγνωστικά έχει η κύηση κ να πέφτει κ έξω η μέθοδος.ετσι κ άλλιως σε δέκα μέρουλες θα φανεί κ στον υπέρηχο.δεν ξέρω αυτό το άγχος αν κάνει καλό στις εγκυμονούσες.κοριτσι από δω μέσα που έμεινε έγκυος πρόσφατα δεν την έβαλε καν να κάνει χοριακες κ ξέρεις πως το ευχαριστήθηκα;;;κ μια χαρά πάει το κορίτσι...και νομίζω κανονικοτατα διπλασιάζεται από ότι είδα όποτε μην αγχώνεσαι.ακριβως διπλασιασμός είναι...

Κοριτσι μου... σε ευχαριστω παρα πολυ με παρηγορουν πολυ τα λογια σου ειλικρινα!!! Μα κ εγω το ιδιο ξερω κοπελες οι οποιες δεν εκαναν καν χοριακη κ πηγανε κατ ευθειαν για υπερηχο κ ολα τελεια...!!! Παρα πολυ αγχωτικο αυτο που γινεται!!! Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αληθεια... οπως πολυ σωστα ειπες την Δευτερα λογικα θα φανει!!! Σε ευχαριστω παντως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσι μου... σε ευχαριστω παρα πολυ με παρηγορουν πολυ τα λογια σου ειλικρινα!!! Μα κ εγω το ιδιο ξερω κοπελες οι οποιες δεν εκαναν καν χοριακη κ πηγανε κατ ευθειαν για υπερηχο κ ολα τελεια...!!! Παρα πολυ αγχωτικο αυτο που γινεται!!! Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αληθεια... οπως πολυ σωστα ειπες την Δευτερα λογικα θα φανει!!! Σε ευχαριστω παντως...

Όλα καλά θα είναι θα δεις...αν δεν σε έστελνε να κάνεις απλά θα έκανες τον όμορφο υπέρηχο σου...δεν θα σκέφτεσαι τι μπορεί να πάει στραβά...θα λες γιατί να μην πάει τέλεια ;;;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσι μου... σε ευχαριστω παρα πολυ με παρηγορουν πολυ τα λογια σου ειλικρινα!!! Μα κ εγω το ιδιο ξερω κοπελες οι οποιες δεν εκαναν καν χοριακη κ πηγανε κατ ευθειαν για υπερηχο κ ολα τελεια...!!! Παρα πολυ αγχωτικο αυτο που γινεται!!! Προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αληθεια... οπως πολυ σωστα ειπες την Δευτερα λογικα θα φανει!!! Σε ευχαριστω παντως...

Εγώ είμαι από τις κοπέλες που δεν έκανε καμία χοριακη ήμουν αντίθετη γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη αν και ο διπλασιασμός πήγαινε καλά και γέννησα το παιδάκι μου έκανα τρεις χοριακες και θυμάμαι πολύ καλά το άγχος που περνούσα εκείνες τις ώρες μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα....

Πήγα κατευθείαν για υπέρηχο δέκα μέρες αφού έμαθα την εγκυμοσύνη είδαμε σάκο....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μην ανχωνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Όλα καλά θα είναι θα δεις...αν δεν σε έστελνε να κάνεις απλά θα έκανες τον όμορφο υπέρηχο σου...δεν θα σκέφτεσαι τι μπορεί να πάει στραβά...θα λες γιατί να μην πάει τέλεια ;;;;

Πολυ σωστη!!! Μου εφτιαξες το απογευμα!! Σε ευχαριστω!!

 

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ είμαι από τις κοπέλες που δεν έκανε καμία χοριακη ήμουν αντίθετη γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη αν και ο διπλασιασμός πήγαινε καλά και γέννησα το παιδάκι μου έκανα τρεις χοριακες και θυμάμαι πολύ καλά το άγχος που περνούσα εκείνες τις ώρες μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα....

Πήγα κατευθείαν για υπέρηχο δέκα μέρες αφού έμαθα την εγκυμοσύνη είδαμε σάκο....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μην ανχωνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!!

Καλησπερα!!! Σε ευχαριστω για την απαντηαη σου... ξερεις ποσο το μετανιωνω;; Αν ηξερα τι θα περνουσα απλα θα αφηνα τον καιρο να περασει!!! Χωρις καμια χοειακη κ οτι ειναι να γινει θα γινει!!! Να σαι καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εγώ είμαι από τις κοπέλες που δεν έκανε καμία χοριακη ήμουν αντίθετη γιατί στην πρώτη εγκυμοσύνη αν και ο διπλασιασμός πήγαινε καλά και γέννησα το παιδάκι μου έκανα τρεις χοριακες και θυμάμαι πολύ καλά το άγχος που περνούσα εκείνες τις ώρες μέχρι να βγούνε τα αποτελέσματα....

Πήγα κατευθείαν για υπέρηχο δέκα μέρες αφού έμαθα την εγκυμοσύνη είδαμε σάκο....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά μην ανχωνεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει!!!!

κοριτσι η χοριακες δεν γινονται για να ανχωθεις ουτε να δεις πως θα παει η εγκυμοσυνη οι χοριακες γινονται για να βλεπει ο γιατρος σε πιο σταδιο ειναι η εγκυμοσυνη κ να κρινει αν μπορει να κανει υπερηχο... υπαρχουν κ τα εξωμητρια κ αν ο υπερηχος αργησει κινδυνευεις. εχω φιλη που δεν ειχε κανει χοριακη κ περιμενε τον υπερηχο κ απλα την προλαβε το εξωμητριο κ εσκασε την σωσαν στο παρα τριχαα. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

κοριτσι η χοριακες δεν γινονται για να ανχωθεις ουτε να δεις πως θα παει η εγκυμοσυνη οι χοριακες γινονται για να βλεπει ο γιατρος σε πιο σταδιο ειναι η εγκυμοσυνη κ να κρινει αν μπορει να κανει υπερηχο... υπαρχουν κ τα εξωμητρια κ αν ο υπερηχος αργησει κινδυνευεις. εχω φιλη που δεν ειχε κανει χοριακη κ περιμενε τον υπερηχο κ απλα την προλαβε το εξωμητριο κ εσκασε την σωσαν στο παρα τριχαα. 

Ναι κορίτσι τα έχω ακούσει όλα αυτά παρόλαυτα για εμένα και τον εαυτό μου προτίμησα να μην κάνω ήταν προσωπικά για εμένα η απόφαση!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Ναι κορίτσι τα έχω ακούσει όλα αυτά παρόλαυτα για εμένα και τον εαυτό μου προτίμησα να μην κάνω ήταν προσωπικά για εμένα η απόφαση!!!

μια λαθος αποφαση που δεν χρειαζετε να την επαναλαβεις ουτε κ να την λες σε αλλους ανθρωπους. το οτι φοβασε να κανεις μια εξεταση για να μην ανχωθεις οποια εξεταση κ αν ειναι αυτη ειναι λαθος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μια λαθος αποφαση που δεν χρειαζετε να την επαναλαβεις ουτε κ να την λες σε αλλους ανθρωπους. το οτι φοβασε να κανεις μια εξεταση για να μην ανχωθεις οποια εξεταση κ αν ειναι αυτη ειναι λαθος.

Μα δεν είπα σε κανέναν να κάνει το ίδιο και κάπου μπερδεύεσαι δεν είπα ότι την έκανα μόνο για το έξτρα άγχος δεν την θεώρησε και ο γιατρος μου υποχρεωτική και εκτός αυτού με την μικρή σπίτι μόνη Μ πολύ απλά δεν θα μπορουσα να πάω ανά τόσες μέρες στην πόλη να την κάνω! Το ίδιο θα ξαναέκανα και το ληγω εδώ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Μα δεν είπα σε κανέναν να κάνει το ίδιο και κάπου μπερδεύεσαι δεν είπα ότι την έκανα μόνο για το έξτρα άγχος δεν την θεώρησε και ο γιατρος μου υποχρεωτική και εκτός αυτού με την μικρή σπίτι μόνη Μ πολύ απλά δεν θα μπορουσα να πάω ανά τόσες μέρες στην πόλη να την κάνω! Το ίδιο θα ξαναέκανα και το ληγω εδώ

μα δεν σε μαλωσα σου ειπα οτι απλα ειναι λαθος αυτο που εκανες για εσενα κ να σε πληροφορησω οτι ειναι κ επικυνδινο . κ η φιλη μου στο τριτο παιδι το επαθε ηταν κ αυτη μετα απο δυο εγκυμοσυνες κ εμπειρη

κ σου ειπα απλα να μην το λες οτι το εκανες γιατι κ οι κοπελες που διαβαζουν ισως παραδειγματιστουν κ πουν ασε θα ανχωθω 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 
θα ηθελα να ξερω αν καποια μπορει να με βοηθησει η αν ειχε καποια παρομοια εμπειρια με εμενα θα βοηθουσε παρα πολυ... 

τελευταια περιοδο ειχα 27/09 με κυκλο 29-31 μερες...

εκανα πρωτη χοριακη 26/10 57,9

δευτερη χοριακη 30/10 180 

τριτη χοριακη χθες 3/11 363

Διπλασιαζεται αλλα οχι τοσο γρηγορα οσο διαβαζω απο αλλες κοπελες... θα ξανα κανω την δευτερα 9 Νοεμβριου... ο γιατρος ειπε οτι ειναι καλα αλλα θα μπορουσε και παραπανω... ειχε καμια παρομοια εμπειρια; Να ειμαι αισιοδοξη;;; Σας ευχαριστω!

Κοριτσι μου η φιλη μου δε διπλασιαζε ανα 2 μερες αλλα ανα 3 με 3,5. Αυτος ηταν ο ρυθμος της. Τωρα δοξα το θεο κυοφορει διδυμα κ ειναι κ στην αρχη του τρίτου μηνα. Μην ανησυχεις.. Κ γω ειχα χοριακαρες τυπου 2,5 φορες πανω ανα δυο μερες, μς διδυμα κ εν τελει το ενα σταμάτησε. Το ξερω οτι η χοριακη σε αγχωνει καθως κ καθε της επαναληψη, αλλα να θυμασαι.. Αφου ανεβαινει ανω της 70% εισαι οκ. :) καλη επιτυχια κ καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ κυριως απροβληματιστη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσι μου η φιλη μου δε διπλασιαζε ανα 2 μερες αλλα ανα 3 με 3,5. Αυτος ηταν ο ρυθμος της. Τωρα δοξα το θεο κυοφορει διδυμα κ ειναι κ στην αρχη του τρίτου μηνα. Μην ανησυχεις.. Κ γω ειχα χοριακαρες τυπου 2,5 φορες πανω ανα δυο μερες, μς διδυμα κ εν τελει το ενα σταμάτησε. Το ξερω οτι η χοριακη σε αγχωνει καθως κ καθε της επαναληψη, αλλα να θυμασαι.. Αφου ανεβαινει ανω της 70% εισαι οκ. :) καλη επιτυχια κ καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ κυριως απροβληματιστη. 

Να σαι καλα κοριτσι μου!!! Το ευχομαι και το ελπιζω!!! Σου ευχομαι ολοψυχα κ εσυ οτι επιθυμεις!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Κοριτσια καλησπερα! 
θα ηθελα να ξερω αν καποια μπορει να με βοηθησει η αν ειχε καποια παρομοια εμπειρια με εμενα θα βοηθουσε παρα πολυ... 

τελευταια περιοδο ειχα 27/09 με κυκλο 29-31 μερες...

εκανα πρωτη χοριακη 26/10 57,9

δευτερη χοριακη 30/10 180 

τριτη χοριακη χθες 3/11 363

Διπλασιαζεται αλλα οχι τοσο γρηγορα οσο διαβαζω απο αλλες κοπελες... θα ξανα κανω την δευτερα 9 Νοεμβριου... ο γιατρος ειπε οτι ειναι καλα αλλα θα μπορουσε και παραπανω... ειχε καμια παρομοια εμπειρια; Να ειμαι αισιοδοξη;;; Σας ευχαριστω!

Να ακουσ το  γιατρο σου...

Εγω θα σου πω πωσ μεχρι μα ακπυσεισ καρδια ουτε να ενθουσιαζεσαι

.μα ουτε να απογοηυευεσαι...

Γενικα ολη η εγκυμοσυνη θελει γερα νεύρα με τοσεσ εξετασεισ

...

Ευχομαι να πανε ολα.καλα.μέχρι τελουσ...

Οσο για τισ χοριακεσ ναι ειναι.πολυ ψυχοφθορεδ

..αλλα εγω που περασα εξωμητριο θα σασ πω πωσ ειναι κ αναγκαιεσ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Να ακουσ το  γιατρο σου...

Εγω θα σου πω πωσ μεχρι μα ακπυσεισ καρδια ουτε να ενθουσιαζεσαι

.μα ουτε να απογοηυευεσαι...

Γενικα ολη η εγκυμοσυνη θελει γερα νεύρα με τοσεσ εξετασεισ

...

Ευχομαι να πανε ολα.καλα.μέχρι τελουσ...

Οσο για τισ χοριακεσ ναι ειναι.πολυ ψυχοφθορεδ

..αλλα εγω που περασα εξωμητριο θα σασ πω πωσ ειναι κ αναγκαιεσ...

Συμφωνω απολυτα!!! Σε ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...