Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Οποια μπορει να βοηθησει...


Recommended Posts

Just now, Penny28 είπε:

Είχα παλινδρομη πέρσι τον Νοέμβριο και εξωμυτριο 11 Αυγούστου πρόσφατα....Μένω σε χωριό με απόσταση από τον γιατρό 1:30 ώρα περίπου και κοντινότερο νοσοκομείο στα 50 λεπτά. Είχα και εγω πάρα πολύ άγχος να μην σπάσει αλλά μου είπε πως με την χοριακή που έχω αποκλείεται!!! Ευτιχως ο γιατρός το είχε δει αμέσως!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!Ξέρω πως ειναι μια κουβέντα αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα! 

Παθουσα κ εσυ...Με το εξωμητριο πως το αντιμετωπισατε με τον γιατρο;;; Μα ετσι ειναι κοριτσι μου δυστηχως... δεν μπορουμε να κανουμε απολυτως τιποτα! Μακαρι να ηταν στο χερι μας...οτι μας λενε κανουμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Angel91 είπε:

Παθουσα κ εσυ...Με το εξωμητριο πως το αντιμετωπισατε με τον γιατρο;;; Μα ετσι ειναι κοριτσι μου δυστηχως... δεν μπορουμε να κανουμε απολυτως τιποτα! Μακαρι να ηταν στο χερι μας...οτι μας λενε κανουμε! 

Εγώ είχα πολύ χαμηλές χοριακες... Πρώτη χοριακή 10,1 3 μέρες καθηστεριση... Επόμενη 28,0 και πάει λέγοντας διπλασιασμός αλλά όχι αρκετός! Στον πρώτο υπέρυχο είδε ένα σποράκιστη δεξιά σάλπιγγα μου λέει κατά πάσα πιθανότητα όπως σου είχα πει εξωμυτριο θα δούμε στον επόμενο την Δευτέρα είχα πάει Πέμπτη... Δευτέρα πρωί κάνω χοριακη νομίζω πάνω από 1,500 ήταν κάνουμε υπέρυχο τίποτα! Εκείνο το σπορακι στη δεξιά σάλπιγγα είχε μεγαλώσει... Φεύγεις για Αθήνα μου είπε! Θα κάνεις Λαμπαροσκοπηση.. Και έτσι έγινε εκεί στο Ιασω πήγα με πόνους  1:00 το βράδυ μου έκαναν υπέρυχο για να επιβεβαιώσουν το εξωμυτριο και την θέση! Είδαν σάκο στη μήτρα κενό! Και στη σάλπιγγα σάκο με έμβρυο όπου έκαναν το μέγα λάθος και μου έβαλαν να ακούσω την καρδιά του... Τραγικό! 

Δυστυχώς συνέβει και αυτή η κακοτυχία.....

Ολα να πάνε καλά σου εύχομαι! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Εγώ είχα πολύ χαμηλές χοριακες... Πρώτη χοριακή 10,1 3 μέρες καθηστεριση... Επόμενη 28,0 και πάει λέγοντας διπλασιασμός αλλά όχι αρκετός! Στον πρώτο υπέρυχο είδε ένα σποράκιστη δεξιά σάλπιγγα μου λέει κατά πάσα πιθανότητα όπως σου είχα πει εξωμυτριο θα δούμε στον επόμενο την Δευτέρα είχα πάει Πέμπτη... Δευτέρα πρωί κάνω χοριακη νομίζω πάνω από 1,500 ήταν κάνουμε υπέρυχο τίποτα! Εκείνο το σπορακι στη δεξιά σάλπιγγα είχε μεγαλώσει... Φεύγεις για Αθήνα μου είπες! Θα κάνεις Λαμπαροσκοπηση.. Και έτσι έγινε εκεί στο Ιασω πήγα με πόνους  1:00 το βράδυ μου έκαναν υπέρυχο για να επιβεβαιώσουν το εξωμυτριο και την θέση! Είδαν σάκο στη μήτρα κενό! Και στη σάλπιγγα σάκο με έμβρυο όπου έκαναν το μέγα λάθος και μου έβαλαν να ακούσω την καρδιά του... Τραγικό! 

Δυστυχώς συνέβει και αυτή η κακοτυχία.....

Ολα να πάνε καλά σου εύχομαι! 

Αχ κοριτσι μου... :( τι τραβαει μια κοπελα μεχρι να γινει μανουλα... κ εγω που ελεγα οτι μενουμε τοσο ευκολα κ ολα ειναι απλα ευτυχως που υπαρχει κ αυτο το φορουμ κ καταλαβαινεις οτι δεν εισαι μονη... ευτυχως ειχες αισιο τελος... αλλα καρδουλα ας μην σε εβαζαν κ αυτοι να ακουσεις ελεος...!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Αχ κοριτσι μου... :( τι τραβαει μια κοπελα μεχρι να γινει μανουλα... κ εγω που ελεγα οτι μενουμε τοσο ευκολα κ ολα ειναι απλα ευτυχως που υπαρχει κ αυτο το φορουμ κ καταλαβαινεις οτι δεν εισαι μονη... ευτυχως ειχες αισιο τελος... αλλα καρδουλα ας μην σε εβαζαν κ αυτοι να ακουσεις ελεος...!!! 

Πολλά περνάμε αλλά δεν θα το βάλουμε κάτω θα στηρίζουμε η μία την άλλη μέχρι να τα καταφέρουμε είναι δύσκολο το εξωμυτριο γιατί δεν ξέρεις πως να το διαχειριστής!

Στην παλινδρομη στη 9η εβδομάδα πήγα να ακούσω καρδιά και τίποτα... Την άλλη μέρα κιόλας βρέθηκα στο χειρουργείο! Έγιναν πολύ γρήγορα!!!Στο εξωμυτριο έλεγα ότι δεν έχει καν καρδιά δεν έχει προλάβει να σχηματιστεί! 

Όταν την άκουσα του ουρλιαξα να την κλείσει...κομμάτια!! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Αχ κοριτσι μου... :( τι τραβαει μια κοπελα μεχρι να γινει μανουλα... κ εγω που ελεγα οτι μενουμε τοσο ευκολα κ ολα ειναι απλα ευτυχως που υπαρχει κ αυτο το φορουμ κ καταλαβαινεις οτι δεν εισαι μονη... ευτυχως ειχες αισιο τελος... αλλα καρδουλα ας μην σε εβαζαν κ αυτοι να ακουσεις ελεος...!!! 

κοριτσι πως εισαι ? τι ωρα θα πας στον γιατρο?ελπιζω ολα να πανε καλα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

κοριτσι πως εισαι ? τι ωρα θα πας στον γιατρο?ελπιζω ολα να πανε καλα . 

 

Just now, linaa είπε:

κοριτσι πως εισαι ? τι ωρα θα πας στον γιατρο?ελπιζω ολα να πανε καλα . 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εεε ειμαι αγχωμενη!!! Θα παμε 1:30... σε ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Καλημέρα... Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!Θα περιμένουμε νέα σου... 

Να σαι καλα κοπελα μου! Θα σας στειλω τα νεοτερα! Σας ευχαριστω πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου... δεν ξερω αν πρεπει να χαρω ακομα... αλλα πολυ θετικα ολα... ! Ο γιατρος δεν το πιστευε ... ενδομητριο εοδαμε σακο εμβρυο κ ακουσαμε καρδουλα!!!! Μου ειπε προχωραμε κανονικα!

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσια μου... δεν ξερω αν πρεπει να χαρω ακομα... αλλα πολυ θετικα ολα... ! Ο γιατρος δεν το πιστευε ... ενδομητριο εοδαμε σακο εμβρυο κ ακουσαμε καρδουλα!!!! Μου ειπε προχωραμε κανονικα!

καρδια με χοριακη 1500? βρε μηπως σου καναν λαθος στο μικροβιολογικο? συνχαρητηρια παντως!! ολα τελεια!

Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσια μου... δεν ξερω αν πρεπει να χαρω ακομα... αλλα πολυ θετικα ολα... ! Ο γιατρος δεν το πιστευε ... ενδομητριο εοδαμε σακο εμβρυο κ ακουσαμε καρδουλα!!!! Μου ειπε προχωραμε κανονικα!

στην διναν γραμμενη την χοριακη ή απτο τηλεφωνο? προφανως ηταν 15000 κ οχι 1500

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

καρδια με χοριακη 1500? βρε μηπως σου καναν λαθος στο μικροβιολογικο? συνχαρητηρια παντως!! ολα τελεια!

Και εγω το σκεφτηκα!!! Μηπως εκαναν κατι λαθος... Να σαι καλα κοπελα μου! Μα ο γιατρος εμεινε με το στομα ανοιχτο 3 φορες το ακουσαμε! 

Just now, linaa είπε:

καρδια με χοριακη 1500? βρε μηπως σου καναν λαθος στο μικροβιολογικο? συνχαρητηρια παντως!! ολα τελεια!

στην διναν γραμμενη την χοριακη ή απτο τηλεφωνο? προφανως ηταν 15000 κ οχι 1500

Οχι γραμμενο!!! Τα εστελναν και στον γιατρο! Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Και εγω το σκεφτηκα!!! Μηπως εκαναν κατι λαθος... Να σαι καλα κοπελα μου! Μα ο γιατρος εμεινε με το στομα ανοιχτο 3 φορες το ακουσαμε! 

στανταρ λαθος καναν για εξετασεις μην πας εκει βρες κανενα αλλο. ή πες τους το οτι κανατε λαθος ... σε τρελαναν !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

στανταρ λαθος καναν για εξετασεις μην πας εκει βρες κανενα αλλο. ή πες τους το οτι κανατε λαθος ... σε τρελαναν !

Ακριβως!!! Γενικα εχουν ακουστει πολλα λαθη στο νησι απο πολλα μικροβιολογικα ασε... θα δουμε ειμαι επιφυλακτικη ακομη... ενα βημα τη φορα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Ακριβως!!! Γενικα εχουν ακουστει πολλα λαθη στο νησι απο πολλα μικροβιολογικα ασε... θα δουμε ειμαι επιφυλακτικη ακομη... ενα βημα τη φορα!

πλεον αφου ακουσατε καρδουλα εισαι σε πολυ καλο δρομο!! σε ποιο νησι εισαι? αν επιτρεπετε ? ενταξει ειναι ομως φοβερο να γινονται τετοια λαθη σε μια τοσο απλη εξεταση... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

πλεον αφου ακουσατε καρδουλα εισαι σε πολυ καλο δρομο!! σε ποιο νησι εισαι? αν επιτρεπετε ? ενταξει ειναι ομως φοβερο να γινονται τετοια λαθη σε μια τοσο απλη εξεταση... 

Ειμαι στην Κω! Ασε πολλα λαθη εδω... σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! Για ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...