Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Μια χαρά είναι η μπέμπα,μεγάλωσε πολύ,18μηνων τώρα πια❤️ Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου❤️

      Ο άντρας μου έχει ολιγοσπερμια και ο γιατρός μας είπε πως οι βιταμίνες θα βοηθήσουν,απλα έχω τρομάξει με τις τιμές,είναι πανάκριβες..Δεν το γλιτώνουμε το 200€

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

Οποια μπορει να βοηθησει...


Recommended Posts

Just now, Angel91 είπε:

Ποσο ψυχοφθορο θεε μου!

μπορει να εισαι τυχερη κ αν ο γιατρος εχει καλο μηχανημα να το δειτε απο τωρα.. στο λεω γιατι το 1500 ειναι οριακο κ η χοριακη σου παει πολυ αργα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, linaa είπε:

μπορει να εισαι τυχερη κ αν ο γιατρος εχει καλο μηχανημα να το δειτε απο τωρα.. στο λεω γιατι το 1500 ειναι οριακο κ η χοριακη σου παει πολυ αργα. 

Χαλια ειναι η χοριακη μου... δεν ελπιζω σε κατι... απλα θελω να τελειωσει γρηγορα... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Χαλια ειναι η χοριακη μου... δεν ελπιζω σε κατι... απλα θελω να τελειωσει γρηγορα... 

ναι εχεις δικιο ειναι ψυχοφθορο ελπιζω να βγαλει ακρη ο γιατρος. ποτε θα τον παρεις?

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι εχεις δικιο ειναι ψυχοφθορο ελπιζω να βγαλει ακρη ο γιατρος. ποτε θα τον παρεις?

Μολις μου απαντησε θα κανουμε υπερηχο την Δευτερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Μολις μου απαντησε θα κανουμε υπερηχο την Δευτερα...

α ωραια πιστευω οτι επειδη θα εχουν περασει κ τρεις μερες θα μπορει να βγαλει ακρη κ να ξεμπερδευεις... υπομονη κ να σκεφτεσε οτι θα περασει κ αυτο!! μενεις εγκυος εκει εστιασε την σκεψη σου κ σιγουρα θα ξαναγινει συντομα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

μπορει να εισαι τυχερη κ αν ο γιατρος εχει καλο μηχανημα να το δειτε απο τωρα.. στο λεω γιατι το 1500 ειναι οριακο κ η χοριακη σου παει πολυ αργα. 

Και γω περίμενα να πάει τουλάχιστον 1400 1500 για υπέρηχο. 

 @Angel91 έτσι ανέβαιναν και εμένα οι τιμές μου και είχα ενδομήτριο κενό σάκο. Μια βιοχημική μία "παλινδρόμηση" θεωρούνται γενικά τυχαίο συμβάν ξέρω στεναχωριέσαι είναι ψυχοφθόρο πολύ. Είχες άλλη κύηση ξανά; 

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

α ωραια πιστευω οτι επειδη θα εχουν περασει κ τρεις μερες θα μπορει να βγαλει ακρη κ να ξεμπερδευεις... υπομονη κ να σκεφτεσε οτι θα περασει κ αυτο!! μενεις εγκυος εκει εστιασε την σκεψη σου κ σιγουρα θα ξαναγινει συντομα... 

Να σαι καλα κοριτσι μου! Ευχαριστω για τις συμβουλες σου κ την στηριξη σου!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Και γω περίμενα να πάει τουλάχιστον 1400 1500 για υπέρηχο. 

 @Angel91 έτσι ανέβαιναν και εμένα οι τιμές μου και είχα ενδομήτριο κενό σάκο. Μια βιοχημική μία "παλινδρόμηση" θεωρούνται γενικά τυχαίο συμβάν ξέρω στεναχωριέσαι είναι ψυχοφθόρο πολύ. Είχες άλλη κύηση ξανά; 

Γεια σου κοριτσι μου! Ειχα μια βιοχημικη που τελειωσε πολυ γρηγορα τον Μαιο κ απλα μου ηρθε περιοδος και τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου θα σου προτεινα να επιμεινεισ να σε δει σημερα κιολασ ο γιατροσ...με.1500 μοναδεσ θα μπορεσει να βγαλει συμπερασμα...

Αν ειναι εξωμητριο τοτε κινδυνεισ . Μου θυμιζεισ πολυ την δικη μου περιπτωση..μονο που εμεξα ανεβαιναν πολυ πιο αργα οι χοριακεσ...στο ειπα κ σε αλλο μνμ..εγω μπηκα εισαγωγη σε νοσοκομ..γιατι ηταν επικινδυνο..κ με λιγοτερο απο 1500 τιμη μβγηκε η διαγνωση..το ειδαν ππυ ειναι κ με.τετοια τιμη δεν περιμεναν πια να αποβαλω γιατι θα μπορουσε να σκασει κ να χαθω κ εγω...

Δεν στο.λεω για να σε τρομαξω..αλλα χρειαζεσαι υπερηχο..θα πρεπει να αποκλειζει το εξωμητριο ο γιατροσ σου.. 

Μακαρι να εισαι εδω να το διαβασεισ...

Αν εχει ιατρειο πηγαινε για εξεταση τωρα..μην το αφηνεισ..

Θα σου.λεγα κ για νοσοκομειο.αλλα γινεται κ χαμπσ με.τον κορονοιο..δεσ μηπωσ σε δεχτει αλλιωσ σκεψου κναυτο το ενδεχομενο..

μην το αφησεισ...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τα νέα....και ελπίζω έστω τελευταία στιγμή κάτι να αλλάξει εμένα έως 1.600 με άφησε βέβαια στο πρώτο υπέρυχο που ήταν κάπου στις 700 μονάδες με είχε δει και το είχε βρει από την πρώτη μέρα αλλά πίστευε πως ίσως και να κάναμε λάθος! Οταν μεγάλωσε βεβαιώθηκαμε... Το τι πέρασα ψυχολογικά δε λέγετε!!!! Περιμένουμε νέα σου.... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2020 at 9:51 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Κοπελα μου θα σου προτεινα να επιμεινεισ να σε δει σημερα κιολασ ο γιατροσ...με.1500 μοναδεσ θα μπορεσει να βγαλει συμπερασμα...

Αν ειναι εξωμητριο τοτε κινδυνεισ . Μου θυμιζεισ πολυ την δικη μου περιπτωση..μονο που εμεξα ανεβαιναν πολυ πιο αργα οι χοριακεσ...στο ειπα κ σε αλλο μνμ..εγω μπηκα εισαγωγη σε νοσοκομ..γιατι ηταν επικινδυνο..κ με λιγοτερο απο 1500 τιμη μβγηκε η διαγνωση..το ειδαν ππυ ειναι κ με.τετοια τιμη δεν περιμεναν πια να αποβαλω γιατι θα μπορουσε να σκασει κ να χαθω κ εγω...

Δεν στο.λεω για να σε τρομαξω..αλλα χρειαζεσαι υπερηχο..θα πρεπει να αποκλειζει το εξωμητριο ο γιατροσ σου.. 

Μακαρι να εισαι εδω να το διαβασεισ...

Αν εχει ιατρειο πηγαινε για εξεταση τωρα..μην το αφηνεισ..

Θα σου.λεγα κ για νοσοκομειο.αλλα γινεται κ χαμπσ με.τον κορονοιο..δεσ μηπωσ σε δεχτει αλλιωσ σκεψου κναυτο το ενδεχομενο..

μην το αφησεισ...

Κοριτσι μου δυστηχως τωρα το ειδα... :( μα κ εγω του ειπα την παρασκευη γιατρε θα κανουμε υπερηχο σημερα; Μου λεει οχι δευτερα μεσημερι κ ψιλο τσαντιστηκα γιατι λεω με τρομαζει κ μου λεει απο την Δευτερα οτι ισως ειναι εξωμητριο κ δεν με βλεπει την ιδια μερα; Τελος παντων μια μερα κ κατι εμεινε στην ουσια και θα δω επιτελους τι συμβαινει... δεν εχω αλλη λυση εδω... :( δυστηχως... προσευχομαι να μην ειναι εξωμητριο μονο... ειλικρινα... σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου κ μπραβο σου που μοιραζεσαι την ιστορια σου για να ξερουμε οταν δεν παει καλα οτι μπορει να ειναι κινδυνος μεγαλος..

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μόλις είδα τα νέα....και ελπίζω έστω τελευταία στιγμή κάτι να αλλάξει εμένα έως 1.600 με άφησε βέβαια στο πρώτο υπέρυχο που ήταν κάπου στις 700 μονάδες με είχε δει και το είχε βρει από την πρώτη μέρα αλλά πίστευε πως ίσως και να κάναμε λάθος! Οταν μεγάλωσε βεβαιώθηκαμε... Το τι πέρασα ψυχολογικά δε λέγετε!!!! Περιμένουμε νέα σου.... 

Ας τα κοριτσι μου... ειμαι να σκασω... εννοειται κ ψυχολογικα θα ησουνα χαλια ειναι απολυτα λογικο νομιζω... ειχες παλλινδρομιση;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angel91 είπε:

Κοριτσι μου δυστηχως τωρα το ειδα... :( μα κ εγω του ειπα την παρασκευη γιατρε θα κανουμε υπερηχο σημερα; Μου λεει οχι δευτερα μεσημερι κ ψιλο τσαντιστηκα γιατι λεω με τρομαζει κ μου λεει απο την Δευτερα οτι ισως ειναι εξωμητριο κ δεν με βλεπει την ιδια μερα; Τελος παντων μια μερα κ κατι εμεινε στην ουσια και θα δω επιτελους τι συμβαινει... δεν εχω αλλη λυση εδω... :( δυστηχως... προσευχομαι να μην ειναι εξωμητριο μονο... ειλικρινα... σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου κ μπραβο σου που μοιραζεσαι την ιστορια σου για να ξερουμε οταν δεν παει καλα οτι μπορει να ειναι κινδυνος μεγαλος..

Ας τα κοριτσι μου... ειμαι να σκασω... εννοειται κ ψυχολογικα θα ησουνα χαλια ειναι απολυτα λογικο νομιζω... ειχες παλλινδρομιση;; 

μην φοβασαι το εξωμητριο για να σπασει πρεπει να παει η χοριακη 5000 κ πανω. η δικια σου χοριακη δεν ανεβαινει τοσο γρηγορα . μην το σκεφτεσε

το ξερω γιατι κ εγω στην παλλινδρομη το φοβομουν κ μου το ειπαν στο νοσοκομειο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μην φοβασαι το εξωμητριο για να σπασει πρεπει να παει η χοριακη 5000 κ πανω. η δικια σου χοριακη δεν ανεβαινει τοσο γρηγορα . μην το σκεφτεσε

το ξερω γιατι κ εγω στην παλλινδρομη το φοβομουν κ μου το ειπαν στο νοσοκομειο. 

Αχ κοριται μου να σαι καλα... γιατι νιωθω οτι θα χασω τα λογικα μου μεχρι να ερθει η Δευτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Αχ κοριται μου να σαι καλα... γιατι νιωθω οτι θα χασω τα λογικα μου μεχρι να ερθει η Δευτερα!!!

οχι μην τρελενεσε ο γιατρος αφου σου ειπε δευτερα τα εχει υπολογισει κ αφου σου ειπε κ γιαυτην την πιθανοτητα σημαινει οτι δεν το πηρε αψιφιστα. οποτε μην το σκςφτεσε. σκεψου οτι ολοι οι υπερηχοι γινονται συνηθως μετα τις 1500 μοναδες γιατι ειναι στο οριο να φανει κατι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι μην τρελενεσε ο γιατρος αφου σου ειπε δευτερα τα εχει υπολογισει κ αφου σου ειπε κ γιαυτην την πιθανοτητα σημαινει οτι δεν το πηρε αψιφιστα. οποτε μην το σκςφτεσε. σκεψου οτι ολοι οι υπερηχοι γινονται συνηθως μετα τις 1500 μοναδες γιατι ειναι στο οριο να φανει κατι 

Καπως με ηρέμησες η αληθεια...!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angel91 είπε:

Κοριτσι μου δυστηχως τωρα το ειδα... :( μα κ εγω του ειπα την παρασκευη γιατρε θα κανουμε υπερηχο σημερα; Μου λεει οχι δευτερα μεσημερι κ ψιλο τσαντιστηκα γιατι λεω με τρομαζει κ μου λεει απο την Δευτερα οτι ισως ειναι εξωμητριο κ δεν με βλεπει την ιδια μερα; Τελος παντων μια μερα κ κατι εμεινε στην ουσια και θα δω επιτελους τι συμβαινει... δεν εχω αλλη λυση εδω... :( δυστηχως... προσευχομαι να μην ειναι εξωμητριο μονο... ειλικρινα... σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου κ μπραβο σου που μοιραζεσαι την ιστορια σου για να ξερουμε οταν δεν παει καλα οτι μπορει να ειναι κινδυνος μεγαλος..

Ας τα κοριτσι μου... ειμαι να σκασω... εννοειται κ ψυχολογικα θα ησουνα χαλια ειναι απολυτα λογικο νομιζω... ειχες παλλινδρομιση;; 

Είχα παλινδρομη πέρσι τον Νοέμβριο και εξωμυτριο 11 Αυγούστου πρόσφατα....Μένω σε χωριό με απόσταση από τον γιατρό 1:30 ώρα περίπου και κοντινότερο νοσοκομείο στα 50 λεπτά. Είχα και εγω πάρα πολύ άγχος να μην σπάσει αλλά μου είπε πως με την χοριακή που έχω αποκλείεται!!! Ευτιχως ο γιατρός το είχε δει αμέσως!Ελπίζω να πάνε όλα καλά!Ξέρω πως ειναι μια κουβέντα αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...