Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Οποια μπορει να βοηθησει...


Recommended Posts

Just now, Angel91 said:

Κοριτσια μου... δεν πανε καλα τα πραγματα... :( με εστειλε χθες για χοριακη κ ηταν μονο 1000 :( η υπαρχει καποια ανωμαλια λεει η ειναι εξωμητριο πραγμα που φοβαμαι πολυ η ενα μικρο ενδεχομενο να ειναι ολα καλα κ απλα να ανεβαινει αργα... :/ με ξανα στελνει παρασκευη για αλλη μια να εχει καλυτερη εικονα κ για να μπορει να μου κανει και υπερηχο...

Γεια σου κορίτσι και από μένα.. Η δική μου γνώμη είναι ότι οι χοριακές σου μπορεί να μην είναι τέλειες άλλα είναι καλές .Από την στιγμή που διπλασιάζονται έστω και πιο αργά είσαι σε καλό δρόμο .. Εχώ διαβάσει πολλές περιπτώσεις που ξεκίνησαν πολυ πιο χαμηλά και με όχι καλούσ διπλασιασμούς και όλα πήγαν μια χαρά. Να σκέφτεσαι θετικά και να βγάλεις το άσχημο σενάριο από το μυαλό σου ..Είσαι έγκυος και σκέψου ότι όλα είναι καλά ! Βοήθησε κι εσυ το φασολάκι σου να αναπτυχθεί . Προσευχήσου στην Παναγία και Εκείνη να είσαι σίγουρη ότι θα σε ακούσει.. Μην καταβάλεις τον εαυτό σου με υποθετικά σενάρια ! Είσαι έγκυος και αυτό είναι υπέροχο ! Το φασολάκι σου προσπαθεί να μεγαλώσει και είναι εκεί ακόμη ! Αυτό να θυμάσαι .. Η επόμενη χοριακή εύχομαι να φέρει μόνο χαμόγελα στα χείλη σου !

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, FAITH** είπε:

Γεια σου κορίτσι και από μένα.. Η δική μου γνώμη είναι ότι οι χοριακές σου μπορεί να μην είναι τέλειες άλλα είναι καλές .Από την στιγμή που διπλασιάζονται έστω και πιο αργά είσαι σε καλό δρόμο .. Εχώ διαβάσει πολλές περιπτώσεις που ξεκίνησαν πολυ πιο χαμηλά και με όχι καλούσ διπλασιασμούς και όλα πήγαν μια χαρά. Να σκέφτεσαι θετικά και να βγάλεις το άσχημο σενάριο από το μυαλό σου ..Είσαι έγκυος και σκέψου ότι όλα είναι καλά ! Βοήθησε κι εσυ το φασολάκι σου να αναπτυχθεί . Προσευχήσου στην Παναγία και Εκείνη να είσαι σίγουρη ότι θα σε ακούσει.. Μην καταβάλεις τον εαυτό σου με υποθετικά σενάρια ! Είσαι έγκυος και αυτό είναι υπέροχο ! Το φασολάκι σου προσπαθεί να μεγαλώσει και είναι εκεί ακόμη ! Αυτό να θυμάσαι .. Η επόμενη χοριακή εύχομαι να φέρει μόνο χαμόγελα στα χείλη σου !

Ποσο συγκινητικό το μνμ σου... να εισαι καλα και σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου !! Προσευχομαι ασταματητα αλλα η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι... ακουσα και τον γιατρο πολυ απαισιοδοξο χθες και καταλαβα οτι οι ελπιδες μου ειναι πολυ ελαχιστες... :(  

ο Θεος να σε εχει καλα παντως!!! Κ ευχομαι να πανε ολα τελεια γενικοτερα για ολες μας...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Καταλαβα...Εδω εχουμε εξωτερικους γυναικολογους που εχουν λιγο καλυτερα μηχανηματα κ στον εναν απ τους δυο παω κ εγω αλλα στο νοσοκομειο ολα ειναι παναρχαια!!! Δεν νομιζω να εχουμε καν μονιμο γυναικολογο... δραμα...

Έβαλα στο προφίλ...σε κάποια φάση φαίνονταν οι σάλπιγγες...αλλά τώρα δεν ξέρω σε αυτή που εκτύπωσε τι φαινεται.ειναι ακριβώς μετά από αποξεση...το ενδομήτριο μου ήταν τότε 4 χιλιοστά κ με είχε κατααγχωσει.αλλα όλα καλά πήγαν μετά...αλλά είναι πολύ σημαντικό να έχουμε πρόσβαση σε κάτι καλό για την υγεία μας βρε παιδί μου...και εγώ στο χωριό που μένω ήταν μια γυναικολόγος με ένα μηχάνημα για κλάματα που για να δει τα έμβρυα με σκάλιζε με κολπικό μία ώρα...κ τα έμβρυα κανονικοτατα με καρδούλα κλπ...το χω στο πίσω του μυαλού μήπως μου έγινε κ καμιά ζημιά σε κάποια φάση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 said:

Ποσο συγκινητικό το μνμ σου... να εισαι καλα και σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου !! Προσευχομαι ασταματητα αλλα η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι... ακουσα και τον γιατρο πολυ απαισιοδοξο χθες και καταλαβα οτι οι ελπιδες μου ειναι πολυ ελαχιστες... :(  

ο Θεος να σε εχει καλα παντως!!! Κ ευχομαι να πανε ολα τελεια γενικοτερα για ολες μας...

οι γιατροί μιλάνε με νούμερα και στατιστικές .. Ξέρεις πόσες φορές έχουν πέσει έξω ? Η ψυχολογία μας και η δύναμη που έχουμε μέσα μας μπορεί να ανατρέψει και το πιο απαισιόδοξο σενάριο. Δεν σου λέω να μην είσαι ρεαλίστρια αλλά όσο υπάρχει ελπίδα να παλεύεις γι αυτήν! Ακόμα και αν δεν εξελίσσονται τα πράγματα όπως θέλουμε κάποιος λόγος θα υπάρχει .

Εγώ πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και πίστεψε το κι εσύ ! Σταυρωσε την κοιλίτσα σου και μην φοβάσαι τίποτα . :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FAITH** είπε:

οι γιατροί μιλάνε με νούμερα και στατιστικές .. Ξέρεις πόσες φορές έχουν πέσει έξω ? Η ψυχολογία μας και η δύναμη που έχουμε μέσα μας μπορεί να ανατρέψει και το πιο απαισιόδοξο σενάριο. Δεν σου λέω να μην είσαι ρεαλίστρια αλλά όσο υπάρχει ελπίδα να παλεύεις γι αυτήν! Ακόμα και αν δεν εξελίσσονται τα πράγματα όπως θέλουμε κάποιος λόγος θα υπάρχει .

Εγώ πιστεύω ότι όλα καλά θα πάνε και πίστεψε το κι εσύ ! Σταυρωσε την κοιλίτσα σου και μην φοβάσαι τίποτα . :)

Αααχχχχχ μονο να την σταυρωσω;;; Και αγιο λαδι κ οτι μπορω κ εχω!!! Θεε μου μακαρι να πανε ολα καλα!!! Σε ευχαριστω τοσο πολυ σου ευχομαι ολοψυχα κ εσυ οτι επιθυμεις να στο δωσει ο Θεος!!!

Just now, Emilly είπε:

Έβαλα στο προφίλ...σε κάποια φάση φαίνονταν οι σάλπιγγες...αλλά τώρα δεν ξέρω σε αυτή που εκτύπωσε τι φαινεται.ειναι ακριβώς μετά από αποξεση...το ενδομήτριο μου ήταν τότε 4 χιλιοστά κ με είχε κατααγχωσει.αλλα όλα καλά πήγαν μετά...αλλά είναι πολύ σημαντικό να έχουμε πρόσβαση σε κάτι καλό για την υγεία μας βρε παιδί μου...και εγώ στο χωριό που μένω ήταν μια γυναικολόγος με ένα μηχάνημα για κλάματα που για να δει τα έμβρυα με σκάλιζε με κολπικό μία ώρα...κ τα έμβρυα κανονικοτατα με καρδούλα κλπ...το χω στο πίσω του μυαλού μήπως μου έγινε κ καμιά ζημιά σε κάποια φάση.

Μεγαλη υποθεση τελικα να εχεις προσβαση σε καλα μηχανηματα κ νοσοκομεια... εννοειται κ γιατρους αλλα ολα παιζουν τον ρολο τους ειδικα σε τετοια θεματα... συνεχιζεις τις προσπαθειες;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Angel91 είπε:

Αααχχχχχ μονο να την σταυρωσω;;; Και αγιο λαδι κ οτι μπορω κ εχω!!! Θεε μου μακαρι να πανε ολα καλα!!! Σε ευχαριστω τοσο πολυ σου ευχομαι ολοψυχα κ εσυ οτι επιθυμεις να στο δωσει ο Θεος!!!

Μεγαλη υποθεση τελικα να εχεις προσβαση σε καλα μηχανηματα κ νοσοκομεια... εννοειται κ γιατρους αλλα ολα παιζουν τον ρολο τους ειδικα σε τετοια θεματα... συνεχιζεις τις προσπαθειες;;; 

Ναι ότι μπορώ κάνω γιατί έχω κουραστεί πλέον κ είμαι κ σαράντα χρόνων...έχω ένα αγοράκι είναι 9, στα 10 τώρα αλλά από τα έξι μισή που ήταν προσπαθώ κ έχω αποτυχίες...ότι θέλει ο Θεός...εύχομαι ότι καλύτερο να σου συμβεί κ πολύ σημαντικό βέβαια το ότι μένεις έγκυος έτσι οοτιιι κ να γίνει μανούλα θα γίνεις.εχε πίστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι ότι μπορώ κάνω γιατί έχω κουραστεί πλέον κ είμαι κ σαράντα χρόνων...έχω ένα αγοράκι είναι 9, στα 10 τώρα αλλά από τα έξι μισή που ήταν προσπαθώ κ έχω αποτυχίες...ότι θέλει ο Θεός...εύχομαι ότι καλύτερο να σου συμβεί κ πολύ σημαντικό βέβαια το ότι μένεις έγκυος έτσι οοτιιι κ να γίνει μανούλα θα γίνεις.εχε πίστη.

Αααααα τελεια να σου ζησει!!! Πολυ ομορφα!! Ευχαριστω πολυ για ολα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel91 είπε:

Αααααα τελεια να σου ζησει!!! Πολυ ομορφα!! Ευχαριστω πολυ για ολα!!!

 

Just now, Angel91 είπε:

Αααααα τελεια να σου ζησει!!! Πολυ ομορφα!! Ευχαριστω πολυ για ολα!!!

Όλα καλά να πάνε καλή μου.ενημερωνε μας πως θα είναι η επόμενη...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Emilly είπε:

Εγώ περισυ μετά από...δεν θυμάμαι ποια αποξεση,πάω σε ένα γιατρό στην Κατερίνη ο οποίος μου έκανε έναν υπέρηχο κ μου λέει...έχεις ξαναδεί τέτοιον;;;ςειναι υποτίθεται ο καλύτερος αλλά νέος κ αγχωτικος...ρε συ 3 d είδα όλη την μήτρα από μέσα πως βλέπεις μωρό κλπ και είδα κ τις σάλπιγγες μου...απίθανο.και τώρα επειδή πραγματικά δεν το έχουν όλοι οι γιατροί ίσως οι καλοί οι εξωσωματικος κλπ πάω να βρω αυτό τον υπέρηχο κ θα τον βάλω προφίλ.πραγματικα πρώτη φορά είδα τις σάλπιγγες μου 

ααα ναι 3d λιγοι εχουν τοσο καλο οντως μονο αυτοι που κανουν κ εξετασεις β επιπεδου κ τετοια. 

στην κατερινη πως βρεθηκες? δεν εισαι αθηνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, linaa είπε:

ααα ναι 3d λιγοι εχουν τοσο καλο οντως μονο αυτοι που κανουν κ εξετασεις β επιπεδου κ τετοια. 

στην κατερινη πως βρεθηκες? δεν εισαι αθηνα?

Όχι καμία σχέση Πιερία είμαι Κατερίνη Λάρισσα κυκλοφορω...Αθήνα σπουδές Θεσσαλονίκη είχα την δουλειά από 23 που τελείωσα τις σπουδές μέχρι που πηγαινοέρχονται γιατί ήταν δική μου η δουλειά πριν έξι χρόνια που την πούλησα.κ κάθισα να μεγαλώσω το παιδακι μου εδώ στο κουτσοχωρι χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Angel91 είπε:

Εννοειται!!!

Κοριτσάκι μου επειδή κ εγώ ήμουν σε παρομοια θέση τον Ιούνιο, καταλαβαίνω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό που περνάς,μέχρι να μάθεις τι συμβαινει και είναι λογικό να μην μπορείς να σκεφτείς θετικά αυτή τη στιγμή! Αν είναι να κρατηθεί το σπορακι, θα γίνει, η φύση ξέρει τι κάνει!! Κ αν δεν τα καταφέρει, το πιο πιθανόν είναι μερικούς μηνες μετά να τα καταφέρεις όπως εγώ κ πολλές πολλές κοπέλες που μένουν πολύ γρήγορα μετά από αποβολή!!

Όσο για τη σκέψη της αποξεσης, μην απελπίζεσαι επειδή είσαι σε νησί, κι εγώ σε νησί μένω και την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο όπου δεν πλήρωσα τίποτα αναγκαστικά! Έδωσα φακελάκι μόνο επειδή ήθελα εγώ και γιατί ο γιατρός με εξυπηρέτησε πολύ άμεσα! Και με καθάρισαν πολύ καλά απ ότι φάνηκε στον υπέρηχο που έκανα αε άλλον γιατρό μετά! Θα δεις πως θα κυλήσει μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς τώρα και μην σε παίρνει από κάτω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Κοριτσάκι μου επειδή κ εγώ ήμουν σε παρομοια θέση τον Ιούνιο, καταλαβαίνω ότι είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό που περνάς,μέχρι να μάθεις τι συμβαινει και είναι λογικό να μην μπορείς να σκεφτείς θετικά αυτή τη στιγμή! Αν είναι να κρατηθεί το σπορακι, θα γίνει, η φύση ξέρει τι κάνει!! Κ αν δεν τα καταφέρει, το πιο πιθανόν είναι μερικούς μηνες μετά να τα καταφέρεις όπως εγώ κ πολλές πολλές κοπέλες που μένουν πολύ γρήγορα μετά από αποβολή!!

Όσο για τη σκέψη της αποξεσης, μην απελπίζεσαι επειδή είσαι σε νησί, κι εγώ σε νησί μένω και την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο όπου δεν πλήρωσα τίποτα αναγκαστικά! Έδωσα φακελάκι μόνο επειδή ήθελα εγώ και γιατί ο γιατρός με εξυπηρέτησε πολύ άμεσα! Και με καθάρισαν πολύ καλά απ ότι φάνηκε στον υπέρηχο που έκανα αε αλλοβ γιατρό μετά! Θα δεις πως θα κυλήσει μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς τώρα και μην σε παίρνει από κάτω!! 

Να εισαι καλα κοριτσι μου! Σου ευχομαι με το καλο να γινουν ολα!!! Η αληθεια οταν δεν γνωριζεις ακριβως τι γινεται ειναι πολυ ασχημο... θα δειξει... δεν μπορω να κανω κατι αλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά ποτέ δεν ξέρεις! Ολη αυτη η διαδικασία που γίνεται με την χοριακή είναι ψυχοφθορά αλλά πρέπει να γίνει....Ελπιζω να έχεις καλά αποτελέσματα σε νιώθω Απόλυτα τα πέρασα και εγώ!! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε και εμείς ένα μωράκι στην αγκαλια μας!Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να έχεις μια επιτυχημένη κύηση! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny28 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά ποτέ δεν ξέρεις! Ολη αυτη η διαδικασία που γίνεται με την χοριακή είναι ψυχοφθορά αλλά πρέπει να γίνει....Ελπιζω να έχεις καλά αποτελέσματα σε νιώθω Απόλυτα τα πέρασα και εγώ!! Ο Θεός να μας βοηθήσει όλες να τα καταφέρουμε να κρατήσουμε και εμείς ένα μωράκι στην αγκαλια μας!Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να έχεις μια επιτυχημένη κύηση! 

Να εισαι καλα κοπελα μου!!! Φοβαμαι παρα πολυ...Αυτο ευχομαι για ολες μας!!! Ποσο δυσκολη διαδικασια ολο αυτο... για ολες μας... μεσα απ την καρδια μου οτι επιθυμεις σου ευχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...