Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Just now, Eva92 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Σας παρακολουθώ και ελπίζω σύντομα όλες να αποκτήσετε τα μωράκια σας! 

Είμαι 29 χρόνων και ο σύζυγος 38, προσπαθούμε 1 χρόνο για μωρό με μια εξωμητριο κύηση και αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας το Σεπτέμβρη του 2020. Εδώ και 4 μήνες προσπαθούμε πάλι χωρίς επιτυχία. Οι εξετάσεις μου όλες καλές, ο σύζυγος έκανε σπερμοδιαγραμμα και πάθαμε ένα σοκ με τα νούμερα παρακάτω.

ΡΕΥΣΤΟΠΟΙΗΣΗ........: πλήρης Τιμές Αναφοράς: εντός 30 min 
 ΑΡΙΘ.ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΩΝ: 7.350.000/ml Τιμές Αναφοράς: > 20 εκατ./ml 
 ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ...: 23.520.000 Τιμές Αναφοράς: > 40 εκατ./εκσπερμ 
 
 ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ 
 ------------ 
 ΧΡΟΝΟΣ ΖΩΗΡΗ* ΜΕΤΡΙΑ** ΝΩΘΡΗ*** ΟΛΙΚΗ ΝΕΚΡΑ ή ΑΚΙΝΗΤΑ 
 Ώρα1 η 19 % 4 % 7 % 30 % 70 % 
 Ώρα2 η 18 % 3 % 6 % 27 % 73 % 
 Ώρα6 η 3 % 2 % 4 % 9 % 91 % 
 Ώρα24η 0 % 0 % 0 % 0 % 100 % 
 Ταχύτητα κίνησης: * > 25mic/sec, ** < 25 mic/sec, *** < 5 mic/sec 

Πώς σας φαίνονται τα νούμερα? 

Έχετε να μας προτείνετε κάποιον καλό ανδρολογο-ουρολογο ειδικό σε θέματα αναπαραγωγής? 

 

Σας ευχαριστώ πολύ 

καλησπέρα κοριτσι μου! όπως τα λέει το κοριτσι παραπάνω! εγω ανδρολόγο δεν έχω αλλά ρώτα τον γυναικολόγο σου, σιγουρα θα ξέρει! απλά κοριτσακι μου για την αφίρεση σάλπιγγας τι σου είπαν?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

Just now, evaki23 είπε:

καλησπέρα κοριτσι μου! όπως τα λέει το κοριτσι παραπάνω! εγω ανδρολόγο δεν έχω αλλά ρώτα τον γυναικολόγο σου, σιγουρα θα ξέρει! απλά κοριτσακι μου για την αφίρεση σάλπιγγας τι σου είπαν?

Αν εισια αθηνα ασβεστης χαραλαμ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια! Όσον αφορά την μορφολογία το 74% είναι ανώμαλα. Το θέμα το έχουμε στην κινητικότητα και στον αριθμό, κ ίσως το ph που είναι πάνω από 8.

Πήγαμε σε έναν ουρολόγο στην περιοχή μας σήμερα καθώς δεν αντέχαμε άλλη αναμονή. Μας είπε να επαναλάβουμε την εξέταση σε λίγο καιρό σε άλλο κέντρο πιο αξιόπιστο, που όντως θα το κάνουμε και πως ακόμη και να είναι πάλι τα ίδια νούμερα η εικόνα δεν είναι άσχημη και μπορεί να επιτευχθεί σύλληψη. Θα κάνουμε και θεραπεία με βιταμίνες.

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και είχε άλλη γνώμη ως προς τα νούμερα. Μου είπε πως απορεί που είχε γίνει σύλληψη και πως μάλλον πρέπει να ξεκινήσουμε σπερματεγχυσεις. Δεν πιστεύει πως βελτιώνεται το σπέρμα με θεραπεία μου είπε , μόνο πολύ μικρή διαφορά έπειτα από σίγουρα ένα εξάμηνο μου είπε και πρότεινε κατευθείαν σπερματεγχυσεις.

Πανικοβλήθηκα, αλλά από την άλλη δεν θέλω να χάνω χρόνο σκέφτομαστε τώρα με τον σύζυγό μου να επαναλάβουμε το σπερμοδιαγραμμα σε κανένα μήνα και μετά εφόσον έχουμε τα ίδια νούμερα να πάμε για σπερματεγχυσεις. 

Για την αφαίρεση σάλπιγγας ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως δεν υπάρχει θέμα μπορώ να μείνω έγκυος κανονικά. Τι να πω κοριτσια αυτό το δράμα που ζούμε τους τελευταίους μήνες όλο και χειροτερεύει... Ελπίζω να τελειώσει σύντομα και να έχουμε το μωράκι μας επιτέλους. Είμαστε μαζί 8 χρόνια με τον άντρα μου και το θέλουμε τόσο πολύ που πονάει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα!! Εγώ μόλις πήρα τ αποτελέσματα, είχα τόσο άγχος που είπα στους μαθητές μ ότι έχω τεχνικό πρόβλημα χιχιχ και πήγα από τις 8.30. Αρνητικο!!! Ουφφφ

Είδες που στο είπα όλα καλά...... μπράβο.......ξεκινά με όλη σου την θετική ενέργεια και θα πετύχεις....

7 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια! Όσον αφορά την μορφολογία το 74% είναι ανώμαλα. Το θέμα το έχουμε στην κινητικότητα και στον αριθμό, κ ίσως το ph που είναι πάνω από 8.

Πήγαμε σε έναν ουρολόγο στην περιοχή μας σήμερα καθώς δεν αντέχαμε άλλη αναμονή. Μας είπε να επαναλάβουμε την εξέταση σε λίγο καιρό σε άλλο κέντρο πιο αξιόπιστο, που όντως θα το κάνουμε και πως ακόμη και να είναι πάλι τα ίδια νούμερα η εικόνα δεν είναι άσχημη και μπορεί να επιτευχθεί σύλληψη. Θα κάνουμε και θεραπεία με βιταμίνες.

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και είχε άλλη γνώμη ως προς τα νούμερα. Μου είπε πως απορεί που είχε γίνει σύλληψη και πως μάλλον πρέπει να ξεκινήσουμε σπερματεγχυσεις. Δεν πιστεύει πως βελτιώνεται το σπέρμα με θεραπεία μου είπε , μόνο πολύ μικρή διαφορά έπειτα από σίγουρα ένα εξάμηνο μου είπε και πρότεινε κατευθείαν σπερματεγχυσεις.

Πανικοβλήθηκα, αλλά από την άλλη δεν θέλω να χάνω χρόνο σκέφτομαστε τώρα με τον σύζυγό μου να επαναλάβουμε το σπερμοδιαγραμμα σε κανένα μήνα και μετά εφόσον έχουμε τα ίδια νούμερα να πάμε για σπερματεγχυσεις. 

Για την αφαίρεση σάλπιγγας ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως δεν υπάρχει θέμα μπορώ να μείνω έγκυος κανονικά. Τι να πω κοριτσια αυτό το δράμα που ζούμε τους τελευταίους μήνες όλο και χειροτερεύει... Ελπίζω να τελειώσει σύντομα και να έχουμε το μωράκι μας επιτέλους. Είμαστε μαζί 8 χρόνια με τον άντρα μου και το θέλουμε τόσο πολύ που πονάει... 

Θα σου πω την ταπεινή μου άποψη.....πρώτον το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 3 μηνες που σημαίνει αν πας σε ένα μήνα να επαναλάβεις την εξέταση πάλι τα ίδια νούμερα θα βγουν..... δεύτερον αν η εξέταση δεν έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο εγώ δεν θα την λάμβανα καθόλου υπόψη γιατί έχουν τεράστιες αποκλίσεις.....στη θέση σου αυτό που θα με ταρακούναγε περισσότερο θα ήταν ο αριθμός και κατά πόσο υπάρχει πιθανότητα να μειωθεί κι άλλο και όχι η ταχύτητα η οποία βελτιώνεται όπως σου είπα... οπότε το ερώτημα που θα έκανα σε εξειδικευμένο ουρολόγο είναι αν με το να πάρει αγωγή και να περιμένετε 3 μήνες διακινδυνεύεις ο αριθμός να πέσει κι άλλο....εμένα αν μου έλεγαν ότι υπάρχει περίπτωση να πέσουν τα νούμερα θα έτρεχα τον επόμενο μήνα για εξωσωματική όχι για σπερματέγχυση για να μην χάνω χρόνο..... επίσης θα πήγαινα αυτό το μήνα να κάνω την εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο για να είμαι σίγουρη για τα αποτελέσματα..... Ελπίζω να βοήθησα μην πανικοβάλλεσαι όλα θα γίνουν απλά ίσως χρειαστείς λίγο παραπάνω χρόνο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, konik είπε:

Είδες που στο είπα όλα καλά...... μπράβο.......ξεκινά με όλη σου την θετική ενέργεια και θα πετύχεις....

Θα σου πω την ταπεινή μου άποψη.....πρώτον το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 3 μηνες που σημαίνει αν πας σε ένα μήνα να επαναλάβεις την εξέταση πάλι τα ίδια νούμερα θα βγουν..... δεύτερον αν η εξέταση δεν έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο εγώ δεν θα την λάμβανα καθόλου υπόψη γιατί έχουν τεράστιες αποκλίσεις.....στη θέση σου αυτό που θα με ταρακούναγε περισσότερο θα ήταν ο αριθμός και κατά πόσο υπάρχει πιθανότητα να μειωθεί κι άλλο και όχι η ταχύτητα η οποία βελτιώνεται όπως σου είπα... οπότε το ερώτημα που θα έκανα σε εξειδικευμένο ουρολόγο είναι αν με το να πάρει αγωγή και να περιμένετε 3 μήνες διακινδυνεύεις ο αριθμός να πέσει κι άλλο....εμένα αν μου έλεγαν ότι υπάρχει περίπτωση να πέσουν τα νούμερα θα έτρεχα τον επόμενο μήνα για εξωσωματική όχι για σπερματέγχυση για να μην χάνω χρόνο..... επίσης θα πήγαινα αυτό το μήνα να κάνω την εξέταση σε εξειδικευμένο κέντρο για να είμαι σίγουρη για τα αποτελέσματα..... Ελπίζω να βοήθησα μην πανικοβάλλεσαι όλα θα γίνουν απλά ίσως χρειαστείς λίγο παραπάνω χρόνο....

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Θα το ψάξω ναι... <3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Κορίτσια μ καλημέρα!! Εγώ μόλις πήρα τ αποτελέσματα, είχα τόσο άγχος που είπα στους μαθητές μ ότι έχω τεχνικό πρόβλημα χιχιχ και πήγα από τις 8.30. Αρνητικο!!! Ουφφφ

είδες βρε κορίτσι μου? όλα καλα!!! εμείς πάλι όχι ο αντρας μου θετικός και εγω αρνητική αλλά όχι για πολύ..... Αρα ξεκινάς κανονικα ε?

13 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας κορίτσια! Όσον αφορά την μορφολογία το 74% είναι ανώμαλα. Το θέμα το έχουμε στην κινητικότητα και στον αριθμό, κ ίσως το ph που είναι πάνω από 8.

Πήγαμε σε έναν ουρολόγο στην περιοχή μας σήμερα καθώς δεν αντέχαμε άλλη αναμονή. Μας είπε να επαναλάβουμε την εξέταση σε λίγο καιρό σε άλλο κέντρο πιο αξιόπιστο, που όντως θα το κάνουμε και πως ακόμη και να είναι πάλι τα ίδια νούμερα η εικόνα δεν είναι άσχημη και μπορεί να επιτευχθεί σύλληψη. Θα κάνουμε και θεραπεία με βιταμίνες.

Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και είχε άλλη γνώμη ως προς τα νούμερα. Μου είπε πως απορεί που είχε γίνει σύλληψη και πως μάλλον πρέπει να ξεκινήσουμε σπερματεγχυσεις. Δεν πιστεύει πως βελτιώνεται το σπέρμα με θεραπεία μου είπε , μόνο πολύ μικρή διαφορά έπειτα από σίγουρα ένα εξάμηνο μου είπε και πρότεινε κατευθείαν σπερματεγχυσεις.

Πανικοβλήθηκα, αλλά από την άλλη δεν θέλω να χάνω χρόνο σκέφτομαστε τώρα με τον σύζυγό μου να επαναλάβουμε το σπερμοδιαγραμμα σε κανένα μήνα και μετά εφόσον έχουμε τα ίδια νούμερα να πάμε για σπερματεγχυσεις. 

Για την αφαίρεση σάλπιγγας ο γυναικολόγος μου μου έχει πει πως δεν υπάρχει θέμα μπορώ να μείνω έγκυος κανονικά. Τι να πω κοριτσια αυτό το δράμα που ζούμε τους τελευταίους μήνες όλο και χειροτερεύει... Ελπίζω να τελειώσει σύντομα και να έχουμε το μωράκι μας επιτέλους. Είμαστε μαζί 8 χρόνια με τον άντρα μου και το θέλουμε τόσο πολύ που πονάει... 

αρχικά τα βηματα που έχεις κάνει είναι μια χαρά.....κάντε τις εξετάσεις σε ενα πιστοποιημένο κέντρο. μην ανησυχεις και η σπερματεγχυνση δεν είναι κάτι!Ας κάνετε πρωτά όλες τις εξετάσεις σας και όταν τα μαζέψετε όλα τότε θα δείτε τι θα κάνετε

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, konik είπε:

πλακα κάνεις κολλήσατε και εσείς ????τι εγινε βρε κοριτσια στο τοπικ???? μόνο εγώ έμεινα θα κανω τον σταυρό μου μπας και γλυτώσω...

χαχαχαχα θα το αλλαξουμε το τοπικ σε σπερματέγχυνση και κορονοιος.....

όλα καλα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, evaki23 είπε:

είδες βρε κορίτσι μου? όλα καλα!!! εμείς πάλι όχι ο αντρας μου θετικός και εγω αρνητική αλλά όχι για πολύ..... Αρα ξεκινάς κανονικα ε?

αρχικά τα βηματα που έχεις κάνει είναι μια χαρά.....κάντε τις εξετάσεις σε ενα πιστοποιημένο κέντρο. μην ανησυχεις και η σπερματεγχυνση δεν είναι κάτι!Ας κάνετε πρωτά όλες τις εξετάσεις σας και όταν τα μαζέψετε όλα τότε θα δείτε τι θα κάνετε

Όχι ρε παιδί μου! Θα σ πω την ατάκα π μ είπε εμένα ο ήρωας μ, κ ο τανιμανιδης μπομπα αυτό έπαθαν κ μετά έκαναν δίδυμα! Μάλλον είναι γούρι! Περαστικά σας! Βιταμίνες να πάρετε και φρέσκους χυμούς! Εμείς περιμένουμε να αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή για να ξεκινησω ξανά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nina21 είπε:

Όχι ρε παιδί μου! Θα σ πω την ατάκα π μ είπε εμένα ο ήρωας μ, κ ο τανιμανιδης μπομπα αυτό έπαθαν κ μετά έκαναν δίδυμα! Μάλλον είναι γούρι! Περαστικά σας! Βιταμίνες να πάρετε και φρέσκους χυμούς! Εμείς περιμένουμε να αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή για να ξεκινησω ξανά 

Έλα κορίτσι μου πάμε δυνατά.......Άντε να κάνεις την αρχή....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, nina21 είπε:

Όχι ρε παιδί μου! Θα σ πω την ατάκα π μ είπε εμένα ο ήρωας μ, κ ο τανιμανιδης μπομπα αυτό έπαθαν κ μετά έκαναν δίδυμα! Μάλλον είναι γούρι! Περαστικά σας! Βιταμίνες να πάρετε και φρέσκους χυμούς! Εμείς περιμένουμε να αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή για να ξεκινησω ξανά 

χαχαχαχα αντε και στα δικά μας!! Πάμε γερά κορίτσια! καλημέρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, evaki23 είπε:

είδες βρε κορίτσι μου? όλα καλα!!! εμείς πάλι όχι ο αντρας μου θετικός και εγω αρνητική αλλά όχι για πολύ..... Αρα ξεκινάς κανονικα ε?

αρχικά τα βηματα που έχεις κάνει είναι μια χαρά.....κάντε τις εξετάσεις σε ενα πιστοποιημένο κέντρο. μην ανησυχεις και η σπερματεγχυνση δεν είναι κάτι!Ας κάνετε πρωτά όλες τις εξετάσεις σας και όταν τα μαζέψετε όλα τότε θα δείτε τι θα κάνετε

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! ♥️ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...