Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Please την γνώμη σας.. Εχθές έκανα χοριακη, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα 3 εμβρύων 3 ημερών. Και έδειξε η χοριακη 7.8. Τώρα την νύχτα είχα λίγο ροζ κ έχω πόνους περιόδου. Την Δευτέρα μου είπαν κανονικά να κάνω την χοριακη, αλλά όπως καταλάβατε βιαστικά.. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης κάθε μέρα, και στην αρχή έδειχνε αχνό, λόγω ovitrelle, μετά σταμάτησε για δύο ημέρες, και μετά ξανά εμφανίστηκε το αχνό εχθές, γι αυτό κ πήγα για χοριακη. Τι λέτε εσείς? Θα μπορούσε να είναι από την ovitrelle, την οποία την είχα κάνει πριν 13 μέρες? Κ από την ovitrelle να μην ήταν, πολύ χαμηλή τιμή το 7.8 μήπως πάει για βιοχημικη? Και αν το ροζ ήταν από εμφύτευση, δεν θα έπρεπε να είχε προηγηθεί του 7.8??γιατι εγώ το είδα μετά.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Zzeezze είπε:

Καλημέρα σε όλες! Please την γνώμη σας.. Εχθές έκανα χοριακη, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα 3 εμβρύων 3 ημερών. Και έδειξε η χοριακη 7.8. Τώρα την νύχτα είχα λίγο ροζ κ έχω πόνους περιόδου. Την Δευτέρα μου είπαν κανονικά να κάνω την χοριακη, αλλά όπως καταλάβατε βιαστικά.. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης κάθε μέρα, και στην αρχή έδειχνε αχνό, λόγω ovitrelle, μετά σταμάτησε για δύο ημέρες, και μετά ξανά εμφανίστηκε το αχνό εχθές, γι αυτό κ πήγα για χοριακη. Τι λέτε εσείς? Θα μπορούσε να είναι από την ovitrelle, την οποία την είχα κάνει πριν 13 μέρες? Κ από την ovitrelle να μην ήταν, πολύ χαμηλή τιμή το 7.8 μήπως πάει για βιοχημικη? Και αν το ροζ ήταν από εμφύτευση, δεν θα έπρεπε να είχε προηγηθεί του 7.8??γιατι εγώ το είδα μετά.. 

Καλημέρα....με 3 ημερών έμβρυα είναι εξαιρετικά νωρίς να βγάλεις συμπεράσματα βγια το αποτέλεσμα......στην 8 η μέρα δεν πάμε ούτε στις βλαστοκυστες...... μπορεί την Δευτέρα η χοριακη σου να έχει ανέβει.....που στο ευχομαι ολόψυχα.... όπως και να έχει το ροζ και οι πόνοι περιόδου συνδυαστικά με το αχνό τεστ είναι πολύ θετικά σημάδια..... την ovitrelle δύσκολο να την έπιασε στις 13 μέρες.....κάνε λίγο υπομονή δύο μέρες έμειναν..... επίσης μην σκέφτεσαι από τώρα για βιοχημικές και τέτοια....να είσαι αισιόδοξη......η πρώτη σου φορά ήταν???

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Zzeezze είπε:

Καλημέρα σε όλες! Please την γνώμη σας.. Εχθές έκανα χοριακη, 8η ημέρα μετά την εμβρυομεταφορα 3 εμβρύων 3 ημερών. Και έδειξε η χοριακη 7.8. Τώρα την νύχτα είχα λίγο ροζ κ έχω πόνους περιόδου. Την Δευτέρα μου είπαν κανονικά να κάνω την χοριακη, αλλά όπως καταλάβατε βιαστικά.. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης κάθε μέρα, και στην αρχή έδειχνε αχνό, λόγω ovitrelle, μετά σταμάτησε για δύο ημέρες, και μετά ξανά εμφανίστηκε το αχνό εχθές, γι αυτό κ πήγα για χοριακη. Τι λέτε εσείς? Θα μπορούσε να είναι από την ovitrelle, την οποία την είχα κάνει πριν 13 μέρες? Κ από την ovitrelle να μην ήταν, πολύ χαμηλή τιμή το 7.8 μήπως πάει για βιοχημικη? Και αν το ροζ ήταν από εμφύτευση, δεν θα έπρεπε να είχε προηγηθεί του 7.8??γιατι εγώ το είδα μετά.. 

Καλημέρα ! Εγώ πιστεύω πως είναι θετικό , είναι πολύ νωρίς για αυτό είναι χαμηλή η χοριακη αλλά τη Δευτέρα πιστεύω θα δεις πολύ μεγαλύτερο αριθμό, κάνε λίγο υπομονή και σκέψου θετικά. 

Η ovitrelle κι εγώ πιστεύω και από ότι έχω ακούσει δεν πιάνει στην 8η ημέρα, οπότε κύηση είναι... Σου εύχομαι ολόψυχα να εξελιχθεί τέλεια και σύντομα να κρατήσεις μωράκια η μωράκι στην αγκαλιά σου !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , konik είπε:

Καλημέρα....με 3 ημερών έμβρυα είναι εξαιρετικά νωρίς να βγάλεις συμπεράσματα βγια το αποτέλεσμα......στην 8 η μέρα δεν πάμε ούτε στις βλαστοκυστες...... μπορεί την Δευτέρα η χοριακη σου να έχει ανέβει.....που στο ευχομαι ολόψυχα.... όπως και να έχει το ροζ και οι πόνοι περιόδου συνδυαστικά με το αχνό τεστ είναι πολύ θετικά σημάδια..... την ovitrelle δύσκολο να την έπιασε στις 13 μέρες.....κάνε λίγο υπομονή δύο μέρες έμειναν..... επίσης μην σκέφτεσαι από τώρα για βιοχημικές και τέτοια....να είσαι αισιόδοξη......η πρώτη σου φορά ήταν???

Ήταν η δεύτερη εξωσωματική στο εμβρυογεννεσις.. Η πρώτη στο ιασω, εκεί ούτε καν.. Το απόλυτο τπτ.. 

Έχω στο ιστορικό μου, βέβαια δύο τρεις βιοχημικες κ δύο παλινδρομες με φυσική συλληψη.. Αλλά, δόξα το θεό, και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Τώρα πάω για το δεύτερο, κ δεν έχω περιθώρια, καθότι πλέον 41,με χαμηλή αμη... Κ τώρα πήγα πάλι τουαλέτα και είχα λερωμενο εσώρουχο με νερουλό αίμα.. Δηλαδή αρκετουτσικα υγρά ελαφρώς χρωματισμένα ροζ.. 

Και πήγα κ έκανα κ άλλη χοριακη σήμερα.. Δεν μπορώ να συγκρατηθω.. Είμαι απαράδεκτη το ξέρω.. Αλλά Έχω εδώ που μένω ένα διαγνωστικό κέντρο, κ χρεώνει την χοριακη 6 ευρώ μόνο...!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ήταν η δεύτερη εξωσωματική στο εμβρυογεννεσις.. Η πρώτη στο ιασω, εκεί ούτε καν.. Το απόλυτο τπτ.. 

Έχω στο ιστορικό μου, βέβαια δύο τρεις βιοχημικες κ δύο παλινδρομες με φυσική συλληψη.. Αλλά, δόξα το θεό, και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Τώρα πάω για το δεύτερο, κ δεν έχω περιθώρια, καθότι πλέον 41,με χαμηλή αμη... Κ τώρα πήγα πάλι τουαλέτα και είχα λερωμενο εσώρουχο με νερουλό αίμα.. Δηλαδή αρκετουτσικα υγρά ελαφρώς χρωματισμένα ροζ.. 

Αίμα εμφύτευσης η επειδή μεγαλώνει η μήτρα... Θετικό σημάδι ! 

Αν έχεις κανένα τεστ εγκυμοσύνης ακόμα, δεν κάνεις κανένα μέχρι τη Δευτέρα για να δεις ότι έχει γίνει πιο έντονη η γραμμή ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Eva92 είπε:

Αίμα εμφύτευσης η επειδή μεγαλώνει η μήτρα... Θετικό σημάδι ! 

Αν έχεις κανένα τεστ εγκυμοσύνης ακόμα, δεν κάνεις κανένα μέχρι τη Δευτέρα για να δεις ότι έχει γίνει πιο έντονη η γραμμή ? 

Χάχαχα, έκανα ήδη πρωί πρωί κ άλλη χοριακη.. Δεν κοιμήθηκα όλη την νύχτα από οταν είδα το αίμα.. Καλά μου κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Έχω εδώ κοντά ένα κέντρο που χρεώνει 6 ευρώ τη χοριακη.. 

πρίν από 2 λεπτά , Zzeezze είπε:

Χάχαχα, έκανα ήδη πρωί πρωί κ άλλη χοριακη.. Δεν κοιμήθηκα όλη την νύχτα από οταν είδα το αίμα.. Καλά μου κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Έχω εδώ κοντά ένα κέντρο που χρεώνει 6 ευρώ τη χοριακη.. 

Και έχω ένα συρτάρι τεστ, καλά έχει ψιλό αδειάσει τώρα βέβαια... Κ αυτά τα αγοράζω φθηνά.. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Zzeezze είπε:

Χάχαχα, έκανα ήδη πρωί πρωί κ άλλη χοριακη.. Δεν κοιμήθηκα όλη την νύχτα από οταν είδα το αίμα.. Καλά μου κορίτσια, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Έχω εδώ κοντά ένα κέντρο που χρεώνει 6 ευρώ τη χοριακη.. 

Και έχω ένα συρτάρι τεστ, καλά έχει ψιλό αδειάσει τώρα βέβαια... Κ αυτά τα αγοράζω φθηνά.. 

 

Εντάξει αλλά αν δεν ανέβει πολύ σήμερα μην απογοητεύτεις γιατί κανονικά θέλει 2-3 ημέρες για να διπλασιαστεί, εσύ την επανέλαβες μετά από μια μέρα τη χοριακη...

Σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι κάνω ένα συρτάρι τεστ από τα φθηνά χαχχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Eva92 είπε:

Εντάξει αλλά αν δεν ανέβει πολύ σήμερα μην απογοητεύτεις γιατί κανονικά θέλει 2-3 ημέρες για να διπλασιαστεί, εσύ την επανέλαβες μετά από μια μέρα τη χοριακη...

Σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι κάνω ένα συρτάρι τεστ από τα φθηνά χαχχαχα

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Zzeezze είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Ενημέρωσε μας κι εμάς να μάθουμε αν θες ! Σου εύχομαι να έχει ανέβει και πολύ μάλιστα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zzeezze είπε:

Ήταν η δεύτερη εξωσωματική στο εμβρυογεννεσις.. Η πρώτη στο ιασω, εκεί ούτε καν.. Το απόλυτο τπτ.. 

Έχω στο ιστορικό μου, βέβαια δύο τρεις βιοχημικες κ δύο παλινδρομες με φυσική συλληψη.. Αλλά, δόξα το θεό, και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη.. Τώρα πάω για το δεύτερο, κ δεν έχω περιθώρια, καθότι πλέον 41,με χαμηλή αμη... Κ τώρα πήγα πάλι τουαλέτα και είχα λερωμενο εσώρουχο με νερουλό αίμα.. Δηλαδή αρκετουτσικα υγρά ελαφρώς χρωματισμένα ροζ.. 

Και πήγα κ έκανα κ άλλη χοριακη σήμερα.. Δεν μπορώ να συγκρατηθω.. Είμαι απαράδεκτη το ξέρω.. Αλλά Έχω εδώ που μένω ένα διαγνωστικό κέντρο, κ χρεώνει την χοριακη 6 ευρώ μόνο...!! 

Καλέ μην αγχώνεσαι τότε μια χαρά πιάνεις εσύ.....εδώ εγώ που είμαι μικρότερη (33) και απέτυχαν στην πρώτη προσπάθεια.....εσύ τα πας υπεροχα και θα δεις μια χαρά θα τα πας και τώρα..... στειλε μας να μας πεις το νούμερο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Eva92 είπε:

Εντάξει αλλά αν δεν ανέβει πολύ σήμερα μην απογοητεύτεις γιατί κανονικά θέλει 2-3 ημέρες για να διπλασιαστεί, εσύ την επανέλαβες μετά από μια μέρα τη χοριακη...

Σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι κάνω ένα συρτάρι τεστ από τα φθηνά χαχχαχα

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Κορίτσια!! 14.8 έδειξε! Εχθές ήταν 7.8.αρα κάτι πάει να γίνει!!! Σήμερα 9 μέρες μετά από εμβρυομεταφορα εμβρύων 3 ημερών! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Zzeezze είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Κορίτσια!! 14.8 έδειξε! Εχθές ήταν 7.8.αρα κάτι πάει να γίνει!!! Σήμερα 9 μέρες μετά από εμβρυομεταφορα εμβρύων 3 ημερών! 

Όλα καλά θα πάνε τώρα κάνε την Δευτέρα..... έχει γίνει η εμφύτευση αυτό είναι το θετικό.......

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Κορίτσια!! 14.8 έδειξε! Εχθές ήταν 7.8.αρα κάτι πάει να γίνει!!! Σήμερα 9 μέρες μετά από εμβρυομεταφορα εμβρύων 3 ημερών! 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! 

Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Καλέ διπλασιάστηκε !! Τη δεύτερα θα δεις μεγάλο αριθμό όλα πάνε τέλεια ! Προσοχή τώρα να μην κουράζεσαι και ξεκούραση !

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Κορίτσια!! 14.8 έδειξε! Εχθές ήταν 7.8.αρα κάτι πάει να γίνει!!! Σήμερα 9 μέρες μετά από εμβρυομεταφορα εμβρύων 3 ημερών! 

Μπράβο κοπέλα μου! Συγχαρητήρια! Με το καλό να έχεις μια τελειομηνη κύηση κ ένα ή κ δυο υγιέστατα μωράκια! :wub:


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2021 at 10:52 ΠΜ, Zzeezze είπε:

Θέλω να πιστεύω ότι ένα τσακ θα πρέπει να έχει ανέβει όμως... Σε καμία ώρα θα ξέρω... 

Κορίτσια!! 14.8 έδειξε! Εχθές ήταν 7.8.αρα κάτι πάει να γίνει!!! Σήμερα 9 μέρες μετά από εμβρυομεταφορα εμβρύων 3 ημερών! 

Μπράβο κορίτσι μου...ξεκούραση τώρα και όλα να πάνε καλα!

Πες μας νεότερα και αύριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...