Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Zzeezze είπε:

Έπεσε η χοριακη μου.. Πλέον μετράω 3 ή 4 βιοχημικες και 2 παλινδρομες.. Έχω χάσει το μετρημα

Έπεσε η χοριακη μου.. Πλέον μετράω 3 ή 4 βιοχημικες και 2 παλινδρομες.. Έχω χάσει το μετρημα. Τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια?? Από βιταμίνες κ συμπληρώματα, κοντεύουν να μου βγουν από τα αυτιά, χ..ζω καψουλες.. Το σπέρμα έχει κατακερματισμο γύρω στο 33%.λετε να φταίει αυτό? Τι άλλο να κάνω πια.. Νύχια έχω να βάψω δύο χρόνια, το μαλλί το βάφω μια φορά στο τετράμηνο.. Βαφομαι σπάνια και δεν βάζω αρώματα, για να αποφεύγω τα χημικά, αφρόλουτρα χωρίς άρωμα κτλ με λίγα λόγια κυκλοφορώ σαν την κακόμοιρα.. Γυμναστικες, μόνο λίγο τις πρώτες 14 του μήνα, τις άλλες 14 τπτ. Κοινώς κιλά στα ύψη.. Τι άλλο να κάνω πια!! 

Λυπαμαι πάρα πολύ αλήθεια.... μήπως να πας να σε δει η Τσεκούρα στο Έλενα στο τμήμα καθ έξη αποβολών ακούω τα καλύτερα για αυτή......θα πρέπει να βρείτε τον λόγω που συμβαίνει αυτό γιατί από εμφύτευση τα πας άψογα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχω ακούσει για την τσεκουρα εδώ, αλλά φοβάμαι ότι μέχρι να κλείσω ραντεβού, κ να κάνω ότι μου πει, θα χάσω πολύ χρόνο ακόμα.. Ιδιωτικά δέχεται ή μόνο στο Έλενα?? 

Λυπάμαι κορίτσι μου… 

την έχω ακούσει κ εγώ αυτή κ σκεφτόμουν να κλείσω ραντεβού αλλά είναι δυσεύρετα.. τουλάχιστον στο 1535.gr που μπαίνω κ κοιτάζω δεν έχω πετύχει τπτ…

 

πηρα κ έκλεισα ραντεβού για επιτροπή 19 Οκτώβρη…

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχω ακούσει για την τσεκουρα εδώ, αλλά φοβάμαι ότι μέχρι να κλείσω ραντεβού, κ να κάνω ότι μου πει, θα χάσω πολύ χρόνο ακόμα.. Ιδιωτικά δέχεται ή μόνο στο Έλενα?? 

Δυστυχώς όχι μήπως να πάρεις τηλέφωνο μπας και σε εξυπηρετήσουν???? Στον καφέ εξωσωματικής είχαν γράψει τηλέφωνο...κάνε έναν κόπο βρε κοπέλα μου και πάρε και παρακάλεσε μήπως σε δεχτουν...ο γιατρός σου τι σου λέει???επίσης στο καφέ είχε πει μια κοπέλα ότι θα ακυρώσει ραντεβού για στείλε στα κορίτσια μήπως και το ακύρωσε να το πάρεις εσύ

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω να δω ευχαριστώ! Τον γιατρό αύριο θα τον πάρω, είχαν κλείσει όταν τους πήρα σήμερα.. Τώρα ο γιατρός τι να πει.. Εξωσωματικος είναι.. Δεν μου έχουν δώσει ποτέ συγκεκριμένη απάντηση.. Είχε πει ότι μάλλον φταίει η δικερος μήτρα, αλλά να μου την ξαναχειρουργησαμε κ πάλι βιοχημικη! Κ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ντρέπομαι να πάω στην τσεκουρα να ρωτήσω για αποβολές στην ηλικία μου... Πλέον είμαι 41,αλλα βέβαια αυτή η ιστορία είναι από τα 37 μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Zzeezze είπε:

Θα μπω να δω ευχαριστώ! Τον γιατρό αύριο θα τον πάρω, είχαν κλείσει όταν τους πήρα σήμερα.. Τώρα ο γιατρός τι να πει.. Εξωσωματικος είναι.. Δεν μου έχουν δώσει ποτέ συγκεκριμένη απάντηση.. Είχε πει ότι μάλλον φταίει η δικερος μήτρα, αλλά να μου την ξαναχειρουργησαμε κ πάλι βιοχημικη! Κ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ντρέπομαι να πάω στην τσεκουρα να ρωτήσω για αποβολές στην ηλικία μου... Πλέον είμαι 41,αλλα βέβαια αυτή η ιστορία είναι από τα 37 μου.. 

Πως και αυτοί από την εμπειρία τους κάπου θα πρέπει να το αποδίδουν.....σε παρακαλώ πολύ που ντρέπεσαι επειδή είσαι 41....αυτοί θα σου πουν πότε θα κάνεις άλλο παιδί???? Καθόλου να μην ντρέπεσαι έχεις κάθε δικαίωμα να προσπαθείς άλλωστε 41 είσαι όχι 51....να πας και να μην το σκέφτεσαι αυτό καθόλου.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Zzeezze είπε:

Θα μπω να δω ευχαριστώ! Τον γιατρό αύριο θα τον πάρω, είχαν κλείσει όταν τους πήρα σήμερα.. Τώρα ο γιατρός τι να πει.. Εξωσωματικος είναι.. Δεν μου έχουν δώσει ποτέ συγκεκριμένη απάντηση.. Είχε πει ότι μάλλον φταίει η δικερος μήτρα, αλλά να μου την ξαναχειρουργησαμε κ πάλι βιοχημικη! Κ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ντρέπομαι να πάω στην τσεκουρα να ρωτήσω για αποβολές στην ηλικία μου... Πλέον είμαι 41,αλλα βέβαια αυτή η ιστορία είναι από τα 37 μου.. 

Άντε καλε που ντρέπεσαι… αυτό δεν θα έπρεπε ούτε να το σκέφτεσαι! 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Zzeezze είπε:

Θα μπω να δω ευχαριστώ! Τον γιατρό αύριο θα τον πάρω, είχαν κλείσει όταν τους πήρα σήμερα.. Τώρα ο γιατρός τι να πει.. Εξωσωματικος είναι.. Δεν μου έχουν δώσει ποτέ συγκεκριμένη απάντηση.. Είχε πει ότι μάλλον φταίει η δικερος μήτρα, αλλά να μου την ξαναχειρουργησαμε κ πάλι βιοχημικη! Κ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ντρέπομαι να πάω στην τσεκουρα να ρωτήσω για αποβολές στην ηλικία μου... Πλέον είμαι 41,αλλα βέβαια αυτή η ιστορία είναι από τα 37 μου.. 

Καρυοτυπο ζεύγους εχετε κανει και ειναι φυσιολογικός σωστά;

 Η αλήθεια ειναι οτι σε συζήτηση που ειχα με γενετιστή μου εξήγησε οτι στην ηλικία των 38 μου να περιμενω ενα στα τρία έμβρυα να ειναι φυσιολογικο. Και επειδη εκανα προεμφυτευτικο έλεγχο δυο στα τέσσερα ηταν τελικα υγιή.

Δυστυχως παίζουμε με τα στατιστικά.

Εμενα το πρόβλημα μου ηταν οτι δεν εμφυτευονταν κανένα. Ειχα διαβάσει ενα άρθρο πριν καποια χρόνια που μιλούσε για μήτρες υπερβολικά δεκτικές στα έμβρυα με αποτέλεσμα να  εμφυτευουν κι αυτα που δεν ειναι υγιή χωρις να κανουν ξεκαθάρισμα που συνήθως γινεται.

 Να εχεις υπομονη και θα πετύχεις. Η κολλητή μου με την πεμπτη εγκυμοσυνη κράτησε το μωράκι στην αγκαλιά. Δυστυχώς ηταν άτυχη τις προηγουμενες φορές.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Καντι είπε:

Καρυοτυπο ζεύγους εχετε κανει και ειναι φυσιολογικός σωστά;

 Η αλήθεια ειναι οτι σε συζήτηση που ειχα με γενετιστή μου εξήγησε οτι στην ηλικία των 38 μου να περιμενω ενα στα τρία έμβρυα να ειναι φυσιολογικο. Και επειδη εκανα προεμφυτευτικο έλεγχο δυο στα τέσσερα ηταν τελικα υγιή.

Δυστυχως παίζουμε με τα στατιστικά.

Εμενα το πρόβλημα μου ηταν οτι δεν εμφυτευονταν κανένα. Ειχα διαβάσει ενα άρθρο πριν καποια χρόνια που μιλούσε για μήτρες υπερβολικά δεκτικές στα έμβρυα με αποτέλεσμα να  εμφυτευουν κι αυτα που δεν ειναι υγιή χωρις να κανουν ξεκαθάρισμα που συνήθως γινεται.

 Να εχεις υπομονη και θα πετύχεις. Η κολλητή μου με την πεμπτη εγκυμοσυνη κράτησε το μωράκι στην αγκαλιά. Δυστυχώς ηταν άτυχη τις προηγουμενες φορές.

Μμμ ωραία εξήγηση δίνεις! Θα το ψάξω.. Κ ναι ο καρυοτυπος ζεύγους είναι φυσιολογικός. Το αστείο είναι ότι δύο φορές που είπαμε να πάρουμε σε φυσικό κύκλο ωάριο, είχα κ τις 2 φορές ωάριο κανονικότατα, κ τα δύο γονιμοποιηθηκαν κ τα άφησε για 3ης μέρας. Θέλω να πω ότι και ωαρια βγάζω νομίζω κάθε μήνα, ξέρω βέβαια ότι δεν θα ναι όλα καλά.. Λοιπόν μπήκα τώρα στο 1535 κ για τσεκουρα τπτ.. Κ έκλεισα στο ιατρείο απόβόλων του Αλεξάνδρα μετά από 2 εβδομάδες.. Ε θα παω κ ότι γίνει.. Πόση διαφορά να έχουν?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Zzeezze είπε:

Μμμ ωραία εξήγηση δίνεις! Θα το ψάξω.. Κ ναι ο καρυοτυπος ζεύγους είναι φυσιολογικός. Το αστείο είναι ότι δύο φορές που είπαμε να πάρουμε σε φυσικό κύκλο ωάριο, είχα κ τις 2 φορές ωάριο κανονικότατα, κ τα δύο γονιμοποιηθηκαν κ τα άφησε για 3ης μέρας. Θέλω να πω ότι και ωαρια βγάζω νομίζω κάθε μήνα, ξέρω βέβαια ότι δεν θα ναι όλα καλά.. Λοιπόν μπήκα τώρα στο 1535 κ για τσεκουρα τπτ.. Κ έκλεισα στο ιατρείο απόβόλων του Αλεξάνδρα μετά από 2 εβδομάδες.. Ε θα παω κ ότι γίνει.. Πόση διαφορά να έχουν?? 

Μην κοιτας τι ωάρια βγάζεις και τι γονιμοποιειται. Ο μικρός μου εμενα ηταν το 21ο έμβρυο που μεταφέραμε και το μοναδικό που εμφυτεύτηκε. Εχω βγαλει εκατοντάδες ωάρια αυτα τα 7 χρόνια φαινομενικά καλα, που έδιναν ωραιότατα έμβρυα.

 Θρομβοφιλια κλπ εχεις επισης τσεκάρει, σάκχαρο - ινσουλίνη;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Καντι είπε:

Μην κοιτας τι ωάρια βγάζεις και τι γονιμοποιειται. Ο μικρός μου εμενα ηταν το 21ο έμβρυο που μεταφέραμε και το μοναδικό που εμφυτεύτηκε. Εχω βγαλει εκατοντάδες ωάρια αυτα τα 7 χρόνια φαινομενικά καλα, που έδιναν ωραιότατα έμβρυα.

 Θρομβοφιλια κλπ εχεις επισης τσεκάρει, σάκχαρο - ινσουλίνη;

Ίου!!!! Ανατρίχιασα!!! 21ο???? You are my hero! Θρομβοφιλια οκ, έκανα νομίζω αν θυμάμαι καλά κ καμπύλη ζαχάρου πριν κάνα χρόνο κ ήταν οκ. Ινσουλίνη δεν θυμάμαι, δεν είναι το ίδιο με το ζάχαρο? Και λύκο έχω κάνει, καλός κ αυτος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ίου!!!! Ανατρίχιασα!!! 21ο???? You are my hero! Θρομβοφιλια οκ, έκανα νομίζω αν θυμάμαι καλά κ καμπύλη ζαχάρου πριν κάνα χρόνο κ ήταν οκ. Ινσουλίνη δεν θυμάμαι, δεν είναι το ίδιο με το ζάχαρο? Και λύκο έχω κάνει, καλός κ αυτος

Πέτυχα με την όγδοη εμβρυομεταφορά.

Συνήθως οταν ζητάνε καμπύλη σακχάρου πρεπει να συνοδεύεται με καμπύλη ινσουλίνης. Για να ειστε σίγουροι οτι δεν κρύβεται κατι εκεί. Δεν αρκεί μια απλή πρωινή μέτρηση σακχάρου. Αυτα ειναι για δύσκολες περιπτώσεις οπως η δίκη σου, δεν ειναι εξετασεις ρουτίνας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Καντι είπε:

Πέτυχα με την όγδοη εμβρυομεταφορά.

Συνήθως οταν ζητάνε καμπύλη σακχάρου πρεπει να συνοδεύεται με καμπύλη ινσουλίνης. Για να ειστε σίγουροι οτι δεν κρύβεται κατι εκεί. Δεν αρκεί μια απλή πρωινή μέτρηση σακχάρου. Αυτα ειναι για δύσκολες περιπτώσεις οπως η δίκη σου, δεν ειναι εξετασεις ρουτίνας.

Βρήκα την καμπύλη, καμπύλη ζαχάρου γραφει. Δηλαδή τις προηγούμενες 7, τπτ απολύτως? Καμία εμφύτευση, αποβολή τπτ?? Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι πέρασες! 

Λοιπόν έχω κ μια αστεία ιστορία να σας πω, που συνέβη σε ένα γνωστό μου ζευγάρι.. Λοιπόν, η κοπέλα είχε πρόωρη ωοθυλακικη ανεπάρκεια, αν το λέω σωστά, έκανε 8 εξωσωματικές, κ στο τέλος ξέρετε τι έγινε????????? Τα έφτιαξε με τον εξωσωματικο της! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Zzeezze είπε:

Θα μπω να δω ευχαριστώ! Τον γιατρό αύριο θα τον πάρω, είχαν κλείσει όταν τους πήρα σήμερα.. Τώρα ο γιατρός τι να πει.. Εξωσωματικος είναι.. Δεν μου έχουν δώσει ποτέ συγκεκριμένη απάντηση.. Είχε πει ότι μάλλον φταίει η δικερος μήτρα, αλλά να μου την ξαναχειρουργησαμε κ πάλι βιοχημικη! Κ για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, ντρέπομαι να πάω στην τσεκουρα να ρωτήσω για αποβολές στην ηλικία μου... Πλέον είμαι 41,αλλα βέβαια αυτή η ιστορία είναι από τα 37 μου.. 

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου πάλι ! Πρέπει να σηκωθείς να βρεις τι φταίει και να ξαναδοκιμάσεις! Κάποια στιγμή θα γίνει ! 

Έλεγχο θρομβοφιλιας έχεις κάνει ? 

Συμφωνώ πως πρέπει να πας να σε δει η κα Τσεκούρα που τόσα έχουμε ακούσει για αυτήν εδώ... Το άλλο που σκέφτομαι είναι εξωσωματικη με pgs τεστινγκ πριν κάνετε έμβρυο μεταφορά δηλαδή να ελέγξετε ποια είναι χρωμοσομικα εντάξει για να τα μεταφέρετε...σου εύχομαι να αποκτήσεις πολύ σύντομα ένα μωρό στην αγκαλιά σου !!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκινήσαμε εξωσωματικές, έχω ήδη κάνει δύο, ο πρώτος γιατρός είπε όχι, γιατί έιχαμε λίγα έμβρυα, μην τα χαλάσουμε.. Και στο εμβρυογεννεσις που αυτό ζητήσαμε, μας είπε ο γιατρός πάλι όχι, αν κ Επιμείναμε... Στο τελευταίο μου άφησαν την εντύπωση ότι δεν είχαν την τεχνολογία, αλλά δεν είμαι σίγουρη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...