Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Σπερματεγχυση με κλομιφαινη


Alinaz

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα η χοριακη μου ήταν 22.3,ενω το Σάββατο ήταν 14.8. Μίλησα με τον κέντρο κ μου είπαν να ξανακάνω την Παρασκευή, μήπως κ πάρει μπρος... Έχει τύχει σε καμία σας να πήρε μπρος??? Είναι πολύ χαμηλή.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • konik

    konik 207 δημοσιεύσεις

  • nina21

    nina21 154 δημοσιεύσεις

  • evaki23

    evaki23 91 δημοσιεύσεις

  • Eva92

    Eva92 54 δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Zzeezze είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα η χοριακη μου ήταν 22.3,ενω το Σάββατο ήταν 14.8. Μίλησα με τον κέντρο κ μου είπαν να ξανακάνω την Παρασκευή, μήπως κ πάρει μπρος... Έχει τύχει σε καμία σας να πήρε μπρος??? Είναι πολύ χαμηλή.... 

Καλημέρα κορίτσι μου, η αλήθεια είναι ότι μου φαίνεται κι εμένα λίγο χαμηλή... Θα έπρεπε σήμερα νομίζω να ήταν πιο υψηλή... Αλλά μπορεί και να πάρει μπρος. Σε ποια ημέρα είσαι σήμερα μετά την έμβρυο μεταφορά? 

Link to comment
Share on other sites

11 μέρες μετά την μεταφορά, και 14 ακριβώς μετά την ωοληψια.... Ναι κ εμένα πολύ χαμηλή μου φαίνεται.. Κ η αύξηση πολύ χαμηλή.. Νομίζω ότι αν ξανάκανω αύριο, θα έχει πάρει την κατιούσα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Zzeezze είπε:

11 μέρες μετά την μεταφορά, και 14 ακριβώς μετά την ωοληψια.... Ναι κ εμένα πολύ χαμηλή μου φαίνεται.. Κ η αύξηση πολύ χαμηλή.. Νομίζω ότι αν ξανάκανω αύριο, θα έχει πάρει την κατιούσα.. 

Κάνε πάλι Τετάρτη θα σου έλεγα και βλέπεις πως θα πάει τοτε αλλιώς κάνε την Παρασκευή όπως σου είπαν από το κέντρο... ελπίζω με όλη μου τη καρδιά να ανέβει θεαματικά και να αργεί απλά να πάρει μπρος! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια !!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Σήμερα η χοριακη μου ήταν 22.3,ενω το Σάββατο ήταν 14.8. Μίλησα με τον κέντρο κ μου είπαν να ξανακάνω την Παρασκευή, μήπως κ πάρει μπρος... Έχει τύχει σε καμία σας να πήρε μπρος??? Είναι πολύ χαμηλή.... 

Κάνε επανάληψη κορίτσι μου κ μην απογοητεύεσαι… πολλά έχουμε δει να αργούν να πάρουν μπρος κ μετά να γίνεται χαμός! 
 

εγω γύρισα από τον γιατρό, μου είπε αν θέλω να κάνω άλλη μια σπερματέγχυση κ μετά αν δεν πετύχει πάμε για εξωσωματική… όμως λόγω ηλικίας (37) οι πιθανότητες επιτυχίας είναι 12-15%. Θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή να υπάρχει κ ας μην χρειαστεί γτ τα ραντεβού που κλείνουν τώρα πάνε για Νοέμβρη μου είπε η μαία. Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι μου είπε πως θα χρειαστεί να μαγειρέψουμε τα αποτελέσματα στα σπερμοδιαγραμματα γτ με τις εξετάσεις που έχουμε υπάρχει πιθανότητα να μην μας περάσουν… δλδ να θες να κανεις παιδί, οι εξετάσεις να είναι καλές κ να μη σου κάθεται… να θες να κανεις εξωσωματική κ να μην σε περνάει η επιτροπή γτ έχεις καλές εξετάσεις… Ε τι στο καλό φταίει κ δεν έρχεται με τπτ…;!;! :angry: 

μη δώσετε βάση… έχω τα νεύρα μου… 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 38 λεπτά , Patataki83 είπε:

Κάνε επανάληψη κορίτσι μου κ μην απογοητεύεσαι… πολλά έχουμε δει να αργούν να πάρουν μπρος κ μετά να γίνεται χαμός! 
 

εγω γύρισα από τον γιατρό, μου είπε αν θέλω να κάνω άλλη μια σπερματέγχυση κ μετά αν δεν πετύχει πάμε για εξωσωματική… όμως λόγω ηλικίας (37) οι πιθανότητες επιτυχίας είναι 12-15%. Θα πάρω αύριο να κλείσω ραντεβού στην επιτροπή να υπάρχει κ ας μην χρειαστεί γτ τα ραντεβού που κλείνουν τώρα πάνε για Νοέμβρη μου είπε η μαία. Το μόνο που με προβλημάτισε είναι ότι μου είπε πως θα χρειαστεί να μαγειρέψουμε τα αποτελέσματα στα σπερμοδιαγραμματα γτ με τις εξετάσεις που έχουμε υπάρχει πιθανότητα να μην μας περάσουν… δλδ να θες να κανεις παιδί, οι εξετάσεις να είναι καλές κ να μη σου κάθεται… να θες να κανεις εξωσωματική κ να μην σε περνάει η επιτροπή γτ έχεις καλές εξετάσεις… Ε τι στο καλό φταίει κ δεν έρχεται με τπτ…;!;! :angry: 

μη δώσετε βάση… έχω τα νεύρα μου… 

Εγώ είμαι κατά της σπερματεγχυσης.. Μια χαζομάρα την θεωρώ.. Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω.. Να πας για εξωσωματική κατευθειαν με κύριο σκοπό σου, να κάνεις ένα παιδί, και να κρατήσεις και έμβρυα για το επόμενο παιδί, αν θες μετά κ δεύτερο. Γιατί μετά τα 40 αν θελήσεις δεύτερο, δυσκολεύει το πράγμα πολύ... Πααρα πολύ.. Επίσης ρώτα τον γιατρό σου, πόσο κοστίζουν τα φάρμακα που θέλει να σου δώσει ιδιωτικά, γιατί μπορεί να μην αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με την επιτροπή, κ να μαζέψεις οοολα αυτά που ζητάνε, τα οποία αν δεν τα έχεις ήδη, κοστίζουν κ αυτά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Zzeezze είπε:

Εγώ είμαι κατά της σπερματεγχυσης.. Μια χαζομάρα την θεωρώ.. Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω.. Να πας για εξωσωματική κατευθειαν με κύριο σκοπό σου, να κάνεις ένα παιδί, και να κρατήσεις και έμβρυα για το επόμενο παιδί, αν θες μετά κ δεύτερο. Γιατί μετά τα 40 αν θελήσεις δεύτερο, δυσκολεύει το πράγμα πολύ... Πααρα πολύ.. Επίσης ρώτα τον γιατρό σου, πόσο κοστίζουν τα φάρμακα που θέλει να σου δώσει ιδιωτικά, γιατί μπορεί να μην αξίζει τον κόπο να ασχοληθείς με την επιτροπή, κ να μαζέψεις οοολα αυτά που ζητάνε, τα οποία αν δεν τα έχεις ήδη, κοστίζουν κ αυτά.. 

Μου είπε γύρω στα 700€ είναι τα φάρμακα κ περίπου 3000€ όλα τα υπόλοιπα. Έχω ήδη σαλπιγγογραφια που ισχύει ακόμα κ υστεροσκοπηση Που έκανα το καλοκαίρι… ανοσολογικες κάναμε τώρα για τη σπερματέγχυση αλλά μέχρι τότε δεν ξέρω αν θα ισχύουν… ουσιαστικά τα σπερμοδιαγραμματα πρέπει να γίνουν με διαφορα 2,5 μήνες… δλδ υπάρχει όντως περίπτωση να μας κόψει η επιτροπή επειδή το σπερμα είναι καλό κ εγώ δεν έχω ορμονικό θέμα ή χαμηλή ΑΜΗ;


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Patataki83 είπε:

Μου είπε γύρω στα 700€ είναι τα φάρμακα κ περίπου 3000€ όλα τα υπόλοιπα. Έχω ήδη σαλπιγγογραφια που ισχύει ακόμα κ υστεροσκοπηση Που έκανα το καλοκαίρι… ανοσολογικες κάναμε τώρα για τη σπερματέγχυση αλλά μέχρι τότε δεν ξέρω αν θα ισχύουν… ουσιαστικά τα σπερμοδιαγραμματα πρέπει να γίνουν με διαφορα 2,5 μήνες… δλδ υπάρχει όντως περίπτωση να μας κόψει η επιτροπή επειδή το σπερμα είναι καλό κ εγώ δεν έχω ορμονικό θέμα ή χαμηλή ΑΜΗ;

Από τα λίγα που γνωρίζω για τις επιτροπές, δεν νομίζω ότι κόβουν εύκολα.. Αλλά αφού τα έχετε κάνει όλα και σας τα βρίσκουν οκ, γιατί δεν μένεις έγκυος?? Πόσα χρόνια προσπαθείτε?? Βασικά όπως κ να έχει, εγώ δεν θα περίμενα τον Νοέμβρη για επιτροπή... Θα έκανα τώρα διέγερση, με κύριο σκοπό, για Κατάψυξη, να έχω κ για άλλες προσπάθειες! Τώρα που έχεις ακόμη καλή amh! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Patataki83 είπε:

Μου είπε γύρω στα 700€ είναι τα φάρμακα κ περίπου 3000€ όλα τα υπόλοιπα. Έχω ήδη σαλπιγγογραφια που ισχύει ακόμα κ υστεροσκοπηση Που έκανα το καλοκαίρι… ανοσολογικες κάναμε τώρα για τη σπερματέγχυση αλλά μέχρι τότε δεν ξέρω αν θα ισχύουν… ουσιαστικά τα σπερμοδιαγραμματα πρέπει να γίνουν με διαφορα 2,5 μήνες… δλδ υπάρχει όντως περίπτωση να μας κόψει η επιτροπή επειδή το σπερμα είναι καλό κ εγώ δεν έχω ορμονικό θέμα ή χαμηλή ΑΜΗ;

Η ΑΜΗ δεν θεωρείται λόγος για να σε εγκρίνει η επιτροπή....έχουν συγκεκριμένους λόγους.....θα ακούσεις αυτό που σου λέει ο γιατρός σου γιατί δυστυχώς δεν θα περάσεις εύκολα από την επιτροπή..οι ανοσολογικές ισχύουν για ένα εξάμηνο...οπότε είσαι καλυμμένη από αυτές.... ορμονολογικες να κάνεις αυτές που θέλουν και σπερμοδιαγραμμα μαζί με βεβαίωση από ουρολόγο εφόσον είναι προβληματικό....θες και υπερηχο εσω οργάνων θα το ξερει ο γιατρός σου αυτό.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Zzeezze είπε:

Να ρωτήσω κάτι ακόμη? Αν πηγαίνω για βιοχημικό, η περίοδος θα μου έρθει από μόνη της, ή θα πρέπει να σταματήσω πρώτα χάπια και προγεστερονες? 

Όχι εάν δεν κόψεις τα φάρμακα δεν θα έρθει...βέβαια υπάρχουν κοπέλες που αδιαθέτου ενώ παίρνουν προγεστερόνη....σε εμένα έκανε 5 μέρες να έρθει αφού τα έκοψα... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Zzeezze είπε:

Από τα λίγα που γνωρίζω για τις επιτροπές, δεν νομίζω ότι κόβουν εύκολα.. Αλλά αφού τα έχετε κάνει όλα και σας τα βρίσκουν οκ, γιατί δεν μένεις έγκυος?? Πόσα χρόνια προσπαθείτε?? Βασικά όπως κ να έχει, εγώ δεν θα περίμενα τον Νοέμβρη για επιτροπή... Θα έκανα τώρα διέγερση, με κύριο σκοπό, για Κατάψυξη, να έχω κ για άλλες προσπάθειες! Τώρα που έχεις ακόμη καλή amh! 

5 χρόνια προσπαθουμε… έλα μου ντε..γτ;

η ΑΜΗ μου είναι ψηλά 6,κάτι… στον υπέρηχο σήμερα μου είπε πως οι ωοθήκες μου έχουν παρα πολυ καλή εικόνα… 

δεν ξέρω αλήθεια…σηκώνω τα χέρια ψηλά!

πρίν από 31 λεπτά , Zzeezze είπε:

Να ρωτήσω κάτι ακόμη? Αν πηγαίνω για βιοχημικό, η περίοδος θα μου έρθει από μόνη της, ή θα πρέπει να σταματήσω πρώτα χάπια και προγεστερονες? 

Εγώ πάντως έχω αδιαθετησει αρκετές φορές ενώ παίρνω προγεστερονη… κ μου είπε κ ο γυναικολόγος κ ο ενδοκρινολόγος ότι είναι φυσιολογικό. Αν είναι να σου έρθει ντε κ καλά αίμα θα έρθει κ με προγεστερονη…

πρίν από 56 λεπτά , konik είπε:

Η ΑΜΗ δεν θεωρείται λόγος για να σε εγκρίνει η επιτροπή....έχουν συγκεκριμένους λόγους.....θα ακούσεις αυτό που σου λέει ο γιατρός σου γιατί δυστυχώς δεν θα περάσεις εύκολα από την επιτροπή..οι ανοσολογικές ισχύουν για ένα εξάμηνο...οπότε είσαι καλυμμένη από αυτές.... ορμονολογικες να κάνεις αυτές που θέλουν και σπερμοδιαγραμμα μαζί με βεβαίωση από ουρολόγο εφόσον είναι προβληματικό....θες και υπερηχο εσω οργάνων θα το ξερει ο γιατρός σου αυτό.....

Δεν είναι προβληματικό… άψογο είναι! Αλλά μας λέει να το βγάλουμε προβληματικό για να περάσουμε επιτροπή… γτ αλλιώς θα μας κόψουν κ θα μας πουν να κάνουμε σπερματέγχυση ξανά


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Patataki83 είπε:

5 χρόνια προσπαθουμε… έλα μου ντε..γτ;

η ΑΜΗ μου είναι ψηλά 6,κάτι… στον υπέρηχο σήμερα μου είπε πως οι ωοθήκες μου έχουν παρα πολυ καλή εικόνα… 

δεν ξέρω αλήθεια…σηκώνω τα χέρια ψηλά!

5 χρόνια κ τπτ? Ε δεν είμαστε καλά.. Κ πολύ καλή αμη! Μην παιδεύεστε άλλο! Όρμα στην εξωσωματική! Με τέτοια αμη, νομίζω θα σου μείνουν έμβρυα κ για δεύτερο μωρό!! 

Επιμένω γιατί εγώ στην ηλικία σου, ενώ το πήγαινα για εξωσωματική, με σκοπό να κρατήσω έμβρυα για τυχόν δεύτερη εγκυμοσύνη, τελικά έμεινα έγκυος με φυσική συλληψη κ πήγε καλά δόξα το θεό κ τώρα βγάζω λίγα ωαρια, κ προφανώς όχι καλά αφού μάλλον έχω βιοχημικη πάλι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Zzeezze είπε:

5 χρόνια κ τπτ? Ε δεν είμαστε καλά.. Κ πολύ καλή αμη! Μην παιδεύεστε άλλο! Όρμα στην εξωσωματική! Με τέτοια αμη, νομίζω θα σου μείνουν έμβρυα κ για δεύτερο μωρό!! 

Επιμένω γιατί εγώ στην ηλικία σου, ενώ το πήγαινα για εξωσωματική, με σκοπό να κρατήσω έμβρυα για τυχόν δεύτερη εγκυμοσύνη, τελικά έμεινα έγκυος με φυσική συλληψη κ πήγε καλά δόξα το θεό κ τώρα βγάζω λίγα ωαρια, κ προφανώς όχι καλά αφού μάλλον έχω βιοχημικη πάλι.. 

Τπτ… μια τρύπα στο νερό! Κ με τεστ ωορρηξιας… κ θερμοκρασίες που επιβεβαίωναν ωορρηξία… τπτ! Κ τώρα που ξεκινήσαμε με κλομιφεν, στον πρώτο κύκλο κάναμε απλά παρακολούθηση κ προγραμματισμενεσ επαφές. Στον δεύτερο κάναμε σπερματέγχυση γτ είχα 2 καλά ωοθηλακια… κ τώρα μου είπε αν δεν έχω δυο δεν θα κάνουμε… να αυξήσουμε τις πιθανότητες.. 

ελπιζω όντως να έχω έμβρυα για κατάψυξη… μήπως είναι κ καλύτερα τα τωρινά αποτι σε δυο χρόνια πχ… κ να γλυτωσουμε κ τπτ από την ταλαιπωρία  


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε η χοριακη μου.. Πλέον μετράω 3 ή 4 βιοχημικες και 2 παλινδρομες.. Έχω χάσει το μετρημα

Έπεσε η χοριακη μου.. Πλέον μετράω 3 ή 4 βιοχημικες και 2 παλινδρομες.. Έχω χάσει το μετρημα. Τι άλλο να κάνω ρε κορίτσια?? Από βιταμίνες κ συμπληρώματα, κοντεύουν να μου βγουν από τα αυτιά, χ..ζω καψουλες.. Το σπέρμα έχει κατακερματισμο γύρω στο 33%.λετε να φταίει αυτό? Τι άλλο να κάνω πια.. Νύχια έχω να βάψω δύο χρόνια, το μαλλί το βάφω μια φορά στο τετράμηνο.. Βαφομαι σπάνια και δεν βάζω αρώματα, για να αποφεύγω τα χημικά, αφρόλουτρα χωρίς άρωμα κτλ με λίγα λόγια κυκλοφορώ σαν την κακόμοιρα.. Γυμναστικες, μόνο λίγο τις πρώτες 14 του μήνα, τις άλλες 14 τπτ. Κοινώς κιλά στα ύψη.. Τι άλλο να κάνω πια!! 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...