Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Καλημερα!!χαθηκατε ολες εμπαινα μεσα αλλα η απολυτη νεκρα ......ολα καλα εκανα την εξεταση πονεσε λιγο η δευτερη ενεση αλλα ευτυχως κ τα αποτελεσματα καλα κ το ενα ειναι αγορι τελικα

Μπράβο κορίτσι μου ! Τελικά όλα καλά τζάμπα αγχωθηκες ! 

Τι τέλεια ένα και ένα φοβερό ! 

Κορίτσια εγώ πριν λίγο γύρισα από την αυχενική, είναι καλά το μωρό η αυχενική καλή όλα φυσιολογικα. Έκανα και την αιματολογική papp a και την κυστική ίνωση και περιμένω τα αποτελέσματα τώρα...μου είπε ότι το κόβει να είναι κορίτσι αλλά δεν ήταν βέβαιος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Eva92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ! Τελικά όλα καλά τζάμπα αγχωθηκες ! 

Τι τέλεια ένα και ένα φοβερό ! 

Κορίτσια εγώ πριν λίγο γύρισα από την αυχενική, είναι καλά το μωρό η αυχενική καλή όλα φυσιολογικα. Έκανα και την αιματολογική papp a και την κυστική ίνωση και περιμένω τα αποτελέσματα τώρα...μου είπε ότι το κόβει να είναι κορίτσι αλλά δεν ήταν βέβαιος... 

Μπραβο το εκανες κ εσυ ξεμπερδεψες καλα αποτελεσματα.στις απαντησεις της κυστικης ισως σου γραψουν το φυλο επανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Να σαι καλα κοπελα μου να μου φυγει κ το σωματοποιημενο αγχος οι φοβιες και η κακη ψυχολογια που εχω και θα μαι καλα.η μαμα ειναι στην αποκατασταση εχει δρομο.μπροστα της.τα δικα σου νεα πες μου...

Απόλαυσε το τώρα...όλα καλα:)

Τα δικά μου νέα είναι ότι είχα κάνει την αυχενικη...όλα καλά...και μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω την εξεταση nifty. Δεν ξέρω αν την ξέρεις.ηθελα και εγώ να την κάνω όπως έκανα και στην δεύτερη εγκυμοσυνη.εχτες βγήκαν τα αποτελέσματα και όλα καλά και από εκεί!αγοράκι έχουμε!

Την περασμένη εβδομάδα με έπιασαν κάτι πόνοι χαμηλα...στην τελευταία εξέταση μου είχε πει ότι ο πλακουντας είναι χαμηλά...κουράστηκα και πονουσα.ειδικα όταν έπαιρνα την μικρή αγκαλιά...μου είπε ξεκούραση και την Τετάρτη έχω ραντεβού.

Εσύ πότε είναι να πας στον γιατρό?

Με έβαλε και έκανα και καμπύλη νωρίς καλου-κακου και βγήκε καλή,απλά ανέβασα θυροειδη και πήγα ενδοκρινολογο. Ξεκίνησα χαπακι και μου είπε να τρώω κάθε 2 ώρες γιατί κάνω υπογλυκαιμίες. 

Θα πάτε πουθενά τα Χριστούγεννα?

 


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, foroulina είπε:

Απόλαυσε το τώρα...όλα καλα:)

Τα δικά μου νέα είναι ότι είχα κάνει την αυχενικη...όλα καλά...και μου πρότεινε ο γιατρός μου να κάνω την εξεταση nifty. Δεν ξέρω αν την ξέρεις.ηθελα και εγώ να την κάνω όπως έκανα και στην δεύτερη εγκυμοσυνη.εχτες βγήκαν τα αποτελέσματα και όλα καλά και από εκεί!αγοράκι έχουμε!

Την περασμένη εβδομάδα με έπιασαν κάτι πόνοι χαμηλα...στην τελευταία εξέταση μου είχε πει ότι ο πλακουντας είναι χαμηλά...κουράστηκα και πονουσα.ειδικα όταν έπαιρνα την μικρή αγκαλιά...μου είπε ξεκούραση και την Τετάρτη έχω ραντεβού.

Εσύ πότε είναι να πας στον γιατρό?

Με έβαλε και έκανα και καμπύλη νωρίς καλου-κακου και βγήκε καλή,απλά ανέβασα θυροειδη και πήγα ενδοκρινολογο. Ξεκίνησα χαπακι και μου είπε να τρώω κάθε 2 ώρες γιατί κάνω υπογλυκαιμίες. 

Θα πάτε πουθενά τα Χριστούγεννα?

 

Χθες πηγα ολα καλα κ εγω.α την εκα ες νωρις να ξεμπερδεψεις καλα εκανες.θυμησε μ ποσο εβδ εισαι;δ παω πουθενα κοριτσια εγω εχω θεμα με  αγχωδεις διαταραχες μονο στην ιδεα οτι θα απομακρυνθω απο το σπιτι κ οτι ισως νιωσω αδιαθεσια πανικοβαλομαι οποτε δ θα επιδιωξω να παω πουθενα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Μπραβο το εκανες κ εσυ ξεμπερδεψες καλα αποτελεσματα.στις απαντησεις της κυστικης ισως σου γραψουν το φυλο επανω

Σε ευχαριστώ πολύ!ναι πάει και αυτό, εν αναμονή των αποτελεσμάτων τώρα... 

Είχες κάνει την εξέταση και σου γράψαμε το φύλο ? Δεν ήξερα ότι μπορεί να το αναφέρει... 

@K@trina κι εγώ έχω πάρα πολλά υγρά σαν νερό χάλια γίνομαι συνέχεια.... Αλλά πιστεύω ότι είναι από το utrogestan έτσι έχω την εντύπωση. Παίρνω ένα την ημέρα βέβαια και τα σταματώ την Κυριακή. 

Στην αυχενική βγήκε το αιμνιακο υγρό φυσιολογικό πάντως οπότε λογικά δεν είναι αιμνιακο υγρό... Ίσως είναι λόγω της προγεστερόνης... Αλλά ειναι ενοχλητικό... Το έχετε και οι άλλες κορίτσια ? 

@foroulina με το καλό το αγοράκι σας !!! 

Ξεκούραση φουλ τώρα και όλα καλά θα ειναι... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!ναι πάει και αυτό, εν αναμονή των αποτελεσμάτων τώρα... 

Είχες κάνει την εξέταση και σου γράψαμε το φύλο ? Δεν ήξερα ότι μπορεί να το αναφέρει... 

@K@trina κι εγώ έχω πάρα πολλά υγρά σαν νερό χάλια γίνομαι συνέχεια.... Αλλά πιστεύω ότι είναι από το utrogestan έτσι έχω την εντύπωση. Παίρνω ένα την ημέρα βέβαια και τα σταματώ την Κυριακή. 

Στην αυχενική βγήκε το αιμνιακο υγρό φυσιολογικό πάντως οπότε λογικά δεν είναι αιμνιακο υγρό... Ίσως είναι λόγω της προγεστερόνης... Αλλά ειναι ενοχλητικό... Το έχετε και οι άλλες κορίτσια ? 

@foroulina με το καλό το αγοράκι σας !!! 

Ξεκούραση φουλ τώρα και όλα καλά θα ειναι... 

Τωρα που εκανα τροφοβλαστη κ ηταν μεσα κ η κυστικη μ εγραφα το φυλο ναι αν κ κοντος ψαλμος γτ στον επομενο υπερηχο πιστευω θα σου επιβεβαιωσει  το φυλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Suzukaki είπε:

Τωρα που εκανα τροφοβλαστη κ ηταν μεσα κ η κυστικη μ εγραφα το φυλο ναι αν κ κοντος ψαλμος γτ στον επομενο υπερηχο πιστευω θα σου επιβεβαιωσει  το φυλο

Μήπως λόγω της λήψης τροφοβλάστη φάνηκε το φύλο... Τι να πω όπως και να έχει καλά λες κοντός ψαλμός λογικά... Το θέμα είναι ότι όλα ειναι καλά άντε να βγουν και οι αιματολογικές να το επιβεβαιώσουμε...

Κορίτσια εχετε πονακια που και που στη μήτρα ? Εγώ νιώθω κάποιες ενοχλήσεις... με φοβίζουν λίγο τις νιώθω σαν συσπάσεις από την άλλη λέω ίσως είναι απλά η μήτρα που μεγαλώνει...  

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Μήπως λόγω της λήψης τροφοβλάστη φάνηκε το φύλο... Τι να πω όπως και να έχει καλά λες κοντός ψαλμός λογικά... Το θέμα είναι ότι όλα ειναι καλά άντε να βγουν και οι αιματολογικές να το επιβεβαιώσουμε...

Κορίτσια εχετε πονακια που και που στη μήτρα ? Εγώ νιώθω κάποιες ενοχλήσεις... με φοβίζουν λίγο τις νιώθω σαν συσπάσεις από την άλλη λέω ίσως είναι απλά η μήτρα που μεγαλώνει...  

Ναι δεν ειναι κατι θα εχεις τετοια .αλλα μπορει να ναι κ το εντερο να ξερεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε ??? Ωραία μέρα σήμερα... Εμείς πήγαμε με τον άντρα μου για λίγο περπάτημα πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό... Πήραμε ενα καφεδάκι στο χέρι και περπατήσαμε λίγο μου είχε λείψει... Αλλά γρήγορα κουράστηκα οπότε γύρισαμε... 

Να σας ρωτήσω κάτι και αν θέλετε οποία θέλει απαντάει, έχετε επαφές ? Εμείς φοβόμαστε πολύ ακόμα και από την εμβρυομεταφορα και μετά δεν είχαμε ποτέ επαφές... Ήταν και το αιμάτωμα αλλά πλέον που το έχουμε ξεπεράσει θέλουμε αλλά φοβόμαστε, ντρέπομαι να ρωτήσω και το γιατρό... Σε δύο εβδομάδες που έχω ραντεβού μάλλον θα τον ρωτήσω αλλά ήθελα να μάθω και τη δική σας άποψη...

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε ??? Ωραία μέρα σήμερα... Εμείς πήγαμε με τον άντρα μου για λίγο περπάτημα πρώτη φορά μετά από τόσο καιρό... Πήραμε ενα καφεδάκι στο χέρι και περπατήσαμε λίγο μου είχε λείψει... Αλλά γρήγορα κουράστηκα οπότε γύρισαμε... 

Να σας ρωτήσω κάτι και αν θέλετε οποία θέλει απαντάει, έχετε επαφές ? Εμείς φοβόμαστε πολύ ακόμα και από την εμβρυομεταφορα και μετά δεν είχαμε ποτέ επαφές... Ήταν και το αιμάτωμα αλλά πλέον που το έχουμε ξεπεράσει θέλουμε αλλά φοβόμαστε, ντρέπομαι να ρωτήσω και το γιατρό... Σε δύο εβδομάδες που έχω ραντεβού μάλλον θα τον ρωτήσω αλλά ήθελα να μάθω και τη δική σας άποψη...

Καλημερα.ε που κ που εχουμε αλλα κ μεις προσεκτικα φοβισμενα.δεν ειναι το ιδιο οπως με το να μην κυοφορεις αλλα χρειαζεται κ αυτο.ρωτα τον γιατρο σου να μην ντρεπεσαι για αυτο ειναι οι γιατροι να μας λυνουν τις αποριες μας για αυτο παιρνουν τοσα λεφτα δεν ειναι μονο για την μερα της γεννας.το πιο πιθανον θα σας πει ναι αλλα ηπια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Suzukaki είπε:

Καλημερα.ε που κ που εχουμε αλλα κ μεις προσεκτικα φοβισμενα.δεν ειναι το ιδιο οπως με το να μην κυοφορεις αλλα χρειαζεται κ αυτο.ρωτα τον γιατρο σου να μην ντρεπεσαι για αυτο ειναι οι γιατροι να μας λυνουν τις αποριες μας για αυτο παιρνουν τοσα λεφτα δεν ειναι μονο για την μερα της γεννας.το πιο πιθανον θα σας πει ναι αλλα ηπια πραγματα

Καλημέρα ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ! 

Μωρέ τον είχα ρωτήσει αλλά στην 6η εβδομάδα και μας είχε πει όχι γιατί παίρνω τόσα φάρμακα και τα κολπικά υπόθετα ακόμα και να αφήσουμε λίγο καιρό.... Μετά ήρθε το αιμάτωμα και γενικά τώρα ντρέπομαι να τον ξαναρωτήσω μη μας πει ότι δεν κρατιόμαστε κι όλας χαχα.

Αλλά ναι θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού μαλλον... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Eva92 είπε:

Καλημέρα ! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ! 

Μωρέ τον είχα ρωτήσει αλλά στην 6η εβδομάδα και μας είχε πει όχι γιατί παίρνω τόσα φάρμακα και τα κολπικά υπόθετα ακόμα και να αφήσουμε λίγο καιρό.... Μετά ήρθε το αιμάτωμα και γενικά τώρα ντρέπομαι να τον ξαναρωτήσω μη μας πει ότι δεν κρατιόμαστε κι όλας χαχα.

Αλλά ναι θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού μαλλον... 

 

 

Η 6η εβδομαδα θεωρειται νωρις.ποσο εισαι τωρα;εχεις τωρα καποιο θεμα;παιρνεις καποιο φαρμακο περα απο τα βασικα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Η 6η εβδομαδα θεωρειται νωρις.ποσο εισαι τωρα;εχεις τωρα καποιο θεμα;παιρνεις καποιο φαρμακο περα απο τα βασικα;

Σήμερα παίρνω τελευταία μέρα τα utrogestan, και μετά αντιπικτηκες θα συνεχίσουμε λόγω εξωσωματικης που έχω κάνει μέχρι τέλος της εγκυμοσύνης.... Τώρα δεν έχω κάποιο θέμα αφού είδαμε και στην αυχενική ότι έφυγε τελείως το αιμάτωμα... Ναι το ξέρω πολύ νωρίς τον ρώτησα και εγώ άστα να πάνε... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...