Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Candy89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Katerina96. Όχι δεν πρόλαβα να κάνω υπέρηχο. Περιμέναμε τη χοριακη . Η μέρα δεν θα περάσει με τιποτα. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου από τη δουλεια , και να χαθώ κλαίγοντας πάνω του. Είναι οτι χειροτερο. Πρώτη φορά μετά από 4 χρόνια προσπαθειών κράτησα θετική χοριακη στα χέρια μου. Πόση ήταν η χαρά μου. 
Πιστευω και προσεύχομαι με όλη τη δύναμη μου. 
Μου είπε ότι από τα φάρμακα που παίρνω, δεν θα έβλεπα περίοδο. Μόλις τα κόψω , τότε μετά από κάποιες μέρες αδιαθετούμε.

Ωχ κορίτσι μου δεν ήξερα την ιστορία σου... Μακαρι να ειναι ολα καλα. Αλήθεια. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Candy89 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Katerina96. Όχι δεν πρόλαβα να κάνω υπέρηχο. Περιμέναμε τη χοριακη . Η μέρα δεν θα περάσει με τιποτα. Περιμένω να έρθει ο άντρας μου από τη δουλεια , και να χαθώ κλαίγοντας πάνω του. Είναι οτι χειροτερο. Πρώτη φορά μετά από 4 χρόνια προσπαθειών κράτησα θετική χοριακη στα χέρια μου. Πόση ήταν η χαρά μου. 
Πιστευω και προσεύχομαι με όλη τη δύναμη μου. 
Μου είπε ότι από τα φάρμακα που παίρνω, δεν θα έβλεπα περίοδο. Μόλις τα κόψω , τότε μετά από κάποιες μέρες αδιαθετούμε.

Κορίτσι μου διάβασα μόλις τα νέα σου ! Λυπάμαι πολύ αν ισχύει όντως το 50! Δεν πας αύριο το πρωί και σε κανένα άλλο διαγνωστικό μήπως έγινε κάποιο λάθος ? Να είσαι σίγουρη πριν κόψεις τα φάρμακα... Ελπίζω να έχει γίνει λάθος ! 

Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά! Μην πέφτεις κάτω... Σήκω και πάλεψε... 

On 30/10/2021 at 9:24 ΜΜ, K@trina είπε:

Καλησπέρα και όλα με το καλό σου εύχομαι! Κι εγώ είχα αίμα στην 7η εβδομάδα μόνο για ένα απόγευμα όμως... αυξήσαμε την προγεστερόνη και όλα οκ! Μην αγχώνεσαι... έχω ακούσει για πολλες έγκυες που εμφάνισαν αίμα και πηραν προγεστερονη.. είναι πολύ σύνηθες. Σημασία έχει που είναι καλά το εμβρυο και αναπτύσσεται φυσιολογικά! 

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πως είσαι ? Το μωράκι πως είναι το είδατε σήμερα ? Με την αυχενική όλα καλά ? ♥️

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσι μου διάβασα μόλις τα νέα σου ! Λυπάμαι πολύ αν ισχύει όντως το 50! Δεν πας αύριο το πρωί και σε κανένα άλλο διαγνωστικό μήπως έγινε κάποιο λάθος ? Να είσαι σίγουρη πριν κόψεις τα φάρμακα... Ελπίζω να έχει γίνει λάθος ! 

Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά! Μην πέφτεις κάτω... Σήκω και πάλεψε... 

Κορίτσι μου τι κάνεις? Πως είσαι ? Το μωράκι πως είναι το είδατε σήμερα ? Με την αυχενική όλα καλά ? ♥️

@Eva92 Κορίτσι μου γλυκό, θα πάω αύριο σε άλλο εργαστήριο πριν κόψω τα φάρμακα…( μου το προτεινε κ ο γιατρος.) Πολυ δύσκολο βέβαια, αλλά μακαρι να έχει γίνει τόσο  μεγαλο λάθος. Αυτό προσεύχομαι όλη μέρα σήμερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Candy89 είπε:

@Eva92 Κορίτσι μου γλυκό, θα πάω αύριο σε άλλο εργαστήριο πριν κόψω τα φάρμακα…( μου το προτεινε κ ο γιατρος.) Πολυ δύσκολο βέβαια, αλλά μακαρι να έχει γίνει τόσο  μεγαλο λάθος. Αυτό προσεύχομαι όλη μέρα σήμερα. 

Είναι για μήνυση αν έχουν κάνει λάθος.  Τα έχουμε ακούσει όλα πλέον οπότε τίποτα μην αποκλείεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 1/11/2021 at 1:59 ΜΜ, Candy89 είπε:
On 30/10/2021 at 10:34 ΠΜ, K@trina είπε:

Κορίτσια σήμερα έκανα τη δεύτερη χοριακη . Έπεσε 50. Η πρώτη μου ήταν 145. Συγνώμη αλλά δε ξέρω που άλλου να γράψω, δεν αντιστοιχεί στο θέμα το πρόβλημα μου. 
μηπως είναι λάθος εργαστηρίου; Στο ίδιο την έκανα .  Μήπως είναι κάτι άλλο εκτός από βιοχημική ; Σας έχει τύχει άλλη φορά κάτι τέτοιο; Δεν είμαι καθόλου καλα.

Μεινε ψυχραιμη να δεις μηπως κ ειναι λαθος του εργαστηριου γτ χωρις συμπτωμα πολυ περιεργο να επεσε η χοριακη.ειχες βαλει εμβρυο απο εξωσωματικη η εμεινες φυσιολ;;;να ξερεις αννννν μια στο εκατομμυριο δ εχει παει καλα να ξερεις οτι θα ξαναμεινεις αμεσως γτ το σωμα δεχτηκε το.εμβρυο κ ειναι πιο ευκολο να φιλοξενησει ξανα ενα παιδακι μ το χε πει γιατρος επισης σημαινει γονιμοτητα οτι εμεινες μια φορα στο λεω επειδη ειπες οτι προσπαθουσατε 4 χρονια

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

@Candy89 καλημέρα κορίτσι μου ! Αναμένουμε νέα σου ! 

@Eva92 Δεν ήμουνα σε κατάσταση να πάω το πρωί. Ένα ράκος ψυχολογικά. κανένα λάθος δεν έγινε κορίτσι μου…25 η χοριακη σήμερα σε άλλο εργαστήριο,μόλις πήρα τα αποτελέσματα. Εύχομαι την επόμενη φορά .
Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά, να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλίτσα!! Σε ευχαριστώ για τη στήριξη , το είχα πραγματικά ανάγκη.

πρίν από 58 λεπτά , Suzukaki είπε:

Μεινε ψυχραιμη να δεις μηπως κ ειναι λαθος του εργαστηριου γτ χωρις συμπτωμα πολυ περιεργο να επεσε η χοριακη.ειχες βαλει εμβρυο απο εξωσωματικη η εμεινες φυσιολ;;;να ξερεις αννννν μια στο εκατομμυριο δ εχει παει καλα να ξερεις οτι θα ξαναμεινεις αμεσως γτ το σωμα δεχτηκε το.εμβρυο κ ειναι πιο ευκολο να φιλοξενησει ξανα ενα παιδακι μ το χε πει γιατρος επισης σημαινει γονιμοτητα οτι εμεινες μια φορα στο λεω επειδη ειπες οτι προσπαθουσατε 4 χρονια

@Suzukaki σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια κ τις ελπίδες . Θα τα κρατήσω όλα αυτά που μου είπες , με γέμισες αισιοδοξία. Από εξωσωματική ήμουνα , 2 πολύ καλά έμβρυα  βαλαμε. Είχα ξαναπροσπαθήσει στο παρελθόν πάλι με εξωσωματική αλλά 0 χοριακη έπαιρνα πάντα. Πρώτη φορά πήγε να γίνει κάτι καλό. Πρώτη φορά είδα πως είναι θετικό τεστ!! 
περιμενω να μιλήσω με το γιατρό να μου πει 
ποτε συνεχίζουμε, Ευτυχώς έχω κ αλλα παγωμένα μωρακια!

Σου  εύχομαι ότι καλύτερο !! Με το καλό τα μωρακια σας κορίτσια !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Candy89 είπε:

@Eva92 Δεν ήμουνα σε κατάσταση να πάω το πρωί. Ένα ράκος ψυχολογικά. κανένα λάθος δεν έγινε κορίτσι μου…25 η χοριακη σήμερα σε άλλο εργαστήριο,μόλις πήρα τα αποτελέσματα. Εύχομαι την επόμενη φορά .
Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά, να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλίτσα!! Σε ευχαριστώ για τη στήριξη , το είχα πραγματικά ανάγκη.

@Suzukaki σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια κ τις ελπίδες . Θα τα κρατήσω όλα αυτά που μου είπες , με γέμισες αισιοδοξία. Από εξωσωματική ήμουνα , 2 πολύ καλά έμβρυα  βαλαμε. Είχα ξαναπροσπαθήσει στο παρελθόν πάλι με εξωσωματική αλλά 0 χοριακη έπαιρνα πάντα. Πρώτη φορά πήγε να γίνει κάτι καλό. Πρώτη φορά είδα πως είναι θετικό τεστ!! 
περιμενω να μιλήσω με το γιατρό να μου πει 
ποτε συνεχίζουμε, Ευτυχώς έχω κ αλλα παγωμένα μωρακια!

Σου  εύχομαι ότι καλύτερο !! Με το καλό τα μωρακια σας κορίτσια !!!

Το καταλαβα οτι εισαι απο εξωσωματικη επειδη σ εδινε φαρμακα απο πριν.μπορει να μην ηταν καλο το εμβρυακι κ δ μπορεσε να προχωρησει .σκεψου καθε εμποδιο για καλο μπορει να βαλεις 2 τωρα κ να πιασουν κ τα 2 κ να σ ερθουν 2 μωρακια υγιεστατα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 11:42 ΠΜ, foroulina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε?πως είστε?τι ωραία μέρα που έχει σήμερα!

Εγώ πήγα για αιματολογικές πρωι-πρωι.

@Suzukaki πως πάνε τα μπεμπινι σου?πως είσαι?

@Eva92 πως είσαι κοριτσάκι μου?

@Alinaz έχεις να γράψεις καιρό.ολα καλά?

 

Καλησπερα κοριτσια!!! Περασα ενα ζορι αλλα ολα καλα δοξα το θεο! Χασαμε το ενα μωρακι αλλα το αλλο συνεχιζει μια χαρα! Σε 10 μερες εχουμε αυχενικη! Εσεις τι κανετε;;;

On 21/10/2021 at 4:04 ΜΜ, Eva92 είπε:

Σε καταλαβαίνω κι εγώ έτσι ήμουν την προηγούμενη εβδομάδα και ένιωθα χαλια... μετά το αιμάτωμα δεν είχα ναυτίες μόνο μια φορά. 

Πήγα στον υπέρυχο εχτές το ένα από τα δύο μωράκια σταμάτησε να αναπτύσσεται από την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο είναι καλά μεγαλώνει αναπτύσσεται και χτυπάει γερά η καρδούλα του. Στεναχωρηθηκα για το ένα που δεν τα κατάφερε αλλά πλέον σκέφτομαι και προσεύχομαι να τα καταφέρει το άλλο φοβάμαι πολύ... Θα πάω πάλι Τετάρτη να με δει. Το αιματωμα είναι εκεί δεν έχει φύγει ακόμα.... Έχει γίνει και πιο σκούρο.... 

Και γω με διδυμακια ξεκινησα και εχω ενα τωρα. Και εγω στεναχωρεθηκα αλλα τουλαχιστον εχουμε το ενα να ναι γερο!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Alinaz είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Περασα ενα ζορι αλλα ολα καλα δοξα το θεο! Χασαμε το ενα μωρακι αλλα το αλλο συνεχιζει μια χαρα! Σε 10 μερες εχουμε αυχενικη! Εσεις τι κανετε;;;

Και γω με διδυμακια ξεκινησα και εχω ενα τωρα. Και εγω στεναχωρεθηκα αλλα τουλαχιστον εχουμε το ενα να ναι γερο!!!

Μεθαυριο παω γιατρο κ 9 νοεμ αυχενικη.εχω περασει μια πολυ στρεσογονα κατασταση σηνερα με την μαμα μου αφου δ σπεβαλα απο το αγχος σημερα τυχερη ειμαι.απο τις πιο δυσκολες μερες της ζωης μου κ με εχει πιασει το στομαχι μ οπως ηταν ανσμενομενο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/11/2021 at 9:05 ΜΜ, Candy89 είπε:

@Eva92 Δεν ήμουνα σε κατάσταση να πάω το πρωί. Ένα ράκος ψυχολογικά. κανένα λάθος δεν έγινε κορίτσι μου…25 η χοριακη σήμερα σε άλλο εργαστήριο,μόλις πήρα τα αποτελέσματα. Εύχομαι την επόμενη φορά .
Σου εύχομαι με όλη μου την καρδιά, να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη και να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλίτσα!! Σε ευχαριστώ για τη στήριξη , το είχα πραγματικά ανάγκη.

@Suzukaki σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια κ τις ελπίδες . Θα τα κρατήσω όλα αυτά που μου είπες , με γέμισες αισιοδοξία. Από εξωσωματική ήμουνα , 2 πολύ καλά έμβρυα  βαλαμε. Είχα ξαναπροσπαθήσει στο παρελθόν πάλι με εξωσωματική αλλά 0 χοριακη έπαιρνα πάντα. Πρώτη φορά πήγε να γίνει κάτι καλό. Πρώτη φορά είδα πως είναι θετικό τεστ!! 
περιμενω να μιλήσω με το γιατρό να μου πει 
ποτε συνεχίζουμε, Ευτυχώς έχω κ αλλα παγωμένα μωρακια!

Σου  εύχομαι ότι καλύτερο !! Με το καλό τα μωρακια σας κορίτσια !!!

Κορίτσι μου γλυκό... Λυπάμαι πολύ αλλά το θετικό σε αυτή την ιστορία είναι ότι είδατε ότι γίνεται εμφύτευση που είναι πάρα πολύ βασικό !!! Και είμαι σίγουρη την επόμενη φορά που θα μεταφέρετε εμβρυακια θα έρθουν για να μείνουν για τα καλά ! Πίστεψε το ! Όλα καλά θα πάνε ! Θα πας με αισιοδοξία και το κεφάλι ψηλά μη το φοβάσαι! Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου ! Σήκω και πάλεψε το μη σε παίρνει από κάτω ! Εδώ είμαι ότι θελήσεις ! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ! Μακάρι να έχω την τύχη να κρατήσω το μωράκι μου γερό αγκαλιά στο τέλος ! 

23 ώρες πρίν, Alinaz είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!! Περασα ενα ζορι αλλα ολα καλα δοξα το θεο! Χασαμε το ενα μωρακι αλλα το αλλο συνεχιζει μια χαρα! Σε 10 μερες εχουμε αυχενικη! Εσεις τι κανετε;;;

Και γω με διδυμακια ξεκινησα και εχω ενα τωρα. Και εγω στεναχωρεθηκα αλλα τουλαχιστον εχουμε το ενα να ναι γερο!!!

Ωχ κορίτσι μου τι τράβηξες και εσύ.... Αλλά ναι σημασία έχει το άλλο το μωράκι μας να είναι καλά και γερό.... Εγώ έκλεισα αυχενική για τις 26/11. Αλλά έχω αύριο ραντεβού σε αιματολογο γιατί έχω ρέζους ευαισθητοποίηση και δεν είναι απλο αυτό είναι αρκετά σοβαρό και πρέπει να το ελέγχουμε προσεχτικά... Φοβάμαι πολύ αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά... Αύριο στο ραντεβού θα μάθω περισσότερα με έχει φάει η αγωνία... 

19 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Μεθαυριο παω γιατρο κ 9 νοεμ αυχενικη.εχω περασει μια πολυ στρεσογονα κατασταση σηνερα με την μαμα μου αφου δ σπεβαλα απο το αγχος σημερα τυχερη ειμαι.απο τις πιο δυσκολες μερες της ζωης μου κ με εχει πιασει το στομαχι μ οπως ηταν ανσμενομενο

Κορίτσι μου μην στρεσαρεσαι για τα μωράκια σου κάντο... Ελπίζω όλα να είναι καλά και περαστικά... Να μην έγινε τίποτα κακό... Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva92 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό... Λυπάμαι πολύ αλλά το θετικό σε αυτή την ιστορία είναι ότι είδατε ότι γίνεται εμφύτευση που είναι πάρα πολύ βασικό !!! Και είμαι σίγουρη την επόμενη φορά που θα μεταφέρετε εμβρυακια θα έρθουν για να μείνουν για τα καλά ! Πίστεψε το ! Όλα καλά θα πάνε ! Θα πας με αισιοδοξία και το κεφάλι ψηλά μη το φοβάσαι! Η Παναγία μαζί σου κορίτσι μου ! Σήκω και πάλεψε το μη σε παίρνει από κάτω ! Εδώ είμαι ότι θελήσεις ! Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια ! Μακάρι να έχω την τύχη να κρατήσω το μωράκι μου γερό αγκαλιά στο τέλος ! 

Ωχ κορίτσι μου τι τράβηξες και εσύ.... Αλλά ναι σημασία έχει το άλλο το μωράκι μας να είναι καλά και γερό.... Εγώ έκλεισα αυχενική για τις 26/11. Αλλά έχω αύριο ραντεβού σε αιματολογο γιατί έχω ρέζους ευαισθητοποίηση και δεν είναι απλο αυτό είναι αρκετά σοβαρό και πρέπει να το ελέγχουμε προσεχτικά... Φοβάμαι πολύ αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά... Αύριο στο ραντεβού θα μάθω περισσότερα με έχει φάει η αγωνία... 

Κορίτσι μου μην στρεσαρεσαι για τα μωράκια σου κάντο... Ελπίζω όλα να είναι καλά και περαστικά... Να μην έγινε τίποτα κακό... Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά!

Ευχαριστω πολυ καλα πηγε αλλα ηταν χειρουρ 10 ωρων μεχρι να βγει καταλαβαινεις τι στρες φορτωθηκα με αποτελεσμα σημερα να ξυπνησω αρρωστη με το στομαχι μ  χθες ολο εκλαιγα πολυυυυυ δυακολες φασεις αυτες που περναω κ επεσαν κ ολα μαζι

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Ευχαριστω πολυ καλα πηγε αλλα ηταν χειρουρ 10 ωρων μεχρι να βγει καταλαβαινεις τι στρες φορτωθηκα με αποτελεσμα σημερα να ξυπνησω αρρωστη με το στομαχι μ  χθες ολο εκλαιγα πολυυυυυ δυακολες φασεις αυτες που περναω κ επεσαν κ ολα μαζι

Γρήγορα σιδερένια σπίτι της ! Όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία και να ηρεμήσεις τώρα ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Eva92 είπε:

Γρήγορα σιδερένια σπίτι της ! Όλα πήγαν καλά αυτό έχει σημασία και να ηρεμήσεις τώρα ♥️

Ναι ευτυχως αλλα το τι περασαμε απο αγχος...εγω ειμαι κ επιρρεπης αστα.πως ειστε εσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...