Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, K@trina είπε:

Ωχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες.... έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για κολικούς στην εγκυμοσυνη..  τουλάχιστον ξέρεις τι σε πειράζει και θα το αποφεύγεις τώρα...

Καλημέρα σε όλες! Εγώ κορίτσια ειμαι 14w1d σημερα... εσείς τι συμπτώματα έχετε;;;; εγώ στο Α τρίμηνο είχα ναυτιες εμετούς και ήπιους πόνους στην κοιλιά... Τώρα από πόνους εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω τίποτα... Δεν νιώθω καθόλου την κοιλιά μου.. είναι στιγμές που δεν θυμάμαι καν ότι ειμαι έγκυος.. ειναι φυσιολογικό πιστεύετε;;; ειναι η πρώτη μου εγκυνοσυνη και είτε νιώθω καλά είτε όχι αγχώνομαι...

Μια χαρα εισαι κοιτα να το απολαυσεις.στο πρωτο τριμηνο ειναι αυτα τα συμπτωματα κατα βαση λογικο να νιωθεις πιο καλα

1 ώρα πρίν, Katerina96 είπε:

Κορίτσι μου στις εγκυμοσύνες μου υποφέρω από κολικούς εντέρου. 4 φορές πήγα νοσοκομείο στον πρώτο μου γιο και τώρα έχω πάει ήδη 1. Είναι ότι χειρότερο. Ακριβώς. Ο πόνος είναι πάνω από του τοκετού. Προσοχή. Και όταν έχεις δυσκοιλιοτητα και περνάνε μέρες πάλι μπορεί να σε πιάσει. Και με την διατροφή σίγουρα. Θεραπεία δνε υπάρχει μόνο όταν πηγαίνεις τουαλέτα και φεύγει ότι σε πείραξε ήρεμεις. Υπομονη και κατσε να ηρεμήσεις. Σε νιώθω. 

Εγω δ ειχα παθει ποτε στην ζωη μου!!δεν εχω δυσκοιλιοτητα ισα ισα οταν πηγαινα παντα διαρροιες ειχα μαλλον το μαρουλι εφταιξε για ολα.πας να φας κατι πιο δυναμωτικο.με.βιταμινες κ παθαινεις ζημια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Ωχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες.... έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για κολικούς στην εγκυμοσυνη..  τουλάχιστον ξέρεις τι σε πειράζει και θα το αποφεύγεις τώρα...

Καλημέρα σε όλες! Εγώ κορίτσια ειμαι 14w1d σημερα... εσείς τι συμπτώματα έχετε;;;; εγώ στο Α τρίμηνο είχα ναυτιες εμετούς και ήπιους πόνους στην κοιλιά... Τώρα από πόνους εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω τίποτα... Δεν νιώθω καθόλου την κοιλιά μου.. είναι στιγμές που δεν θυμάμαι καν ότι ειμαι έγκυος.. ειναι φυσιολογικό πιστεύετε;;; ειναι η πρώτη μου εγκυνοσυνη και είτε νιώθω καλά είτε όχι αγχώνομαι...

Εγω ειμαι στη 13η εβδ και ηδη αρχιζουν να φευγουν ολα αυτα που ειχα. Μειωθηκε ο πονος στο στηθος, οι πονοι στη μεση ελαττωθηκαν, ναυτιες δεν εχω πια. Μην ανησυχεις!!! Ειναι μια χαρα το μωρακι σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Ωχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες.... έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για κολικούς στην εγκυμοσυνη..  τουλάχιστον ξέρεις τι σε πειράζει και θα το αποφεύγεις τώρα...

Καλημέρα σε όλες! Εγώ κορίτσια ειμαι 14w1d σημερα... εσείς τι συμπτώματα έχετε;;;; εγώ στο Α τρίμηνο είχα ναυτιες εμετούς και ήπιους πόνους στην κοιλιά... Τώρα από πόνους εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω τίποτα... Δεν νιώθω καθόλου την κοιλιά μου.. είναι στιγμές που δεν θυμάμαι καν ότι ειμαι έγκυος.. ειναι φυσιολογικό πιστεύετε;;; ειναι η πρώτη μου εγκυνοσυνη και είτε νιώθω καλά είτε όχι αγχώνομαι...

Σ ειχα Απαντησει αλλα μαλλον δ αποθηκευτηκε.σ ελεγα οτι να χαιρεσαι που συνηλθες να το χαρεις κ να το απολαυσεις αυτα τα συμπτωματα συνηθως ειναι για τις προηγ εβδ τωρα τις περασες οποτε θα ενιωθες καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι μου στην 15η εβδομάδα :P. Είχα μια παλινδρομη στις 9 εβδομάδες τον Φεβρουάριο του 2021 χωρίς ιδιαίτερο λόγο και τώρα ηρθε το μωράκι μας και πηγαίνει πολύ καλά. Παρόλο που είμαι στον 4ο μήνα ο κίνδυνος αποβολής έχει φυγει και η αυχενική βγήκε πολύ καλή εγώ συνεχίζω και ανησυχώ και δίνω σημασία σε οοοτι σύμπτωμα μπορεί να είναι φυσιολογικό. Έχω από την 14η εβδομάδα κάτι τσιμπήματακια στην κοιλιά αλλά πολύ σποραδικά και σε περιοχές και σε συχνότητα. Πείτε μου έχετε κι εσείς? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Argy_91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, 

Είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι μου στην 15η εβδομάδα :P. Είχα μια παλινδρομη στις 9 εβδομάδες τον Φεβρουάριο του 2021 χωρίς ιδιαίτερο λόγο και τώρα ηρθε το μωράκι μας και πηγαίνει πολύ καλά. Παρόλο που είμαι στον 4ο μήνα ο κίνδυνος αποβολής έχει φυγει και η αυχενική βγήκε πολύ καλή εγώ συνεχίζω και ανησυχώ και δίνω σημασία σε οοοτι σύμπτωμα μπορεί να είναι φυσιολογικό. Έχω από την 14η εβδομάδα κάτι τσιμπήματακια στην κοιλιά αλλά πολύ σποραδικά και σε περιοχές και σε συχνότητα. Πείτε μου έχετε κι εσείς? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

 

Καλησπέρα!!

Ειμαστε περίπου στην ίδια εβδομάδα!Εγώ είμαι στην 16η (15 +5 σήμερα) και έχω αυτά τα πονάκια που λες που και που!Μία κάτω χαμηλά,μία στον αφαλό…Μάλλον είναι που μεγαλώνει το μωρό!

Από εκεί και πέρα έχω πραγματικά όυι συμπτώματα μπορεί να έχει μια έγκυος και με έχουν καταβάλει…Τι πονοκεφάλους να νομίζω ότι θα μου φύγει το κεφάλι…Τι αναγούλες….Τι πονάκια στην κοιλιά!Δεν λένε να χαλαρώσουν τώρα που πέρασα το 1 τρίμηνο…

Ας είναι όμως καλά τα μωράκια μας και θα κάνουμε υπομονή αφού όλα είναι φυσιολογικά…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα!!

Ειμαστε περίπου στην ίδια εβδομάδα!Εγώ είμαι στην 16η (15 +5 σήμερα) και έχω αυτά τα πονάκια που λες που και που!Μία κάτω χαμηλά,μία στον αφαλό…Μάλλον είναι που μεγαλώνει το μωρό!

Από εκεί και πέρα έχω πραγματικά όυι συμπτώματα μπορεί να έχει μια έγκυος και με έχουν καταβάλει…Τι πονοκεφάλους να νομίζω ότι θα μου φύγει το κεφάλι…Τι αναγούλες….Τι πονάκια στην κοιλιά!Δεν λένε να χαλαρώσουν τώρα που πέρασα το 1 τρίμηνο…

Ας είναι όμως καλά τα μωράκια μας και θα κάνουμε υπομονή αφού όλα είναι φυσιολογικά…

Δεν το συζητώ από συμπτώματα όλα! Πραγματικά όλα! Φαίνεται τα ανοιξιάτικα μωράκια θα είναι ζωηρά ζωηρά...δεν το συζητώ ας είναι υγιή και όλα αντιμετωπισιμα. Σε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και γιατί όχι δηλαδή:D 

Υγ έχω μπερδευτεί με τις εβδομάδες είμαι κι εγώ στις 15+5 επομένως είμαι στην 16 και πάω στη 17η :shock:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Argy_91 είπε:

Δεν το συζητώ από συμπτώματα όλα! Πραγματικά όλα! Φαίνεται τα ανοιξιάτικα μωράκια θα είναι ζωηρά ζωηρά...δεν το συζητώ ας είναι υγιή και όλα αντιμετωπισιμα. Σε μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και γιατί όχι δηλαδή:D 

Υγ έχω μπερδευτεί με τις εβδομάδες είμαι κι εγώ στις 15+5 επομένως είμαι στην 16 και πάω στη 17η :shock:

Ρε συ είμαστε ακριβως την ίδια μέρα! Χαχαχαχα ΠΗΤ είχα 1 Μαιου και μου το έκανε ο γυναικολόγος 28 Απριλίου στην αυχαινική!Και ΤΕΡ είχα 25 Ιουλίου…

Ναι 15+5 είμαστε στην 16η εβδομάδα η οποία ολοκληρώνεται την Κυριακή και μπαίνουμε στην 17η! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , MariaPan1988 είπε:

Ρε συ είμαστε ακριβως την ίδια μέρα! Χαχαχαχα ΠΗΤ είχα 1 Μαιου και μου το έκανε ο γυναικολόγος 28 Απριλίου στην αυχαινική!Και ΤΕΡ είχα 25 Ιουλίου…

Ναι 15+5 είμαστε στην 16η εβδομάδα η οποία ολοκληρώνεται την Κυριακή και μπαίνουμε στην 17η! 

Εμένα ήταν για 2 Μαΐου αλλά μου το πήγε 30 Απριλίου λόγω ανάπτυξης του μωρού. Αλλά πολύ άγχος πραγματικά πολύ γιατί είχα και την προηγούμενη εμπειρία, η οποία ήταν πολύ τραυματική... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Ωχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες.... έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για κολικούς στην εγκυμοσυνη..  τουλάχιστον ξέρεις τι σε πειράζει και θα το αποφεύγεις τώρα...

Καλημέρα σε όλες! Εγώ κορίτσια ειμαι 14w1d σημερα... εσείς τι συμπτώματα έχετε;;;; εγώ στο Α τρίμηνο είχα ναυτιες εμετούς και ήπιους πόνους στην κοιλιά... Τώρα από πόνους εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω τίποτα... Δεν νιώθω καθόλου την κοιλιά μου.. είναι στιγμές που δεν θυμάμαι καν ότι ειμαι έγκυος.. ειναι φυσιολογικό πιστεύετε;;; ειναι η πρώτη μου εγκυνοσυνη και είτε νιώθω καλά είτε όχι αγχώνομαι...

Σ γραφω απαντηση κ δ φαινεται ρε γμτ γτ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας.....βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι οσες εχετε ηδη παιδι παιδια εχετε φοβο να ειστε μονες τωρα που εοστε εγκυες;;;;;;μ εχει βγει μια φοβια στα καλα καθουμενα να μεινω μονη πχ μολις παει ο αντρας μ για δουλ στην σκεψη αγχωνοναι τοσο που μπορω να παθω κ κριση πανικου ...φοβαμαι οτι κατι θα παθω κ θα εχω κ το παιδι εδω κ αγχωνομαι κ στο οτι μολις γεννησω που θα μαι με 3 μωρα εδω μονη μκ στην ιδεα πανικοβαλλομαι.εντωνεταξυ να τονισω οτι ποτε δ φοβομουν να μεινω μονη μ ουτε με το παιδι μεχρι πριν μεινω εγκυος το σπιτι ειναι τεραστιο ολοι παντα με ρωταγαν δ φοβασαι;;;κ εγω ελεγα παντα οχι κ τωρα λεω δες πως καταντησα.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 10/11/2021 at 6:54 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Την τριτη θα την κανω εκλεισα ραντεβου.φοβαναι κιολας μην αποβαλω απο την εξεταση εχει 1 τις εκατο πιθανοτητα αλλα ο αντρας μ το βρισκει πολυ.η μαμα καλα σχερικως αλλα εχει δρομο ακομα ....

Καλημέρα κορίτσι μου!

Το έγινε τελικά?έμπαινα να δω τόσες μέρες αλλά δεν έχεις γράψει...όλα καλά?


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, foroulina είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!

Το έγινε τελικά?έμπαινα να δω τόσες μέρες αλλά δεν έχεις γράψει...όλα καλά?

Καλημερα!!χαθηκατε ολες εμπαινα μεσα αλλα η απολυτη νεκρα ......ολα καλα εκανα την εξεταση πονεσε λιγο η δευτερη ενεση αλλα ευτυχως κ τα αποτελεσματα καλα κ το ενα ειναι αγορι τελικα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Suzukaki είπε:

Καλημερα!!χαθηκατε ολες εμπαινα μεσα αλλα η απολυτη νεκρα ......ολα καλα εκανα την εξεταση πονεσε λιγο η δευτερη ενεση αλλα ευτυχως κ τα αποτελεσματα καλα κ το ενα ειναι αγορι τελικα

Εγώ έμπαινα κάθε μερα για να δω νεα σου!απλά επειδή είχα να γράψω καιρό δεν ήθελα να μπω σφήνα...αλλά δεν άντεξα και μπήκα τελικά...χαχα!

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!πολύ ευχάριστα να νέα!θα έχετε και ένα αντράκι τώρα!όλα να πάνε κατ ευχήν!

Η μαμά σου πως είναι?


5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , foroulina είπε:

Εγώ έμπαινα κάθε μερα για να δω νεα σου!απλά επειδή είχα να γράψω καιρό δεν ήθελα να μπω σφήνα...αλλά δεν άντεξα και μπήκα τελικά...χαχα!

Μπράβο βρε κορίτσι μου!!!πολύ ευχάριστα να νέα!θα έχετε και ένα αντράκι τώρα!όλα να πάνε κατ ευχήν!

Η μαμά σου πως είναι?

Να σαι καλα κοπελα μου να μου φυγει κ το σωματοποιημενο αγχος οι φοβιες και η κακη ψυχολογια που εχω και θα μαι καλα.η μαμα ειναι στην αποκατασταση εχει δρομο.μπροστα της.τα δικα σου νεα πες μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...