Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

πρίν από 17 λεπτά , Alinaz είπε:

Ευχομαι να βγουν ολα καλα!!!! Και γω εχω την παραεκευη αυχενικη

Ειδατε φυλο των μωρων η απο την αγωνια σου δε ρωτησες καν;

Κορες!!!!ειμαι κ επισημα μια κοριτσομανα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 31 λεπτά , Alinaz είπε:

Και τα δυο??? Αχ τι καλα!!!!! Με το καλο κοριτσαρα μου!!!!! Βγηκαν τα αποτελεσματα της τροφοβλαστης η το ειδατε στον υπερηχο;

Ναι τελικα κ τα 2.περασε στο ντουκου το θεμα του φυλου γτ ειχα αφοσιωθει στο κυριο θεμα που ειναι η υγεια!οχι δ την εχω κανει ακομα την αυχενικη ειδαμε υπερηχογραφικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Την αυχενικη δεν την εκανες ακομα; με μπερδεψες! Οπως και να χει με το καλο!!! Ελπιζω να δω και γω φυλλο την Παρασκευη οχι οτι με νοιαζει τι ειναι! Ειδα ειχαν υψηλους παλμους.. εμενα ειχε 174 10η εβδομαδα ομως διαβασα οτι ολα τα εμβρυακια σε αυτες τις βδομαδες εχουν 150 με 180 μετα σταδιακα πεφτουν λιγακι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Εγω εκανα αυχενικη για το ενα μωρο δ ειναι καλη!βγηκε αυξημενη.πρεπει να κανω εξεταση τροφοβλαστης  να κανουν ενεση δηλ στην κοιλια κ να παρουν υγρα κ απο τους 2 σακους.δυστηχως πρεπει κ απο τους 2 λεει στα δίδυμα

Δηλαδή τι σου είπε ? Πότε θα κάνεις την εξέταση τροφοβλάστης? 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κοριτσάκι μου και με το καλό τα κορίτσια σου !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Δηλαδή τι σου είπε ? Πότε θα κάνεις την εξέταση τροφοβλάστης? 

Ελπίζω όλα να πάνε καλά ♥️

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη κοριτσάκι μου και με το καλό τα κορίτσια σου !!

Πολυ συντομα φανταζομαι γτ δ πρεπει να περασουν κ οι εβδ .μ ειπε οτι στον υπερηχο ειναι μεγαλυτερη η συχενικη διαφανεια κ στο διαγραμμα ειναι εκτος οριων.ολα μαζι εχουν  πεσει σε καλο να μου βγει

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Πολυ συντομα φανταζομαι γτ δ πρεπει να περασουν κ οι εβδ .μ ειπε οτι στον υπερηχο ειναι μεγαλυτερη η συχενικη διαφανεια κ στο διαγραμμα ειναι εκτος οριων.ολα μαζι εχουν  πεσει σε καλο να μου βγει

Έλα κοριτσάκι μου όλα καλά θα είναι μην στεναχωριέσαι κάτσε να δούμε πρώτα... Αλλά πραγματικά όλα μαζί σου τυχαίνουν αλλά το θέμα είναι ότι έχουν καλό τέλος ε? Όπως και με τη μαμά σου πήγαν όλα καλά και τώρα καλά θα πάνε όλα ♥️ ενημέρωσε μας όταν κάνεις την τροφοβλάστη... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Eva92 είπε:

Έλα κοριτσάκι μου όλα καλά θα είναι μην στεναχωριέσαι κάτσε να δούμε πρώτα... Αλλά πραγματικά όλα μαζί σου τυχαίνουν αλλά το θέμα είναι ότι έχουν καλό τέλος ε? Όπως και με τη μαμά σου πήγαν όλα καλά και τώρα καλά θα πάνε όλα ♥️ ενημέρωσε μας όταν κάνεις την τροφοβλάστη... 

Την τριτη θα την κανω εκλεισα ραντεβου.φοβαναι κιολας μην αποβαλω απο την εξεταση εχει 1 τις εκατο πιθανοτητα αλλα ο αντρας μ το βρισκει πολυ.η μαμα καλα σχερικως αλλα εχει δρομο ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Την τριτη θα την κανω εκλεισα ραντεβου.φοβαναι κιολας μην αποβαλω απο την εξεταση εχει 1 τις εκατο πιθανοτητα αλλα ο αντρας μ το βρισκει πολυ.η μαμα καλα σχερικως αλλα εχει δρομο ακομα ....

Το 1% είναι πραγματικά πολύ λίγο ! Καταλαβαίνω τον φόβο σου και είναι λογικό νομίζω οποία και να έκανε την εξέταση αυτό το 1% θα το σκεφτόταν αλλά σκέψου ότι κατά 99% όλα θα πάνε καλά ! Αυτό είναι τεραστιο ποσοστό είναι σχεδόν σίγουρο ότι όλα θα πάνε καλά ! 

Υπομονή κοριτσάκι μου ♥️

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva92 είπε:

Το 1% είναι πραγματικά πολύ λίγο ! Καταλαβαίνω τον φόβο σου και είναι λογικό νομίζω οποία και να έκανε την εξέταση αυτό το 1% θα το σκεφτόταν αλλά σκέψου ότι κατά 99% όλα θα πάνε καλά ! Αυτό είναι τεραστιο ποσοστό είναι σχεδόν σίγουρο ότι όλα θα πάνε καλά ! 

Υπομονή κοριτσάκι μου ♥️

Πηγα χθες στον γιατρο .μ .μ ειπε οι αιματολ βγηκαν καλες δ υπαρχει λογος δηλ να κανω τροφοβλαστη αλλα ας την κανω για σιγουρα αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Πηγα χθες στον γιατρο .μ .μ ειπε οι αιματολ βγηκαν καλες δ υπαρχει λογος δηλ να κανω τροφοβλαστη αλλα ας την κανω για σιγουρα αποτελεσματα

Α βγήκαν καλές ? Τζάμπα σε αγχωσαν δηλαδή !! Τι σου είχαν πει στον υπέρυχο ότι δεν ήταν καλή η μέτρηση για το τι ρινικό οστό? 

 τζάμπα στεναχωριοσουν κοριτσάκι μου... όλα καλά είναι και θα το επιβεβαιώσετε... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Eva92 είπε:

Α βγήκαν καλές ? Τζάμπα σε αγχωσαν δηλαδή !! Τι σου είχαν πει στον υπέρυχο ότι δεν ήταν καλή η μέτρηση για το τι ρινικό οστό? 

 τζάμπα στεναχωριοσουν κοριτσάκι μου... όλα καλά είναι και θα το επιβεβαιώσετε... 

Οχι  δ με αγχωσαν αδικα στον υπερηχο παραμενει αυξημενη η αυχενικη διαφανεια απλα απο μονο του ειναι μια ενδειξη μ ειπαν οι αιματολογικες ειναι καλες δηλ κανονικα θα μπορουσα κ να μην κανω τροφοβλαστη αλλα θα το κανω για να μαι σιγουρη οτι δ υπαρχει καποιο συνδρομο κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εγω χθες ειδα τον θανατο να με.χαιρεταει επαθα κολικο εντερου οι πονοι μ ειπε ο γιατρος ειναι πανω απο του τοκετου.εφαγα μαρουλι κ μαγιονεζα κ δ το ξερα οτι δ κανει προσεξτε πολυ!!μην φαει καμια οσο ειναι εγκυος αυτο τον συνδυασμο μ ειπε ο γιατρος καταστροφη για το εντερ στην παρουσα φαση το ερεθιζουν απιστευτα πολυ.καθαρτικο !!επαθα δυαρρια κ αυτο ηταν..... σφαδαζα απο τους πονους με πηγαν ξαπλα στο  γιατρο ελεγα παει αποβαλω ευτυχως τα μωρα ολα καλα.απλα εγω θα μαι ξαπλα για καποιες μερες μεχρι να με.αφησει δ μπορω εξαλλου ουτε πλευρο να αλλαξω δ ειμαι για τπτ

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω χθες ειδα τον θανατο να με.χαιρεταει επαθα κολικο εντερου οι πονοι μ ειπε ο γιατρος ειναι πανω απο του τοκετου.εφαγα μαρουλι κ μαγιονεζα κ δ το ξερα οτι δ κανει προσεξτε πολυ!!μην φαει καμια οσο ειναι εγκυος αυτο τον συνδυασμο μ ειπε ο γιατρος καταστροφη για το εντερ στην παρουσα φαση το ερεθιζουν απιστευτα πολυ.καθαρτικο !!επαθα δυαρρια κ αυτο ηταν..... σφαδαζα απο τους πονους με πηγαν ξαπλα στο  γιατρο ελεγα παει αποβαλω ευτυχως τα μωρα ολα καλα.απλα εγω θα μαι ξαπλα για καποιες μερες μεχρι να με.αφησει δ μπορω εξαλλου ουτε πλευρο να αλλαξω δ ειμαι για τπτ

Κορίτσι μου στις εγκυμοσύνες μου υποφέρω από κολικούς εντέρου. 4 φορές πήγα νοσοκομείο στον πρώτο μου γιο και τώρα έχω πάει ήδη 1. Είναι ότι χειρότερο. Ακριβώς. Ο πόνος είναι πάνω από του τοκετού. Προσοχή. Και όταν έχεις δυσκοιλιοτητα και περνάνε μέρες πάλι μπορεί να σε πιάσει. Και με την διατροφή σίγουρα. Θεραπεία δνε υπάρχει μόνο όταν πηγαίνεις τουαλέτα και φεύγει ότι σε πείραξε ήρεμεις. Υπομονη και κατσε να ηρεμήσεις. Σε νιώθω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω χθες ειδα τον θανατο να με.χαιρεταει επαθα κολικο εντερου οι πονοι μ ειπε ο γιατρος ειναι πανω απο του τοκετου.εφαγα μαρουλι κ μαγιονεζα κ δ το ξερα οτι δ κανει προσεξτε πολυ!!μην φαει καμια οσο ειναι εγκυος αυτο τον συνδυασμο μ ειπε ο γιατρος καταστροφη για το εντερ στην παρουσα φαση το ερεθιζουν απιστευτα πολυ.καθαρτικο !!επαθα δυαρρια κ αυτο ηταν..... σφαδαζα απο τους πονους με πηγαν ξαπλα στο  γιατρο ελεγα παει αποβαλω ευτυχως τα μωρα ολα καλα.απλα εγω θα μαι ξαπλα για καποιες μερες μεχρι να με.αφησει δ μπορω εξαλλου ουτε πλευρο να αλλαξω δ ειμαι για τπτ

Ωχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες.... έχω ακούσει πολλές περιπτώσεις για κολικούς στην εγκυμοσυνη..  τουλάχιστον ξέρεις τι σε πειράζει και θα το αποφεύγεις τώρα...

Καλημέρα σε όλες! Εγώ κορίτσια ειμαι 14w1d σημερα... εσείς τι συμπτώματα έχετε;;;; εγώ στο Α τρίμηνο είχα ναυτιες εμετούς και ήπιους πόνους στην κοιλιά... Τώρα από πόνους εδώ και λίγες μέρες δεν νιώθω τίποτα... Δεν νιώθω καθόλου την κοιλιά μου.. είναι στιγμές που δεν θυμάμαι καν ότι ειμαι έγκυος.. ειναι φυσιολογικό πιστεύετε;;; ειναι η πρώτη μου εγκυνοσυνη και είτε νιώθω καλά είτε όχι αγχώνομαι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...