Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Άστα!!! Εγώ προσέχω τι τρώω πάρα πολύ.. πχ τηγανιτά και κρέατα δεν μου άρεσαν ποτέ  ποτέ και τώρα.. ζάχαρη δεν καταναλώνω πέρα από 2 Μιράντα παπαδοπουλου το πρωί.. γλυκά και τέτοια τίποτα.. 

Λέτε να είναι και από το κόψιμο του τσιγαρου;

Το κόψιμο του τσιγάρου λένε πως ανοίγει την όρεξη... Δεν καπνιζα ποτέ οπότε δεν ξέρω κάτι παραπάνω.. 

Εγώ δεν προσέχω τόσο πολύ... τρώω από όλα... δεν τρώω τηγανιτά... εχω περιορίσει τις ζύμες και τα ψωμιά που τα ήθελα πολύ στο Α τρίμηνο... Αλλά θα φάω ένα μπισκοτάκι, λίγο κέικ κάτι τέτοιο μες στη μέρα και φρούτα κάθε μέρα...

Αλλά γενικά ο οργανισμός μας έχει περισσότερες ανάγκες πλέον...στον τέταρτο που πήρα τα 5 κιλά και φρικαρα η μαία του γιατρου μου μου είπε πως αν πρόκειται να πεινάω είναι προτιμότερο να βάζω 5-5 τα κιλά...

Γυμναζεστε; εγώ μόνο χαλαρο περπάτημα περιπου 45 λεπτά σχεδόν κάθε μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , K@trina είπε:

Το κόψιμο του τσιγάρου λένε πως ανοίγει την όρεξη... Δεν καπνιζα ποτέ οπότε δεν ξέρω κάτι παραπάνω.. 

Εγώ δεν προσέχω τόσο πολύ... τρώω από όλα... δεν τρώω τηγανιτά... εχω περιορίσει τις ζύμες και τα ψωμιά που τα ήθελα πολύ στο Α τρίμηνο... Αλλά θα φάω ένα μπισκοτάκι, λίγο κέικ κάτι τέτοιο μες στη μέρα και φρούτα κάθε μέρα...

Αλλά γενικά ο οργανισμός μας έχει περισσότερες ανάγκες πλέον...στον τέταρτο που πήρα τα 5 κιλά και φρικαρα η μαία του γιατρου μου μου είπε πως αν πρόκειται να πεινάω είναι προτιμότερο να βάζω 5-5 τα κιλά...

Γυμναζεστε; εγώ μόνο χαλαρο περπάτημα περιπου 45 λεπτά σχεδόν κάθε μέρα.. 

Εγώ είχα επιπλοκές και μέχρι τον τέταρτο ήμουν κρεβάτι.. από αυτόν τον μήνα έλεγα να αρχίσω περπάτημα αλλά έπιασαν τα κρύα.. λέω να περάσει η κακοκαιρία να κάνω και εγώ ένα 45λεπτο τη μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο..Με τα κιλά πως τα πάτε;

Εγω εχω παρει 4

4 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Το κόψιμο του τσιγάρου λένε πως ανοίγει την όρεξη... Δεν καπνιζα ποτέ οπότε δεν ξέρω κάτι παραπάνω.. 

Εγώ δεν προσέχω τόσο πολύ... τρώω από όλα... δεν τρώω τηγανιτά... εχω περιορίσει τις ζύμες και τα ψωμιά που τα ήθελα πολύ στο Α τρίμηνο... Αλλά θα φάω ένα μπισκοτάκι, λίγο κέικ κάτι τέτοιο μες στη μέρα και φρούτα κάθε μέρα...

Αλλά γενικά ο οργανισμός μας έχει περισσότερες ανάγκες πλέον...στον τέταρτο που πήρα τα 5 κιλά και φρικαρα η μαία του γιατρου μου μου είπε πως αν πρόκειται να πεινάω είναι προτιμότερο να βάζω 5-5 τα κιλά...

Γυμναζεστε; εγώ μόνο χαλαρο περπάτημα περιπου 45 λεπτά σχεδόν κάθε μέρα.. 

Εγω ενω γυμναζομουν κ η φυσικη μ κατασταση ειναι καλη δηλ στις κυησεις σερνομαι δεν μπορω  να περπατησω για ωρα κουραζομαι πολυ.

8 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια, είμαι κάπως καλύτερα.. αν και νιώθω μια ενόχληση μικρή ίσως είναι επειδή ανοίγουν και τα κόκαλα όπως λέει η @Suzukaki

Πόσο εβδομάδων θα είσαι τη τρίτη ?? Άντε κι εγώ τη Πέμπτη έχω τη β επιπέδου... Θα μου κάνεις λίγη ακόμα παρέα στην αναμονή.. ευτυχώς όλα καλά δεν σε επηρέασε καθόλου ο κορονοιος και σε λίγες ημέρα θα κάνεις και τη β επιπέδου...

Την τριτη μπαινω στην 24η

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Suzukaki είπε:

Εγω εχω παρει 4

Εγω ενω γυμναζομουν κ η φυσικη μ κατασταση ειναι καλη δηλ στις κυησεις σερνομαι δεν μπορω  να περπατησω για ωρα κουραζομαι πολυ.

Την τριτη μπαινω στην 24η

Εγώ κοριτσια είχα κι εγώ επιπλοκές μέχρι την αυχενική οπότε μετά ξεκίνησα λίγο περπάτημα 40 λεπτά κι εγώ χαλαρό περπάτημα μέρα παρά μέρα περίπου αλλά τώρα με τα κρύα κάθομαι μέσα... Ίσως το σκ πάω πάλι με τον άντρα μου θα δούμε... Γενικά το αποφεύγω αυτές τις μέρες γιατί βαριέμαι να βγω στο κρύο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/1/2022 at 8:19 ΜΜ, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια πως ειστε;; έχει βγει καμια σας σε αναρρωτική αδεια;

Εγώ βγήκα πριν της κύησης που αρχίζει στις 3Μαρτιου επειδή με διόρισαν σε πέντε χωριά στο διπλανό νομο και μου είναι αδύνατον να πηγαίνω....είμαι αναπληρώτρια και δεν δικαιούμαι να πληρωθώ στην αναρρωτική μου και αν δεν δεχομουν τη θέση που με πήραν τώρα το Γενάρη, θα αποκλειομουν για δύο χρόνια....

Επίσης κορίτσια εσείς κάθε πότε κινήσεις του μικρού σας ? Εμενα μέρες μέρες είναι ζωηρός κάποιες άλλες είναι πιο ήρεμος είναι την 27η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Argy_91 είπε:

Εγώ βγήκα πριν της κύησης που αρχίζει στις 3Μαρτιου επειδή με διόρισαν σε πέντε χωριά στο διπλανό νομο και μου είναι αδύνατον να πηγαίνω....είμαι αναπληρώτρια και δεν δικαιούμαι να πληρωθώ στην αναρρωτική μου και αν δεν δεχομουν τη θέση που με πήραν τώρα το Γενάρη, θα αποκλειομουν για δύο χρόνια....

Επίσης κορίτσια εσείς κάθε πότε κινήσεις του μικρού σας ? Εμενα μέρες μέρες είναι ζωηρός κάποιες άλλες είναι πιο ήρεμος είναι την 27η εβδομάδα.

Κι εγώ αναπληρώτρια... σε σχολείο μια ώρα απόσταση από το σπίτι μου... Μέσα Μαρτιου  θα βγω στην αδεια κύησης..  στείλε μου πμ αν θες μα μου πεις πως βγήκες στην αναρρωτική.. 

Το μωράκι κι εγώ αλλά φορες το νιώθω έντονα..  Άλλες καθόλου.. Τώρα όταν κινείται κουνιέται η κοιλιά μου... και τη νιώθει και ο άντρας μου πλέον..  όλη την ώρα με το κεφάλι στην κοιλια μου είναι... Δεν ξεκολλάει..

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια μου ❤️ Κάναμε την Β επιπέδου σήμερα το πρωί! όλα είναι τέλεια ! Δεν μου βρήκανε κάτι παθολογικό όλα καλά μου είπε ο γιατρός που μου την έκανε. Ο γιατρός μου δεν κατάφερε να έρθει και αυτός όπως προγραμματίζαμε γιατί είναι εγκλωβισμένος λόγω του χιονιά΄. Οπότε περιμένω να τα δει και εκείνος να μου πει!

Οι μετρήσεις φαίνονται όλες καλές από όσο μου είπαν και καταλαβαίνω από το χαρτι, η μπεμπα (ναι η μπεμπα μας το επιβεβαίωσαν ότι είναι κοριτσάκι !! γιουπι!!! ❤️ ❤️ ❤️ ) είναι 431gr!

Αρχικά, με κοιτάζει κοιλιακά η μπέμπα ήταν μπρούμητα οπότε μας δυσκόλευε αυτό όπως και ο πρόσθιος πλακούντας για να δει καρδούλα και πρόσωπο μου είπε. Είδαμε τα άκρα της και κάτι άλλα όλα καλά και μετά με έβγαλαν έξω μου είπαν να περιμένω να φάω κα΄τι και μετα από καμία ώρα ξαναμπήκα. Σε όλη αυτή την αναμονη της μια ωρας ο αντρας μου ειχε αγχωθει ηλπιζε να εχουμε τελειωσει γρηγορα και συνεχεια ελεγε οτι μας παιδευει απο τωρα η μπεμπα και αλλα τετοια χαχααχ :P

Όταν ξαναμπήκα είχε γυρίσει κάπως αλλά δεν ήταν τελείως ανάσκελα. Οπότε άρχισε να με πιέζει με τα χέρια του πολύ δυνατά στη κοιλιά για να την κάνει να γυρίσει λίγο! Εγώ ποναγα του λεω γιατρε ποναω, μου λεει θα κάνεις λιγη υπομονη τωρα για να τη δουμε.

Μέχρι να δούμε και το ρινικο οστο μας βγηκε η πίστη! όλα καλά μου είπε δεν βλέπω κάτι όλα καλά είναι. οπότε πριν φύγουμε μαζί με τα αποτελέσματα και το cd μας δώσανε και ένα δωράκι σε κουτί με κάποια δειγματάκια μέσα όπου είχε και μια πιπίλα για 0 μηνών και ένα μπιμπερό για νεογέννητο! κορίτσια τρελαθήκαμε μόλις τα αγγίξαμε! η καρδιά μας σκίρτησε!! ηταν η πιο μικρη πιπιλα που εχω δει ποτε! και η πιο γλυκια ❤️

Τώρα θα μιλήσω με τον γιατρο μου αυριο αν ειναι να τον ρωτησω κι ολας ποτε να παω να με δει απο κοντα!

 

Πολύ όμορφα νέα κορίτσι μου!!! Γερό να είναι το κοριτσάκι σας και τελειομηνο!!!

Είδες τελικά που αγχωνοσουν; Εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός.. 

Την Δευτέρα έχω τυπικό υπερηχο να δούμε πως είμαστε και την Τρίτη καμπύλη ζαχάρου!

Αντε να δούμε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natasa.90 είπε:

Πολύ όμορφα νέα κορίτσι μου!!! Γερό να είναι το κοριτσάκι σας και τελειομηνο!!! 

Είδες τελικά που αγχωνοσουν; Εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός..  

Την Δευτέρα έχω τυπικό υπερηχο να δούμε πως είμαστε και την Τρίτη καμπύλη ζαχάρου!

Αντε να δούμε!!

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! με το καλο να  ερθει τελειομηνο και το δικο σας μωρακι!! ναι ευτυχως ολα καλα!

Αντε να μας πεις και εμας τι να περιμενουμε με τη καμπυλη. ποσο εβδομαδων θα εισαι?

Εχεις ψωνισει τιποτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! με το καλο να  ερθει τελειομηνο και το δικο σας μωρακι!! ναι ευτυχως ολα καλα!

Αντε να μας πεις και εμας τι να περιμενουμε με τη καμπυλη. ποσο εβδομαδων θα εισαι?

Εχεις ψωνισει τιποτα?

Δεν έχω πάρει τίποτα γιατί μου έχουν δώσει πολλά πράγματα..θα είμαι 26 και 2 την άλλη Τετάρτη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια την πενπτη εκανα επιτελους κ.εγω την β επιπεδου μετα απο 3 αναβολες  λογω κορονοιου λογω χιονια τα καταφεραμε.ολα πολυ καλα!!!δοξα τον θεο.οταν νιωθω δυσφορια μ ειπε με πιεζει το κοριτσι με.την πλατη της ειναι πανω πανω αυτη κ απο κατω το αγορι.σχετικα με  το ποσο συχνα πρεπει να νιωθετε το μωρακι σχεδον καθε μερα οσο περναει ο καιΡος αλλα αν τρωτε γλυκο θα το νιωθετε αμεσως αν αγχωθει καποια δηλ θα φατε γλυκο θα γυρισετε ξαπλα στο.πλαι κ σε ενα διωρο θα πρεπει να το νιωσετε αν οχι πρεπει να πταε στον γιατρο να το ακουσει αυτος εμενα ο γιατρος μ τλχ αυτο μ ειχε πει .τωρα στις πολυ τελευτ  εβδ δ θα ναι τοσο συχνο διοτι μεγαλωνει στενευει ο χωρος κ δ ειναι ευκολο να γυρισει

On 28/1/2022 at 1:42 ΜΜ, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου! με το καλο να  ερθει τελειομηνο και το δικο σας μωρακι!! ναι ευτυχως ολα καλα!

Αντε να μας πεις και εμας τι να περιμενουμε με τη καμπυλη. ποσο εβδομαδων θα εισαι?

Εχεις ψωνισει τιποτα?

Η καμπυλη δ ειναι κατι μην μπειτε να διαβασετε στο ιντερνετ γτ θα πανικοβληθειτε χωρις λογο.απλα εγω αυτο που εχω να σας πω να το πιειτε μονορουφι αυτο το πραγμα σαν πορτοκαλαδα ειναι αλλα να εχετε κλειστη αναπνοη γτ πολλες αναπνεουν το νιωθουν ποσο γλυκο ειναι κ κανουν εμετο.για μενα το μυστικο ειναι να μην παρετε ανασα.ειναι οσο μια λουξ πορτοκαλαδα το μπουκαλακι το μικρο.τωρα φυσικα αποψεις ειναι αυτες αλλη μπορει να την βοηθησει να παρει ανασα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2022 at 9:04 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια την πενπτη εκανα επιτελους κ.εγω την β επιπεδου μετα απο 3 αναβολες  λογω κορονοιου λογω χιονια τα καταφεραμε.ολα πολυ καλα!!!δοξα τον θεο.οταν νιωθω δυσφορια μ ειπε με πιεζει το κοριτσι με.την πλατη της ειναι πανω πανω αυτη κ απο κατω το αγορι.σχετικα με  το ποσο συχνα πρεπει να νιωθετε το μωρακι σχεδον καθε μερα οσο περναει ο καιΡος αλλα αν τρωτε γλυκο θα το νιωθετε αμεσως αν αγχωθει καποια δηλ θα φατε γλυκο θα γυρισετε ξαπλα στο.πλαι κ σε ενα διωρο θα πρεπει να το νιωσετε αν οχι πρεπει να πταε στον γιατρο να το ακουσει αυτος εμενα ο γιατρος μ τλχ αυτο μ ειχε πει .τωρα στις πολυ τελευτ  εβδ δ θα ναι τοσο συχνο διοτι μεγαλωνει στενευει ο χωρος κ δ ειναι ευκολο να γυρισει

Η καμπυλη δ ειναι κατι μην μπειτε να διαβασετε στο ιντερνετ γτ θα πανικοβληθειτε χωρις λογο.απλα εγω αυτο που εχω να σας πω να το πιειτε μονορουφι αυτο το πραγμα σαν πορτοκαλαδα ειναι αλλα να εχετε κλειστη αναπνοη γτ πολλες αναπνεουν το νιωθουν ποσο γλυκο ειναι κ κανουν εμετο.για μενα το μυστικο ειναι να μην παρετε ανασα.ειναι οσο μια λουξ πορτοκαλαδα το μπουκαλακι το μικρο.τωρα φυσικα αποψεις ειναι αυτες αλλη μπορει να την βοηθησει να παρει ανασα...

Κορίτσι μου την προηγούμενη μέρα από την εξέταση τι είχες φαει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Κορίτσι μου την προηγούμενη μέρα από την εξέταση τι είχες φαει; 

 

πρίν από 58 λεπτά , Natasa.90 είπε:

Κορίτσι μου την προηγούμενη μέρα από την εξέταση τι είχες φαει; 

Για την καμπυλη λεμε;;;;σε αυτη την κυηση δ εκανα ακομα.στην κορη μ περυσι αν θυμαμαι καλα για 3 μερες θελει υδατανθρακα μακαρονι ρυζι ψωμι.οχι κρεας με σαλατα πχ.θα φας κρεας με  ρυζι η με πατατες γλυκα δ θυμαμαι αν επιτρεπονται

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

 

Για την καμπυλη λεμε;;;;σε αυτη την κυηση δ εκανα ακομα.στην κορη μ περυσι αν θυμαμαι καλα για 3 μερες θελει υδατανθρακα μακαρονι ρυζι ψωμι.οχι κρεας με σαλατα πχ.θα φας κρεας με  ρυζι η με πατατες γλυκα δ θυμαμαι αν επιτρεπονται

Γιατι εμένα μου είπαν για την προηγούμενη μέρα καθολου υδατάνθρακες και έχω μπερδευτεί...εκτός του ότι δεν ξέρω τι να φάω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...