Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, οποία θέλει να φωτίσει τι αγορές χρειάζονται ώστε να είναι πρακτικές… να μην αγοράσουμε τσάμπα πράγματα και κάθονται…. Πρώτη φορά μανούλα κ εγώ και δεν έχω τίποτα από τον κύκλο μου να μου δώσουν ….. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Ναι ναι εγώ την έχω κάνει την καμπυλη από τις 3 του μήνα.. 

Όλα καλά πήγαν.. τώρα είμαι 27 + 2 ..

Δεν έχω αγοράσει κάτι.. μου έχουν δώσει πράγματα όμως.. 

Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσω σιγά σιγά.. 

Εσυ; έχεις ψωνισει κατι;

Πως σου φάνηκε η καμπύλη ? Τι να περιμένω ?? 

Εμένα το μόνο που μου έχουν δώσει είναι καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου. Θα πάρω βέβαια καλλυμα καροτσιου που βάζουν από κάτω καθώς και για το καρότσι για να μη λερωθουν... Έτσι διάβασα ότι καλό είναι να υπάρχουν τώρα δεν ξέρω ισχύει όντως ? Αξίζει να βάλω κάλυμμα ? 

Πήγαμε μια βόλτα στο mothercare το Σάββατο είδαμε κάτι κούνιες και αλλαξιερες και θα πάμε αυτό το Σάββατο αύριο δηλαδή στο Λητώ να δούμε πάλι... Και μετά βλέπουμε είπαμε να ξεκινήσουμε από τα μεγάλα. Θέλω να πάρω πρώτα κούνια αλλαξιερα συρταριερα. Όλες οι συρταριερες που βλέπω στο ίντερνετ έχουν μικρό βάθος και δεν χωράει στο κάθετο η αλλαξιερα αλλά τη βάζουν ορίζοντια. Και απορώ πως αλλάζεις το παιδί έτσι ? Μάλλον θα πάρω οπωσδήποτε προέκταση αλλαξιερας γιατί δεν νομίζω να με βολεψει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κορίτσια.εγω συρταριερα και αλλαξιερα πήρα από το γνωστό σουηδικο κατάστημα .Η αλλαξιερα είναι μια ξύλινη απλή η οποία είναι και πολύ φθηνη και παίρνεις κινενα στρωματακι.Μεχρι να βγάλουμε την πανα εκεί άλλαζα τον γιο μου.τωρα το χρησιμοποιούμε ως έπιπλο για να βάζουμε τα επιτραπέζια του,μαρκαδόρους κλπ.Συρταριερα επίσης από το ίδιο καταστημα τη σειρά malm.Εχει χωρητικότητα.ολα τα ρούχα του,σεντόνια του κλπ ακόμα και τώρα εκεί τα έχω.πηρα και κάτι θήκες που έχω στο πρώτο συρτάρι κι εξασφαλίζεις ακόμα περισσότερο χώρο.

  • Ευχαριστώ 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Πως σου φάνηκε η καμπύλη ? Τι να περιμένω ?? 

Εμένα το μόνο που μου έχουν δώσει είναι καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου. Θα πάρω βέβαια καλλυμα καροτσιου που βάζουν από κάτω καθώς και για το καρότσι για να μη λερωθουν... Έτσι διάβασα ότι καλό είναι να υπάρχουν τώρα δεν ξέρω ισχύει όντως ? Αξίζει να βάλω κάλυμμα ? 

Πήγαμε μια βόλτα στο mothercare το Σάββατο είδαμε κάτι κούνιες και αλλαξιερες και θα πάμε αυτό το Σάββατο αύριο δηλαδή στο Λητώ να δούμε πάλι... Και μετά βλέπουμε είπαμε να ξεκινήσουμε από τα μεγάλα. Θέλω να πάρω πρώτα κούνια αλλαξιερα συρταριερα. Όλες οι συρταριερες που βλέπω στο ίντερνετ έχουν μικρό βάθος και δεν χωράει στο κάθετο η αλλαξιερα αλλά τη βάζουν ορίζοντια. Και απορώ πως αλλάζεις το παιδί έτσι ? Μάλλον θα πάρω οπωσδήποτε προέκταση αλλαξιερας γιατί δεν νομίζω να με βολεψει ετσι

Τίποτα δεν είναι η καμπύλη.. Μην σε ανησυχεί.. λίγο ταλαιπωρία είναι.. αλλά κομπλέ.. 

Εγώ δεν έχω πάει ακόμα για να κοιτάξω.. νιώθω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. καμπύλη έκανα και εγώ και επειδή το ζάχαρο μου βγήκε λίγο αυξημένο και χρειάστηκε να πάω σε διαβητολογο.. αυτό που μου είπε η διαβητολογος είναι ότι το λάθος που κάνουν οι γυναικολόγοι είναι να λένε την προηγούμενη μέρα να μην φάμε άμυλο, υδατάνθρακες κτλπ.ενω κανονικά πρέπει να φάμε κανονικά δλδ ότι τρώμε κάθε μέρα για να δούμε πόσο πραγματικά είναι το ζάχαρο..γτ αν κάνεις νηστεία εννοείται ότι θα βγάλεις μια καλή καμπύλη,αλλά την επόμενη που θα τρως πάλι κανονικά πως θα ξέρεις ότι το ζάχαρο σού είναι στα σωστά επίπεδα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 10/2/2022 at 5:48 ΜΜ, Eva92 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! Κι εσύ να χαίρεσαι το ζουζουνακι σου με το καλό να έρθει!! 

Την καμπύλη όχι ακόμη, ειμαι 24η εβδομάδα. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό και θα μου πει λογικά για την καμπύλη... Εσύ την έκανες ? Ποια εβδομάδα είσαι τώρα ?

Κορίτσια με τα ψώνια τι κάνετε ? 

Έχετε πάρει αλλαξιερα συρταριερα? Πανάκριβες είναι !! 

Κοιτα ικεα η jysk.εγω την ειχα παρει με 100 ευρω με 5 συρταρια την καταβολευτηκα.κ σ μενει κ μετα να την βαλεις οπου θες.μην κοιτατε σε μαγαζια με μπεμπε για αυτα τα χτυπανε πολυ σε τιμες μπορει απλα μια συρταριερα που την ονομασαν αλλαξιερα να την βρειτε 450 ευρω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς γυρίσαμε από το ραντεβού μας στον γιατρό. Όλα καλά, η μπέμπα είναι 637γρ και όλες οι μετρήσεις σούπερ. Έχω πάρει μόνο 5 κιλά και είπε ο γιατρός ότι είμαι πολύ καλά. Θα κάνω την καμπύλη σε λιγότερο από 3 εβδομάδες και μου είπε 3 μέρες πριν να τρώω πιο πολύ υδατάνθρακες και γλυκά.

Αύριο πάμε να δούμε μωρουδιακα !! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια πως ειστε;;εγω πηγα χθες γιατρο ολα καμα μεγαλωνουν τα μωρα την προηγ εβδ ειχα κανει καμπυλη ολα καλα κ με αυτο.απλα εχω τρομερη εξαντληση ειμαι στα προθυρα λιποθυμιας μ ειπε οσο περναει ο καιρος θα ναι ολο κ πιο εντονο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια πως ειστε;;εγω πηγα χθες γιατρο ολα καμα μεγαλωνουν τα μωρα την προηγ εβδ ειχα κανει καμπυλη ολα καλα κ με αυτο.απλα εχω τρομερη εξαντληση ειμαι στα προθυρα λιποθυμιας μ ειπε οσο περναει ο καιρος θα ναι ολο κ πιο εντονο.

Και εγώ τα ίδια τώρα τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2022 at 2:21 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Γεια σας κοριτσια πως ειστε;;εγω πηγα χθες γιατρο ολα καμα μεγαλωνουν τα μωρα την προηγ εβδ ειχα κανει καμπυλη ολα καλα κ με αυτο.απλα εχω τρομερη εξαντληση ειμαι στα προθυρα λιποθυμιας μ ειπε οσο περναει ο καιρος θα ναι ολο κ πιο εντονο.

Μπράβο τέλεια... 

Κι εγώ τα ίδια νιώθω πολύ κουρασμένη δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και ας μην κάνω κάτι όλη μέρα... Εγώ αύριο έχω την καμπύλη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, χθες το απόγευμα ήμουν ξαπλωμένη στο πλάι και ένιωσα ένα σφίξιμο στην κοιλιά και γυρίσω ανάσκελα και βλέπω σα να έχει πρηστεί η κοιλιά μου παραπάνω και να είναι πέτρα. Το ίδιο και σήμερα το πρωί ενώ ήμουν ξύπνια στο κρεβάτι. Θεωρείτε είναι συσπάσεις ; Πρέπει να κάτσω ξάπλα ή είναι φυσιολογικό ; Καμία μανούλα γνωρίζει ; Αν κάνω δουλειές κλπ δε νιώθω κάτι και δεν μπορώ να το καταλάβω νομίζω …. Μόνο δυο φορές ξάπλα το ένιωσα… Είμαι 23 εβδομάδα! 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, ΕΛΕΝΗ12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, χθες το απόγευμα ήμουν ξαπλωμένη στο πλάι και ένιωσα ένα σφίξιμο στην κοιλιά και γυρίσω ανάσκελα και βλέπω σα να έχει πρηστεί η κοιλιά μου παραπάνω και να είναι πέτρα. Το ίδιο και σήμερα το πρωί ενώ ήμουν ξύπνια στο κρεβάτι. Θεωρείτε είναι συσπάσεις ; Πρέπει να κάτσω ξάπλα ή είναι φυσιολογικό ; Καμία μανούλα γνωρίζει ; Αν κάνω δουλειές κλπ δε νιώθω κάτι και δεν μπορώ να το καταλάβω νομίζω …. Μόνο δυο φορές ξάπλα το ένιωσα… Είμαι 23 εβδομάδα! 

Το πιο πιθανον συσπασεις αλλα δ ξερω πως πρεπει να κατσεις καλο θα ηταν να ρωταγες τον γιατρο.

On 25/2/2022 at 7:50 ΜΜ, Eva92 είπε:

Μπράβο τέλεια... 

Κι εγώ τα ίδια νιώθω πολύ κουρασμένη δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και ας μην κάνω κάτι όλη μέρα... Εγώ αύριο έχω την καμπύλη

Τι να κανουμε περα απο υπομονη.....ειναι δυσκολο εγω εχω κ εσωτερικη σκαλα εκει να δεις που πρεπει να την ανεβαινω καθημερινα ποσες φορες.καλη επιτυχια για αυριο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, εγώ έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχάρου όλα καλά, τα κατάφερα τελικά δεν είχα κάποιο θέμα και τα αποτελέσματα μια χαρά ευτυχώς... 

Πως είστε τι κάνετε ? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/2/2022 at 10:02 ΜΜ, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, εγώ έκανα σήμερα την καμπύλη ζαχάρου όλα καλά, τα κατάφερα τελικά δεν είχα κάποιο θέμα και τα αποτελέσματα μια χαρά ευτυχώς... 

Πως είστε τι κάνετε ? 

Τελεια μπραβο!!!εγω νιωθω χαμηλα ενα βαρος σαν μπαλα μ εχει πςι ο γιαρος θα νιωθεις ενα πραγμα σαν μπουκωμα κ οντως νιωθω ετσι ειναι πολυ αβολο

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2022 at 7:31 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Τελεια μπραβο!!!εγω νιωθω χαμηλα ενα βαρος σαν μπαλα μ εχει πςι ο γιαρος θα νιωθεις ενα πραγμα σαν μπουκωμα κ οντως νιωθω ετσι ειναι πολυ αβολο

Εγώ νιώθω δύσπνοια που και που ειδικά μετά το φαγητό! Επίσης μετα το φαγητό με πιάνει καμιά φορά ταχυκαρδία... Ξαπλώνω μετά και ηρεμώ πέφτουν οι παλμοί.. τι να πω... Αλλά πίεση δεν έχω... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...