Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , Eva92 είπε:

 

Μόνιμα κουρασμένη λες και είμαι άρρωστη... Και είμαι καναπέ κρεβάτι όλη μέρα ! Επίσης ναυτίες έντονες που μου χαλάνε όλη τη μέρα ! Δεν μπορώ να απολαύσω φαγητό τίποτα ! Υπομονή χαλάλι... Ελπίζω να στρώσει 

Πφφφ κ εγω τα ιδια ολη μερα ξαπλα αυριο θα ερθει κ η μικρη κ θα την κυνηγαω κιολας εκει να δεις κουραση.δ μπορω να κανω δουλειες τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! 

Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ειμαι έγκυος στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με πητ 12/5. Σήμερα μπήκα στην 13η εβδομάδα.

Κατ αρχάς εύχομαι σε όλες τα καλύτερα..  να κυλήσει ήρεμα η εγκυμοσυνη μας και να αποκτήσουμε υγιή παιδάκια!!!

Επίσης θέλω να αναφερθώ και σε κάτι που με απασχολεί να ακούσω και τις γνώμες σας... Πρόκειται για το εμβόλιο του  covid. Εγώ έχω εμβολιαστεί με την πρώτη δόση πριν μείνω έγκυος (ουσιαστικά πριν την εμβρυιόμεταφορα, είμαι από εξωσωματική). Όμως μετά τη θετική χοριακη δίστασα να κάνω τη Β δόση. Ο γιατρός μου μου προτείνει να εμβολιαστω... ωστόσο το συζητήσαμε επειδή του το ανέφερα... Αν ήταν τόσο σοβαρό αναρωτιέμαι... Δεν θα μου το είχε προτείνει ο  ιδιος;;

Εσείς είστε εμβολιασμένες;;; υπάρχει καποια που σκέφτεται να εμβολιαστεί ή έχει ήδη εμβολιαστεί στην εγκυμοσυνη;;;;

Έχω αγχωθεί πολύ με το συγκεκριμένο θέμα και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια απόφαση. Και οι δύο επιλογές με τρομάζουν εξίσου... Αν θέλετε πείτε μου τι γνωρίζετε και τι προτεινουν οι γιατροί σας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ειμαι έγκυος στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με πητ 12/5. Σήμερα μπήκα στην 13η εβδομάδα.

Κατ αρχάς εύχομαι σε όλες τα καλύτερα..  να κυλήσει ήρεμα η εγκυμοσυνη μας και να αποκτήσουμε υγιή παιδάκια!!!

Επίσης θέλω να αναφερθώ και σε κάτι που με απασχολεί να ακούσω και τις γνώμες σας... Πρόκειται για το εμβόλιο του  covid. Εγώ έχω εμβολιαστεί με την πρώτη δόση πριν μείνω έγκυος (ουσιαστικά πριν την εμβρυιόμεταφορα, είμαι από εξωσωματική). Όμως μετά τη θετική χοριακη δίστασα να κάνω τη Β δόση. Ο γιατρός μου μου προτείνει να εμβολιαστω... ωστόσο το συζητήσαμε επειδή του το ανέφερα... Αν ήταν τόσο σοβαρό αναρωτιέμαι... Δεν θα μου το είχε προτείνει ο  ιδιος;;

Εσείς είστε εμβολιασμένες;;; υπάρχει καποια που σκέφτεται να εμβολιαστεί ή έχει ήδη εμβολιαστεί στην εγκυμοσυνη;;;;

Έχω αγχωθεί πολύ με το συγκεκριμένο θέμα και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια απόφαση. Και οι δύο επιλογές με τρομάζουν εξίσου... Αν θέλετε πείτε μου τι γνωρίζετε και τι προτεινουν οι γιατροί σας...

Κορίτσι μου εμείς τα λέμε και με μηνύματα θα τα λέμε και από εδώ ... Εγώ πητ έχω αρχές 6 Ιουνίου αλλά επειδή δεν είχε ανοίξει θέμα Ιουνίου είπα να έρθω εδώ μαζί σας εξάλλου δεν είμαστε πολύ μακριά... 

Εγώ έχω εμβολιαστεί πριν την εμβρυομεταφορα όπως σου είχα πει, ο γυναικολόγος μου ήταν κάθετος να εμβολιαστω από πριν... Γενικά από ότι ξέρω συστήνουν τον εμβολιασμό και στην εγκυμοσύνη κανονικα αν κάποια δεν έχει εμβολιαστεί. Από την στιγμή που κυκλοφορείς και πας στη δουλειά σου εγώ προτείνω να εμβολιαστείς γιατί μέχρι τώρα έχω ακούσει 3 περιστατικα που ενώ ήταν εμβολιασμενοι κόλλησαν κανονικά κορονοιο. Καλύτερα να είσαι προφυλαγμένη. Τόσες έγκυες εμβολιάζονται και όλα είναι οκ. Από τη στιγμή ειδικά που έχεις κάνει τη πρώτη δόση έχεις δει ότι δεν είχες κάποια αντίδραση περίεργη όλα οκ θα είναι μην ανησυχείς και με τη δεύτερη δόση. Αυτή είναι η γνώμη μου και αυτό θα έκανα εγώ στη θέση σου... Μου φαίνεται επικίνδυνο να μείνεις ανεμβολιαστη τώρα που έρχεται χειμώνας και από τη στιγμή που δουλεύεις και δεν είσαι μόνο σπίτι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@K@trina εγώ και μια φίλη μου εμβολιαστηκαμε και μετά από λίγες μέρες μείναμε έγκυες.και με τις δύο δόσεις.

συμφωνώ με όσα λέει η @Eva92.Eva92.πιο επικίνδυνο είναι τώρα να κολλήσουμε.πρεπει να προστατεύτουμε.

  • Μου αρέσει 2

5iXPp3.pngLnKZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε, θα κάνω αύριο λέω εξετάσεις που μου έχει γράψει ο γυναικολόγος και αφορούν χλαμύδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα κλπ. Θα πάρουν δείγμα από τον κόλπο μου. εγώ όμως λαμβάνω δύο utrogestan την ημέρα. Τώρα πήρα το μεσημέρι αλλά λέω να μην πάρω το βράδυ μην μείνει μέχρι αύριο το πρωί και υπάρχει προβλήμα στο δείγμα που θα πάρουν αύριο... Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Eva92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε, θα κάνω αύριο λέω εξετάσεις που μου έχει γράψει ο γυναικολόγος και αφορούν χλαμύδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα κλπ. Θα πάρουν δείγμα από τον κόλπο μου. εγώ όμως λαμβάνω δύο utrogestan την ημέρα. Τώρα πήρα το μεσημέρι αλλά λέω να μην πάρω το βράδυ μην μείνει μέχρι αύριο το πρωί και υπάρχει προβλήμα στο δείγμα που θα πάρουν αύριο... Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ? 

Θα το πεις εσυ εκει στο μικροβιολογικο κ θα σ πουν.αλλα ο γιατρος σ που στις εγραψε ξερει οτι τα παιρνεις οππτε μαλλον τα υπολογιζουν στις απαντησεις.μπορει να σ βγαλουν λιγο δειγμα αρχικα για να βγαλεις το υποθετο κ μετα να σ ξαναπαρουν αααααααααα ξερεις τι αλλο μπορεις να κανεις;;;να το παρεις απο το.στομα

On 28/10/2021 at 6:44 ΜΜ, K@trina είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Είπα να μπω κι εγώ στην παρέα σας! Ειμαι έγκυος στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με πητ 12/5. Σήμερα μπήκα στην 13η εβδομάδα.

Κατ αρχάς εύχομαι σε όλες τα καλύτερα..  να κυλήσει ήρεμα η εγκυμοσυνη μας και να αποκτήσουμε υγιή παιδάκια!!!

Επίσης θέλω να αναφερθώ και σε κάτι που με απασχολεί να ακούσω και τις γνώμες σας... Πρόκειται για το εμβόλιο του  covid. Εγώ έχω εμβολιαστεί με την πρώτη δόση πριν μείνω έγκυος (ουσιαστικά πριν την εμβρυιόμεταφορα, είμαι από εξωσωματική). Όμως μετά τη θετική χοριακη δίστασα να κάνω τη Β δόση. Ο γιατρός μου μου προτείνει να εμβολιαστω... ωστόσο το συζητήσαμε επειδή του το ανέφερα... Αν ήταν τόσο σοβαρό αναρωτιέμαι... Δεν θα μου το είχε προτείνει ο  ιδιος;;

Εσείς είστε εμβολιασμένες;;; υπάρχει καποια που σκέφτεται να εμβολιαστεί ή έχει ήδη εμβολιαστεί στην εγκυμοσυνη;;;;

Έχω αγχωθεί πολύ με το συγκεκριμένο θέμα και δεν μπορώ να καταλήξω σε κάποια απόφαση. Και οι δύο επιλογές με τρομάζουν εξίσου... Αν θέλετε πείτε μου τι γνωρίζετε και τι προτεινουν οι γιατροί σας...

Γεια σου κοπελα μ με το καλο!!εγω εκανα την δευτερη δοση 17 αυγ κ μετα απο λιγες μερες εμεινα εγκυος κ μαλιστα ο γιατρος μ λεει ειδες απου αυξανει την γονιμοτητα κ δ την μειωνει που λενε;γτ εμεινα σε διδυμα.τεσπα ασχετο απλα σ ειπα τι μ.συνεβη εμενα .για μενα εφοσον εχεις κανει την πρωτη δοση καταλαβαινω τον φοβο σ δ εχεις λογο να μην κανεις την δευτερη.εμενα ο γιατρος μ παντως δ ειναι καθολου κατα.ηταν το πρωτο που του ειπα στο.τηλ του λεω εκανα τεστ θετικο τελευτ περιοδος 17 αυγ κ τη ιδια μερα εκανα εμβολιο.δ μας νοιαζει μ λεει.πρεπει να σαι προστατευμενη κ να κανεις κ της γριπης.απλα αν θες κ.αν σε ηρεμει αυτο καντο τωρα στον 4 μηνα προς το τελος που εχει ολοκληρωθει η οργανογεννηση....αν κ να σ πω την αληθεια κοπελα μ ασχετο με.τις κυησεις οσοι το καναμε θεωρω πως οτι ηταν να βαλουμε μεσα μας "κακο"το εχουμε βαλει απο την πρωτη δοση οποτε δες το πιο ψυχραιμα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !!! Σήμερα κρατάω την πρώτη θετική χοριακη μου στα χέρια μου .Ειμαι 4 εβδομάδων λογικά , ε; Πως τα μετράμε;; Έχω κατεβάσει ένα σωρό εφαρμογές !!!

Κορίτσια η πρώτη σας χοριακη πόση ήταν; 
εμενα 145. Είναι καλή;Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες και τη χοριακη την έκανα 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα. 
Ανυπομονω και φοβάμαι πολύ.

1 ώρα πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε, θα κάνω αύριο λέω εξετάσεις που μου έχει γράψει ο γυναικολόγος και αφορούν χλαμύδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα κλπ. Θα πάρουν δείγμα από τον κόλπο μου. εγώ όμως λαμβάνω δύο utrogestan την ημέρα. Τώρα πήρα το μεσημέρι αλλά λέω να μην πάρω το βράδυ μην μείνει μέχρι αύριο το πρωί και υπάρχει προβλήμα στο δείγμα που θα πάρουν αύριο... Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ? 

Σε καμία περίπτωση μη παραλείψεις τη δόση σου! 
Από το στόμα παρτο!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Candy89 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! Σήμερα κρατάω την πρώτη θετική χοριακη μου στα χέρια μου .Ειμαι 4 εβδομάδων λογικά , ε; Πως τα μετράμε;; Έχω κατεβάσει ένα σωρό εφαρμογές !!!

Κορίτσια η πρώτη σας χοριακη πόση ήταν; 
εμενα 145. Είναι καλή;Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες και τη χοριακη την έκανα 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα. 
Ανυπομονω και φοβάμαι πολύ.

Σε καμία περίπτωση μη παραλείψεις τη δόση σου! 
Από το στόμα παρτο!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Με το καλό !! Η χοριακη σου είναι τέλεια ! Εμένα ήταν 294 9η ημέρα εμβρυομεταφορας με δύο βλαστοκυστες και είχα δίδυμα τελικά! Το ένα μετά δεν προχώρησε παρόλο που ακούσαμε και τις δύο καρδούλες το ένα σταμάτησε. Οπότε η χοριακη σου μου φαίνεται τέλεια ! Τόσο είναι συνήθως ! 

Δευτέρα θα κάνεις την δεύτερη? Γράψε στο google υπολογισμός κύησης ivf και θα σου βγάλει, πάντως κι εγώ 4 εβδομάδων ήμουν όταν το έμαθα και 5 εβδομάδων πήγαμε και είδαμε σάκους και 6 εβδομάδων ακούσαμε καρδιές....

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μάλλον αυτό θα κάνω θα το πάρω από το στόμα έχεις δίκιο ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Eva92 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου ! Με το καλό !! Η χοριακη σου είναι τέλεια ! Εμένα ήταν 294 9η ημέρα εμβρυομεταφορας με δύο βλαστοκυστες και είχα δίδυμα τελικά! Το ένα μετά δεν προχώρησε παρόλο που ακούσαμε και τις δύο καρδούλες το ένα σταμάτησε. Οπότε η χοριακη σου μου φαίνεται τέλεια ! Τόσο είναι συνήθως ! 

Δευτέρα θα κάνεις την δεύτερη? Γράψε στο google υπολογισμός κύησης ivf και θα σου βγάλει, πάντως κι εγώ 4 εβδομάδων ήμουν όταν το έμαθα και 5 εβδομάδων πήγαμε και είδαμε σάκους και 6 εβδομάδων ακούσαμε καρδιές....

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μάλλον αυτό θα κάνω θα το πάρω από το στόμα έχεις δίκιο ! 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!! Το εύχομαι όσο τιποτα άλλο να πάει καλά! 
Ναι τη Δευτέρα επανάληψη χοριακης!

Το πρώτο πράγμα που μου είχε πει ο γιατρος ήταν : Ποτε δεν θα ξεχάσεις καμία δόση φαρμάκων , και πάνω κάτω την ίδια ώρα . Και οπως καταλαβαίνεις έχω βάλει ένα σωρό «ξυπνητήρια» για να είμαι τυπική!

Με το καλό το μωράκι σου!!Ειχες καθόλου συμπτώματα; Εγώ δεν έχω τιποτα προς το παρόν..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω αν ξέρετε, θα κάνω αύριο λέω εξετάσεις που μου έχει γράψει ο γυναικολόγος και αφορούν χλαμύδια μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα κλπ. Θα πάρουν δείγμα από τον κόλπο μου. εγώ όμως λαμβάνω δύο utrogestan την ημέρα. Τώρα πήρα το μεσημέρι αλλά λέω να μην πάρω το βράδυ μην μείνει μέχρι αύριο το πρωί και υπάρχει προβλήμα στο δείγμα που θα πάρουν αύριο... Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ? 

Εγώ δεν θα σου πρότεινα να μην το πάρεις καθόλου... μπορείς να το πιεις, αν και δεν είναι και ο,τι καλύτερο... Εγώ ζαλιζομουν πολύ όταν τα έπινα.. όμως και κολπικα να το βάλεις δεν νομίζω πως θα επηρεάσει το αποτέλεσμα.. 

 

1 ώρα πρίν, Candy89 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! Σήμερα κρατάω την πρώτη θετική χοριακη μου στα χέρια μου .Ειμαι 4 εβδομάδων λογικά , ε; Πως τα μετράμε;; Έχω κατεβάσει ένα σωρό εφαρμογές !!!

Κορίτσια η πρώτη σας χοριακη πόση ήταν; 
εμενα 145. Είναι καλή;Έχω μεταφέρει 2 βλαστοκυστες και τη χοριακη την έκανα 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα. 
Ανυπομονω και φοβάμαι πολύ.

Σε καμία περίπτωση μη παραλείψεις τη δόση σου! 
Από το στόμα παρτο!!!!

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά και να χαρείς την εγκυμοσυνη σου! Εγω  είχα πρώτη χοριακη 149 9 μέρες μετά από τη μεταφορά δύο βλαστοκυστεων αλλά εμφυτευτηκε μόνο η μια. Τώρα είμαι στη 13 εβδομάδα.

Εμένα από την αρχή και στο κέντρο και ο γυναικολόγος μου μετράνε βάσει της τελευταία περιοδου.. όπως και στις φυσιολογικες συλλήψεις.. 

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!! Τέλεια  είναι η χοριακη σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Candy89 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!!! Το εύχομαι όσο τιποτα άλλο να πάει καλά! 
Ναι τη Δευτέρα επανάληψη χοριακης!

Το πρώτο πράγμα που μου είχε πει ο γιατρος ήταν : Ποτε δεν θα ξεχάσεις καμία δόση φαρμάκων , και πάνω κάτω την ίδια ώρα . Και οπως καταλαβαίνεις έχω βάλει ένα σωρό «ξυπνητήρια» για να είμαι τυπική!

Με το καλό το μωράκι σου!!Ειχες καθόλου συμπτώματα; Εγώ δεν έχω τιποτα προς το παρόν..

Συγχαρητηρια με το καλο!!μια χαρα η χοριακη σου.ημηρολογιο κυησης βαζεις την τελευτ σ περιοδο κ θα σ βγαλει ποσο εισαι.να μας λες τα νεα σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, K@trina είπε:

Εγώ δεν θα σου πρότεινα να μην το πάρεις καθόλου... μπορείς να το πιεις, αν και δεν είναι και ο,τι καλύτερο... Εγώ ζαλιζομουν πολύ όταν τα έπινα.. όμως και κολπικα να το βάλεις δεν νομίζω πως θα επηρεάσει το αποτέλεσμα.. 

 

Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι να κυλήσουν όλα ομαλά και να χαρείς την εγκυμοσυνη σου! Εγω  είχα πρώτη χοριακη 149 9 μέρες μετά από τη μεταφορά δύο βλαστοκυστεων αλλά εμφυτευτηκε μόνο η μια. Τώρα είμαι στη 13 εβδομάδα.

Εμένα από την αρχή και στο κέντρο και ο γυναικολόγος μου μετράνε βάσει της τελευταία περιοδου.. όπως και στις φυσιολογικες συλλήψεις.. 

Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!! Τέλεια  είναι η χοριακη σου!!!

Με το καλό @K@trina !!! Ναι ναι το βρήκα πως το μετράμε!! 4 και 1 σήμερα! Έχω ακομαααα!!!! Χαχαχαχα!! 
Φοβομουνα μήπως είναι χαμηλή η χοριακη, αλλά οκ τώρα! Με ηρεμήσατε! 
Να σε ρωτήσω , είδες καθόλου αιμα επειδή δεν έγινε η μια εμφύτευση; Η απλά απορροφήθηκε χωρίς να δεις τπτ; 
 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Candy89 είπε:

Με το καλό @K@trina !!! Ναι ναι το βρήκα πως το μετράμε!! 4 και 1 σήμερα! Έχω ακομαααα!!!! Χαχαχαχα!! 
Φοβομουνα μήπως είναι χαμηλή η χοριακη, αλλά οκ τώρα! Με ηρεμήσατε! 
Να σε ρωτήσω , είδες καθόλου αιμα επειδή δεν έγινε η μια εμφύτευση; Η απλά απορροφήθηκε χωρίς να δεις τπτ; 
 

Αυτό απορροφάται χωρίς να δεις αίμα από όσο ξέρω... Δεν μπορείς να το ξέρεις πόσα έχουν εμφυτευτει μόνο στον πρώτο υπέρυχο θα το δείτε... 

Καλημέρα κορίτσια !! Εγώ δεν πήγα σήμερα να κάνω τις εξετάσεις τελικά γιατί αρρώστησε ο σκύλος μας και τον πήγαμε κτηνίατρο. Τη Δευτέρα θα πάω αν είναι. Τζάμπα πήρα από το στόμα την προγεστερόνη εχτές ! 

Συμπτώματα επειδή με ρωταγες παραπάνω δεν είχα πολλά  είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα ! Ίσως είχα μια αυξημένη συχνοουρια αυτό ένιωθα από ότι θυμάμαι... Και πόνους περιόδου που και που ήπιους. Τίποτα άλλο ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Suzukaki είπε:

Συγχαρητηρια με το καλο!!μια χαρα η χοριακη σου.ημηρολογιο κυησης βαζεις την τελευτ σ περιοδο κ θα σ βγαλει ποσο εισαι.να μας λες τα νεα σου

Σε ευχαριστώ @Suzukaki !! Ναι ναι το βρηκα επιτέλους!! Απλά νόμιζα ότι λόγω εξωσωματικής μετριέται διαφορετικά! Που να ξέρω!!! 
Φυσικά, τη Δευτέρα πρώτα ο Θεός κάνουμε επαναληπτική και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...