Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 3

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Αντεεε ωραιααα ! Εγώ Δευτέρα και έχω να πάω από τις 21 Μαρτίου! Δε κρατιέμαι!!! Ποσό εβδομάδων είσαι; 

Ωραία θα έχουμε νέα σου τη Δευτέρα τότε!κ εγώ από τις 18 Μαρτίου άσε κ έχω σκάσει:P(το χθεσινό δεν μετρούσε εννοείται:lol:)

Εγώ σήμερα είμαι 18 κ 3 διανύω δλδ την 19! Περνάει ο καιρός πάντως.Μια εβδομάδα διαφορά έχουμε.. θύμισέ μου το δεύτερο παιδάκι σου είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ναι, περνάει ο καιρός. Εμένα μου φαίνεται ότι αυτή η εγκυμοσύνη περνάει πιο γρήγορα από την πρώτη. Μάλλον μου φαίνεται έτσι επειδή δουλεύω από το σπίτι και τώρα βέβαια έχω και τον μεγάλο μου τον κατεργάρη, οπότε είμαι σε συνεχή δράση! 8)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Ωραία θα έχουμε νέα σου τη Δευτέρα τότε!κ εγώ από τις 18 Μαρτίου άσε κ έχω σκάσει:P(το χθεσινό δεν μετρούσε εννοείται:lol:)

Εγώ σήμερα είμαι 18 κ 3 διανύω δλδ την 19! Περνάει ο καιρός πάντως.Μια εβδομάδα διαφορά έχουμε.. θύμισέ μου το δεύτερο παιδάκι σου είναι?

Όχι το πρώτο μου και νομίζω μπορείς να καταλάβεις το άγχος μου! Βέβαια κορίτσια μετά την εξέταση νιπτ είπα να το ζήσω λίγο και να κοιτάξω να το απολαύσω !! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη για να αποβάλω το υπερβολικό άγχος έπιασα το κέντημα! Κέντησα ένα σωρό πράγματα του μωρού, από κουβερτούλες μέχρι σεντονάκια και σαλιάρες! :grin: Ήμουν και αυτοδίδακτη από το Internet έμαθα! Τώρα με την δουλειά απασχολείται το μυαλό μου οπότε είναι κάπως καλύτερα.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Μπαίνω στην 20 εβδομάδα αύριο εχω βάλει 5 κιλά (αλλα ΟΛΑ στη κοιλιά) κ στον υπερηχο σήμερα μου πε ο γιατρός ότι η ανάπτυξη τους ειναι παραπάνω απ τον μέσο όρο (καλό αυτό) αλλα ο τράχηλος απο 3,7 που ηταν 2-3 εβδομάδες πριν, τωρα έπεσε στα 3,3 εκ. Μου συνέστησε προφανώς όχι πολυ περπάτημα κλπ κλπ. Ξέρω ότι όσο προχωράει η κύηση η μήτρα χαμηλώνει σιγά σιγά αλλά οι ρυθμοί αυτοί με ανησυχούν κάπως..  Θέλω να ρωτήσω, εσείς απο θέμα τραχήλου πως πάτε στην εβδομάδα που είστε; 
Α! Και αύριο πάω για καμπύλη. Θα σας πω νεότερα όταν θα χω αποτελέσματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, MariaBisb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Μπαίνω στην 20 εβδομάδα αύριο εχω βάλει 5 κιλά (αλλα ΟΛΑ στη κοιλιά) κ στον υπερηχο σήμερα μου πε ο γιατρός ότι η ανάπτυξη τους ειναι παραπάνω απ τον μέσο όρο (καλό αυτό) αλλα ο τράχηλος απο 3,7 που ηταν 2-3 εβδομάδες πριν, τωρα έπεσε στα 3,3 εκ. Μου συνέστησε προφανώς όχι πολυ περπάτημα κλπ κλπ. Ξέρω ότι όσο προχωράει η κύηση η μήτρα χαμηλώνει σιγά σιγά αλλά οι ρυθμοί αυτοί με ανησυχούν κάπως..  Θέλω να ρωτήσω, εσείς απο θέμα τραχήλου πως πάτε στην εβδομάδα που είστε; 
Α! Και αύριο πάω για καμπύλη. Θα σας πω νεότερα όταν θα χω αποτελέσματα..

Από ο,τι ξέρω ο τράχηλος κανονικά μετριέται με ενδοκολπικο υπέρηχο, διαφορετικά η μέτρηση δεν μπορεί να είναι πολύ ακριβής. Εμένα ο γιατρός με είδε την προηγούμενη εβδομάδα (17η) και μου είπε ότι ο τράχηλος είναι 3.3 τουλάχιστον (προφανώς γιατί η μέτρηση δεν είναι ακριβής). Τον χαρακτήρισε μακρύ και κλειστό και μου είπε να περπατάω κανονικά! Γενικά τον εμπιστεύομαι το γιατρό μου και δεν θα τον χαρακτήριζα χαλαρό, αλλά αυστηρό.

Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά! Δεν νομίζω ότι είναι εξαιρετικά κοντός. Ίσα ίσα θα έλεγα.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Εγώ έκανα σήμερα υπέρηχο και μου είπε ότι έχω αγοράκι ο γιατρός (ενώ στην αυχενική είχε πει για κοριτσάκι). Είναι μια χαρά το μωράκι μου και μεγαλώνει κάθε μέρα η κοιλιά μου πλέον. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Γεια σας κορίτσια. Εγώ έκανα σήμερα υπέρηχο και μου είπε ότι έχω αγοράκι ο γιατρός (ενώ στην αυχενική είχε πει για κοριτσάκι). Είναι μια χαρά το μωράκι μου και μεγαλώνει κάθε μέρα η κοιλιά μου πλέον. 

Τι ωραιαααα ! Όσον αφορά για το φύλλο έτσι και σε μένα στην αυχενική κορίτσι στην εξέταση νιπτ αγόρι! Γερά να είναι κι ότι να ναι!! Τώρα στις 18 εβδομάδες σας έκανε κτι διαφορετικό από τις άλλες φορές ή τον κανονικο υπέρηχο ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairiv είπε:

Τι ωραιαααα ! Όσον αφορά για το φύλλο έτσι και σε μένα στην αυχενική κορίτσι στην εξέταση νιπτ αγόρι! Γερά να είναι κι ότι να ναι!! Τώρα στις 18 εβδομάδες σας έκανε κτι διαφορετικό από τις άλλες φορές ή τον κανονικο υπέρηχο ; 

Είμαι 16 και 5 σήμερα.. Χτες μου έκανε υπέρηχο μόνο κι επειδή εκείνη την ώρα ήταν ξύπνιο το μωράκι το είδαμε από όλες τις μεριές. Σε ένα μήνα έχω τη Β επιπέδου. Μου έγραψε να επαναλάβω και κάποιες εξετάσεις τώρα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα την προηγούμενη εβδομάδα (17η) μου έκανε τις μετρήσεις του μωρού (κεφάλι, ουροδόχο κύστη, βάρος, στομάχι). Μου είπε ότι το μωρό ειναι λίγο πάνω από το μέσο όρο σε βάρος και χάρηκα. Ελπίζω μιας και είναι τροφαντο να το νιώσω σύντομα.

Επίσης ο γιατρός μου ελεγχει κάθε φορά και τον τράχηλο! Μιας και αναφέρθηκε και παραπάνω εσάς σε τι μήκος είναι ο τράχηλος σας; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!εγώ πήγα χθες στο γιατρό είδαμε την μπέμπα δόξα τω θεώ όλα όλα! είναι λίγο πιο μεγάλη απ'ότι περιμέναμε από θέμα ύψους αλλά κ τα άλλα μου παιδιά έτσι είναι οπότε δεν μου φαίνεται κ παράξενο.

Θα κάνω τον β επιπέδου κ μετά θα πούμε κ κάποια άλλα πράγματα μου είπε..

μου πρότεινε να κάνω το β επίπεδο έξω σε αυτόν που με έκανα και την αυχενική για να μπορέσουμε να αξιολογήσουμε σωστά λέει τις καμπύλες γιατί αν κάνω τώρα στο Παπαγεωργίου τον β επιπέδου που δεν έχουνε κάνει την αυχενική εκεί μπορεί να μην βγουν σωστές οι μετρήσεις. Οπότε 9 Μαΐου θα κάνω έξω β επιπέδου.

Μιλήσαμε λίγο και για το θέμα απολίνωση σαλπιγγων γιατί πάω τώρα για τετάρτη καισαρική αλλά θα το ξανασυζητήσουμε είπα εγώ μόνο που το άκουσα ήθελα να βάλω τα κλάματα Δεν ξέρω δεν είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο ακόμα ούτε να το ακούσω ούτε να το σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Κι εμένα την προηγούμενη εβδομάδα (17η) μου έκανε τις μετρήσεις του μωρού (κεφάλι, ουροδόχο κύστη, βάρος, στομάχι). Μου είπε ότι το μωρό ειναι λίγο πάνω από το μέσο όρο σε βάρος και χάρηκα. Ελπίζω μιας και είναι τροφαντο να το νιώσω σύντομα.

Επίσης ο γιατρός μου ελεγχει κάθε φορά και τον τράχηλο! Μιας και αναφέρθηκε και παραπάνω εσάς σε τι μήκος είναι ο τράχηλος σας; 

Εμένα μου μετράνε τον τράχηλο πρώτη φορά στο β επιπέδου όχι νωρίτερα και αυτό κολπικά γιατί είναι πιο ακριβής η μέτρηση μου έχουν πει...

Αυτό με το βάρος κορίτσια είναι και λίγο σχετικό...από προσωπική μου εμπειρία όταν είναι μεγάλο το μωρό ζορίζεσαι πολύ περισσότερο ο μεγάλος μου που γεννήθηκε 4150 επειδή ήταν πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήταν το πρόβλημα μεγάλο δεν είχε ξανανοίξει ο τράχηλος ποτέ γενικώς δεν είχαμε θέμα φυσικά και έφαγα την καισαρική αλλά δεν υπήρχε τόσο φόβος.

Στο δεύτερο για αυτό το λόγο γεννήθηκε πρόωρα γιατί ήμουνα με προηγηθείσα καισαρική και το μωρό πολύ πιο βαρύ από ότι έπρεπε στις 36 εβδομάδες ήταν ήδη τρία 3900 και δεν άντεχε ούτε η μήτρα ούτε ο τράχηλος άρχισα να πονάω να τσιμπάει πολύ κάτω και είχε ανοίξει και η τομή σιγά-σιγά με αποτέλεσμα να έχουν πάθει σοκ την ώρα του χειρουργείου. Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά έφαγε κατευθείαν το μωρό αν και λίγο πρόωρο το πήρα αγκαλιά Όλα okay.

Ο τρίτος γεννήθηκε στις 37 εβδομάδες 3900 αλλά ήταν πάρα πολύ ψηλό.57 εκατοστά αν θυμάμαι καλά (ναι από το τρίτο και μετά ξεχνάς και λίγο :oops:)με αποτέλεσμα πάλι να ζορίζεται η μήτρα και στο τέλος ήθελα πολύ ξεκούραση και ξάπλα για να αντέξει και η μήτρα και ο τράχηλος.

όταν βλέπουν μεγάλα μωρα το πρώτο που ρωτάνε είναι αν υπάρχει διαβήτης κύησης όταν είναι πολύ ψηλά και χοντρά. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες εγώ δεν είχα άρα είναι το DNA τέτοιο:grin: εύχομαι να μείνω  σταθερή κ τώρα  με τα επίπεδα σάκχαρου.

Τώρα πραγματικά εύχομαι να γεννηθεί νορμάλ η μικρή και όχι τόσο βαριά και πάρα πολύ ψηλή έτσι ώστε να μπορώ να αντέξω..

άσε όταν είναι χοντρούληκα παθαίνουν και υπογλυκαιμία εμένα και τα τρία πάθανε... έπεσε το ζάχαρο μετά τη γέννα και πρώτα τα κρατάνε αυτοί τα δίνουν γλυκόζη και μετά σε μένα για να δουν ότι σταθεροποιούνται τα επίπεδα σακχάρου..

Αλλά πάλι λέω αυτά είναι προσωπική μου εμπειρία.

πρίν από 13 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Τι είναι η απολίνωση σαλπίγγων; 

Όταν σου δενουν τις σάλπιγγες για να μην ξανά μείνεις έγκυος.. σε μένα λόγω των πολλών καισαρικών φοβούνται.. φυσικά είναι και οι γυναίκες που έχουν κάνει και 7 και 8 καισαρικές αλλά βγάζουν και λίγο πιο νορμάλ μωρά...άμα βγάζεις μωρά γύρω στα 4 κιλά η μήτρα τεντώνεται μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το βάρος πιέζει ακόμα περισσότερο τον τράχηλο οπότε πάντα υπάρχει και φόβος να ανοίξει η τομή και να πάθεις και μία εσωτερική αιμοραγία γενικώς μπορεί να είναι επικίνδυνο ειδικά αν δεν είχε κάνει καλή δουλειά ο χειρουργός πιο πριν..

Και η απολίνωση επειδή είναι ένα χειρουργείο και ακριβό σου το προτείνουν όταν κάνεις καισαρική να το κάνουνε κ αυτό  δύο σε ένα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αααα κατάλαβα! Δεν το ήξερα! 

Εντυπωσιάστηκα με το μέγεθος των μωρών σου! εύχομαι κι αυτό το μωράκι να είναι μεγάλο και γερό!

πρίν από 36 λεπτά , Melody90 είπε:

Εμένα μου μετράνε τον τράχηλο πρώτη φορά στο β επιπέδου όχι νωρίτερα και αυτό κολπικά γιατί είναι πιο ακριβής η μέτρηση μου έχουν πει...

Αυτό με το βάρος κορίτσια είναι και λίγο σχετικό...από προσωπική μου εμπειρία όταν είναι μεγάλο το μωρό ζορίζεσαι πολύ περισσότερο ο μεγάλος μου που γεννήθηκε 4150 επειδή ήταν πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήταν το πρόβλημα μεγάλο δεν είχε ξανανοίξει ο τράχηλος ποτέ γενικώς δεν είχαμε θέμα φυσικά και έφαγα την καισαρική αλλά δεν υπήρχε τόσο φόβος.

Στο δεύτερο για αυτό το λόγο γεννήθηκε πρόωρα γιατί ήμουνα με προηγηθείσα καισαρική και το μωρό πολύ πιο βαρύ από ότι έπρεπε στις 36 εβδομάδες ήταν ήδη τρία 3900 και δεν άντεχε ούτε η μήτρα ούτε ο τράχηλος άρχισα να πονάω να τσιμπάει πολύ κάτω και είχε ανοίξει και η τομή σιγά-σιγά με αποτέλεσμα να έχουν πάθει σοκ την ώρα του χειρουργείου. Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά έφαγε κατευθείαν το μωρό αν και λίγο πρόωρο το πήρα αγκαλιά Όλα okay.

Ο τρίτος γεννήθηκε στις 37 εβδομάδες 3900 αλλά ήταν πάρα πολύ ψηλό.57 εκατοστά αν θυμάμαι καλά (ναι από το τρίτο και μετά ξεχνάς και λίγο :oops:)με αποτέλεσμα πάλι να ζορίζεται η μήτρα και στο τέλος ήθελα πολύ ξεκούραση και ξάπλα για να αντέξει και η μήτρα και ο τράχηλος.

όταν βλέπουν μεγάλα μωρα το πρώτο που ρωτάνε είναι αν υπάρχει διαβήτης κύησης όταν είναι πολύ ψηλά και χοντρά. Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες εγώ δεν είχα άρα είναι το DNA τέτοιο:grin: εύχομαι να μείνω  σταθερή κ τώρα  με τα επίπεδα σάκχαρου.

Τώρα πραγματικά εύχομαι να γεννηθεί νορμάλ η μικρή και όχι τόσο βαριά και πάρα πολύ ψηλή έτσι ώστε να μπορώ να αντέξω..

άσε όταν είναι χοντρούληκα παθαίνουν και υπογλυκαιμία εμένα και τα τρία πάθανε... έπεσε το ζάχαρο μετά τη γέννα και πρώτα τα κρατάνε αυτοί τα δίνουν γλυκόζη και μετά σε μένα για να δουν ότι σταθεροποιούνται τα επίπεδα σακχάρου..

Αλλά πάλι λέω αυτά είναι προσωπική μου εμπειρία.

Όταν σου δενουν τις σάλπιγγες για να μην ξανά μείνεις έγκυος.. σε μένα λόγω των πολλών καισαρικών φοβούνται.. φυσικά είναι και οι γυναίκες που έχουν κάνει και 7 και 8 καισαρικές αλλά βγάζουν και λίγο πιο νορμάλ μωρά...άμα βγάζεις μωρά γύρω στα 4 κιλά η μήτρα τεντώνεται μεγαλώνει ακόμα περισσότερο το βάρος πιέζει ακόμα περισσότερο τον τράχηλο οπότε πάντα υπάρχει και φόβος να ανοίξει η τομή και να πάθεις και μία εσωτερική αιμοραγία γενικώς μπορεί να είναι επικίνδυνο ειδικά αν δεν είχε κάνει καλή δουλειά ο χειρουργός πιο πριν..

Και η απολίνωση επειδή είναι ένα χειρουργείο και ακριβό σου το προτείνουν όταν κάνεις καισαρική να το κάνουνε κ αυτό  δύο σε ένα..

Έχεις δίκιο για τον τράχηλο και το β' επιπέδου. Κι εγώ το ξέρω.. απλά καμιά φορά μετρανε οι γιατροί και νωρίτερα για αυτό ρώτησα. 

Παίζει ρόλο όπως λες και η κληρονομικότητα. Υπάρχουν και προδιαθέσεις για το ύψος και το βάρος! Εμένα ο μπαμπάς μου γεννήθηκε πάνω από 6 κιλά... Βέβαια πιστεύω ότι η γιαγιά είχε διαβήτη κύησης, απλά εκείνη την εποχή δεν το τσεκαραν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Aggelikh Nt είπε:

Αααα κατάλαβα! Δεν το ήξερα! 

Εντυπωσιάστηκα με το μέγεθος των μωρών σου! εύχομαι κι αυτό το μωράκι να είναι μεγάλο και γερό!

Έχεις δίκιο για τον τράχηλο και το β' επιπέδου. Κι εγώ το ξέρω.. απλά καμιά φορά μετρανε οι γιατροί και νωρίτερα για αυτό ρώτησα. 

Παίζει ρόλο όπως λες και η κληρονομικότητα. Υπάρχουν και προδιαθέσεις για το ύψος και το βάρος! Εμένα ο μπαμπάς μου γεννήθηκε πάνω από 6 κιλά... Βέβαια πιστεύω ότι η γιαγιά είχε διαβήτη κύησης, απλά εκείνη την εποχή δεν το τσεκαραν.

Πολύ πιθανό να είχε διαβήτη κύησης η γιαγιά ή κάποιο πρόβλημα με το θυρεοειδή Η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι ευθύνεται και αυτό βασικά ότι τα παιδάκια που γεννιούνται και πολύ μεγάλα και για διαβήτη(στο παιδί) φοβούνται και για υποθυρεοειδισμό.. τόσο μεγάλο να σου πω δεν θα ήθελα πάλι να είναι normal 3700 γίνεται???

Κοίτα και εγώ είμαι 1,78 ο άντρας μου είναι 1,84 και είναι και το πρώτο που ρωτάνε σε μένα αν είναι και ο σύζυγος τόσο ψηλός πόσο έχω γεννηθεί εγώ επίσης παίζει και αυτό ρόλο και εγώ ήμουνα μεγάλο μωρό η μαμά μου μου είχε πει ότι γεννήθηκα 3800 οπότε σίγουρα η κληρονομικότητα είναι ένα θέμα... Ας είναι γερά μόνο να μην τυραννιέται καμιά μανούλα με προβλήματα με το μωράκι της.

 

On 13/4/2022 at 11:02 ΠΜ, Mairiv είπε:

Όχι το πρώτο μου και νομίζω μπορείς να καταλάβεις το άγχος μου! Βέβαια κορίτσια μετά την εξέταση νιπτ είπα να το ζήσω λίγο και να κοιτάξω να το απολαύσω !! ❤️

Να το ζήσεις!!!!Δεν ξανα ζεις εύκολα τέτοια εμπειρία..με το που γεννηθεί το μωρό και περάσουνε κάνα δυο-τρεις μήνες θα σου λείπει αυτή η φάση είναι η πιο μαγική..

Εγώ από αυτή τη φάση είμαι εξαρτημένη :)...της εγκυμοσύνης και της λοχείας κ της μωρουδηλας (για αυτό είμαι έγκυος και στο τέταρτο χαχαχαχα) μετά αρχίζουν ξεπετάγονται μπαίνεις σε άλλους ρυθμούς αλλά παίρνεις κι άλλες χάρες τα πρώτα χαμογελάκια κλπ...

αλλά ειδικά το πρώτο το χαίρεσαι στο 100% και το απολαμβάνεις !στο δεύτερο τρίτο και πάει λέγοντας επειδή υπάρχουν και άλλα παιδάκια στο σπίτι που σε χρειάζονται είναι λογικό ότι δεν μπορείς να είσαι όλη μέρα στο κρεβάτι με το βρέφος αγκαλίτσα γιατί θέλει να εξυπηρετήσεις και το άλλο το παιδάκι σου που ζητάει και αυτό μανούλα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...