Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσι μ ήμουν τυχερή βρήκα αρχές Αυγούστου για κυστικη στο λαικο. Τώρα ψάχνω γαι καρυοτυπο ζευγους, όπου έχω πάρει τηλ δεν το καλύπτουν! 

Θύμισε μου είσαι στην Αθήνα? Να σου πω που καλύπτουν για καρυότυπο ζεύγους 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσι μ ήμουν τυχερή βρήκα αρχές Αυγούστου για κυστικη στο λαικο. Τώρα ψάχνω γαι καρυοτυπο ζευγους, όπου έχω πάρει τηλ δεν το καλύπτουν! 

Εγώ καρυοτυπο έκανα αρχικά τον απλό σε ιδιωτικό με 50€ κ αφού βρέθηκε τέσπα το θέμα μου μετά έκανα μοριακό παλι ιδιωτικά. Ο άντρας μου έκανε τον απλό Καρυοτυπο στο χωρεμειο όπου εκεί έκανε κ το πακετο για τις περισσοτερες μεταλλάξεις της κυστικής. Εχω δει εδώ στο φόρουμ όμως για το Ινστιτούτο παιδιού ότι είναι δωρεάν. Αν θες να ψάξω το τηλ κ να σου στείλω. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Linoula είπε:

Θύμισε μου είσαι στην Αθήνα? Να σου πω που καλύπτουν για καρυότυπο ζεύγους 

Ναι Αθήνα είμαι 

πρίν από 6 λεπτά , Penaki είπε:

Εγώ καρυοτυπο έκανα αρχικά τον απλό σε ιδιωτικό με 50€ κ αφού βρέθηκε τέσπα το θέμα μου μετά έκανα μοριακό παλι ιδιωτικά. Ο άντρας μου έκανε τον απλό Καρυοτυπο στο χωρεμειο όπου εκεί έκανε κ το πακετο για τις περισσοτερες μεταλλάξεις της κυστικής. Εχω δει εδώ στο φόρουμ όμως για το Ινστιτούτο παιδιού ότι είναι δωρεάν. Αν θες να ψάξω το τηλ κ να σου στείλω. 

Θα το ψάξω εγώ κοριτσι μ, μη σε κουράζω. Ευχαριστώ! Μέχρι ωρας το πιο οικονομικό είναι στο Μητ@@ρα με 180 €

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Φυσικά κ να μην νιώθεις τύψεις, δεν έκανες κάτι κακό για να νιώθεις έτσι! Ελπίζω να είναι περαστικα τα υπόλοιπα θέματα! Κ μετά από τόση ταλαιπωρία στην προσπαθεια σου να ανταμειφθεις με τον καλύτερο τρόπο! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

Ναι βρήκα για 8 Αυγούστου. Το 1ο διαθέσιμο ήταν. Απ οτι καταλαβα όμως αν είσαι έγκυος σου βρίσκουν γρηγορότερα. Εμενα και ο Αύγουστος μια χαρά ήταν ατδι κ αλλιώς από Οκτώβριο θα παω για ivf. Τώρα ψαχνω να δω για καρυοτυπο κάπου να κανω.. Στο ιατροπολις πηρα τηλ δεν το καλύπτουν με συμμετοχή είπαν! 

Γιατί;;; Τους πηρα και μάλιστα θα πάμε αύριο να κάνουμε. Μου ειπε πως να τη γράψουμε συγκεκριμένα με συμμετοχή 13.50€ και το καλύπτουν. Θα ξαναπάρω…

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσι μ ήμουν τυχερή βρήκα αρχές Αυγούστου για κυστικη στο λαικο. Τώρα ψάχνω γαι καρυοτυπο ζευγους, όπου έχω πάρει τηλ δεν το καλύπτουν! 

Αλλιώς Παίδων Αγία Σοφία κάνουν καρυοτυπο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Chris_V είπε:

Γιατί;;; Τους πηρα και μάλιστα θα πάμε αύριο να κάνουμε. Μου ειπε πως να τη γράψουμε συγκεκριμένα με συμμετοχή 13.50€ και το καλύπτουν. Θα ξαναπάρω…

Πάρε μηοως πηρα εγω σε λάθος; στείλε μ το νούμερο εάν θες να πάρω εκεί! Πηρα και στο υγείας παιδιού και μ ειπαν ότι στην αρχή πρέπει να γίνεται ο απλός καρυοτυπος ζεύγους και μετα ο μοριακός γτ δείχνει κάποια πράγματα που δεν τα βλεπιυμε στον μοριακο. Δεν ξερω θα μιλήσω με τν γιατρό μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

Ναι Αθήνα είμαι 

Θα το ψάξω εγώ κοριτσι μ, μη σε κουράζω. Ευχαριστώ! Μέχρι ωρας το πιο οικονομικό είναι στο Μητ@@ρα με 180 €

Πολλά είναι!!στο χωρεμειο 50€ για τον άντρα μου ο καρυοτυπος. Κ αν κάνετε κ οι δυο ίσως είναι λιγότερα από 100€.θα ψάξω σε λίγο τα τηλ κ θα σου στείλω

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Maria.28 είπε:

Κοριτσια???? Να ρωτησω παλι κατι. Εσας οι γιατροι σας ειπαν απ την αρχη για διέγερση κ καταψυξη και εμβρυομεταφορα σε αλλο μήνα??? Δηλαδη σε νεαρη ηλικια ειναι κατι στανταρ αυτο? Οτι θα επιβαρυνθω τοσο απ τα φάρμακα? Γιατι δεν θελει να τα κανω ολα αυτον τον μηνα, επιμενει οτι ειναι καλυτερο. 

Εμενα δεν μου το ειχε πει αυτο(ειμαι 34).Αν μου το έλεγε θα το εκανα ευχαρίστως.Αυτη τη φορα θα το κανω ετσι ομως! Οχι παλι ολα μαζι! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Καλή επιτυχία! Μην ανησυχείς για αυτό δεν επηρεάζονται τόσο εύκολα σε αυτή τη φάση, δεν έχεις κάνει κάτι κακό. Μια τεράστια χοριακή σου ευχομαι και να σου πάνε όλα καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Angot είπε:

Ναι Αθήνα είμαι 

Θα το ψάξω εγώ κοριτσι μ, μη σε κουράζω. Ευχαριστώ! Μέχρι ωρας το πιο οικονομικό είναι στο Μητ@@ρα με 180 €

Μιλα κ με τον γιατρό σου αλλά στην αρχή τον απλό κάνουν, ο οποίος δείχνει αν έχεις τα σωστά χρωμοσώματα. Δλδ 46. Αν δείξει κάτι εκεί διαφορετικό κάνεις μοριακό έλεγχο. Σε εμένα έτσι έγινε. Τηλέφωνο χωρεμειου για καρυοτυπο 2107467462-3. Ινστιτούτο παιδιου 2132037330-4

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Ηρθε απλα η επιβεβαίωση...Πιο αρνητικό πεθαινεις...<0,10

Κρίμα γιατί παντα υπάρχει μια κρυφή ελπίδα μέχρι το αποτέλεσμα! Απόλαυσε την οικογένεια σου κ χαλάρωσε για σένα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσι μ ήμουν τυχερή βρήκα αρχές Αυγούστου για κυστικη στο λαικο. Τώρα ψάχνω γαι καρυοτυπο ζευγους, όπου έχω πάρει τηλ δεν το καλύπτουν! 

Απλό καρυότυπο Ζεύγους κάναμε το μακρινό 2018 στην Βιοιατρική με 150€.

Δεν γράφεται μας είχαν πει τότε. Το οποίο προφανώς δεν είναι έτσι αλλά έχουμε φάει πολύ παπατζα γενικά με το τι συνταγογραφείται και τι όχι όλα αυτά τα χρόνια.

Στο Έλενα που πήγα για τις αποβολές και επειδή τα απλά μικροβιολογικά δεν τα εμπιστεύομασταν για το σπέρμα ρώτησα την κ. Τσεκούρα αν πρέπει να αμφιβάλλω και για τον καρυότυπο παρόλο που ήταν αιματολογική

και μου είπε όχι για αιματολογικές την εμπιστευόμαστε.

Μοριακό δεν έχουμε κάνει υποθέτω επειδή ο απλός ήταν καθαρός.

Δεν έχω καταλάβει και ακριβώς την διαφορά απλού και μοριακού βέβαια για να είμαι ειλικρινής.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , BlackCat είπε:

Απλό καρυότυπο Ζεύγους κάναμε το μακρινό 2018 στην Βιοιατρική με 150€.

Δεν γράφεται μας είχαν πει τότε. Το οποίο προφανώς δεν είναι έτσι αλλά έχουμε φάει πολύ παπατζα γενικά με το τι συνταγογραφείται και τι όχι όλα αυτά τα χρόνια.

Στο Έλενα που πήγα για τις αποβολές και επειδή τα απλά μικροβιολογικά δεν τα εμπιστεύομασταν για το σπέρμα ρώτησα την κ. Τσεκούρα αν πρέπει να αμφιβάλλω και για τον καρυότυπο παρόλο που ήταν αιματολογική

και μου είπε όχι για αιματολογικές την εμπιστευόμαστε.

Μοριακό δεν έχουμε κάνει υποθέτω επειδή ο απλός ήταν καθαρός.

Δεν έχω καταλάβει και ακριβώς την διαφορά απλού και μοριακού βέβαια για να είμαι ειλικρινής.

Ούτε γω αλλά η κυρία στο παίδων ήταν κάθετη ότι πρέπει να γίνεται πρώτα ο απλός. Καλά από παπατζα αστο. Παλιά ίσως ήταν και πιο ακριβά γτ πηρα στο μητ. Και μ ειπαν 180 ο μοριακός ζεύγους. Αλλα ρε φίλε 100 από δω, 100  από κει εγω τα 3βαλα κάτω μανι μανι και για 1 ivf μαζι με λαπαροσκοπηση και αποξεση κ εξετάσειςναιμα σαλπιγγογραφια κλπ έχω δώσει περίπου 7000

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Penaki είπε:

Κρίμα γιατί παντα υπάρχει μια κρυφή ελπίδα μέχρι το αποτέλεσμα! Απόλαυσε την οικογένεια σου κ χαλάρωσε για σένα! 

Δυστυχώς εγω δεν ειχα καμια...Αυτο θα κανω...σε ευχαριστώ πολύ...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...