Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

Ξέρω τη μεθοδολογία, όχι πού θα βρεις. Ανοίγεις το vrisko ή το χρυσό οδηγό και αναζητάς όλα τα φαρμακεία της περιοχής σου. Αρχίζεις τα τηλέφωνα. Αν δεν σε καλύψουν αυτά που θα βρεις, μεγαλώνεις την ακτίνα ή ψάχνεις κοντά στη δουλειά σου, τη δουλειά του αντρα σου κτλ. Το φάρμακο αυτό είναι σε έλλειψη επειδή το εισάγει ο ΙΦΕΤ. Όμως είναι κάποια φαρμακεία που κάνουν δικές τους εισαγωγές, στην περίπτωση όμως αυτή δε γράφεται, το πληρώνεις ιδιωτικά. Νομίζω ένα φαρμακείο που τα εισάγει είναι ο Γεωργίου στην πλ. Μαβίλη. Ρώτα και στο τοπικ της δωρεάς, εκεί θα ξέρουν, γιατί ο Κούρτης τους βάζει να κάνουν δοκιμαστικούς κύκλους. 

Εσύ είσαι ο Χρυσός Οδηγός!!

Πιο updated είσαι από τον Χρυσο (λέμε τώρα) Οδηγό!!:-D:-D:-D

πρίν από 17 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια βγήκε το pappA μου,

οι πιθανότητες τροποποιούνται ως εξής:

τρισωμία 21: 1/2576

τρισωμία 18: 1/6174

τρισωμία 13: 1/19399

Μου είπαν είναι καλά,

τώρα περιμένω το nipt να δούμε τι θα βγάλει

Συγχαρητήρια μου φαίνονται τέλεια τα ποσοστά σου!!

Και δεν έχω εμπειρία ευελπιστώ να αποκτήσω :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ηρθε απλα η επιβεβαίωση...Πιο αρνητικό πεθαινεις...<0,10

Λυπάμαι winspert, το μόνο που χρειάζεται τώρα να σκέφτεσαι είναι ότι θα κάνεις ανέμελα τις διακοπές σου με τον άντρα κ το παιδάκι σου. Η επόμενη προσπάθεια θα είναι πιο τυχερή! Τα καλύτερα δεν έχουν έρθει ακόμα! 

πρίν από 21 λεπτά , BlackCat είπε:

Συγχαρητήρια μου φαίνονται τέλεια τα ποσοστά σου!!

Και δεν έχω εμπειρία ευελπιστώ να αποκτήσω :wub:

Συμπαθητικά είναι, βέβαια το ζήτημα είναι να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα μας τύχει κ αυτό μόνο η αμνιοπαρακέντηση το δείχνει.. 

Εύχομαι να έρθεις σύντομα κ εσύ στο κλαμπ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

 

Σε 2 ώρες θα βγει η χοριακη δεν έχω ελπίδες κάθε φορά που πάω στο μπάνιο έχω λίγο καφέ ή ελαφρύ κόκκινο.. Τι έφταιξε πάλι; έκανα λαπαροσκόπηση, έκανα υστεροσκοπιση αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα έκανα και μαγνητικη.. Εσείς που είστε πιο έμπειρες τα ωάρια μου φταίνε; 4 μόνο πήραμε και 4 κυστικα  2 μόνο 3ημερων..τι να κάνω τι εξέταση;; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια βγήκε το pappA μου,

οι πιθανότητες τροποποιούνται ως εξής:

τρισωμία 21: 1/2576

τρισωμία 18: 1/6174

τρισωμία 13: 1/19399

Μου είπαν είναι καλά,

τώρα περιμένω το nipt να δούμε τι θα βγάλει

Μπράβο κοτοπουλακι!! Δεν έχω γνώσεις επί του θέματος,αλλά από όσα διαβαζω απο τα κορίτσια εδώ, είσαι αρκετά καλά! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Καλημέρα!! Μήπως θα έπρεπε να κάνεις μια καλλιέργεια ούρων; Έτσι όπως το περιγράφεις θα μπορούσε να είναι κυστίτιδα.

Ναι σ ευχαριστώ, έκανα και περιμένω τ αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από Εμενα! 
@Angot θα πάρω αύριο πάλι τηλέφωνο στο Ιατροπολις και θα σου πω. Σε αυτό στο κέντρο πηρα.

Βρε κορίτσια, οποία είναι πιο έμπειρη ας με βοηθήσει…έκανα τη διεγερση πριν 2 μήνες πλέον, και μετά τη βιοχημική αδιαθέτησα στις 13/6.

21/6 πήγα να δω αν η μήτρα ήταν καθαρή, όλα οκ, σούπερ. Ήμουν κιόλας πριν την ωορρηξία. 

Ενδομητριο 10χλ, 3 ωοθηλακια-δεν μου ειπε μέγεθος. 

Μου έχει μείνει ένα πρήξιμο στην κοιλιά χωρίς να εχω πάρει κιλά, πως φεύγει;;;

Εχω μια φουσκωμένη κοιλιτσα λες και εχω φάει φασολάδα γίγαντες. 
Απο χθες εχω κιόλας ροζ βλέννη και πόνους  περιόδου. 
Ποτε θα μπω σε σειρά;;;; Νιώθω έχει τρελαθεί το σώμα μου. Είναι δυνατον να αδιαθετήσω τόσο νωρίς;;;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια βγήκε το pappA μου,

οι πιθανότητες τροποποιούνται ως εξής:

τρισωμία 21: 1/2576

τρισωμία 18: 1/6174

τρισωμία 13: 1/19399

Μου είπαν είναι καλά,

τώρα περιμένω το nipt να δούμε τι θα βγάλει

Τέλειααααααα!!!!! Πάρα πολύ καλά νούμερα!!! Σούπερ θα βγει και το ΝΙΡΤ, με το καλό να ξενοιάσεις!!! ❤

πρίν από 40 λεπτά , DoraR είπε:

Σε 2 ώρες θα βγει η χοριακη δεν έχω ελπίδες κάθε φορά που πάω στο μπάνιο έχω λίγο καφέ ή ελαφρύ κόκκινο.. Τι έφταιξε πάλι; έκανα λαπαροσκόπηση, έκανα υστεροσκοπιση αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα έκανα και μαγνητικη.. Εσείς που είστε πιο έμπειρες τα ωάρια μου φταίνε; 4 μόνο πήραμε και 4 κυστικα  2 μόνο 3ημερων..τι να κάνω τι εξέταση;; 

Κάτσε να πάρεις πρώτα το αποτέλεσμα και το συζητάμε τότε, που εύχομαι να μη χρειαστεί και να λέμε για διπλασιασμούς χοριακής! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , DoraR είπε:

Σε 2 ώρες θα βγει η χοριακη δεν έχω ελπίδες κάθε φορά που πάω στο μπάνιο έχω λίγο καφέ ή ελαφρύ κόκκινο.. Τι έφταιξε πάλι; έκανα λαπαροσκόπηση, έκανα υστεροσκοπιση αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα έκανα και μαγνητικη.. Εσείς που είστε πιο έμπειρες τα ωάρια μου φταίνε; 4 μόνο πήραμε και 4 κυστικα  2 μόνο 3ημερων..τι να κάνω τι εξέταση;; 

Σταγονιτσες ειναι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , DoraR είπε:

Σε 2 ώρες θα βγει η χοριακη δεν έχω ελπίδες κάθε φορά που πάω στο μπάνιο έχω λίγο καφέ ή ελαφρύ κόκκινο.. Τι έφταιξε πάλι; έκανα λαπαροσκόπηση, έκανα υστεροσκοπιση αφαίρεσα ένα μικρό διάφραγμα έκανα και μαγνητικη.. Εσείς που είστε πιο έμπειρες τα ωάρια μου φταίνε; 4 μόνο πήραμε και 4 κυστικα  2 μόνο 3ημερων..τι να κάνω τι εξέταση;; 

Περιμενε βρε! Μην βιαζεσαι...μπορει να εκπλαγεις απο την χοριακη!

Περιμενουμε αποτελεσματα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Γεια σου κ σε σένα! Ναι μεσογειακή αναιμία (στιγμα) κ κυστική ίνωση είχα κάνει στο Λαϊκό στην οδό Σεβαστουπολεως όμως. Επειδή έχει περασει ενας χρόνος νομίζω ότι θέλει γράψιμο κ είχαν ζητήσει συγκεκριμένα ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρίνη κ άλλα. Καλυτερα να καλέσεις στο 2132060920 γιατί δεν θυμάμαι καλά. 

Για την ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης (μεσογειακή αναιμία) κλείνεις ραντεβού μέσω 1535. Για την Κυστική Ινωση κλείνεις ραντεβού τηλεφωνικά. Και τις δύο εξετάσεις μπορεί να δουν τις γράψει ο γυναικολόγος σου Και δεν πληρώνεις τίποτα. Γίνονται στο Λαϊκό νοσοκομείο στην οδό Σεβαστουπολεως 16.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Σταγονιτσες ειναι;

Λίγο είναι αλλά 2 μέρες έχω κάθε φορά που σκουπιζομαι.. Και πριν είχα 4 μερες αχνό καφέ πιστεύω προσπαθεί ναρθει η περίοδος και την εμποδίζουν τα χάπια.. Έχω 25 ημερών κύκλο και με την εξωσωματική πήγα στις34 μερες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , DoraR είπε:

Λίγο είναι αλλά 2 μέρες έχω κάθε φορά που σκουπιζομαι.. Και πριν είχα 4 μερες αχνό καφέ πιστεύω προσπαθεί ναρθει η περίοδος και την εμποδίζουν τα χάπια.. Έχω 25 ημερών κύκλο και με την εξωσωματική πήγα στις34 μερες

Καλα μπορει ν ειναι αίμα εμφύτευσης..αν δεν εχει ΡΟΗ…περιμενουμε την χοριακη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , DoraR είπε:

Μακάρι έχω και 37,3 όλη μέρα τι μαρτυρι

Καλο σημαδι ειναη αυτο…κ εγω ειμαι σταγονες κάποιες φορες..7μερες ακριβως μετα την ετ κ  ηταν να κανω χοριακη την 9η μερα με βλαστοκυστες ..κ την 7η μολις έκοψε τ αίμα εκανε ενα τεστ δεν αντεξα κ βγήκε θετικό.Ευχομαι κ σε σενα να ισχύει τ ιδιο!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...