Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Καλώς ή κακώς η ζωή συνεχίζεται όσο κι αν θα θέλαμε όλα να παγώσουν όσο εμείς κάνουμε την προσπάθειά μας. Σε νιώθω γιατί κι εγώ είχα αγχωθεί πάρα πολύ με κάτι που συνέβη στην 1η μου προσπάθεια και μετά έλεγα ότι αυτό ήταν η αιτία που απέτυχα. Τώρα που το βλέπω πιο καθαρά, δε φεύγουν τα έμβρυα τόσο εύκολα αν έχουν έρθει για να μείνουν. Οπότε ηρέμησε, μην έχεις τύψεις και προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα γιατί και οι ορμόνες δε μας βοηθούνε ιδιαίτερα. 

Γιατί όμως σε πόνεσε τόσο η ωοληψια? Θεωρείς ότι ήταν λάθος του γιατρού? Με προβλημάτισες γιατί σκεφτόμουν ένα ραντεβού με το Μαντ. δη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτά που πέρασες και περνάς και εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία του συγγενή σου. Πραγματικά εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς και σε παρακαλώ μην αμφιβάλλεις καθόλου γι' αυτό. Το αν θα εμφυτευτεί το έμβρυο εξαρτάται από παράγοντες που δεν καθορίζουμε εμείς και σίγουρα μέσα σου το ξέρεις. Ούτε κακό μπορείς να του κάνεις όσο στεναχωρημένη κι αν είσαι, είναι πολύ νωρίς ακόμα και δεν επηρεάζεται από τίποτα, το μόνο που το απασχολεί είναι να γραπωθεί γερά για να επιβιώσει. Όσο για το άγχος που μας λένε μετά την εμβρυομεταφορά να μην αγχωνόμαστε, συγνώμη τώρα, αλλά αυτά είναι κουραφέξαλα! Δεν υπάρχει γυναίκα που δεν έχει άγχος σε αυτή την τόσο στρεσογόνα διαδικασία και μια χαρά πετυχαίνουν οι εξωσωματικές! Εύχομαι το εμβρυάκι σου να εμφυτευτεί, να είναι γερό και σε 9 μήνες να το κρατάς αγκαλιά! Και να σου πω κάτι, όταν δεν το περιμένουμε έρχεται! Κι εσύ λες ότι θα εκπλαγείς αν προχωρήσει κάτω από αυτές τις συνθήκες και ακριβώς γι' αυτό πιστεύω ότι θα προχωρήσει! Καλό κουράγιο με όλα τώρα και εδώ είμαστε να μιλάμε όποτε το έχεις ανάγκη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happiness79 είπε:

Εννοείται, πολύ σωστά σκέφτεσαι! Λαϊκό ή Χωρέμειο νομίζω δωρεάν και ιδιωτικά την καλύτερη τιμή που είχαμε βρει εμείς και διασταυρωμένα πολύ καλό κέντρο το AlfaLab, όπου μπορούν να σας συν τα συνταγογραφήσουν το ποσοστό που συνταγογραφείται και να ζητήσετε το max που ελέγχεται και να πληρώσετε τη διαφορά. Αυτό τουλάχιστον είχαμε κάνει εμείς με τον καρυότυπο. Πώς είσαι με το δερματικό που έβγαλες??

Είναι ψυχοσωματικο. Κανω θεραπεία και σε 15 μερες επανεξεταση.. Εσυ κοπέλα μ όλα καλά; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Κοριτσια???? Να ρωτησω παλι κατι. Εσας οι γιατροι σας ειπαν απ την αρχη για διέγερση κ καταψυξη και εμβρυομεταφορα σε αλλο μήνα??? Δηλαδη σε νεαρη ηλικια ειναι κατι στανταρ αυτο? Οτι θα επιβαρυνθω τοσο απ τα φάρμακα? Γιατι δεν θελει να τα κανω ολα αυτον τον μηνα, επιμενει οτι ειναι καλυτερο. 

Δεν έχει απαραίτητα να κάνει με την ηλικία, είναι έτσι κι αλλιώς καλύτερα να μη γίνεται η μεταφορά στον ίδιο κύκλο. Ηρεμεί ο οργανισμός από τα φάρμακα, το ενδομήτριο παχαίνει καλύτερα και είναι πιο έτοιμος ο οργανισμός να τα καλοδεχτεί. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Μαζί ήμαστε στην αναμονή πότε είσαι εσύ?εγώ την επόμενη παρασκευή.ολα καλά εύχομαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Ηρθε απλα η επιβεβαίωση...Πιο αρνητικό πεθαινεις...<0,10

Λυπάμαι πολύ winspert... Εύχομαι να τα καταφέρετε στην επόμενη προσπάθεια!

πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

Είναι ψυχοσωματικο. Κανω θεραπεία και σε 15 μερες επανεξεταση.. Εσυ κοπέλα μ όλα καλά; 

Ουφ, τι να πω, υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Καλά είμαι, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Εν αναμονή της αυχενικής την ερχόμενη Τρίτη... 

Για καρυότυπο ο άντρας μου έκανε στο AlfaLab με αρκετά καλή τιμή (που δε θυμάμαι τώρα πόσο!!)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eternity είπε:

Καλώς ή κακώς η ζωή συνεχίζεται όσο κι αν θα θέλαμε όλα να παγώσουν όσο εμείς κάνουμε την προσπάθειά μας. Σε νιώθω γιατί κι εγώ είχα αγχωθεί πάρα πολύ με κάτι που συνέβη στην 1η μου προσπάθεια και μετά έλεγα ότι αυτό ήταν η αιτία που απέτυχα. Τώρα που το βλέπω πιο καθαρά, δε φεύγουν τα έμβρυα τόσο εύκολα αν έχουν έρθει για να μείνουν. Οπότε ηρέμησε, μην έχεις τύψεις και προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα γιατί και οι ορμόνες δε μας βοηθούνε ιδιαίτερα. 

Γιατί όμως σε πόνεσε τόσο η ωοληψια? Θεωρείς ότι ήταν λάθος του γιατρού? Με προβλημάτισες γιατί σκεφτόμουν ένα ραντεβού με το Μαντ. δη

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Όχι δε πιστεύω ότι είναι ιατρικό λάθος. Υπό τις ίδιες ακριβώς συνθήκες την προηγούμενη φορά είχα πάει όλα τέλεια

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Μαζί ήμαστε στην αναμονή πότε είσαι εσύ?εγώ την επόμενη παρασκευή.ολα καλά εύχομαι 

Την Τετάρτη θα πάω. Καλή μας επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penaki είπε:

Γεια σου κ σε σένα! Ναι μεσογειακή αναιμία (στιγμα) κ κυστική ίνωση είχα κάνει στο Λαϊκό στην οδό Σεβαστουπολεως όμως. Επειδή έχει περασει ενας χρόνος νομίζω ότι θέλει γράψιμο κ είχαν ζητήσει συγκεκριμένα ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρίνη κ άλλα. Καλυτερα να καλέσεις στο 2132060920 γιατί δεν θυμάμαι καλά. 

Θα καλέσω,σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Η @Troia ξέρει να σε καθοδηγήσει. Όντως δεν αξίζει ιδιωτικά 

@Angotμπες στο 1535.gr και ψάξε με τα λήμματα Λαικό και Κυστική Ίνωση. Θα σου φέρει μία σελίδα που γράφει ότι για ραντεβού πρέπει να πάρεις σε κάποιο άλλο νούμερο. Πάρε εκεί και κλείσε ραντεβού. Γίνεται δωρεάν με παραπεμπτικό γιατρού και εξετάζει το 90-92% των μεταλλάξεων.

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Πάντως είναι κάτι σχετικά σπάνιο. Αυτό ήθελα να πω

Πάντως αν το θέλεις, το ζητάς και αν θέλει ο γιατρός σου σου το κάνει. Είναι περισσότερος κόπος γι᾽ αυτόν, αλλά για μένα αξίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Linoula είπε:

Κορίτσια θέλω να μοιραστώ μαζί σας τις σκέψεις μου γιατί έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ. Είχα μια πάρα πολύ δύσκολη ωοληψια αρκετά τραυματική με απώλεια αίματος που με ταλαιπώρησε πολύ. Ωστόσο έκανα την εμβρυομεταφορα μιας βλαστοκυστης κανονικά και είμαι τώρα στην αναμονή για την χοριακη. Έχουν πάει όμως όλα στραβά. Την ημέρα της εμβρυομεταφορας έμαθα για ένα οικογενειακό θέμα υγείας και στενοχωρήθηκα πάρα πολύ, ήταν κι οι ορμόνες έκλαιγα απαρηγόρητη. Ηρέμησα κάπως σκεπτόμενη ότι κάνω κακό στο εμβρυακι και την επόμενη μέρα ξεκίνησα να έχω φοβερό θέμα με το έντερο μου με πόνο πολύ κ λίγο διαρροια σε σημείο που πήρα παυσίπονο πιθανώς λόγω του ερεθισμού από την ωοληψια, την διατροφή το άγχος. Τελοσπαντων σκέφτομαι ότι θα είναι θαύμα να τα έχει καταφέρει το εμβρυακι μου με τέτοιο στρες. Έτσι απλά ήθελα να το μοιραστώ γιατί νιώθω τύψεις κ δεν το συζητάω γενικά.

@winspert σε θαυμάζω για την ψυχραιμία σου. Μακάρι σήμερα να γίνει η έκπληξη!

@Pagor συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν με την εγκυμοσύνη σου!

Το πιο πιθανό είναι να γίνει ο,τι είναι να γίνει ανεξάρτητα από τα συναισθήματά σου. Και ο γιατρός κ οι μαίες μου είχαν πει ακριβώς αυτό, δεν παίρνει χαμπάρι το έμβρυο κ μεγαλώνει ανεξάρτητα από το τι νιώθεις εσύ. 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Kallo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ψάχνω να βρω. Dermestril των 50mcg patches και δεν βρίσκω πουθενά. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω? 

Ξέρω τη μεθοδολογία, όχι πού θα βρεις. Ανοίγεις το vrisko ή το χρυσό οδηγό και αναζητάς όλα τα φαρμακεία της περιοχής σου. Αρχίζεις τα τηλέφωνα. Αν δεν σε καλύψουν αυτά που θα βρεις, μεγαλώνεις την ακτίνα ή ψάχνεις κοντά στη δουλειά σου, τη δουλειά του αντρα σου κτλ. Το φάρμακο αυτό είναι σε έλλειψη επειδή το εισάγει ο ΙΦΕΤ. Όμως είναι κάποια φαρμακεία που κάνουν δικές τους εισαγωγές, στην περίπτωση όμως αυτή δε γράφεται, το πληρώνεις ιδιωτικά. Νομίζω ένα φαρμακείο που τα εισάγει είναι ο Γεωργίου στην πλ. Μαβίλη. Ρώτα και στο τοπικ της δωρεάς, εκεί θα ξέρουν, γιατί ο Κούρτης τους βάζει να κάνουν δοκιμαστικούς κύκλους.

1 hour ago, happiness79 είπε:

Λυπάμαι πολύ winspert... Εύχομαι να τα καταφέρετε στην επόμενη προσπάθεια!

Ουφ, τι να πω, υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Καλά είμαι, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Εν αναμονή της αυχενικής την ερχόμενη Τρίτη... 

Για καρυότυπο ο άντρας μου έκανε στο AlfaLab με αρκετά καλή τιμή (που δε θυμάμαι τώρα πόσο!!)

Ο καρυότυπος γίνεται δωρεάν στο Ινστ. Υγείας Παιδιού στο Παίδων Αγ. Σοφία με παραπεμπτικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Troia είπε:

Ξέρω τη μεθοδολογία, όχι πού θα βρεις. Ανοίγεις το vrisko ή το χρυσό οδηγό και αναζητάς όλα τα φαρμακεία της περιοχής σου. Αρχίζεις τα τηλέφωνα. Αν δεν σε καλύψουν αυτά που θα βρεις, μεγαλώνεις την ακτίνα ή ψάχνεις κοντά στη δουλειά σου, τη δουλειά του αντρα σου κτλ. Το φάρμακο αυτό είναι σε έλλειψη επειδή το εισάγει ο ΙΦΕΤ. Όμως είναι κάποια φαρμακεία που κάνουν δικές τους εισαγωγές, στην περίπτωση όμως αυτή δε γράφεται, το πληρώνεις ιδιωτικά. Νομίζω ένα φαρμακείο που τα εισάγει είναι ο Γεωργίου στην πλ. Μαβίλη. Ρώτα και στο τοπικ της δωρεάς, εκεί θα ξέρουν, γιατί ο Κούρτης τους βάζει να κάνουν δοκιμαστικούς κύκλους.

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Εννοείται, πολύ σωστά σκέφτεσαι! Λαϊκό ή Χωρέμειο νομίζω δωρεάν και ιδιωτικά την καλύτερη τιμή που είχαμε βρει εμείς και διασταυρωμένα πολύ καλό κέντρο το AlfaLab, όπου μπορούν να σας συν τα συνταγογραφήσουν το ποσοστό που συνταγογραφείται και να ζητήσετε το max που ελέγχεται και να πληρώσετε τη διαφορά. Αυτό τουλάχιστον είχαμε κάνει εμείς με τον καρυότυπο. Πώς είσαι με το δερματικό που έβγαλες??

Λαικό δωρεάν. Χωρέμειο αξιόπιστο, αλλά όχι δωρέαν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...