Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Η εμβρυομεταφορα σε τεχνητο κυκλο σε ποια μερα γίνεται; και σε ποια στον φυσικο;

που εισαι εσυ κοριτσι μου!!! εγω σε φυσικο βρισκουμε την ωορηξια παιρνω 5 μερεσ προγεστερονη κ μετα κανουμε την εμβρυομεταφορα με βλαστοκυστες και σε τεχνητο νομιζω ειναι 16 με 21 τ κυκλου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Chris_V είπε:

Τι κάνεις κοριτσι;;;; Ετοιμάζεσαι για ετ; 
Δεν εχω ιδέα εγώ ωστόσο να σου απαντήσω. 

 

πρίν από 28 λεπτά , silvy22 είπε:

που εισαι εσυ κοριτσι μου!!! εγω σε φυσικο βρισκουμε την ωορηξια παιρνω 5 μερεσ προγεστερονη κ μετα κανουμε την εμβρυομεταφορα και σε τεχνητο νομιζω ειναι 16 με 21 τ κυκλου!

Καλά ειμαι κοριτσια μου. Λεμε να τα μεταφέρουμε ναι. 

Ηρθε σχεδόν η περίοδος οποτε θα πάρω τον γιατρό αυριο.

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 said:

Κορίτσια καλησπέρα!

Η εμβρυομεταφορα σε τεχνητο κυκλο σε ποια μερα γίνεται; και σε ποια στον φυσικο;

Σε φυσικό κύκλο 5 μέρες μετά την ωορρηξία και σε τεχνητό αναλόγως πότε θα φτάσει στο επιθυμητό πάχος το ενδομήτριο. Εμένα στον τεχνητό βγαίνει περίπου 21η μέρα. Καλή επιτυχία! 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σε φυσικό κύκλο 5 μέρες μετά την ωορρηξία και σε τεχνητό αναλόγως πότε θα φτάσει στο επιθυμητό πάχος το ενδομήτριο. Εμένα στον τεχνητό βγαίνει περίπου 21η μέρα. Καλή επιτυχία! 

Να υποθέσω βλαστοκύστη την 21η μέρα ή νωρίτερα αν πας με 3ων ημερών; 
Να μαθαίνω και εγώ, μην μου τα λέτε πάλι! 

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

 

Καλά ειμαι κοριτσια μου. Λεμε να τα μεταφέρουμε ναι. 

Ηρθε σχεδόν η περίοδος οποτε θα πάρω τον γιατρό αυριο.

 

Με το καλό!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/11/2022 at 8:38 ΠΜ, Faith22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Δεν σας κάνουν εξετάσεις στο κέντρο που είστε πριν τον υπέρηχο?Δεν είναι μέσα στο πακέτο?Εμένα μου τις κάνουν στο κέντρο,χωρίς επιπλέον χρήματα,δεν μου στέλνουν βέβαια τα αποτέλεσματα θα πρέπει να ρωτήσω για ναου πουν.Βεβαια δεν ρωτάω ποτε για να μην αγχώνομαι κ με τα νουμερα.

Εγώ είμαι στο Ιασω και δεν ήταν μέσα στο πακέτο, μου τις γράφει ο γιατρος και πηγαίνω κυρίως στη γειτονιά μου ή αν είναι Κυριακή στο Λητώ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Τι κάνεις κοριτσι;;;; Ετοιμάζεσαι για ετ; 
Δεν εχω ιδέα εγώ ωστόσο να σου απαντήσω. 

Σε φυσικο κυκλο εγω εκανα 3η μερα μετα την ωοληψια!σε τεχνητο δυστυχως δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Ξεκινάω κ εγω τη διαδικασία για εξωσωματική, είμαστε στη φάση των εξετάσεων τώρα ώστε να μαζέψουμε ότι χρειάζεται για την επιτροπή. Θεωρώ πως Φεβρουάριο θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία των φαρμάκων. 

Ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει, ο σύζυγος έχει ένα σπερμοδιαγραμμα από τον Μάιο και ένα που θα κάνει αυτές τις μερες. Θα μας.δεχτει η επιτροπή με αυτά τα δύο ή θα ζητήσει αλλά λόγω αλλαγής έτους; παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάνε δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους αυτού του φόρουμ. Εύχομαι καλή επιτυχία καλή δύναμη και πολύ πολύ μεγάλο κουράγιο γι αυτό το δύσκολο δρόμο που διανύουμε πολλά ζευγάρια. Σας παρακαλώ πρόκειται με την σύζυγο μου να πάμε για προσπάθεια εξωσωματικής στο ινστιτούτο γονιμότητας στην Παστέρ. Με τον κύριο καθηγητή Λουτραδη. Έχει κάποιο ζευγάρι εμπειρία από εκεί? Θα μπορούσε κάποιος να μας πει εντυπώσεις? Χίλια ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Ξεκινάω κ εγω τη διαδικασία για εξωσωματική, είμαστε στη φάση των εξετάσεων τώρα ώστε να μαζέψουμε ότι χρειάζεται για την επιτροπή. Θεωρώ πως Φεβρουάριο θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία των φαρμάκων. 

Ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει, ο σύζυγος έχει ένα σπερμοδιαγραμμα από τον Μάιο και ένα που θα κάνει αυτές τις μερες. Θα μας.δεχτει η επιτροπή με αυτά τα δύο ή θα ζητήσει αλλά λόγω αλλαγής έτους; παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάνε δυστυχώς....

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι από αυτά που ίσχυαν, τα σπερμοδιαγραμματα πρεπει να'ναι σε διαφορετικά εργαστήρια με απόσταση 75 ημερων..οποτε υποθέτω του Μαΐου δεν πιανεται.. 

Καλη επιτυχία


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Alex@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Ξεκινάω κ εγω τη διαδικασία για εξωσωματική, είμαστε στη φάση των εξετάσεων τώρα ώστε να μαζέψουμε ότι χρειάζεται για την επιτροπή. Θεωρώ πως Φεβρουάριο θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία των φαρμάκων. 

Ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει, ο σύζυγος έχει ένα σπερμοδιαγραμμα από τον Μάιο και ένα που θα κάνει αυτές τις μερες. Θα μας.δεχτει η επιτροπή με αυτά τα δύο ή θα ζητήσει αλλά λόγω αλλαγής έτους; παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάνε δυστυχώς....

Καλησπέρα κοριτσι και καλή αρχή. 
Εισαι οκ με το σπερμοδιαγραμμα του Μαΐου, χρειάζονται 2 διαφορετικά μέσα στους τελευταίους 12 μήνες που πρέπει να  απέχουν μεταξύ τους τουλάχιστον 75 μέρες και όχι λιγότερο. 
Προσεχε παρά πολύ με όλες τις εξετασεις που θα στείλεις να έχεις πάρει τις πρωτότυπες από το εργαστήριο που θα έχουν σφραγίδα και υπογραφή όπως Ακριβώς τα ζητάνε μέσα και όχι εκτυπωμένες. 
Οτι άλλο θελεις ρωτάς, πέρασα το καλοκαίρι .

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Ξεκινάω κ εγω τη διαδικασία για εξωσωματική, είμαστε στη φάση των εξετάσεων τώρα ώστε να μαζέψουμε ότι χρειάζεται για την επιτροπή. Θεωρώ πως Φεβρουάριο θα ξεκινήσουμε τη διαδικασία των φαρμάκων. 

Ήθελα να ρωτήσω  αν ξέρει κάποια κοπέλα να μου απαντήσει, ο σύζυγος έχει ένα σπερμοδιαγραμμα από τον Μάιο και ένα που θα κάνει αυτές τις μερες. Θα μας.δεχτει η επιτροπή με αυτά τα δύο ή θα ζητήσει αλλά λόγω αλλαγής έτους; παίρνω τηλ αλλά δεν απαντάνε δυστυχώς....

Καλησπέρα! Λοιπόν η επιτροπή θέλει 2 σπερμοδιαγραμματα που να έχουν μεταξύ τους 3 μήνες διαφορά.. οπότε αυτό που έχετε από το Μάη δεν περνάει. Γενικά έχουν διάφορα με τις ημερομηνίες. Πχ θέλουν χοριακή 15 ημερών και κάτι τέτοια.. εκεί που θα κάνετε την εξωσωματική δε μπορούν να σας κατευθύνουν με τα χαρτιά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπέρα κοριτσι και καλή αρχή. 
Εισαι οκ με το σπερμοδιαγραμμα του Μαΐου, χρειάζονται 2 διαφορετικά μέσα στους τελευταίους 12 μήνες που πρέπει να  απέχουν μεταξύ τους τουλάχιστον 75 μέρες και όχι λιγότερο. 
Προσεχε παρά πολύ με όλες τις εξετασεις που θα στείλεις να έχεις πάρει τις πρωτότυπες από το εργαστήριο που θα έχουν σφραγίδα και υπογραφή όπως Ακριβώς τα ζητάνε μέσα και όχι εκτυπωμένες. 
Οτι άλλο θελεις ρωτάς, πέρασα το καλοκαίρι .

 

Δηλαδή αν κλείσω ραντεβού αρχές Φεβρουαρίου του 23 θα είμαι εντάξει με τα σπερμοδιαγραμματα θαρρεις;

Οπότε να περάσω από το εργαστήριο να πάρω τις εξετάσεις κ όχι εκτυπωμενες από το mail που τα έστειλαν.....καλά κατάλαβα;;

Επίσης εγώ είχα μια εξωμητρια πέρσι κ έκανα αφαίρεση, θα χρειαστεί το πρακτικό χειρουργειου; αν γνωρίζεις;

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια sos 

Πριν μια εβδομάδα είχα tsh 1,5 και τώρα με τα φάρμακα τις ετ πήγε 6 με όριο 4,8 τι κάνω τώρα ; Εκτός από το ότι ψάχνω τον ενδοκρινολόγο μου 

 

Σε δυο μέρες έχω ετ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...