Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

Μια χαρά ήξερα τι να του απαντήσω! Κάτι ήξερε και το είπε ενώ δεν ήμουν παρούσα γιατί φοβάμαι πραγματικά τον εαυτό μου. Ο σύζυγος μου τους έχει όλους γραμμένους και είχε την ψυχραιμία να τον αγνοήσει. Βέβαια μου ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται να ξαναβγουμε μαζί τους κάτι που εννοείται με βρίσκει σύμφωνη. 

Καλησπέρα κι από εμένα! Μια γνωστή μου μου πρότεινε τον Κανακα και μου είπε τα καλύτερα. Έκανε φυσικούς κύκλους γιατί δεν είχε καλή απόκριση στα φάρμακα. Μάζεψε 3 καλά ωάρια. Το 1ο το έβαλε στα 42 και πέτυχε, έκανε το γιο της. Στα 45 προς 46 έβαλε τα άλλα 2 και έκανε δίδυμα.Δεν ξέρω αν είναι τυχερά όμως είναι ένα διλημμα ποιο κέντρο να διαλέξεις γιατί οι περισσότερες κοπέλες λογικο να σου προτείνουν αυτό που πέτυχαν. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! 

Και εμενα φυσικους προτεινε στην αρχη αλλα ενθουσιαστηκε την Παρασκευη με το ωαριο που ειδε και ειπε να κανουμε μια σπεματεγχυση μιας και ειχαμε καλο σπερμα.

Αν δεν μας κατσει ο ιδιος προτιμα ηπια διεγερση γιατι φοβαται μην χασω πολυ χρονο με ΑΜΗ 0.33 να βρω γεματα ωαρια (με την λογικη οτι η αποτυχια της σπερματεγχυσης ισως ειναι ενα μνμ για την ποιοτητα των ωαριων). 

Προς το παρον ελπιζω δυνατα γιατι και ο ιδιος ηταν πολυ θετικος με την σπερματεγχυση μιας και δεν εχουμε δοκιμασει φυσικα μονοι μας παρα μονο 3 μηνες. 

Βασικα μου αρεσει που ειναι ανετος τυπου, αλλες γυναικες στα 45 εκαναν παιδακια μην φοβασαι τπτ, ολα θα γινουν και δεν με αγχωνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Ioli93 είπε:

@maria.28 εύχομαι να σ πάνε όλα καλά ποια η διαφορά υστεροσκοπηση από λαπαροσκόπηση?

Λαπαροσκοπηση ειναι επεμβατικη μέθοδος γινετε τομή επεμβαίνεις στα όργανα χειρουργείο απλα με μικρές τομές βάζουν κάμερα δηλαδη μέσα από την κοιλιά .  Υστεροσκοπηση ειναι κάμερα που μπαίνει από τον κόλπο απλα  μπορείς να δεις κ να επεμβεις ομως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert said:

Κορίτσια βοηθεια...Τι σημαινει η οιστραδιόλη που πεφτει;;; 3η μερα του κύκλου ειχα 35 και σήμερα 8η ειναι 21!!!!! Τι γίνεται; Να αρχισω να σκαω οτι θα ακυρωθεί ο κυκλος αυτός για εμβρυομεταφορα;;;; Ουφ παλι.... Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό...

Το διάβασα πρόσφατα και σε μία άλλη κοπέλα αυτό που της ακύρωσαν την ετ γι αυτόν τον λόγο αλλά δν ξέρω τι ισχύει. Πήγες στο ίδιο διαγνωστικό για τις εξετάσεις? Τις έστειλες στον Σφακ?


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Έχω παρόμοιο πρόβλημα. Σάκχαρο νηστείας 85, 1η ώρα 96, 2η ώρα 64, 3η ώρα 96. Κανονικά πρέπει να το δει ενδοκρινολόγος και όχι η Οικονομοπούλου. Εγώ γι αυτό το θέμα έχω πάει σε 3 ενδοκρινολόγους και η μία μου είπε να πάρω glucophage και οι άλλοι 2 όχι. Η Οικονομ μου είπε σαν γνώμη ότι και αυτή είναι υπέρ του gluco αλλά ότι δεν είναι δική της αρμοδιότητα. Στην αρχή δεν είχα πάρει τίποτα αλλά μετά την αποτυχία της εξωσωματικής αποφάσισα να το πάρω. Δεν πιστεύω για κανέναν λόγο ότι έφταιγε αυτό απλώς το παίρνω να δω αν θα αλλάξει κάτι στο θέμα μου με την περίοδο. 

 

Η υστεροσκόπηση είναι για να δεις την μήτρα εσωτερικά ενώ η λαπαροσκόπηση είναι για εξωτερικά, ωοθήκες και σάλπιγγες

Κι εμενα η ενδοκρινολόγος μου πε Οχι ωστοσο τωρα η Οικονομόπουλου μου πε να επαναλάβω κ με αντίσταση ινσουλίνης και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 minutes ago, Pagotoula said:

τι κανετε κοριτσια;; βγηκαν οι ορμονολογικες μου 2η μερα περιοδου. fsh 5,8 ….lh 5,8….prl 19… e2 35… τι λετε ωρε συντροφισσες;

Εμένα μου φαίνονται πάρα πολύ καλές

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , linaa είπε:

Λαπαροσκοπηση ειναι επεμβατικη μέθοδος γινετε τομή επεμβαίνεις στα όργανα χειρουργείο απλα με μικρές τομές βάζουν κάμερα δηλαδη μέσα από την κοιλιά .  Υστεροσκοπηση ειναι κάμερα που μπαίνει από τον κόλπο απλα  μπορείς να δεις κ να επεμβεις ομως όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό  

@Ioli93 Σ ευχαριστω κοπελα μου. Με καλυψαν τα κοριτσια που απαντησαν για τις δυο μεθοδους που ρωτας. Λαπαροσκοπηση δεν ειναι το ιδιο απλη με υστεροσκοπηση. Ειναι επεμβαση σου κανουν λιγες τρυπουλες στην κοιλια ωστε να μπορουν να μπουν να κοιταξουν κ να επεμβουν αν χρειαζεται σε ωοθηκες σαλπιγγες κτλπ. Οπως κ να εχει οτι χρειαζεσαι θα στο πουν οι γιατροι σιγουρα.

Θα ηθελα κ εγω με αφορμη ολα αυτα για την λαπαροσκοπηση να ζητησω οποιες κοπελες εχουν εμπειρία στην επεμβατικη λαπαροσκοπηση σε καποια κλινικη στην Αθηνα οπου προχωρησαν με τον γιατρο σε ivf στην ιδια κλινικη δηλαδη θα μπορουσε να μου στειλει μήνυμά να μου πει ποσο της στοιχισε αυτη η επεμβαση...???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Pagotoula είπε:

τι κανετε κοριτσια;; βγηκαν οι ορμονολογικες μου 2η μερα περιοδου. fsh 5,8 ….lh 5,8….prl 19… e2 35… τι λετε ωρε συντροφισσες;

Εγω θα πω άριστες γιατι το κλάσμα fsh/lh βγαίνει ακριβώς 1!!! Καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Pagotoula είπε:

τι κανετε κοριτσια;; βγηκαν οι ορμονολογικες μου 2η μερα περιοδου. fsh 5,8 ….lh 5,8….prl 19… e2 35… τι λετε ωρε συντροφισσες;

Του ονείρου φαίνονται pagotoula!!! Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου θα σας το χαλασω (και σε σας και σε μενα, αν ειναι οντως καλες) γιατι δεν παω αυτο το μηνα για διεγερση….. απλα ειναι πρωτος μηνας αποθηλασμου και θελαμε να δουμε που βρισκομαι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , KateDim είπε:

γεια σας κοριτσιαααα! ξεκιναω αυριο την θεραπεια με gonal και 300 μοναδες. οι ορμονικες, 2η μερα περιοδου fsh 7,45 lh 14,49 pr 0,88 e2 59,68. για πειτε...

Τις έστειλες στη κλινικη κ είπαν ότι ξεκινάς? Η lh είναι ανεβασμενη και η e2 λίγο τσιμπημένη ιδανικά μέχρι 50 τη θέλουν.  Μιλάω από την εμπειρία μου κ όσα έχω καταλάβει ο γιατρός σου σίγουρα θα ξέρει καλύτερα . Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pagotoula said:

κοριτσια μου θα σας το χαλασω (και σε σας και σε μενα, αν ειναι οντως καλες) γιατι δεν παω αυτο το μηνα για διεγερση….. απλα ειναι πρωτος μηνας αποθηλασμου και θελαμε να δουμε που βρισκομαι..

Δεν έχει σημασία, είναι μία πολύ καλή ένδειξη ότι λειτουργούν όλα καλά όμως :)

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Το διάβασα πρόσφατα και σε μία άλλη κοπέλα αυτό που της ακύρωσαν την ετ γι αυτόν τον λόγο αλλά δν ξέρω τι ισχύει. Πήγες στο ίδιο διαγνωστικό για τις εξετάσεις? Τις έστειλες στον Σφακ?

Στο ίδιο μικροβιολογικό τις εκανα...Νομιζω η αλλη κοπελα ελεγε για το ενδομήτριο; Ή κανω λαθος; Μου ειπαν να μην οαω τελικά για υπέρηχο σημερα και να τα επαναλαβω τη Δευτέρα ολα... υπερηχο και αιματολογικες...Αν δεν πάει καλα ο κύκλος θα τον ακυρώσουμε:(

  • Λυπημένη/-ος 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pagotoula είπε:

κοριτσια μου θα σας το χαλασω (και σε σας και σε μενα, αν ειναι οντως καλες) γιατι δεν παω αυτο το μηνα για διεγερση….. απλα ειναι πρωτος μηνας αποθηλασμου και θελαμε να δουμε που βρισκομαι..

Αααα μας το χάλασες όντως...❤❤❤

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...