Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλησπέρα! αρχικά το νηστείας είναι πολύ ψηλό το θέλουμε μέχρι 95.

μετά κάνεις αντιδραστική υπογλυκαιμία, σίγουρα θέλει προσοχή η διατροφή με συχνά γεύματα γιατί οι υπογλυκαιμίες κάνουν σκληρά ωάρια που δεν γονιμοποιούνται εύκολα και ζουν λίγο...

σιγουρα να παρεις μυο ινοσιτολη ειναι η βιταμινη εναλλακτικη του γκλουκο και να συζητησεις με τον γιατρο θετικα και αρνητικα στο να το παρεις...

δες το σχολιο μου απο πανω, μιλα και με τη γιατρο σου. ειναι ειδικευμενη σε θεματα αναπαραγωγης; παιζει και αυτο ρολο αρκετο..

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα σχόλια σας. Η Ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί δεν είναι εξειδικευμένη στην αναπαραγωγή είναι εξειδικευμένη στο διαβήτη.

Αρχικά είχα πάει στο Έλενα στο ενδοκρινολογικο με είδε ο  γιατρός στα πρωινά ραντεβού Ηλίας, δεν έμεινα ευχαριστημένη μου είπε όλα καλά δεν χρειάζεται να ελέγξεις τίποτα γιατί είσαι αδύνατη και έπειτα πήγα έξω και μ έγραψε καμπυλη ζαχαρου ινσουλίνης κτλ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , happiness79 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου, πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!! Εύχομαι αυτά να γίνουν τα μελλοντικά παιδάκια σου!! ❤️

Καλώς όρισες και καλή επιτυχία! Τα πονάκια περιόδου μπορεί να είναι μία πολύ καλή ένδειξη ότι είσαι έγκυος! Γιατί αυτό συμβαίνει όταν η μήτρα μεγαλώνει για να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, οπότε μη σε ανησυχεί κάθε άλλο μάλιστα! Βέβαια υπάρχει περίπτωση να είναι και από τα φάρμακα. Εύχομαι να έχεις μια τεράστια χοριακή την Τετάρτη!!! 

ευχαριστω πολυ,μου φαινονται αιωνες αυτες οι 9 μερες..ειναι καποια αλλη κοπελα σε εμβρυομεταφορα?

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KateDim είπε:

Ναι ναι εννοείται τις έστειλαν και μου είπαν πως είναι καλές και ξεκινάω αύριο... Και εγώ την είδα πως είναι υψηλή... Αλλά αφού μου είπαν πως είναι εντάξει... Δεν ξέρω... 

Αα τέλεια για να στο είπανε έτσι θα είναι χαίρομαι!!! Καλή επιτυχία!!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Ναι, κάνει θεραπεία με βιταμίνες. Το θέμα του κατακερματισμού δυστυχώς δεν φαίνεται στην απλή μικρογονιμοποίηση παρόλα αυτά είμαι αρκετά αισιόδοξη πως θα βρεθεί το κατάλληλο εμβρυάκι :)

Μήπως να έπαιρνες μία δεύτερη γνώμη όσον αφορά την δοσολογία? Μισό χάπι την μέρα φαντάσου παίρνει η ξαδέρφη μου με μοναδικό πρόβλημα ελάχιστα αυξημένο σάκχαρο νηστείας 

Όχι, λαπαροσκόπηση δεν κάνουμε πάντα, μόνο αν χρειάζεται για κάποιο συγκεκριμένο λόγο. Υστεροσκόπηση όμως κάνουν πολλοί γιατροί προληπτικά πριν την εξωσωματική. 

Καταρχάς συγχαρητήρια για τα 6 ωαριάκια σου, εύχομαι να είναι όλα πολύ καλά. Βασικά σου εύχομαι να είναι αχρείαστα και όταν έρθει η ώρα, να γίνεις μανούλα φυσιολογικά και χωρίς κανένα πρόβλημα. Τα 1500€ που είπες ήταν μόνο για την 2η ωοληψία? ΣΟΚ. Ρε πάμε καλά?? 

Υποτίθεται ότι αυτή είναι και η καλύτερη της περιοχής και των γύρων μου περιοχών αλλά ναι και εμένα μου φαίνεται λίγο δε ξέρω ,να τη ρωτήσω φοβάμαι μη νομίζει ότι την αμφισβητώ . 

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Περίεργα πράγματα. Δεν πειράζει, αφού τα κατάφερες τελικά, όλα καλά. Παίζει ρόλο και το χέρι του γιατρού και η εμπειρία, κακά τα ψέματα. Με τον κατακερματισμό πότε θα κάνετε επανεξέταση? Παίρνει βιταμίνες τώρα ο σύζυγος να υποθέσω ε? Κι εμάς βγήκε λίγο αυξημένος ο κατακερματισμός (27%) και παίρνουμε αντιοξειδωτικά. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και γρήγορα κοριτσι μου. Βέβαια όσο ψάχνουμε, τόσο βρίσκουμε δυστυχως. Αλλά αφού μπήκαμε στο χορό, θα χορέψουμε.

Ναι ευτυχώς , γιατί δε θα άντεχα να έψαχνα και 3ο γιατρό . Θα το έκανα βέβαια αν χρειαζόταν αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά. Περνει βιταμίνες ναι και θα κάνουμε επανεξέταση τον Ιούνιο . Εμάς είναι πολύ ανεβασμένο 66%. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα . Εννοείται ότι χρειαστεί για να έρθει το θαυματακι μας. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Στο ίδιο μικροβιολογικό τις εκανα...Νομιζω η αλλη κοπελα ελεγε για το ενδομήτριο; Ή κανω λαθος; Μου ειπαν να μην οαω τελικά για υπέρηχο σημερα και να τα επαναλαβω τη Δευτέρα ολα... υπερηχο και αιματολογικες...Αν δεν πάει καλα ο κύκλος θα τον ακυρώσουμε:(

Κοριτσι μου μην στεναχωριέσαι! Ακόμα και να ακυρωθεί είναι προς τιμήν σου. Θα πας σε έναν κύκλο που θα έχεις σούπερ τιμές για μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας! Υπομονή μόνο και όλα θα πάνε καλά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Κοριτσι μου μην στεναχωριέσαι! Ακόμα και να ακυρωθεί είναι προς τιμήν σου. Θα πας σε έναν κύκλο που θα έχεις σούπερ τιμές για μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας! Υπομονή μόνο και όλα θα πάνε καλά.

Το ξερω και το καταλαβαίνω...αλλα δεν παύει να με στενοχωρει... Ας πάω τη Δευτέρα και βλέπουμε...

Υπάρχει καποια κοπελα που να της εχει συμβεί κάτι ανάλογο;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κάποια από εσάς αίμα μετά την ωοληψια; μου είπε ότι μπορεί να δω λίγο αίμα και ότι είναι φυσιολογικό αλλα και πάλι ανησυχώ γιατι έβγαλα και πριν και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Έχει βγάλει κάποια από εσάς αίμα μετά την ωοληψια; μου είπε ότι μπορεί να δω λίγο αίμα και ότι είναι φυσιολογικό αλλα και πάλι ανησυχώ γιατι έβγαλα και πριν και τώρα.

εκανες με φυσικο κυκλο?γιατι εγω που εκανα με φυσικο δεν ειχα αλλα εβγαλα 2 ωαρια..αν βγαλεις περισσοτερα μπορει να εχεις λιγο αιματακι..πιστευω οπως και να χει ειναι φυσιολογικο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Bookthiefy είπε:

Έχει βγάλει κάποια από εσάς αίμα μετά την ωοληψια; μου είπε ότι μπορεί να δω λίγο αίμα και ότι είναι φυσιολογικό αλλα και πάλι ανησυχώ γιατι έβγαλα και πριν και τώρα.

Εγω παντα εχω λίγο αιματακι... Ακόμα και στον φυσικό κύκλο... Είναι φυσιολογικό


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 11:55 ΜΜ, Maria.28 είπε:

Διαβασα οσα εχεις γραψει κ απλα θα ηθελα να σου πω οσα εχω μαθει για κοπελες περιπου στην ηλικια σ αν αυτο σε αγχωνει. Φυσικα να πω οτι δεν εχω την εμπειρια ακομα της εξωσωματικης, δεν γνωριζω τοσα πραγματα οσα αλλες κοπελες εδω στο φορουμ. Σιγουρα για ονοματα που ρωτας εχουν εμπειριες κοπελες εδω. Κ εγώ θα δεις ρωταω κουλα πραγματα μερικες φορες εδω τα κοριτσια. Αυτο που θελω μονο να σου πω ειναι οτι γνωριζω δυο φιλικα ζευγαρια του πατερα μου. Η μια κοπελα 43 κ η αλλη 44 που προσπαθησαν 2 κ 3 φορες μ ενα μεγαλο ονομα στην Αθηνα κ στο τελος αλλαξαν γιατρο μπορει να ειναι κ τυχαιο βεβαιο γι αυτο κ δεν λεω ονομα Θεσσαλονίκη ειναι παντως κ τα καταφεραν. Κ μιλαω για ατομα στην κωμοπολη που μεγαλωσα κοντα στην λαρισα, οποτε φαντασου σε ολη τν ελλαδα κ σε ολες τις κλινικές ποσες τα καταφερνουν! Φυσικα κοπελες εδω εχουν αποψη παραπανω για πρωτόκολλα φαρμακα εξετασεις κ ολα αυτά! Απλα ηθελα να σ γραψω αυτα που εμαθα για να μην απελπίζεσαι τοσο με την ηλικια κ τιμωρεις τον εαυτο σου οπως λες, μην το κάνεις αυτο ρίχνεις τον εαυτο σ κ δεν θα εχεις κουραγιο κ πιστη για την επομενη προσπαθεια σ! Το μυαλο ακουει κ στο λεω γιατί έχω αυτοανοσα σοβαρα κ το επιδεινωνα σκεπτομενη με τοσο αρνητικο τροπο για τον εαυτο μ! Καλη δυναμη think positive κ χαμογελα για αρχή!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη που μου δίνεις! Όλες τις κοπέλες που μου γράψατε σας ευχαριστώ και ελπίζω να μην έχω ξεχάσει να απαντήσω σε κάποια ή να μην έχω απαντήσει 2 φορές σε κάποια άλλη γιατί τα έχω διαβάσει όλα μαζί! Με κάνατε να έρχομαι πάλι στα συγκαλα μου γιατί εδώ και 1 εβδομάδα είχα αφόρητους πονοκεφάλους που δεν περνούσαν με κανένα αναλγητικο και τάση για εμετό. Δε γινόταν να βγει άλλο έτσι η καθημερινότητα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη που μου δίνεις! Όλες τις κοπέλες που μου γράψατε σας ευχαριστώ και ελπίζω να μην έχω ξεχάσει να απαντήσω σε κάποια ή να μην έχω απαντήσει 2 φορές σε κάποια άλλη γιατί τα έχω διαβάσει όλα μαζί! Με κάνατε να έρχομαι πάλι στα συγκαλα μου γιατί εδώ και 1 εβδομάδα είχα αφόρητους πονοκεφάλους που δεν περνούσαν με κανένα αναλγητικο και τάση για εμετό. Δε γινόταν να βγει άλλο έτσι η καθημερινότητα 

Μην ανησυχείς δεν θα παρεξηγουμουν κ αν δεν μου απαντουσες! Το θεμα ειναι εσυ να διαβαζεις τα μηνύματα από  τοσες πολλες κοπελες κ παραδειγματα που τα καταφερνουν.Ασε το παρελθον εκει που ανηκει καταρχάς κ σκεψου μονο το σημερα, να εισαι χαρουμενη ν ανεβαζεις τον εαυτο σου κ κανε κ τις κινησεις σου χωρις στεναχωρια!Γιατι χωρις ψυχολογια δεν κανουμε τιποτα! Καλη επιτυχια σε ολα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Eternity είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τη δύναμη που μου δίνεις! Όλες τις κοπέλες που μου γράψατε σας ευχαριστώ και ελπίζω να μην έχω ξεχάσει να απαντήσω σε κάποια ή να μην έχω απαντήσει 2 φορές σε κάποια άλλη γιατί τα έχω διαβάσει όλα μαζί! Με κάνατε να έρχομαι πάλι στα συγκαλα μου γιατί εδώ και 1 εβδομάδα είχα αφόρητους πονοκεφάλους που δεν περνούσαν με κανένα αναλγητικο και τάση για εμετό. Δε γινόταν να βγει άλλο έτσι η καθημερινότητα 

Μην στεναχωριεσαι και εγω ειμαι μεγαλη σε ηλικια και παλευω για το πρωτο μου παιδι..για μενα ο φυσικος κυκλος ειναι μονοδρομος αφου ειμαι 43 αλλα δεν το βαζω κατω..ολες τα καταφερνουν αλλες πιο γρηγορα αλλες με πιο πολλες προσπαθειες..στο λεγω εγω που κ αν εχω πεσει στα πατωματα..ομως ξανασηκωνομαι..κ συνεχιζω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Natassou85 said:

Κοριτσια οσες παιρνετε glucophage ποσο καιρο πριν την ωοληψια το κοψατε ;; Η το συνεχισατε κανονικα μεχρι την ωοληψια κ μετα την εμβρυομεταφορα;

Εγώ το έκοψα με την ωοληψια. Αν αποτύχουν οι εμβρυομεταφορές και πρέπει να κάνω πάλι ωοληψια ίσως το ξανάξεκινήσω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...