Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Andro_meda είπε:

Εγώ το έκοψα με την ωοληψια. Αν αποτύχουν οι εμβρυομεταφορές και πρέπει να κάνω πάλι ωοληψια ίσως το ξανάξεκινήσω 

Ποσο καιρο πριν το επαιρνες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, Αγάπ said:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα σχόλια σας. Η Ενδοκρινολογος που με παρακολουθεί δεν είναι εξειδικευμένη στην αναπαραγωγή είναι εξειδικευμένη στο διαβήτη.

Αρχικά είχα πάει στο Έλενα στο ενδοκρινολογικο με είδε ο  γιατρός στα πρωινά ραντεβού Ηλίας, δεν έμεινα ευχαριστημένη μου είπε όλα καλά δεν χρειάζεται να ελέγξεις τίποτα γιατί είσαι αδύνατη και έπειτα πήγα έξω και μ έγραψε καμπυλη ζαχαρου ινσουλίνης κτλ..

Κι εγώ στον ίδιο είχα πάει και μου είχε πει το ίδιο πράγμα. Όπως το ίδιο μου είχε πει και η Βενάκη. Αυτών των δύο την συμβουλή ακολούθησα και ενώ δεν πιστεύω ότι είχαν άδικο, είπα να δοκιμάσω και με gluco 

4 hours ago, Ria_ said:

Υποτίθεται ότι αυτή είναι και η καλύτερη της περιοχής και των γύρων μου περιοχών αλλά ναι και εμένα μου φαίνεται λίγο δε ξέρω ,να τη ρωτήσω φοβάμαι μη νομίζει ότι την αμφισβητώ . 

Ναι ευτυχώς , γιατί δε θα άντεχα να έψαχνα και 3ο γιατρό . Θα το έκανα βέβαια αν χρειαζόταν αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά. Περνει βιταμίνες ναι και θα κάνουμε επανεξέταση τον Ιούνιο . Εμάς είναι πολύ ανεβασμένο 66%. Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και σε εσάς εύχομαι τα καλύτερα . Εννοείται ότι χρειαστεί για να έρθει το θαυματακι μας. :)

Ναι, η αλήθεια είναι ότι αν την ρωτήσεις σημαίνει ότι την αμφισβητείς χαχα. Γι αυτό σου λέω να πάρεις μία 2η γνώμη. Γιατί δεν έχει και νόημα να παίρνεις ένα φάρμακο χωρίς να κάνει δουλειά. 
Ρε 'σύ κορίτσι ήθελα να σε ρωτήσω, για τον κατακερματισμό που είναι έτσι υψηλός τι σας έχουν πει εσάς? Πως θα προχωρήσετε? Έχετε δει κάποιον ανδρολόγο?

4 hours ago, Natassou85 said:

Κοριτσια οσες παιρνετε glucophage ποσο καιρο πριν την ωοληψια το κοψατε ;; Η το συνεχισατε κανονικα μεχρι την ωοληψια κ μετα την εμβρυομεταφορα;

Εμένα μου είχε πει η γιατρός ότι θα πρέπει να το παίρνω μέχρι και την θετική χοριακή

3 hours ago, Bookthiefy said:

Έχει βγάλει κάποια από εσάς αίμα μετά την ωοληψια; μου είπε ότι μπορεί να δω λίγο αίμα και ότι είναι φυσιολογικό αλλα και πάλι ανησυχώ γιατι έβγαλα και πριν και τώρα.

Κι εγώ είχα λίγο αίμα μετά από ωοληψία. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ioli93 said:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας..εγώ ενδεικτικά π έχω ψάξει λίγο στο ίντερνετ οι τιμές είναι γύρω στο 1000 νομιζω

Καπου τόσο θυμάμαι. Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση πριν 4 χρόνια στο Γέννεσις με τον Παντο -αν κ βοηθός του με εγχειρησε. Δεν την έκανα για ivf αλλά για ενδομητρίωση. Θεραπευτηκα άλλαξε η ζωή μου δεν έχω ακόμα πόνο στην περίοδο 4 χρόνια μετα, αλλά μου σακατεψαν την ουρήθρα και άλλαξε κλίση κ η μήτρα μου. Οπότε να προσέχεις που θα πας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , marina39 είπε:

Καπου τόσο θυμάμαι. Εγώ έκανα λαπαροσκόπηση πριν 4 χρόνια στο Γέννεσις με τον Παντο -αν κ βοηθός του με εγχειρησε. Δεν την έκανα για ivf αλλά για ενδομητρίωση. Θεραπευτηκα άλλαξε η ζωή μου δεν έχω ακόμα πόνο στην περίοδο 4 χρόνια μετα, αλλά μου σακατεψαν την ουρήθρα και άλλαξε κλίση κ η μήτρα μου. Οπότε να προσέχεις που θα πας. 

@Ioli93 Τη φήμη για τον καλύτερο λαπαροσκόπο στην Αθήνα την έχει ο Πιστοφίδης. Η @Condios μπορεί να σου πει περισσότερα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Troia said:

@Ioli93 Τη φήμη για τον καλύτερο λαπαροσκόπο στην Αθήνα την έχει ο Πιστοφίδης. Η @Condios μπορεί να σου πει περισσότερα.

Αχ να μου πει κ μένα γιατί η ενδομητρίωση ξαναβγαίνει και ενδεχομένως να χρειαστώ κ γω. :/ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , marina39 είπε:

Αχ να μου πει κ μένα γιατί η ενδομητρίωση ξαναβγαίνει και ενδεχομένως να χρειαστώ κ γω. :/ 

Περί lifestyle έχεις ενημερωθεί; Εσύ τώρα είσαι έγκυος (αλήθεια, δεν σου έχω πει συγχαρητήρια!!!!), δεν είναι τώρα της παρούσης...

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλησπερα 

 

Ειχε καμία τον σφακ για γυναικολόγο μέχρι να γεννήσει ;

@Καντι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, winspert είπε:

Δεν εχω παρει τίποτα...Μου φανηκε λιγο περίεργο το γεγονος ότι τελειωσε η περίοδος 4η μερα και την 6η είχα παλι λιγο αιμα αλλα ειπα μήπως ειναι απο την υστεροσκοπηση του προηγούμενου μηνα.....Δεν εχει ξαναγίνει αυτο.. Και καλός κυκλος μπορεί να μην ειναι και για εμβρυομεταφορα;; Δεν θα κάνουμε ωοληψια...

Ειχες αιμα μετα την υστεροσκοπηση ε; 

Θεωρω οτι θα έπρεπε να κανεις τεχνητό  αν ήθελες οπωσδήποτε σε αυτόν. Που διαφωνώ αφου σε φυσικό πέτυχες.

2 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Κορίτσια καλησπερα 

 

Ειχε καμία τον σφακ για γυναικολόγο μέχρι να γεννήσει ;

Ναι εγω


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Marjie said:

Καλημερα!

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια κατι παραπανω για την ατροφικη γαστριτιδα . Μας επηρεαζει εμας στην προσπαθεια μας ; Υπαρχει κατι που πρεπει να αποφευγουμε στην διατροφη μας; Απ'οτι καταλαβα και αυτο ειναι ενα αυτοανοσο... 

Τελος, για μια ακομη φορα, θα ηθελα να ζητησω αν περισσευουν μοναδες menopur απο καποια κοπελα που μενει Αθηνα θα ημουνα ευγνωμων εαν μου τις εδινε μιας και θα χρειαστω επιπλεον! Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα Μαρτζι, έχω κ εγώ ατροφική γαστρίτιδα (διάγνωση πριν 8 μήνες) και μόλις έμεινα έγκυος. Πρεπει να δεις αν σου έκανε αναιμία από έλλειψη β12. Γιατί αυτό μπορεί όντως να μην αφήσει να γίνει η εμφύτευση. Έχω κ χασιμότο σκέψου κ με 2 αυτοάνοσα έμεινα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , marina39 είπε:

Καλησπέρα Μαρτζι, έχω κ εγώ ατροφική γαστρίτιδα (διάγνωση πριν 8 μήνες) και μόλις έμεινα έγκυος. Πρεπει να δεις αν σου έκανε αναιμία από έλλειψη β12. Γιατί αυτό μπορεί όντως να μην αφήσει να γίνει η εμφύτευση. Έχω κ χασιμότο σκέψου κ με 2 αυτοάνοσα έμεινα. 

Πήρες κορτιζόνη όμως;

Κορίτσια,  μια φίλη μου χαρίζει 3 puregon + την πένα, λήξη 12/2023. Περιοχή: Αθήνα.  Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα ή ας απαντήσει εδώ αν βρει γεμάτο inbox.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 5:59 PM, Eternity said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αποφάσισα να σας γράψω γιατί η ψυχολογία μου είναι πολύ άσχημη μετά από 2 αποτυχημένες εξωσωματικες και το χρόνο να με κυνηγάει στα 42 μου πλέον. Έχω να ελπίζω σε κάτι? Υπάρχει κάποια κοπέλα στην ηλικία μου να προσπαθεί? Έχω καλή ανταπόκριση στα φάρμακα όμως μου λένε ότι πολύ πιθανό η ποιότητα των εμβρύων να μην είναι καλή. 

Επίσης είμαι σε αναζήτηση κέντρου καθότι οι προσπάθειες έγιναν σε δημόσιο νοσοκομείο. Είμαι ανάμεσα στο Σφακιανουδη, το Μαστρομηνα και τον Κανακα. Έχει κάποια κοπέλα κάποια εμπειρία? 

Καλησπέρα είμαι 41.5 κ μόλις έμεινα έγκυος. Δεν ξέρω αν θα είναι γέννα είναι πολύ νωρίς ακόμη αλλά σου γράφω για να σου δώσω κουράγιο! 

19 minutes ago, Troia said:

Πήρες κορτιζόνη όμως;

Κορίτσια,  μια φίλη μου χαρίζει 3 puregon + την πένα, λήξη 12/2023. Περιοχή: Αθήνα.  Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα ή ας απαντήσει εδώ αν βρει γεμάτο inbox.

Πήρα πρεζολόν ναι αλλά μου το κοψε σήμερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Bookthiefy είπε:

Έχει βγάλει κάποια από εσάς αίμα μετά την ωοληψια; μου είπε ότι μπορεί να δω λίγο αίμα και ότι είναι φυσιολογικό αλλα και πάλι ανησυχώ γιατι έβγαλα και πριν και τώρα.

Καλησπερα κοριτσι μου κ καλες γονιμοποιησεις!! Εγω ειχα για αρκετες μερες κ λιγο αιμα.. και καφε υγρα. Μην ανησυχεις καθολου..!

Link to comment
Share on other sites

@Troiaγνωρίζεις σε ποια κλινικη χειρουργει, ποσά η τιποτα αλλο...?Μακαρι να το δει η κοπελα που λες να μας απαντησει...

@marina39Μην μου λες τετοια κ ειμαι κ χεστ*ς μεγαλος συγνωμη για την εκφραση αλλα ειμαι φοβιτσιαρα πολυ! Σκεφτομουν να παω στο Γεν...ς αλλα αν κανω ραντεβου κ ζητησω απο συγκεκριμενο γιατρο την επεμβαση υπαρχει περίπτωση δηλαδη τελευταια στιγμη να ερθει αλλος κ να μην ξερω τι να κανω???! Σοκ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Maria.28 είπε:

@Troiaγνωρίζεις σε ποια κλινικη χειρουργει, ποσά η τιποτα αλλο...?Μακαρι να το δει η κοπελα που λες να μας απαντησει...

@marina39Μην μου λες τετοια κ ειμαι κ χεστ*ς μεγαλος συγνωμη για την εκφραση αλλα ειμαι φοβιτσιαρα πολυ! Σκεφτομουν να παω στο Γεν...ς αλλα αν κανω ραντεβου κ ζητησω απο συγκεκριμενο γιατρο την επεμβαση υπαρχει περίπτωση δηλαδη τελευταια στιγμη να ερθει αλλος κ να μην ξερω τι να κανω???! Σοκ! 

Μόλις το είδε! Θα σας πει εκείνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...