Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Πόνοι περιόδου 8 μέρες πριν η εμφύτευση;;βοήθεια


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Dimitra97 είπε:

Και εμένα με βοήθησαν πολύ ψυχολογικά αλλά πιο πολύ ο άντρας μ ήθελα να φύγω από το χωριό ήθελα να έρθω εδώ στο νησί και να ηρεμήσω ....

Το ξέρω κοριτσάκι μ ότι το σκέφτεσε δεν γίνετε όσο και να το θες δεν γίνετε να μην το σκέφτεσε είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω.....φυσικά και ο φόβος είναι φόβος και δεν φεύγει....

και εγώ προσπαθώ να ευχαριστηθω την εγγυμοσινη Μ αλλά δεν μπορώ είναι δύσκολο φοβάμαι μην ξανασυμβεί τρέμω κάθε μέρα θέλω να περάσει γρήγορα το πρώτο τρίμηνο  κ να ηρεμήσω .... Τώρα είμαι στην αρχή ακόμα είμαι στην πέμπτη εβδομάδα και σε τρεις μέρες θα μπω στην έκτη φοβάμαι πολύ αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι γτ δεν θα καταφέρω τίποτα με το να ανχονομαι και να το σκέφτομαι όλη την ώρα   .....

Κορίτσι μ τι ευχαριστείς εδώ είμαστε για να βοηθάμε η μία την άλλη. Και να μοιραζόμαστε πραγματα π δεν μπορούμε να τα συζητήσουμε με δικούς μας ανθρώπους... Εδώ καταλαβαίνουμε η μία την άλλη ❤️

Να μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά θα το δεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Zizel2022 είπε:

Να μην φοβάσαι όλα θα πάνε καλά θα το δεις

Ευχαριστώ πολυ κορίτσι μ να σαι καλά...εύχομαι σε εσένα και όλες τις κοπέλες που προσπαθείτε για μωράκι να δείτε σύντομα αυτό το υπέροχο τεστακι με τις δύο γραμμούλες ❤ καλημερα και καλή εβδομάδα  με υγεία ❤ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Έχουμε ελεύθερες επαφές στην προσπάθεια για δεύτερο μωράκι! Ακόμα δεν εχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος μετα την πρώτη γέννα! Άργησε και να μου ξανά έρθει! Σήμερα ειναι πρώτη μέρα καθυστέρησης! Έκανα δυο τεστ αρνητικα 4 μερες και 3 πριν την καθυστερηση! 

Προβληματίστηκα γιατί 7 μερες μετα την ωορρηξία ειχα λίγες κηλίδες ροζ! Και μετά πόνους περιόδου μέση, πλάτη, κοιλιά ολα!! Το στήθος φυσιολογικό! Εύχομαι σε όλες να αποκτήσετε το μωράκι που επιθυμείτε!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 13/2/2022 at 9:09 ΜΜ, Maraki16 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, τα ίδια είμαι κι εγώ, όπως εσύ... ναι θα μπορούσε... εγώ είχα ωορηξια 4/2 και από εκείνη την στιγμή έχω πόνους περιόδου... εννοείται και θα μπορούσε... αναμένουμε, εύχομαι να είναι όλα θετικά μέσα από την ψυχή μου...

Κι εγώ 20 μέρα είμαι σήμερα.... μαζί

@Zizel2022 @Maraki16 καλησπέρα κορίτσια! Έχω τα ίδια συμπτώματα που είχατε κ εσείς.. τελικά μείνατε έγκυες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/2/2022 at 12:05 ΠΜ, Dimitra97 είπε:

Κοριτσάκι μ υπομονή μέχρι να περάσουν οι μέρες και να μάθεις❤️

εγώ επειδή δεν άντεχα αυτή την αναμονή πήρα και έκανα  τεστ και το έκανα 3 η 4 μέρες πριν την περίοδο αν δεν κάνω λάθος το πρώτο π έκανα ήταν της clearblue  κ είχα φάει τρωμερη απογοήτευση γτ ήταν σαν αρνητικό δεν μπορουσα να καταλάβω αν είναι θετικό η αρνητικο ;πο τα χειρότερα τεστ ο έχω δοκιμάσει  μετά πήρα της predictor early  και βγήκε αμέσως η η δεύτερη γραμουλα είναι το καλυτερό τεστ π έχω χρησημοιπησει πολύ αξιόπιστο.... σου δείχνει αν είσαι έγγυος έξι μέρες πριν το συγκεκριμένο απλά εγώ δεν το έκανα γτ δεν ενιοθα ετυμη και το έκανα  3  4 μέρες πριν την περίοδο.......

Υπνιλια δεν είχα  στις αρχές έχω τώρα ο μπήκα στην πέμπτη εβδομάδα νυστάζω απίστευτα και όλη μέρα 

Αλλά ξέρω πως η υπνιλια είναι συπτωμα μικρά τραβηγματακια ναι είχα αποτι θυμάμαι ....εντομεταξυ ήμουν τόσο σίγουρη ότι θα αδιαθετησω και δεν θα είμαι έγγυος κ τελικά ήμουν και δεν το περίμενα τόσο σύντομα μετά την αποβολή..... γενικά σαν συμπτώματα και πριν την καθυστέρηση και τώρα σε ;υτη την εγγυμοσινη  είχα συμπτώματα περιόδου δηλαδή πόνος και  πρισμένο στήθος πονακια περιόδου το μόνο διαφορετικό είναι ότι αυτά τα πονακια περιοδου τα είχα λίγες μέρες μετά την οωριξια π Μ είχαν κάνει τρομερή εντύπωση γτ  δεν ειχα ξανανιώσει τόσο Νόρις πονακια ελαφριά περιόδου ..και καθόμουν και σκεφτόμουν πως γίνετε να αισθάνομαι πονακια από τώρα από την στιγμή π αργεί η περίοδος ...ίσως ήταν η εμφύτευση γι'αυτό αλλά δεν ξέρω γτ ενιοθα αυτά τα πονακια από τόσο Νόρις ..

@Dimitra97 τα ελαφριά πονάκια περιόδου θυμάσαι πόσες μέρες μετά την ωορρηξία τ παρουσίασες;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα εγώ στις 26 Νοεμβρίου είχα περίοδο τρεις μέρες μου κράτησε μέχρι 28 τη Δευτέρα 10 του μηνα πήγα στη γυναικολογο και μου έκανε ενδοκολπικο υπέρηχο μου είπε κατευθείαν να πάω να κάνω εξέταση αίματος δύο ορμόνες τη LH και την οιστραδιόλη την επόμενη με πήρε τηλέφωνο και μοι είπε ότι είμαι στις γόνιμες μέρες 11,12,13 και να έχω ελεύθερες επαφές έτσι και έγινε το Σάββατο 15 του μηνα είχα πόνους χαμηλά και είχα και εκείνη τη μέρα ελεύθερη επαφή στο σκούπισμα μετά είδα μαζί με τα υγρά λίγο αίμα ροζ ίσα που φαινόταν αν δε σκουπίζουν δηλαδή δε θα το καταλάβαινα οι πόνοι χαμηλά μου κράτησαν μέχρι και τη Δευτέρα έχω μπερδευτεί το αίμα και οι πόνοι ήταν λόγω οωρεξιας η λόγω εμφύτευσης;έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε καμία σας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Eirini b είπε:

Καλησπέρα και από μένα εγώ στις 26 Νοεμβρίου είχα περίοδο τρεις μέρες μου κράτησε μέχρι 28 τη Δευτέρα 10 του μηνα πήγα στη γυναικολογο και μου έκανε ενδοκολπικο υπέρηχο μου είπε κατευθείαν να πάω να κάνω εξέταση αίματος δύο ορμόνες τη LH και την οιστραδιόλη την επόμενη με πήρε τηλέφωνο και μοι είπε ότι είμαι στις γόνιμες μέρες 11,12,13 και να έχω ελεύθερες επαφές έτσι και έγινε το Σάββατο 15 του μηνα είχα πόνους χαμηλά και είχα και εκείνη τη μέρα ελεύθερη επαφή στο σκούπισμα μετά είδα μαζί με τα υγρά λίγο αίμα ροζ ίσα που φαινόταν αν δε σκουπίζουν δηλαδή δε θα το καταλάβαινα οι πόνοι χαμηλά μου κράτησαν μέχρι και τη Δευτέρα έχω μπερδευτεί το αίμα και οι πόνοι ήταν λόγω οωρεξιας η λόγω εμφύτευσης;έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε καμία σας;

θα ελεγα απο την ωορρηξια

εχει τυχει να εχω κανα δυο φορες στη ζωη μου  λιγο αιμα στο μεσο του κυκλου,κ να μην εχω καν επαφη τοτε

τι κυκλο εχεις;δ θα επρεπε να εχεις αδιαθετησει για δεκεμβριο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , vikib είπε:

θα ελεγα απο την ωορρηξια

εχει τυχει να εχω κανα δυο φορες στη ζωη μου  λιγο αιμα στο μεσο του κυκλου,κ να μην εχω καν επαφη τοτε

τι κυκλο εχεις;δ θα επρεπε να εχεις αδιαθετησει για δεκεμβριο;

Στις 24 περιμένω ο κύκλος δεν είναι πάντα σταθερός η γιατρός όμως είπε για γόνιμες 11 12 κ 13 του μηνα εκεί παραξενευομαι

Link to comment
Share on other sites

Εμφυτευση γινεται αρκετες μερες μετα. Οι πονοι σιγουρα δεν ειναι εμφυτευσης, χωρις αυτο φυσικα να σημαινει οτι δεν εμεινες εγκυος. Εγω ειχα γονιμη και επαφες 25-27 αυγουστου και 3-4 σεπτεμβρη ενιωσα τρομερα τρυπηματα στο κεντρο της μητρας, στιγμιαια και διασπαρτα. Μια εβδομαδα μετα ειχα θετικο  τεστακι.

Ως ατομο που περασε οσα περνας και μετρουσε το καθε πονακι και το καθε λεπτο, θα σου πω οτι τα συμπτωματα γενικα ειναι μπουρδες και ποτε ιδια για ολες. Κανε ελευθερα καθε μερα τις γονιμες, παρε τις βιταμινες σου και κανε τεστακι οταν ερθουν οι μερες. Τιποτα αλλο! Ολα καλα να πανε σου ευχομαι ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Eirini b είπε:

Στις 24 περιμένω ο κύκλος δεν είναι πάντα σταθερός η γιατρός όμως είπε για γόνιμες 11 12 κ 13 του μηνα εκεί παραξενευομαι

το να πεσει η γιατρος κανα δυο μερες εξω,αν μετα δ κανατε αλλο υπερηχο,το βρισκω πιο πιθανο

ας πουμε 13-15 ηταν η ωορρηξια,αν εγινε συλληψη,η εμφυτευση θα εγινε 5-12μερες μετα

αν δ εγινε συλληψη,κ αν δ εχεις πολυκυστικες που δ ξερω τι ισχυει,μεχρι 3/12 θα ειχε ερθει περιοδος

εγω νομιζω μπορεις να κανεις χοριακη

Link to comment
Share on other sites

Από την δική μου εμπειρία, να σου πω ότι στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου ένιωσα έντονους αλλά μικρής διάρκειας πόνους περιόδου περίπου τότε που πρέπει να έγινε η εμφύτευση. Δεν είχα δώσει όμως βάση, γιατί ο κύκλος μου ήταν λίγο άστατος, λόγω της πρώτης εγκυμοσύνης και του θηλασμού. Δεν ξέρω όμως αν αυτό συνέβη γιατί έμεινα έγκυος ξανά σύντομα..στην πρώτη τελειομηνη εγκυμοσύνη δεν είχα αισθανθεί τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη πιο πάνω μπερδεύτηκα Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου πήγα στο γιατρό και μου είπε για 6,7,8 γόνιμες και το Σάββατο 10 ήταν οι πόνοι και το αίμα χθες αισθάνθηκα πάλι πόνους χαμηλά σαν περιόδου πιο ήπιας μορφής και σαν να είχα αύξηση θερμοκρασίας δεν έβαλα θερμόμετρο γιατί ήμουν στη δουλεια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eirini b είπε:

Συγνώμη πιο πάνω μπερδεύτηκα Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου πήγα στο γιατρό και μου είπε για 6,7,8 γόνιμες και το Σάββατο 10 ήταν οι πόνοι και το αίμα χθες αισθάνθηκα πάλι πόνους χαμηλά σαν περιόδου πιο ήπιας μορφής και σαν να είχα αύξηση θερμοκρασίας δεν έβαλα θερμόμετρο γιατί ήμουν στη δουλεια 

Μπορει και ναι μπορει και οχι.. μη βασανιζεσαι ομωε κοριτσι μου  στο λεω εκ πειρας. Μονο κακο μου εκανα..

Περιμενε λιγες μερες και κανε εβα τεστ! Η αυξημενη θερμοκρασια (μετρημενη καθε πρωι πριν σηκωθεις απο το κρεβατι) ειναι καλο σημαδι. Αν πεσει μια μερα, ερχεται περιοδος. Αν συνεχισει εισαι εγκυος. Τουλαψχιστον στις περισσοτερες περιπτωσεις ισχυει αυτο. Η ΒΒΤ ειναι τροπος προβλεψης και υπολογισμου. Αλλα κ παλι τιποτα τοσο αξιοπιστο οσο το τεστ. Σου ευχομαι συντομα με ενα θετικο τεστ!!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eirini b είπε:

Συγνώμη πιο πάνω μπερδεύτηκα Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου πήγα στο γιατρό και μου είπε για 6,7,8 γόνιμες και το Σάββατο 10 ήταν οι πόνοι και το αίμα χθες αισθάνθηκα πάλι πόνους χαμηλά σαν περιόδου πιο ήπιας μορφής και σαν να είχα αύξηση θερμοκρασίας δεν έβαλα θερμόμετρο γιατί ήμουν στη δουλεια 

ειναι πολυ νωρις για συμπτωματα,κ ειδικα η θερμοκρασια ειναι κτ πολυ δυσκολο να βασιστεις γτ θελει ειδικες συνθηκες

δ μπορεις να κανεις τπτ αλλο εκτος απο υπομονη.κ χοριακη με καθυστερηση.καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...