Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

On 9/11/2022 at 5:11 ΜΜ, MeliD είπε:

Κορίτσια, τί σας πονούσε περισσότερο μετά τη καισαρικη όσες κάνατε? Εμένα πονάει πολύ η μέση,  έχει να κάνει με την επισκληριδιο? Κ Επίσης η κοιλιά χαμηλά, όχι τόσο στη τομή όσο δεξιά αριστερά, στη μήτρα και ίσως τα έντερα? πότε περνάνε αυτοί οι πόνοι μετά τη καισαρική? Απογοητεύομαι, όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι δυσκολεύομαι να πάρω βαθιά ανάσα...

Εγώ είχα θέμα με το έντερο ναι, κ ακόμα λίγο ζοριζομαι.. κατά τα άλλα από χθες που ήρθαμε σπίτι νιώθω ήδη πολύ καλύτερα. Τα ράμματα τα δικά μου είναι απορροφησιμα κ δεν θα χρειαστεί να τα βγάλω 

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..μολις μου σπασανε τα νερα..

Με το καλό!! Όλα να πάνε καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Laky είπε:

Έφυγε ο διαβήτης ναι. Αλλά ο καρπός μου είναι χειρότερα κι από πριν γεννήσω. Πονάω φρικτά. Είχε κάποια άλλη κοπέλα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα;

Κορίτσια σήμερα είμαστε 9 ημερών κι άρχισαν όλα να μπαίνουν σε μια σειρά. Ο μικρός ανέβασε ίκτερο και πηγαινοερχομουν στο νοσοκομείο πρωί απόγευμα και του έπαιρναν αίμα. Από εχθές το πρωί έπεσε τελείως και δε θα ξαναπάμε. Ξεκίνησα να προσπαθώ να φάει απ' το στήθος και να μειώσω τις αντλήσεις που δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο. Επίσης εχθές έβγαλα και τα ράμματα απ' τη καισαρική. Το πρόβλημα Ήδη πονάει η αριστερή θηλή μου. Του δίνω και συμπληρώμα φόρμουλα κι ελπίζω σιγά σιγά να τη μειώσω. 

Να σας ζήσουν κορίτσια τα μωράκια σας όσες γεννησατε και με το καλό και υπόλοιπες.

Επειδή και εγώ θηλάζω τη μπέμπα και της δίνω και φόρμουλα με το μπιμπερο,μάλλον έχει πάθει σύγχυση θηλων και ορμάει στο στήθος με μανία. Μετά από κάθε θηλασμό,βάζω την κρέμα purelan της Medela και με ανακουφίζει παααααρα πολύ,ειδικά αν την έχω βάλει στο ψυγείο. Δοκίμασε την,πολύ πιθανόν να σε βοηθήσει και σένα ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια χρονομετρω τους πονους και εχω καθε 10 λεπτα 7 και 5 λεπτα..και οι πονοι διαρκουν περιπου 30 δευτερολεπτα..αλλα μπορω να πω οτι τους αντεχω δεν ειναι και ανυποφοροι..δεν ξερω τι να κανω να παρω τηλ την μαια η οχι:wacko:

Εγω ειχα διαστολη 3 και δεν πονουσα καθολου, απο το nst το ψυλλιαστηκε ο γυναικολογος, και τελλικα μετα απο 4 ωρες γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 4 διαστολη..απο πριν το πρωι που με εξετασανε το μωρο δεν ειχε κατεβει αρκετα..με εξετασαν τωρα και εχει κατεβει απο πριν..εκανα και επισκληριδιο..κοριτσια οτι πιο καλο μπορω να πω γλιτωνεις..τωρα μου βαλανε προκληση για να κανω περισσοτερο διαστολη

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , elena93 είπε:

Εγω εχω 4 διαστολη..απο πριν το πρωι που με εξετασανε το μωρο δεν ειχε κατεβει αρκετα..με εξετασαν τωρα και εχει κατεβει απο πριν..εκανα και επισκληριδιο..κοριτσια οτι πιο καλο μπορω να πω γλιτωνεις..τωρα μου βαλανε προκληση για να κανω περισσοτερο διαστολη

Άντε με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , elena93 είπε:

Εγω εχω 4 διαστολη..απο πριν το πρωι που με εξετασανε το μωρο δεν ειχε κατεβει αρκετα..με εξετασαν τωρα και εχει κατεβει απο πριν..εκανα και επισκληριδιο..κοριτσια οτι πιο καλο μπορω να πω γλιτωνεις..τωρα μου βαλανε προκληση για να κανω περισσοτερο διαστολη

Με το καλό κοπέλα μου!!! Λίγο έμεινε θα δεις απο δω και πέρα θα κυλήσει γρήγορα!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια. Παρακολουθω τη σελιδα παααρα πολυ καιρο κ ηρθε η ωρα να κανω τις αποριες μου :) κυκλος  24-26 μερες , τελευταία περιοδος 18/10 , γονιμες 26/10-2/11. προσπαθεια στις 26/10, 29/10 :-|. σε 3 ημέρες περιμενω περιοδο. πρωτος μηνας προσπαθειων. υπαρχει περιπτωση η μπααα? δεν νιωθω τιποτα , μονο λιγο πονοκεφαλο. ευχαριστω :wub:

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Έφυγε ο διαβήτης ναι. Αλλά ο καρπός μου είναι χειρότερα κι από πριν γεννήσω. Πονάω φρικτά. Είχε κάποια άλλη κοπέλα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα;

Κορίτσια σήμερα είμαστε 9 ημερών κι άρχισαν όλα να μπαίνουν σε μια σειρά. Ο μικρός ανέβασε ίκτερο και πηγαινοερχομουν στο νοσοκομείο πρωί απόγευμα και του έπαιρναν αίμα. Από εχθές το πρωί έπεσε τελείως και δε θα ξαναπάμε. Ξεκίνησα να προσπαθώ να φάει απ' το στήθος και να μειώσω τις αντλήσεις που δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο. Επίσης εχθές έβγαλα και τα ράμματα απ' τη καισαρική. Το πρόβλημα Ήδη πονάει η αριστερή θηλή μου. Του δίνω και συμπληρώμα φόρμουλα κι ελπίζω σιγά σιγά να τη μειώσω. 

Να σας ζήσουν κορίτσια τα μωράκια σας όσες γεννησατε και με το καλό και υπόλοιπες.

Ζητά από κάποιο σύμβουλο θηλασμού να σε στηρίξει στην μείωση του ξένου. Ξέρω ότι ακολουθούν κάποιο πρωτόκολλο 

1 hour ago, elena93 είπε:

Εγω εχω 4 διαστολη..απο πριν το πρωι που με εξετασανε το μωρο δεν ειχε κατεβει αρκετα..με εξετασαν τωρα και εχει κατεβει απο πριν..εκανα και επισκληριδιο..κοριτσια οτι πιο καλο μπορω να πω γλιτωνεις..τωρα μου βαλανε προκληση για να κανω περισσοτερο διαστολη

Όλα καλά να πάνε! 

πρίν από 16 λεπτά , Miracle90 είπε:

καλησπερα κοριτσια. Παρακολουθω τη σελιδα παααρα πολυ καιρο κ ηρθε η ωρα να κανω τις αποριες μου :) κυκλος  24-26 μερες , τελευταία περιοδος 18/10 , γονιμες 26/10-2/11. προσπαθεια στις 26/10, 29/10 :-|. σε 3 ημέρες περιμενω περιοδο. πρωτος μηνας προσπαθειων. υπαρχει περιπτωση η μπααα? δεν νιωθω τιποτα , μονο λιγο πονοκεφαλο. ευχαριστω :wub:

Σε λάθος ομάδα ανάρτησες την απορία σου βέβαια αλλά ένα τεστ εγκυμοσύνης ή μια χοριακη ακόμα καλύτερα, θα σου λύσει όλες τις απορίες 

  • Μου αρέσει 4

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Εγω εχω 4 διαστολη..απο πριν το πρωι που με εξετασανε το μωρο δεν ειχε κατεβει αρκετα..με εξετασαν τωρα και εχει κατεβει απο πριν..εκανα και επισκληριδιο..κοριτσια οτι πιο καλο μπορω να πω γλιτωνεις..τωρα μου βαλανε προκληση για να κανω περισσοτερο διαστολη

Το ίδιο συνέβαινε και με μένα κορίτσι μου ..είχα και αιμορραγία..εύχομαι να έχεις γεννήσει ήδη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια εδω και τρεις μερες εχω εναν αδιάκοπο πονοκέφαλο. Χθες που ειχα γιατρο, μου ειπε πως ολα προχωρουν πολυ καλα, εχει μαλακώσει κι ο τραχηλος και απλα περιμενουμε. Τον ρωτησα αν σχετιζεται με πιεση ο πονοκεφαλος και μου ειπε οχι, μονο να παρω ντεπον. Ομως το ντεπον δεν με πιανει, κραταει μονο μια δυο ωρες κι ολη την υπολοιπη μερα με ζοριζει. Το ειχε καποια απο εσας αυτο ως συμπτωμα; Να παω σε παθολογο να το ψαξω; Τρεις μερες συνεχομενες...αρχιζω να ανησυχω! Εν τω μεταξυ κανω κ το λαθος και διαβαζω πως σχετιζεται με προεκλαμψια ο πονοκεφαλος σε αυτον τον μηνα και αρχιζω και αμφισβητω και τον γυναικολογο μου τωρα....:(


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Κοριτσια εδω και τρεις μερες εχω εναν αδιάκοπο πονοκέφαλο. Χθες που ειχα γιατρο, μου ειπε πως ολα προχωρουν πολυ καλα, εχει μαλακώσει κι ο τραχηλος και απλα περιμενουμε. Τον ρωτησα αν σχετιζεται με πιεση ο πονοκεφαλος και μου ειπε οχι, μονο να παρω ντεπον. Ομως το ντεπον δεν με πιανει, κραταει μονο μια δυο ωρες κι ολη την υπολοιπη μερα με ζοριζει. Το ειχε καποια απο εσας αυτο ως συμπτωμα; Να παω σε παθολογο να το ψαξω; Τρεις μερες συνεχομενες...αρχιζω να ανησυχω! Εν τω μεταξυ κανω κ το λαθος και διαβαζω πως σχετιζεται με προεκλαμψια ο πονοκεφαλος σε αυτον τον μηνα και αρχιζω και αμφισβητω και τον γυναικολογο μου τωρα....:(

Η πίεση σου πως ειναι; τη μετράς συχνά και στο σπίτι; ο πονοκέφαλος από μόνος του φυσικά και δεν ειναι σημάδι για προεκλαμψια! Μην διαβάζεις στο ιντερνετ! Γι αυτό έχουμε τους γιατρούς μας! Με αγάπη στο λέω γιατί το έκανα κάποτε και είχα αρρωστήσει! Έχετε υγρασία σπιτι; χρησιμοποιείτε κλιματιστικό; στεγνώνεις τα μαλλιά σου μετά το μπάνιο; πολλές φορές παρόμοιες συνθήκες δημιουργούν επίμονους πονοκεφάλους! Κοίτα να είσαι ήρεμη γιατί γίνεται πιο έντονο! Ευχόμαι να σου περάσει ως δια μαγείας! 

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια γεννηθηκαμε και εμεις..ακομα δεν το πιστευω..την βλεπω και λεω εγω το εκανα αυτο..μπορω να πω εχω θετικη περιπετεια απο τον τοκετο..μια ωρα εσπρωχνα αλλα χαλαλι..2900 βγηκε..και σε ωραια ημερομηνια γεννηθηκε..11-11-22 :wub:

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Κοριτσια εδω και τρεις μερες εχω εναν αδιάκοπο πονοκέφαλο. Χθες που ειχα γιατρο, μου ειπε πως ολα προχωρουν πολυ καλα, εχει μαλακώσει κι ο τραχηλος και απλα περιμενουμε. Τον ρωτησα αν σχετιζεται με πιεση ο πονοκεφαλος και μου ειπε οχι, μονο να παρω ντεπον. Ομως το ντεπον δεν με πιανει, κραταει μονο μια δυο ωρες κι ολη την υπολοιπη μερα με ζοριζει. Το ειχε καποια απο εσας αυτο ως συμπτωμα; Να παω σε παθολογο να το ψαξω; Τρεις μερες συνεχομενες...αρχιζω να ανησυχω! Εν τω μεταξυ κανω κ το λαθος και διαβαζω πως σχετιζεται με προεκλαμψια ο πονοκεφαλος σε αυτον τον μηνα και αρχιζω και αμφισβητω και τον γυναικολογο μου τωρα....:(

Πολλές φορές ο πόνος έχει ψυχολογικά αίτια και επιδεινωνεται με το άγχος. Δοκίμασε να κάνεις χαλαρωτικά μπάνια, να πίνεις κανένα χαμομήλι, να ακούς στο Youtube ήχους της φύσης 

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Όσες γεννησατε πως θηλάζετε; Εγώ πονάω πολύ. Δε ξέρω τι να κάνω. Ήδη έχω σακατεψει τις θηλές μου. Τι να κάνω;

Σύμβουλο θηλασμού άμεσα. Να σου δείξει στην πράξη πως γίνεται. Και όταν λέω πράξη εννοώ να σου πιάσει το βυζι και να στο βάλει στο στόμα του μωρού. Συνδυαστικά με το πρωτόκολλο μείωσης ξένου. Εναλλακτικά σε κάποια μαία σε δημόσια δομή όπως σε δημοτικά ιατρεία ή Κέντρα μάνας και παιδιού του ικα

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Kοριτσια γεννηθηκαμε και εμεις..ακομα δεν το πιστευω..την βλεπω και λεω εγω το εκανα αυτο..μπορω να πω εχω θετικη περιπετεια απο τον τοκετο..μια ωρα εσπρωχνα αλλα χαλαλι..2900 βγηκε..και σε ωραια ημερομηνια γεννηθηκε..11-11-22 :wub:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Φυσιολογικά γέννησες; Με το καλό να πάτε και σπιτάκι σας σύντομα και καλούς θηλασμούς! 

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς σήμερα θα πάρουμε επιτέλους εξιτήριο από το νοσοκομείο! Μετά από 4 νύχτες διαμονής γιατί γέννησα βράδυ και ήθελαν να κλείσω 3 24ωρα πριν μας δώσουν το εξιτήριο. Άρα σήμερα. Ανυπομονώ να πάμε σπιτάκι μας. Μου έχει λείψει τρελά και η κόρη μου. Και σε εκείνη έχω λείψει. Όλο βιντεοκλησεις κάναμε και μου έλεγε πόσο με αγαπάει.. Χθες με έπιασαν και οι ορμόνες μου και έκλαιγα σαν Μάρθα Βουρτση! Χαχα Τελείωσε και αυτό. Εύχομαι όλες σύντομα με τα νινακια τους αγκαλίτσα στο σπίτι σας! 

Να πω επίσης πως γέννησα στο Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη. Σε γενικές γραμμές πολύ καλή εμπειρία. Εντάξει όπως σε όλα, υπήρξαν καλοί και κακοί επαγγελματίες αλλά γενικά παίρνει θετικό πρόσημο. Και η γέννα ήταν μια πολύ θετική εμπειρία. Κράτησε γρήγορα και πονεσα τόσο όσο άντεχα 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...