Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Στο εύχομαι κορίτσι μου πράγματικα!! Είναι μεγάλη ευτυχία να το βιωσεις όμορφα , νιωθω πολύ τυχερή γι αυτο. Αν δε κάνω λάθος εμείς ήμασταν κοντά στις εβδομάδες, εχθές ήμουν 38 εβδομάδων ακριβώς..Εσύ πόσο είσαι;

Να είσαι καλά!!! 37+4 αύριο!! Σκέφτομαι κι εγώ για πρόκληση την άλλη βδομάδα! Σήμερα είχα υπέρηχο και το μωρό είναι 3200 και όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά!! Θέλω να είναι προγραμματισμένο για ψυχολογικούς λόγους, να κάνω το μοριακό μου να δω ότι είμαι αρνητική και να γεννήσω με την γυναικολόγο μου! Αλλά και ο ενδοκρινολόγος επιμένει 38-39 να γεννήσω λόγω διαβήτη και με βάζει σε σκέψεις να μη γίνει τίποτα κακό!! Εσύ αν επιτρέπεται γιατί έκανες πρόκληση; 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__           1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky              2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27 8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        14-11 αγοράκι   :mrgreen:

Να σου ζήσει ! (Ηταν 14 ή 15 Νοεμβρη; Το εγραψα σωστα ?)

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου και να έχουμε  εύκολες γέννες σαν την δική σου!

  • Μου αρέσει 3

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Θελω να ρωτησω τις μανουλες που εχουν πειρα..την μικρη την θυλαζω στο κρεβατι μου  ξαπλωμενη γιατι με βολευει γιατι μου ποναει η μεση αλλα και η μικρη ειναι καλητερα..αλλα επειδη την περνει ο υπνος στο κρεβατι μου εγω την περνω την βαζω στο δικο της αλλα αυτη ξυπναει και δεν καθετε εκει..μολις την ξαναβαζω στο δικο μου ξανακοιματε..δεν ξερω πως θα τα καταφερω σε αυτο..και κατι αλλο..σημερα την καναμε πρωτη φορα μπανιο μου εδειξε η μαια που ερχεται..αλλα σαν φοβαμε γιατι ειναι μικρουλα ή μαλλον επειδη ειμαι στην αρχη ακομα και θα μαθω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Θελω να ρωτησω τις μανουλες που εχουν πειρα..την μικρη την θυλαζω στο κρεβατι μου  ξαπλωμενη γιατι με βολευει γιατι μου ποναει η μεση αλλα και η μικρη ειναι καλητερα..αλλα επειδη την περνει ο υπνος στο κρεβατι μου εγω την περνω την βαζω στο δικο της αλλα αυτη ξυπναει και δεν καθετε εκει..μολις την ξαναβαζω στο δικο μου ξανακοιματε..δεν ξερω πως θα τα καταφερω σε αυτο..και κατι αλλο..σημερα την καναμε πρωτη φορα μπανιο μου εδειξε η μαια που ερχεται..αλλα σαν φοβαμε γιατι ειναι μικρουλα ή μαλλον επειδη ειμαι στην αρχη ακομα και θα μαθω

Κορίτσι μου κι εγώ είχα το ιδιο θεμα με τον γιο μου! Ξυπνούσε μόλις τον ακουμπούσα στο λίκνο! Διάβασε κανόνες ασφαλούς συγκοίμησης από τον κ. Παπαβέντση αν σε ενδιαφέρει να το δοκιμάσεις. Εγώ κατέληξα να κοιμάμαι σε σχήμα c. Η κουβέρτα μου ήταν ως τη μέση δηλαδή δεν σκεπαζόμουν μέχρι πάνω για να μην καλυψω και το μωρό! Το μωρό δε, το σκέπαζα με ένα δικό του κουβερτάκι ή με υπνόσακο! Φυσικά και πιάστηκα πολλές φορές στον ώμο μου ειδικά, αλλά με βόλεψε να τον θηλάζω χωρίς να χρειάζεται να μετακινούμαι κι αυτός κοιμόταν πιο ήρεμος και αρκετές ώρες σερί μετά τον 4ο μήνα! Ουσιαστικά δεν κοιμόμουν βαθιά με αυτόν τον τρόπο όμως και μόνο που έκλεινα τα μάτια μου έτσι ξεκουραζόμουν έστω και λίγο! Αναφέρω τι έκανα εγώ εσύ θα κρίνεις αν βγει είναι σωστό για σένα ή όχι! Δεν είχα ποτέ μου κάποιο θέμα ή να το σκεπάσω καταλάθος ή να το πλακώσω γιατί ημουν alert στον υπνο μου συνέχεια! Δες τι σε βολεύει! Διαφορετικά τρόπους για να μην ξυπνάει δεν ξέρω δεν τους βρήκα ποτέ μου!! 

Όσο για το μπάνιο κι εγώ φοβόμουν πολύ στην αρχή αλλά με βοήθησε ένα διχτάκι ειδικό που έβαζα στο μπανιερό και τον ακουμπούσα εκεί και όλα έγιναν πιο εύκολα γρήγορα! Το πήρα πάλι για την μικρή μου όταν έρθει με το καλό! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Καλημέρα!!

Γέννησα εχθές το πρωί τελικά!! Όλα πήγαν πολύ καλά και εξελίχθηκαν πολύ γρήγορα!Μου έκαναν πρόκληση στις 10 και σε 2 ωρες γέννησα! Ευτυχώς η επισκληριδιος έγινε την κατάλληλη στιγμή και γέννησα Πραγματικά με έναν πόνο!!!δεν πίστευα ότι υπήρχαν τέτοιες γεννες γιατί ο προηγούμενος τοκετός μου ήταν τραυματικος!!Έχω μόνο ένα ράμμα και δε πονάω σχεδόν καθόλου..Ο μικρούλης μου γεννήθηκε 2600 τελικά αλλά ευτυχώς θηλάζει  πολύ καλα!!

Εύχομαι με το καλά σε όσες μείνατε!! Να ζήσετε μια γέννα σαν την δική μου!!

 

Συγχαρητήρια κορίτσι! Να το χαίρεσαι και καλούς θηλασμούς!

7 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__           1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky              2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27 8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        14-11 αγοράκι   :mrgreen:

Να σου ζήσει ! (Ηταν 14 ή 15 Νοεμβρη; Το εγραψα σωστα ?)

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου και να έχουμε  εύκολες γέννες σαν την δική σου!

Σε ευχαριστούμε για τον κόπο σου! Είναι τόσο όμορφο το πινακάκι!

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Θελω να ρωτησω τις μανουλες που εχουν πειρα..την μικρη την θυλαζω στο κρεβατι μου  ξαπλωμενη γιατι με βολευει γιατι μου ποναει η μεση αλλα και η μικρη ειναι καλητερα..αλλα επειδη την περνει ο υπνος στο κρεβατι μου εγω την περνω την βαζω στο δικο της αλλα αυτη ξυπναει και δεν καθετε εκει..μολις την ξαναβαζω στο δικο μου ξανακοιματε..δεν ξερω πως θα τα καταφερω σε αυτο..και κατι αλλο..σημερα την καναμε πρωτη φορα μπανιο μου εδειξε η μαια που ερχεται..αλλα σαν φοβαμε γιατι ειναι μικρουλα ή μαλλον επειδη ειμαι στην αρχη ακομα και θα μαθω

Η συγκοίμηση είναι απολύτως ασφαλής και απαραίτητη τους επόμενους μήνες.Διάβασε χρήσιμες πληροφορίες: https://pediatros-thes.gr/for-parents/ύπνος/μωρά-και-ασφαλές-co-sleeping/

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχαμε την πρώτη μας επίσκεψη στον παιδίατρο. Ο μπέμπης πήρε μέσα σε 3 μέρες αφότου βγήκαμε από το νοσοκομείο 200γρ. Η γιατρός τον βρήκε πολύ καλό και όλα φυσιολογικά :)

  • Μου αρέσει 6

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Να είσαι καλά!!! 37+4 αύριο!! Σκέφτομαι κι εγώ για πρόκληση την άλλη βδομάδα! Σήμερα είχα υπέρηχο και το μωρό είναι 3200 και όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά!! Θέλω να είναι προγραμματισμένο για ψυχολογικούς λόγους, να κάνω το μοριακό μου να δω ότι είμαι αρνητική και να γεννήσω με την γυναικολόγο μου! Αλλά και ο ενδοκρινολόγος επιμένει 38-39 να γεννήσω λόγω διαβήτη και με βάζει σε σκέψεις να μη γίνει τίποτα κακό!! Εσύ αν επιτρέπεται γιατί έκανες πρόκληση;

Λόγω πρόωρης γήρανσης πλακούντα είχε  υπολειπομενη ανάπτυξη..το καθυστερησαμε όσο γινόταν για να πάρει βάρος ευτυχώς όλα πήγαν καλά,σήμερα που θα βγούμε είναι 2400 δεν έχω ξαναδεί τόσο μικρουλι μωρό!

Είχα διαβήτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... στον υπέρηχο μου την έβγαζαν 3600 και τελικά γεννήθηκε 3100 στην 39 εβδομαδα!

Κάνε την επιλογή με την οποία νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια  !Η ψυχολογία σου είναι το παν για όλα όσα έρχονται,οπότε προστάτευσε τον εαυτό σου!!

Η κάθε γέννα είναι διαφορετική π.χ ένας φυσιολογικός τοκετός δεν είναι πάντα καλύτερος από μια καισαρική ...υπαρχουν και εξαιρέσεις.. χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες για να μην τρομάξω καμία στο πρώτο μου παιδί με φυσιολογικό τοκετό, είχα τόσα πολλά ράμματα εσωτερικά και εξωτερικά που χρειάστηκα 40 μέρες για να μπορώ να περπατήσω και να κάθομαι χωρίς να υποφέρω..

Επίσης τώρα και εγώ φοβόμουν την πρόκληση γιατί είχα ακούσει ότι πονάει περισσότερο και ότι εν τέλει μπορεί να καταλήξει σε καισαρική,ειδικά όταν γίνεται νωρίς...

Εμένα όμως αυτός ο τρόπος μου εξασφάλισε μια γέννα πραγματικά ονειρεμένη , δεν έμοιαζε με ιατρική πράξη αλλά με το θαύμα της ζωής!!

Μάλλον μου το χρωστούσε ο Θεός χαχαχαχα..

Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, καλή ψυχολογία, και πολύ θετικη σκέψη!!

Αυτά με βοήθησαν πολύ αυτή τη φορά!!

11 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__           1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky              2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27 8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        14-11 αγοράκι   :mrgreen:

Να σου ζήσει ! (Ηταν 14 ή 15 Νοεμβρη; Το εγραψα σωστα ?)

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου και να έχουμε  εύκολες γέννες σαν την δική σου!

Σωστά το έγραψες!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

11 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__           1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky              2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27 8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        14-11 αγοράκι   :mrgreen:

Να σου ζήσει ! (Ηταν 14 ή 15 Νοεμβρη; Το εγραψα σωστα ?)

Μακάρι να πιάσει η ευχή σου και να έχουμε  εύκολες γέννες σαν την δική σου!

Σωστά το έγραψες!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Για όσες θηλάζουν και έχουν τραυματισμένες θηλές η μαία στο μαιευτήριο μου εδώ την εξής συμβουλή(δεν την έχω δοκιμάσει για να σας πω αν πιάνει γιατί ακόμα ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί)

Σπαθολαδο η κεραλοιφη στις θηλές για επούλωση... 

Επίσης μου τόνισε ότι το στήθος πρέπει να το καθαρίζω από ότι βάζω επάνω, γιατί διαφορετικά γλιστράει όταν προσπαθεί να θηλάσει το μωρό, δε θα πιάνει καλά και θα τραυματίζει περισσότερο(λογικό μου ακουστηκε)

Καλή δύναμη κορίτσια, αυτό που ζούμε δε θα κρατήσει για πάντα!!

Να ανταλλάζουμε συμβουλές μπας και επιβιώσουμε!! Χιχιχι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Λόγω πρόωρης γήρανσης πλακούντα είχε  υπολειπομενη ανάπτυξη..το καθυστερησαμε όσο γινόταν για να πάρει βάρος ευτυχώς όλα πήγαν καλά,σήμερα που θα βγούμε είναι 2400 δεν έχω ξαναδεί τόσο μικρουλι μωρό!

Είχα διαβήτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... στον υπέρηχο μου την έβγαζαν 3600 και τελικά γεννήθηκε 3100 στην 39 εβδομαδα!

Κάνε την επιλογή με την οποία νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια  !Η ψυχολογία σου είναι το παν για όλα όσα έρχονται,οπότε προστάτευσε τον εαυτό σου!!

Η κάθε γέννα είναι διαφορετική π.χ ένας φυσιολογικός τοκετός δεν είναι πάντα καλύτερος από μια καισαρική ...υπαρχουν και εξαιρέσεις.. χωρίς να μπω σε λεπτομέρειες για να μην τρομάξω καμία στο πρώτο μου παιδί με φυσιολογικό τοκετό, είχα τόσα πολλά ράμματα εσωτερικά και εξωτερικά που χρειάστηκα 40 μέρες για να μπορώ να περπατήσω και να κάθομαι χωρίς να υποφέρω..

Επίσης τώρα και εγώ φοβόμουν την πρόκληση γιατί είχα ακούσει ότι πονάει περισσότερο και ότι εν τέλει μπορεί να καταλήξει σε καισαρική,ειδικά όταν γίνεται νωρίς...

Εμένα όμως αυτός ο τρόπος μου εξασφάλισε μια γέννα πραγματικά ονειρεμένη , δεν έμοιαζε με ιατρική πράξη αλλά με το θαύμα της ζωής!!

Μάλλον μου το χρωστούσε ο Θεός χαχαχαχα..

Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, καλή ψυχολογία, και πολύ θετικη σκέψη!!

Αυτά με βοήθησαν πολύ αυτή τη φορά!!

Σωστά το έγραψες!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Σωστά το έγραψες!! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!

Για όσες θηλάζουν και έχουν τραυματισμένες θηλές η μαία στο μαιευτήριο μου εδώ την εξής συμβουλή(δεν την έχω δοκιμάσει για να σας πω αν πιάνει γιατί ακόμα ευτυχώς δεν έχει χρειαστεί)

Σπαθολαδο η κεραλοιφη στις θηλές για επούλωση... 

Επίσης μου τόνισε ότι το στήθος πρέπει να το καθαρίζω από ότι βάζω επάνω, γιατί διαφορετικά γλιστράει όταν προσπαθεί να θηλάσει το μωρό, δε θα πιάνει καλά και θα τραυματίζει περισσότερο(λογικό μου ακουστηκε)

Καλή δύναμη κορίτσια, αυτό που ζούμε δε θα κρατήσει για πάντα!!

Να ανταλλάζουμε συμβουλές μπας και επιβιώσουμε!! Χιχιχι

Σε ευχαριστώ παρά πολύ είσαι πολύ υποστηρικτική! Συμφωνώ μαζί σου στο θέμα καισαρική και φυσιολογικός τοκετός! Είχα κι εγώ ίδια εμπειρία σχεδόν 2 μήνες δεν μπορούσα να καθίσω με τα ράμματα! Αλλά ελπίζω αυτή τη φορά να είναι αλλιώς! Θα πάω με πλάνο τοκετού αυτή τη φορά και έχω τη γυναικολόγο μου δίπλα μου!! 

Η γνώμη της είναι ότι μπορούμε να πάμε ως την πητ αλλά με στηρίζει εφόσον βλέπει το παιδί σε καλό στάδιο! Αφού κλείσω την 38η μου λέει ότι αν θέλω να το σκεφτώ και να το κάνουμε 38+2 ή 38+3. Και νομίζω έτσι θα κάνω Δευτέρα ή Τρίτη θα μπω εκτός απροόπτου!! Και πάλι σε ευχαριστώ!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nairobi είπε:

Θα πάω με πλάνο τοκετού αυτή τη φορά και έχω τη γυναικολόγο μου δίπλα μου!! 

Κατά τη γνώμη μου αυτό παίζει τον μεγαλυτερο ρόλο!!!

Όσο για τον κοβιντ που φοβάσαι ,την ίδια αγωνία είχα μέχρι να βγει, αλλα μην αγχώνεσαι έχουν περάσει πολλές ημέρες.. Άσε που μια στις χίλιες αν βγεις θετική αλλάζεις το ραντεβού της πρόκλησης...

Εχουμε πολλά κοινά τελικά!!!

Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα έχεις φανταστεί!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Kristy09 είπε:

Κατά τη γνώμη μου αυτό παίζει τον μεγαλυτερο ρόλο!!!

Όσο για τον κοβιντ που φοβάσαι ,την ίδια αγωνία είχα μέχρι να βγει, αλλα μην αγχώνεσαι έχουν περάσει πολλές ημέρες.. Άσε που μια στις χίλιες αν βγεις θετική αλλάζεις το ραντεβού της πρόκλησης...

Εχουμε πολλά κοινά τελικά!!!

Εύχομαι να πάνε όλα όπως τα έχεις φανταστεί!!

Έχουμε όντως!!! Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Θελω να ρωτησω τις μανουλες που εχουν πειρα..την μικρη την θυλαζω στο κρεβατι μου  ξαπλωμενη γιατι με βολευει γιατι μου ποναει η μεση αλλα και η μικρη ειναι καλητερα..αλλα επειδη την περνει ο υπνος στο κρεβατι μου εγω την περνω την βαζω στο δικο της αλλα αυτη ξυπναει και δεν καθετε εκει..μολις την ξαναβαζω στο δικο μου ξανακοιματε..δεν ξερω πως θα τα καταφερω σε αυτο..και κατι αλλο..σημερα την καναμε πρωτη φορα μπανιο μου εδειξε η μαια που ερχεται..αλλα σαν φοβαμε γιατι ειναι μικρουλα ή μαλλον επειδη ειμαι στην αρχη ακομα και θα μαθω

@elena93 το ιδιο συνεβαινε και σε εμενα οταν πηγαινα να βαλω την μικρη στο λικνο διπλα μου. Ξυπναγε αμεσως και φτου κι απ την αρχη το νανουρισμα. Διάβασα πως νιώθουν την αλλαγη θερμοκρασιας στο σεντονακι τους οπότε εκει που την ξαπλωνα να θηλασει, φροντιζα να βαζω απο κατω ενα διπλο σεντονακι ή μια πάνα και μολις την επαιρνε ο υπνος, την σηκωνα μαζι με αυτο το σεντονακι κ την εβαζα σιγα σιγα στο λικνο. Με μηδεν απωλειες ξυπνηματος!!! Δοκιμασε το ισως να πετυχει και σε εσας!


dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννησα και γω σήμερα το πρωί έναν μπέμπη 4.500γρ , μπήκα με πρόκληση στις 39 και 4 και γέννησα φυσιολογικά. Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και με το καλό σε όσες έχουν μείνει!!!:wub::wub:

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        14-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

Να σου ζήσει ο μπεμπαρος!!

 

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

Κορίτσια γεννησα και γω σήμερα το πρωί έναν μπέμπη 4.500γρ , μπήκα με πρόκληση στις 39 και 4 και γέννησα φυσιολογικά. Να μας ζήσουν τα μωράκια μας και με το καλό σε όσες έχουν μείνει!!!:wub::wub:

Να σου ζησει ο μπέμπης.  Πάντα καλοτυχος. Και γρήγορα σπίτι σας

 

κορίτσια κ εγώ γέννησα σήμερα το πρωί με καισαρική. Αγοράκι 3375 γρ. Τον βάλαμε κ θήλασε από την πρώτη ώρα. Όλα πάνε καλά ως τώρα. Με το καλό όσες έμειναν. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...