Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Ναι αυτό πρέπει να κάνω. Δυστυχώς με αγχώσε και το περιβάλλον που δεν ξέρει από θηλασμό. Ενώ έχω παρακολουθήσει άπειρα σεμινάρια κ τα ήξερα αυτά που λετε. Θεωρώ όμως ότι δεν είναι αργά. Είμαστε 7 ημερών σήμερα. Και θέλω να το παλέψω για αποκλειστικό. Πήρα ένα μπουκάλι της μεντελα με ειδική θηλή για να το κόψω σταδιακά. Ελπίζω να τα καταφέρω. Με έχει πάρει λίγο από κάτω όμως γιατί αντί να εμπιστευτώ το ένστικτο μου ακούω τους άλλους π δεν έχουν ιδέα. 

 Κι εγω ετσι την πατησα στην αρχη. Ακουγα την μητερα μου και την παιδιατρο. Η μια μου ελεγε δωσε πιπιλα να ησυχασει το μωρο, η αλλη μου ελεγε το μωρο σου δεν χορταινει μονο με το στηθος, αφου σου πινει ολο το ξενο. Λαθη λαθη!!!!! Σταδιακα εκοψα το ξενο λιγο λιγο με την ημερα ωσπου καταφερα αποκλειστικο θηλασμο και μαλιστα η παιδιατρος δεν με πιστευε οταν εβλεπε οτι το μωρο ειναι σε πολυ καλη θεση στις καμπυλες αναπτυξης. Νομιζε οτι δινω και ξενο. Ειναι πολυ νωρις κι ευκολα μπορεις να επαναφερεις τον αποκλειστικο αφου το θελεις. Υπομονη και επιμονη! Το'χεις! Καλη επιτυχια!

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 33 λεπτά , Ελλάκι είπε:

 Κι εγω ετσι την πατησα στην αρχη. Ακουγα την μητερα μου και την παιδιατρο. Η μια μου ελεγε δωσε πιπιλα να ησυχασει το μωρο, η αλλη μου ελεγε το μωρο σου δεν χορταινει μονο με το στηθος, αφου σου πινει ολο το ξενο. Λαθη λαθη!!!!! Σταδιακα εκοψα το ξενο λιγο λιγο με την ημερα ωσπου καταφερα αποκλειστικο θηλασμο και μαλιστα η παιδιατρος δεν με πιστευε οταν εβλεπε οτι το μωρο ειναι σε πολυ καλη θεση στις καμπυλες αναπτυξης. Νομιζε οτι δινω και ξενο. Ειναι πολυ νωρις κι ευκολα μπορεις να επαναφερεις τον αποκλειστικο αφου το θελεις. Υπομονη και επιμονη! Το'χεις! Καλη επιτυχια!

Εγώ έπεσα στη παγίδα ότι δεν έχω αρκετό γάλα. Και όταν είδε ο άντρας και η μητέρα μου ότι το παιδί ήπιε το ξένο σαν νερό μετά από τόσους θηλασμούς μου είπαν να δίνουμε και ξένο για να μη χάσει άλλο βάρος κ κάνει ικτερο.

@ΕλλάκιΠως το έκοψες σταδιακά; Πήρα τηλ μια μαία και μου είπε να δίνω στο ένα γεύμα μόνο το αριστερό στήθος και μετά με σύριγγα 20cc και στο επόμενο γεύμα μόνο στήθος. Αλλα τώρα με όλο αυτό φοβάμαι ποιον να εμπιστευθώ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι από τις Μανουλες Δεκεμβρίου αλλά θα γεννήσω αύριο έκτακτα λόγω σοβαρής ολιγοαμνιο. Ήθελα να ρωτήσω το μωράκι μου το έβγαλε ο γιατρός 2660 το περιθώριο του υπερήχου με την πραγματικότητα που τον ρώτησα μου είπε +-200 άρα ή θα είμαστε οκ ή λίγο πιο κάτω από 2500. Στο πρώτο παιδάκι είχε πέσει ακριβώς που είχε σταματήσει το βάρος και γέννησα πάλι νωρίτερα λόγω πλακούντα. Ελπίζω κι αυτή τη φορά να γίνει το ίδιο. Τοβιεωτι το γέννησα 37 εβδομάδων και μπήκε μονάδα λόγω αναπνευστικού σοβαρά με διασωληνωση  παρόλο που έκανα και τις celestone. Αυτό το μωράκι θα γεννηθεί 36+1. Μήπως γνωρίζετε αυτό που λένε στο Ρέα ότι κάτω των 2500 κιλών μπαίνει μονάδα ισχύει όντως; Δηλαδή αν γεννηθεί πχ 2400 και είναι κατά τα άλλα υγιές μπαίνει; Εντάξει άλλο αν έχει κι αυτό αναπνευστική δυσχέρεια που το απευχομαι. Γενικά έχω φοβηθεί πολύ γιατί πέρασα πολλά με το πρώτο παιδάκι μου και φοβάμαι μην έχω πάλι τα ίδια μια και γεννιέται πάλι νωρίτερα. Εννοείται έκανα πάλι και δύο διπλές celestone.

Aν έχει κάποια εμπειρία ας με διαφωτίσει.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Εγώ έπεσα στη παγίδα ότι δεν έχω αρκετό γάλα. Και όταν είδε ο άντρας και η μητέρα μου ότι το παιδί ήπιε το ξένο σαν νερό μετά από τόσους θηλασμούς μου είπαν να δίνουμε και ξένο για να μη χάσει άλλο βάρος κ κάνει ικτερο.

@ΕλλάκιΠως το έκοψες σταδιακά; Πήρα τηλ μια μαία και μου είπε να δίνω στο ένα γεύμα μόνο το αριστερό στήθος και μετά με σύριγγα 20cc και στο επόμενο γεύμα μόνο στήθος. Αλλα τώρα με όλο αυτό φοβάμαι ποιον να εμπιστευθώ. 

Γιατί τόσο άγχος αν θα πιεί και ξένο γάλα το μωρό αν το βλέπετε ήρεμο; Κι εγώ να σου πω την αλήθεια δε πιστεύω ότι χορταινει μόνο με το δικό μου και δίνω και συμπληρώμα. Αλλά δε το θεωρώ και κακό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν είναι κακό. Αλλά αν θέλεις να πετύχεις αποκλειστικό θηλασμό, πρέπει να υπάρχει σωστή καθοδήγηση, κι όχι λανθασμένες συμβουλές.

Εμένα, πχ, ο παιδίατρός μου ήταν κάθετος. Δεν παραταϊζουμε. Δε χώνουμε ένα β@ζι στο στόμα κάθε φορά που το μωρό κλαίει. Βρίσκουμε άλλους τρόπους παρηγοριάς.

Μου πήρε λίγες μέρες, αλλά το βρήκα. Και πέτυχα και αποκλειστικό θηλασμό και όλα. Αλλά είχα την εμπειρία της δευτερομανουλας. Την πρώτη φορά δεν είχα σωστή κατεύθυνση από πουθενά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Γιατί τόσο άγχος αν θα πιεί και ξένο γάλα το μωρό αν το βλέπετε ήρεμο; Κι εγώ να σου πω την αλήθεια δε πιστεύω ότι χορταινει μόνο με το δικό μου και δίνω και συμπληρώμα. Αλλά δε το θεωρώ και κακό. 

Δεν το θεωρώ κακό να δώσω ξένο. Απλά δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία από τη στιγμή που το παιδί έπιασε αμέσως στήθος και ήταν κάτι τόσο εύκολο σε σχέση με όλες τις φίλες μου που είχαν θέματα και δεν τα κατάφεραν τελικά. Γιατί να κάθομαι να αποστειρώνω μπιμπερό και να πλένω κάθε φορά ενώ μπορώ να καταφέρω να τρώει από μένα. Και τα θετικά του θηλασμού να πάρει αλλά και θέμα ευκολίας. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα να έλεγα να δώσω ξένο. Τώρα έδωσα γιατί δεν είχα σωστή υποστήριξη. Μου έλεγαν ότι το ταλαιπωρω το παιδί με τον θηλασμό και ότι το αφήνω και πεινάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Δεν το θεωρώ κακό να δώσω ξένο. Απλά δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία από τη στιγμή που το παιδί έπιασε αμέσως στήθος και ήταν κάτι τόσο εύκολο σε σχέση με όλες τις φίλες μου που είχαν θέματα και δεν τα κατάφεραν τελικά. Γιατί να κάθομαι να αποστειρώνω μπιμπερό και να πλένω κάθε φορά ενώ μπορώ να καταφέρω να τρώει από μένα. Και τα θετικά του θηλασμού να πάρει αλλά και θέμα ευκολίας. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα να έλεγα να δώσω ξένο. Τώρα έδωσα γιατί δεν είχα σωστή υποστήριξη. Μου έλεγαν ότι το ταλαιπωρω το παιδί με τον θηλασμό και ότι το αφήνω και πεινάει. 

Εννοείται αν δεν υπάρχει θέμα γιατί να δώσεις ξένο!!! Συνήθως αν το παιδί πιάσει μια χαρά απ' την αρχή τη θηλή ξένο δίνεις όταν ί δε παίρνει βάρος. Αλλιώς γιατί;  Εύχομαι κορίτσι μου να τα καταφέρεις. Πιστεύω αν το κάνεις σταδιακά θα τα καταφέρετε μια χαρά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Laky είπε:

Εννοείται αν δεν υπάρχει θέμα γιατί να δώσεις ξένο!!! Συνήθως αν το παιδί πιάσει μια χαρά απ' την αρχή τη θηλή ξένο δίνεις όταν ί δε παίρνει βάρος. Αλλιώς γιατί;  Εύχομαι κορίτσι μου να τα καταφέρεις. Πιστεύω αν το κάνεις σταδιακά θα τα καταφέρετε μια χαρά.

Έχασε τις 2 πρώτες μέρες το 8% του βάρους του και γιαυτο αγχωθηκαμε. Τώρα όμως ξανά πήρε και θέλω να το παλέψω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι από τις Μανουλες Δεκεμβρίου αλλά θα γεννήσω αύριο έκτακτα λόγω σοβαρής ολιγοαμνιο. Ήθελα να ρωτήσω το μωράκι μου το έβγαλε ο γιατρός 2660 το περιθώριο του υπερήχου με την πραγματικότητα που τον ρώτησα μου είπε +-200 άρα ή θα είμαστε οκ ή λίγο πιο κάτω από 2500. Στο πρώτο παιδάκι είχε πέσει ακριβώς που είχε σταματήσει το βάρος και γέννησα πάλι νωρίτερα λόγω πλακούντα. Ελπίζω κι αυτή τη φορά να γίνει το ίδιο. Τοβιεωτι το γέννησα 37 εβδομάδων και μπήκε μονάδα λόγω αναπνευστικού σοβαρά με διασωληνωση  παρόλο που έκανα και τις celestone. Αυτό το μωράκι θα γεννηθεί 36+1. Μήπως γνωρίζετε αυτό που λένε στο Ρέα ότι κάτω των 2500 κιλών μπαίνει μονάδα ισχύει όντως; Δηλαδή αν γεννηθεί πχ 2400 και είναι κατά τα άλλα υγιές μπαίνει; Εντάξει άλλο αν έχει κι αυτό αναπνευστική δυσχέρεια που το απευχομαι. Γενικά έχω φοβηθεί πολύ γιατί πέρασα πολλά με το πρώτο παιδάκι μου και φοβάμαι μην έχω πάλι τα ίδια μια και γεννιέται πάλι νωρίτερα. Εννοείται έκανα πάλι και δύο διπλές celestone.

Aν έχει κάποια εμπειρία ας με διαφωτίσει.

Είχα τα ίδια θέματα και γέννησα στις 36 και 3 μια μπέμπα 2300. Δε χρειάστηκε τίποτα, ευτυχώς, παρότι τη περιμέναμε και λίγο μικρότερη και ήμασταν προετοιμασμένοι για ΜΕΝ! Μου είπαν ότι βοήθησαν οι κορτιζόνης που έκανα κι εγώ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , MeliD είπε:

Είχα τα ίδια θέματα και γέννησα στις 36 και 3 μια μπέμπα 2300. Δε χρειάστηκε τίποτα, ευτυχώς, παρότι τη περιμέναμε και λίγο μικρότερη και ήμασταν προετοιμασμένοι για ΜΕΝ! Μου είπαν ότι βοήθησαν οι κορτιζόνης που έκανα κι εγώ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Δηλαδή κορίτσι μου δεν στο πήραν καθόλου το μωρό στη μενν επειδή είδαν οι παιδίατροι ότι ήταν καλά οργανικά; Στο Ρέα; Εμείς το βγάζουμε στον υπέρηχο 2660 μακάρι να είναι τόσο  Μακάρι να γίνει το ίδιο και σε μένα! Έχω φόβο μην γίνει το ίδιο με το πρώτο παιδάκι μου..  

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

@ΕλλάκιΠως το έκοψες σταδιακά; Πήρα τηλ μια μαία και μου είπε να δίνω στο ένα γεύμα μόνο το αριστερό στήθος και μετά με σύριγγα 20cc και στο επόμενο γεύμα μόνο στήθος. Αλλα τώρα με όλο αυτό φοβάμαι ποιον να εμπιστευθώ. 

@Rina_87 αρχισα να δινω ξενο επειδη εχασε βαρος βγαινοντας απ το μαιευτηριο και η παιδιατρος με τρομοκράτησε οτι δεν εχω αρκετο γαλα. (Κλασσικη λαθος οδηγια) . Κανείς δεν μου 'χε πει ποτέ οτι ετσι γινεται συνηθως. Χανουν και μετα το ξαναβαζουν. Δεν θυμαμαι ακριβως τα ml γιατι εχουν περασει 2 χρονια, αλλα πχ αν εδινα 150ml την ημερα, την επομενη εδινα 140 και την παραεπομενη 130 κ.ο.κ. Επισης αυξησα τις ωρες που την ειχα στο στηθος. Δεν αργησε να συνηθισει η μικρη οπως κ το στηθος σιγα σιγα ρυθμιστηκε στην ημερησια παραγωγη που χρειαζοταν το μωρο. Εννοειται εκοψα και την πιπιλα. Πριν σαραντησει ολα αυτα. Μετα ολα στρωνουν ως δια μαγειας! Η αρχη ειναι δυσκολη! Κι οπως ειπες κι εσυ τρομερη ευκολία! Εχεις ανα πασα στιγμη ετοιμο γευμα με τα πιο ωφελιμα συστατικα παντα στην σωστή θερμοκρασία και ολα αυτα με μηδεν ευρω!! 

Η μαια που συμβουλευτηκες ειναι πιστοποιημένη συμβουλος θηλασμου;

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το παν είναι ένας σωστός παιδίατρος,ο οποίος δεν έχει σκοπό να προωθήσει τα γάλατα που γουστάρει αυτός.Εμεις πέσαμε σε έναν πολύ μ@λακα,ο οποίος μου πρότεινε γάλατα σε σκόνη,παρόλο που η μπέμπα μου θηλάζει κανονικά και παίρνει βάρος.Ελεγε να θηλάζω και μετά να δίνω και φόρμουλα 4φορεε τη μερα:???: Μας άλλαξε τρία γάλατα,με αποτέλεσμα η μπέμπα να έχει εναλλαγές κενώσεων,δλδ μια διάρροια και μια δυσκοιλιότητα και έτσι το μωρό απέκτησε ένα τεράστιο συγκαμα και υποφέρει. Εγώ έβγαλα αυτό το άσπρο σπυρακι στη δεξιά θηλή,το οποίο είναι συσσωρευμένο γάλα και πονάει απίστευτα. Και ήταν αναμενόμενο,διότι δεν θηλαζα όπως πρέπει και ούτε νοιάστηκε να μου δείξει ο παλιομ@λακας

Ευτυχώς αλλάξαμε παιδίατρο,ο οποίος στηρίζει τον θηλασμό,μου έδειξε πως να θηλάζω σωστά και να τοποθετεί το μωρό σωστά το στόμα στη θηλη,μου έδωσε φυτικα συμπληρώματα για να αυξήσω το γαλα(τσάι θηλασμού,φακελάκια piulatte humana και μαγιά μπύρας σε χαπακια), μου είπε να ταιζω το μωρό όσο περισσότερο γίνεται και να ελέγχω τις βρεγμένες πάνες,οι οποίες πρέπει να είναι τουλάχιστον 4γεματες σε 24 ώρες(έτσι φαίνεται ότι το μωρό τρώει και όχι με το αν πίνει και ξένο γάλα). Καλή επιτυχία σε όλες ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Rina_87 αρχισα να δινω ξενο επειδη εχασε βαρος βγαινοντας απ το μαιευτηριο και η παιδιατρος με τρομοκράτησε οτι δεν εχω αρκετο γαλα. (Κλασσικη λαθος οδηγια) . Κανείς δεν μου 'χε πει ποτέ οτι ετσι γινεται συνηθως. Χανουν και μετα το ξαναβαζουν. Δεν θυμαμαι ακριβως τα ml γιατι εχουν περασει 2 χρονια, αλλα πχ αν εδινα 150ml την ημερα, την επομενη εδινα 140 και την παραεπομενη 130 κ.ο.κ. Επισης αυξησα τις ωρες που την ειχα στο στηθος. Δεν αργησε να συνηθισει η μικρη οπως κ το στηθος σιγα σιγα ρυθμιστηκε στην ημερησια παραγωγη που χρειαζοταν το μωρο. Εννοειται εκοψα και την πιπιλα. Πριν σαραντησει ολα αυτα. Μετα ολα στρωνουν ως δια μαγειας! Η αρχη ειναι δυσκολη! Κι οπως ειπες κι εσυ τρομερη ευκολία! Εχεις ανα πασα στιγμη ετοιμο γευμα με τα πιο ωφελιμα συστατικα παντα στην σωστή θερμοκρασία και ολα αυτα με μηδεν ευρω!! 

Η μαια που συμβουλευτηκες ειναι πιστοποιημένη συμβουλος θηλασμου;

Όχι δεν είναι. Λες να βρω πιστοποιημένη; 
Πιπίλα δεν βάζω. Και κάτι μου λέει θα τις πετάξω μην μπει κανείς σε πειρασμό. 
Εμείς τον πήραμε τηλ να του πούμε πως πάει το παιδί και τον ρωτήσαμε πως θα γίνει σταδιακά να κοπεί το ξένο. Και μας είπε αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να πάρει βάρος το παιδί.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Δηλαδή κορίτσι μου δεν στο πήραν καθόλου το μωρό στη μενν επειδή είδαν οι παιδίατροι ότι ήταν καλά οργανικά; Στο Ρέα; Εμείς το βγάζουμε στον υπέρηχο 2660 μακάρι να είναι τόσο  Μακάρι να γίνει το ίδιο και σε μένα! Έχω φόβο μην γίνει το ίδιο με το πρώτο παιδάκι μου..  

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Κορίτσι μου καλησπέρα τι να σου πω και εγώ την δική μου. Γέννησα 36 + 1 όπως κι εσύ αγοράκι βγήκε δύο 410 δεν μπήκε θερμοκοιτίδα καθόλου γέννησα σε ιδιωτική κλινική δεν είχε μεν κρατήσανε Σε ένα δωματιάκι που κρατάνε τα πρόωρα μωράκια για παρακολούθηση είχε παροδική ταχύπνοια η οποία έφυγε στο τετράωρο η οποία μας είπε ο παιδίατρος εκεί ότι το παθαίνουν κ τα τελειωμηνα δεν είναι κάτι έφαγε κατευθείαν κ βγήκαμε στις τέσσερις μέρες όπως όλοι!!! Τα κορίτσια είναι ακόμη πιο ανθεκτικά μ είχαν πει αν είναι πρόωρα είχα κάνει κ εγώ ένεσης κορτιζόνης λόγω τραχήλου είχα ανεπάρκεια !!!ολα καλά θα πάνε θα δεις θα βγει ένας κοριτσαρος!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου να σας πω κι εγώ τι κατάσταση βιώνουμε! Το μωρό γεννήθηκε Κυριακή βράδυ προς Δευτέρα! Τρίτη μεσημέρι πηραμε εξιτήριο γιατί ημουν σε πολυ καλή κατάσταση εγώ αλλά και το μωρό δεν έκανε ούτε υπογλυκαιμία ούτε και ίκτερο! Δεν το ζήτησα εγώ να φύγουμε απλώς η γιατρός μου άφησε οδηγία ότι από αυτήν είμαι ελευθερη να φύγω όποτε θέλω! Ήρθε και η παιδίατρος και μας είπε μπορείτε να φύγετε γιατί το μωρό έχει καλές μετρήσεις και δεν έχει χασει καθολου βάρος! Βαρος γέννησης 3040 και βαρος εξόδου 3040! Παραξενευτηκα γιατί ακόμα πρωτόγαλα είχα και το μωρό ειχε κανει και 7 φορες κακά αλλά υπέθεσα οτι μαλλον έχω καλη παραγωγη! Οπότε και με ένα δίχρονο στο σπίτι είπα γιατί όχι ας βγούμε! Απλώς μας είπαν να έχουμε το νου μας για ίκτερο και να παμε να μετρήσουμε χολερυθρίνη σε μια με δυο μερες! 

Εγώ αν και θήλασα το πρώτο παιδάκι μου 21 μήνες αντιμετώπισα πολλες δυσκολίες που δεν ήθελα να τις εχω και στο δευτερο! Έτσι πηρα τηλέφωνο και κανονισα να ερθει συμβουλος θηλασμού στο σπίτι λίγες ώρες μετα το εξιτήριο! Στο τέλος της επίσκεψης ζυγισαμε το μωρο! Και το βρισκουμε 2730! Σοκ εγώ! Παίρνω τον παιδίατρο του το λέω και μου λεει πως του ακούγεται πιο λογικό απο το να μην έχασε καθολου! Και με καθησύχασε οτι ειναι φυσιολογικό απλως να το βοηθήσω με 30 ml συμπλήρωμα γιατί του ειπα οτι δεν κατουρούσε πολλές φορές! Σήμερα που ειδε τη μπεμπα συνειδητοποιησαμε οτι και το υψος ηταν λαθος αντι για 50 ειναι 48!! Ειλικρινά ποση ανευθυνότητα! Αν δεν ηταν σχεδόν σαν διδυμα με το πρωτο μου παιδι ως νεογέννητα θα ελεγα πως μας εδωσαν αλλο μωρό! Τραγικοί! Δεν εχω ιδεα πως εγιναν τετοια λαθη κοιμονταν ορθιοι;; 

Τέλος παντων ανεβηκε η χολερυθρινη 11.4 σημερα απο 5.9 οπότε συνεχίζω με ξενο ως συμπλήρωμα! Εν τω μεταξυ εχει κατέβει κανονικα το γαλα και έχω και πολλη καλη παραγωγη σε σημείο που μπορει να πιει ισα με 10 ml συμπλήρωμα μονο! Θα δουμε πως θα παει! Το μόνο που με απασχολει ειναι να ανακτησει το βαρος της, να κατουραει και να ειναι υγιής! Αργότερα θα το γυρισω σε αποκλειστικό! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...