Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

On 22/1/2023 at 7:36 ΠΜ, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κι εμάς είναι νερουλά τελείως αλλά δυστυχώς ακόμα καταπράσινα. Και παρόλο που είναι νερουλά κι ο δικός μου σφίγγεται πολύ αλλά κάνει κάθε μέρα. Πάντως ρε κορίτσια μόνο εμείς έχουμε ακόμα κολικούς; Βέβαια πολύ καλύτερα από πριν. Αλλά ακόμη έχουμε!  Εμείς εξακολουθούμε να ξυπνάμε απ' το σφίξιμο γιατί θέλει να αεριστει και κλαίει. Οπότε δε δοκιμάζω να τον βάλω και στο λικνο. Προτιμώ δίπλα μου να τον χαϊδεύω και να τον κουνάω όταν γίνεται γιατί αλλιως δε θα κοιμάμαι πάλι καθόλου. Μακάρι να στρώσει το έντερακι του πια μετά το δεύτερο εμβόλιο. Τι να πω!

Έχει κ η δικιά μου κολικούς τώρα 2,5 μηνών κ κάτι. Πιο ήπιους. Αλλά ακόμη κλαίει κ αεριζεται το πρωί κ νωρίς το βράδυ κάθε μέρα! Παρότι κάνει κακά 2 με 3 φορές τη μέρα κ δεν έχει θέμα. Και το χρώμα τους είναι πράσινο.  Είναι κακό αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, MeliD είπε:

Έχει κ η δικιά μου κολικούς τώρα 2,5 μηνών κ κάτι. Πιο ήπιους. Αλλά ακόμη κλαίει κ αεριζεται το πρωί κ νωρίς το βράδυ κάθε μέρα! Παρότι κάνει κακά 2 με 3 φορές τη μέρα κ δεν έχει θέμα. Και το χρώμα τους είναι πράσινο.  Είναι κακό αυτό?

Μάλλον είναι συνηθισμένο τελικά. Οπότε δεν νομίζω ότι είναι κακό. Πίνει ξένο; Είναι κι απ' το γάλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ειδα πριν κατι μερες στο insta σε μια κοπελα που ειναι συμβουλος εκπαιδευσης υπνου και εκανε ενα q and a και μια κοπελα τις ειπε για τους ροζ ηχους για ηρεμουν τα μωρα και να κοιμουνται.Να πω την αληθεια στην αρχη γελασα αλλα τους δοκιμασα καποιεε φορες που δυσκολευοταν πολυ η μπεμπα να κοιμηθει και σε μας λειτουργησαν μια χαρα, καλυτερα απο τους λευκους ηχους του yt. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , giota86 είπε:

Κοριτσια, ειδα πριν κατι μερες στο insta σε μια κοπελα που ειναι συμβουλος εκπαιδευσης υπνου και εκανε ενα q and a και μια κοπελα τις ειπε για τους ροζ ηχους για ηρεμουν τα μωρα και να κοιμουνται.Να πω την αληθεια στην αρχη γελασα αλλα τους δοκιμασα καποιεε φορες που δυσκολευοταν πολυ η μπεμπα να κοιμηθει και σε μας λειτουργησαν μια χαρα, καλυτερα απο τους λευκους ηχους του yt. 

Έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή; Ή βρίσκεις στο YouTube?? 
εμένα μετά από θηλασμό κοιμάται. Και αν είναι πολύ κουρασμένος στην αγκαλιά μου. Το θέμα είναι πως να τον αφήσω κάτω που ξυπνάει αμέσως κ έτσι καταλήγω να τον κρατάω όλη μέρα. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εσύ δε θα του το αλλάξεις στη συνέχεια; Θα τον συνεχίσεις Μ αυτό μέχρι τον 6ο μήνα;

 

Δεν το έχω σκεφτεί...ούτε το συζητήσαμε με τον γιατρό.Γιατι; Πρέπει να αλλάξει λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Δεν το έχω σκεφτεί...ούτε το συζητήσαμε με τον γιατρό.Γιατι; Πρέπει να αλλάξει λες;

Υποτίθεται ότι αυτό το γάλα το πήραμε γιατί είναι ανώριμο το πεπτικό τους σύστημα. Έτσι δεν είναι; Οπότε γιατί να δίνουμε μόνιμα αυτό;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή; Ή βρίσκεις στο YouTube?? 
εμένα μετά από θηλασμό κοιμάται. Και αν είναι πολύ κουρασμένος στην αγκαλιά μου. Το θέμα είναι πως να τον αφήσω κάτω που ξυπνάει αμέσως κ έτσι καταλήγω να τον κρατάω όλη μέρα. 

Οχι σε εφατμογη στο yt, εγω θηλαζω το βραδυ ξαπλωτα , οποτε την παιρνει ο υπνος στο κρεββατι και κοιμαται μαζι μου, ομως επειδη ταξιδεψαμε προχθες και δεν το ηθελε το καθισμα με τιποτα και εκλαιγε σχεδον μια ωρα τους εβαλα στο κινητο, αρχικα ηρεμησε και μετα την πηρε ο υπνος. Τωρα που γυρισαμε σπιτι μας θα τους δοκιμαδω ξανα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, giota86 είπε:

Οχι σε εφατμογη στο yt, εγω θηλαζω το βραδυ ξαπλωτα , οποτε την παιρνει ο υπνος στο κρεββατι και κοιμαται μαζι μου, ομως επειδη ταξιδεψαμε προχθες και δεν το ηθελε το καθισμα με τιποτα και εκλαιγε σχεδον μια ωρα τους εβαλα στο κινητο, αρχικα ηρεμησε και μετα την πηρε ο υπνος. Τωρα που γυρισαμε σπιτι μας θα τους δοκιμαδω ξανα.

Τέλεια και πες μας πως τα πήγε. Και εγώ θηλάζω ξάπλα. Αλλά με πήρε ο ύπνος χθες το χάραμα και τώρα με έχει πιάσει άγχος μην τον ζουπισω. Θα τον βάλω στο λίκνο σήμερα να δω πως θα πάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Laky είπε:

Υποτίθεται ότι αυτό το γάλα το πήραμε γιατί είναι ανώριμο το πεπτικό τους σύστημα. Έτσι δεν είναι; Οπότε γιατί να δίνουμε μόνιμα αυτό;

Ισχύει ..θα τον ρωτήσω όταν πάμε για το 2ο εμβόλιο .πάντως ακόμα έχει θέμα με τη κοιλίτσα του ..εσένα;

1 ώρα πρίν, Rina_87 είπε:

Τέλεια και πες μας πως τα πήγε. Και εγώ θηλάζω ξάπλα. Αλλά με πήρε ο ύπνος χθες το χάραμα και τώρα με έχει πιάσει άγχος μην τον ζουπισω. Θα τον βάλω στο λίκνο σήμερα να δω πως θα πάει. 

Και γω για αυτό αποφάσισα να τον βάζω στο λίκνο μετά τον 2ο μήνα και τελικά πήγε πολύ καλά ενώ δεν το περίμενα..κοιμάται σαν πουλάκι στο κρεβατακι του! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Angel92 είπε:

Ισχύει ..θα τον ρωτήσω όταν πάμε για το 2ο εμβόλιο .πάντως ακόμα έχει θέμα με τη κοιλίτσα του ..εσένα;

Και γω για αυτό αποφάσισα να τον βάζω στο λίκνο μετά τον 2ο μήνα και τελικά πήγε πολύ καλά ενώ δεν το περίμενα..κοιμάται σαν πουλάκι στο κρεβατακι του! 

Έχω κάνει 3 προσπάθειες τώρα να τον βάλω και ξυπνάει μετά από λίγο. Τελικά πάλι κρεββάτι θα κοιμηθεί. Να δω ποτέ θα τα καταφέρω. Δεν θέλω να κοιμάται μαζί μας. Μη τον σκάσουμε φοβάμαι. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Έχω κάνει 3 προσπάθειες τώρα να τον βάλω και ξυπνάει μετά από λίγο. Τελικά πάλι κρεββάτι θα κοιμηθεί. Να δω ποτέ θα τα καταφέρω. Δεν θέλω να κοιμάται μαζί μας. Μη τον σκάσουμε φοβάμαι. 

Τελικά κοιμηθήκατε μαζί;κι εμας υπάρχουν βραδιά που ξυπνάει πολλές φορές γιατί έχει αέρια ή κανένα ρεψιματακι...θέλει υπομονή..Εγω τωρα που αρχίζει να μεγαλώνει,να χρειάζεται περισσότερο χώρο και να καταλαβαίνει περισσότερο δεν ήθελα να τον έχουμε στο κρεβάτι και να συνηθίζει αλλά και για λόγους ασφαλειας...Αλλά εσύ ο,τι νιώθεις κορίτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ισχύει ..θα τον ρωτήσω όταν πάμε για το 2ο εμβόλιο .πάντως ακόμα έχει θέμα με τη κοιλίτσα του ..εσένα;

Και γω για αυτό αποφάσισα να τον βάζω στο λίκνο μετά τον 2ο μήνα και τελικά πήγε πολύ καλά ενώ δεν το περίμενα..κοιμάται σαν πουλάκι στο κρεβατακι του! 

Είναι πολύ καλύτερα. Καμία σχέση με πριν Μ αυτό το γάλα. Ηρέμησε! Εντάξει κλαίει πάλι όταν θέλει να αεριστει αλλά δε συγκρίνεται. Την επόμενη εβδομάδα θα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. Εκείνο που με προβληματίζει είναι που δε δέχεται με τίποτα τη πιπίλα και δε μπορώ να αραιωσω το στήθος ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Τελικά κοιμηθήκατε μαζί;κι εμας υπάρχουν βραδιά που ξυπνάει πολλές φορές γιατί έχει αέρια ή κανένα ρεψιματακι...θέλει υπομονή..Εγω τωρα που αρχίζει να μεγαλώνει,να χρειάζεται περισσότερο χώρο και να καταλαβαίνει περισσότερο δεν ήθελα να τον έχουμε στο κρεβάτι και να συνηθίζει αλλά και για λόγους ασφαλειας...Αλλά εσύ ο,τι νιώθεις κορίτσι μου.

Ναι μαζί κοιμηθήκαμε. Κ ξυπνάει κ ανα 2 ώρες για γαλα. Ενώ είχε αρχίσει κ κοιμόταν πολλές ώρες μέσα στη νύχτα κ είχα χαρεί ρε γαμωτο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, το πρώτο άλμα πως τα περάσατε εσείς? Κράτησε μέρες? Ο μπέμπης μας τις τελευταίες μέρες είναι τρομερά ανησυχος και θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος. Είναι 6 εβδομάδων τώρα.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Laky είπε:

Είναι πολύ καλύτερα. Καμία σχέση με πριν Μ αυτό το γάλα. Ηρέμησε! Εντάξει κλαίει πάλι όταν θέλει να αεριστει αλλά δε συγκρίνεται. Την επόμενη εβδομάδα θα πάμε για το δεύτερο εμβόλιο. Εκείνο που με προβληματίζει είναι που δε δέχεται με τίποτα τη πιπίλα και δε μπορώ να αραιωσω το στήθος ακόμη.

Χαίρομαι πολύ που πάτε καλύτερα κορίτσι μου.κι εγώ προβληματίζομαι Μ αυτό το θέμα.Ο μικρός αντί να τη δέχεται καλύτερα με τον καιρό είναι πιο αρνητικος από πριν 😔

6 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, το πρώτο άλμα πως τα περάσατε εσείς? Κράτησε μέρες? Ο μπέμπης μας τις τελευταίες μέρες είναι τρομερά ανησυχος και θέλει να είναι συνέχεια στο στήθος. Είναι 6 εβδομάδων τώρα.

Περάσαμε δύσκολα στο πρώτο άλμα..ήταν και Χριστούγεννα ,περίπου 5 εβδομάδων ..έκλαιγε συνέχεια .. ζητούσε στήθος και όταν τον εβαζα έκανε κάτι σπαστικά,κοπανιοταν και μου τραβούσε πολύ τις θηλές . Δεν κοιμόταν σχεδόν καθόλου ,γενικά ήταν ένα δράμα..οι χειρότερες μέρες απ' όταν γέννησα.

Κορίτσια μου έκανα εχθές το απόγευμα εξαγωγή φρονιμίτη και μου έβαλε ένεση ο γιατρός για να μην τ νιώθω..Μου είπε να πετάξω το πρώτο γάλα που θα βγάλω μετα την εξαγωγή όπως και έκανα .Το απόγευμα που θήλασα μετά από λίγο ο μικρός είχε άπειρη γκρίνια και κουνούσε τα ποδαράκια του σαν να πόνουσε.Λετε να τον πείραξε η αναισθησία;Σας έχει συμβεί ποτέ;

Από παυσίπονα ήπια ένα νουροφεν χθες το απόγευμα και ένα τώρα το πρωί γιατί πονούσα πολυ.Το ίδιο μου είχε πει να πίνω για κάποιες μέρες ο γιατρός όταν είχα πάθει μαστίτιδα .

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...