Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Μήπως απλά έχει αυξηθεί η παραγωγή σ και χορταινει; Κι εγώ ενώ του δίνω 120αρι μετά τον θηλασμό μερικές φορές τ διώχνει κ το ζητάει μετά από καμιά ώρα ή αφού ρευτει ή και καθόλου ...μην αγχώνεσαι πιστεύω δεν είναι ανησυχητικό .Άμα πεινούσε ή είχε κάτι άλλο δεν θα έκλαιγε?! .Εμένα είναι τεράστιος , 6.950 με ύψος 62-63εκ και δεν τον κάνω καλά στον θηλασμό ..μου πέφτουν τα χέρια 

Είναι μεγαλύτερο το μωράκι σου;; Εμένα δεν κρατάει ακόμα ..θα γίνει 3ων την άλλη Δευτέρα 🤔

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι είναι μεγαλύτερο στις 18 του μήνα θα γίνουμε 4ων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι είναι μεγαλύτερο στις 18 του μήνα θα γίνουμε 4ων.

Να σου ζήσει κοπέλα μου ♥️ για αυτό είστε τόσο μπροστά είπα και γω..έχει κάτι ο Μπούλης μου;! 😜

Εμένα είναι στη φάση που τρώει συνέχεια το χέρι του ακόμα κι όταν δεν πεινάει , κάθεται μπρούμυτα για αρκετή ώρα χωρίς να γκρινιαζει..απλά κοπανιεται ολόκληρος και λέει λογακια.Στο μεταξύ τεντώνει με δύναμη τα χέρια ενώ είναι μπρούμυτα και σηκώνει όλο το κορμό του και προσπαθεί να βάλει τα πόδια του να μπουσουλησει.αα κι επίσης όταν είναι ημιξαπλωμενος σφίγγεται και βάζει δύναμη για να σηκωθεί ...Εσένα @Matina87προσπαθεί να κάτσει καθιστό;;

Σήμερα κοιμήθηκε σερί 00.00-05.00 όπου ξύπνησε γιατί ήθελε να κάνει κακά ..και μετά ξανακοιμηθηκε 7παρα και κοιμάται ακόμα στις 09.30 που σας γράφω...ανέλπιστα καλό 🎊🥰 μακάρι να ήταν έτσι όλες οι νύχτες μας.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Angel92 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου ♥️ για αυτό είστε τόσο μπροστά είπα και γω..έχει κάτι ο Μπούλης μου;! 😜

Εμένα είναι στη φάση που τρώει συνέχεια το χέρι του ακόμα κι όταν δεν πεινάει , κάθεται μπρούμυτα για αρκετή ώρα χωρίς να γκρινιαζει..απλά κοπανιεται ολόκληρος και λέει λογακια.Στο μεταξύ τεντώνει με δύναμη τα χέρια ενώ είναι μπρούμυτα και σηκώνει όλο το κορμό του και προσπαθεί να βάλει τα πόδια του να μπουσουλησει.αα κι επίσης όταν είναι ημιξαπλωμενος σφίγγεται και βάζει δύναμη για να σηκωθεί ...Εσένα @Matina87προσπαθεί να κάτσει καθιστό;;

Σήμερα κοιμήθηκε σερί 00.00-05.00 όπου ξύπνησε γιατί ήθελε να κάνει κακά ..και μετά ξανακοιμηθηκε 7παρα και κοιμάται ακόμα στις 09.30 που σας γράφω...ανέλπιστα καλό 🎊🥰 μακάρι να ήταν έτσι όλες οι νύχτες μας.

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου και εσείς να χαίρεστε το μωράκι σας!!ναι προσπαθεί να καθήσει καθιστός τις προάλλες που τον τάιζα είχα βγάλει για λίγο το μπιμπερο κ κάνει μια απότομη κίνηση προς τα μπροστά και το αρπάζει..έσκασα στα γέλια..σιγά σιγά όλα θα τα κάνουν τα μωράκια μας. Εγώ να σου πω την αλήθεια αν και θα έπρεπε μπρούμυτα δεν τον βάζω συχνά αλλά θελω να το καθιέρωση καθημερινά από εδώ και πέρα όσες φορές τον έβαλα σήκωνε το κεφάλι του καλά αλλά την τελευταία φορά μάλλον νυστάζε κ απλά το γύρισε στο πλάι και ξάπλωνε..

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές κοιμηθηκε 6 ώρες σερί!!!! Σηκωθηκα μόλις τον κοιμισα και είδα τηλεόραση...  Μεγάλο κατόρθωμα αυτό για εμάς!!!! 3 μηνών ακριβώς είναι 62 εκατοστά και 6.130 Δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο θέλει στήθος και λιγότερο το ξένο... Μ αρέσει που ήθελα να αποθηλασω. Πως θα το καταφέρω αυτό μέχρι τον 5ο μήνα δε ξέρω.

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω για τη διατροφή σας εσείς που θηλάζετε. Έχετε ξεκινήσει και τρώτε απ' όλα; Και όσπρια και σαλάτες; Μπορώ να φάω και βραστή σαλάτα;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές κοιμηθηκε 6 ώρες σερί!!!! Σηκωθηκα μόλις τον κοιμισα και είδα τηλεόραση...  Μεγάλο κατόρθωμα αυτό για εμάς!!!! 3 μηνών ακριβώς είναι 62 εκατοστά και 6.130 Δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός τόσο περισσότερο θέλει στήθος και λιγότερο το ξένο... Μ αρέσει που ήθελα να αποθηλασω. Πως θα το καταφέρω αυτό μέχρι τον 5ο μήνα δε ξέρω.

Κορίτσια ήθελα να ρωτήσω για τη διατροφή σας εσείς που θηλάζετε. Έχετε ξεκινήσει και τρώτε απ' όλα; Και όσπρια και σαλάτες; Μπορώ να φάω και βραστή σαλάτα;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!από οσπρια τρώω μόνο φακή οσες φορές έφαγα ρεβύθια είχε αναστάτωση ο μικρός. Από σαλάτες δεν έχω φάει ακόμη μπρόκολο κουνουπίδι μόνο χόρτα βραστά.εγω πάλι όπως πάει βλέπω να σταματάω τον θηλασμό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!!από οσπρια τρώω μόνο φακή οσες φορές έφαγα ρεβύθια είχε αναστάτωση ο μικρός. Από σαλάτες δεν έχω φάει ακόμη μπρόκολο κουνουπίδι μόνο χόρτα βραστά.εγω πάλι όπως πάει βλέπω να σταματάω τον θηλασμό..

Εσύ γιατί; Θέλεις να σταματήσεις; Εγώ πάλι που θέλω δε βλέπω να αποθηλασω σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Χωρίς να το καταλαβω τον έχω μειώσει και νομίζω μειώθηκε και το γάλα μου..δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θέλω να τον σταματήσω..

Πως κατάλαβες ότι μειώθηκε το γάλα σου? Κάνεις αποκλειστικό θηλασμό η μικτή διατροφή? Ρωτάω γιατί εγώ τη θηλάζω όλη μέρα και αν στα καλά καθούμενα μειώνεται το γάλα,τότε θα έχουμε πρόβλημα με τα κιλά της πάλι ...☹️

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εχω καιρο να γραψω..η μικρη δεν ξερω τι παθαινει το βραδυ δεν κοιματε..δεν κλαιει ουτε τιποτα απλα καθετε..ειναι νορμαλ αυτο για ενα μωρο που σε 6 μερες γινεται 3 μηνων; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κοιματε..την μερα κοιματε ξυπναει καθεται παιζουμε μαζι της και το βραδυ το ματι γαριδα

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Πως κατάλαβες ότι μειώθηκε το γάλα σου? Κάνεις αποκλειστικό θηλασμό η μικτή διατροφή? Ρωτάω γιατί εγώ τη θηλάζω όλη μέρα και αν στα καλά καθούμενα μειώνεται το γάλα,τότε θα έχουμε πρόβλημα με τα κιλά της πάλι ...☹️

Προφανώς μειώθηκε σε μένα κορίτσι μου γιατί θηλάζω λιγότερο συχνά μην αγχώνεσαι..πριν αν περνούσαν πχ 8ωρες και δεν είχα θηλάσει ετρεχε το γάλα και με ενοχλούσε το στήθος τώρα και 12 ώρες να περάσουν δεν γεμίζει τόσο το στήθος μου ..για αυτό λέω ότι μάλλον έχει λιγοστέψει. 

πρίν από 31 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια εχω καιρο να γραψω..η μικρη δεν ξερω τι παθαινει το βραδυ δεν κοιματε..δεν κλαιει ουτε τιποτα απλα καθετε..ειναι νορμαλ αυτο για ενα μωρο που σε 6 μερες γινεται 3 μηνων; Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κοιματε..την μερα κοιματε ξυπναει καθεται παιζουμε μαζι της και το βραδυ το ματι γαριδα

Καλημέρα κορίτσι μου!Κοιμάται στην κούνια η μπεμπουλα σου; εμείς έχουμε βάλει ένα μουσικό της fischer με συννεφακια και μουσικουλα και πράγματι τον νανουριζει..στην αρχή όταν το βάζουμε χαίρεται που το βλέπει και γελάει ,παίζει αλλά σιγά σιγά κοιμάται μετά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Προφανώς μειώθηκε σε μένα κορίτσι μου γιατί θηλάζω λιγότερο συχνά μην αγχώνεσαι..πριν αν περνούσαν πχ 8ωρες και δεν είχα θηλάσει ετρεχε το γάλα και με ενοχλούσε το στήθος τώρα και 12 ώρες να περάσουν δεν γεμίζει τόσο το στήθος μου ..για αυτό λέω ότι μάλλον έχει λιγοστέψει. 

Καλημέρα κορίτσι μου!Κοιμάται στην κούνια η μπεμπουλα σου; εμείς έχουμε βάλει ένα μουσικό της fischer με συννεφακια και μουσικουλα και πράγματι τον νανουριζει..στην αρχή όταν το βάζουμε χαίρεται που το βλέπει και γελάει ,παίζει αλλά σιγά σιγά κοιμάται μετά. 

Το στήθος από ένα σημείο και μετά δε πρήζεται. Εδραιώνεται ο θηλασμός. Μήπως σου συμβαίνει αυτό κι εσύ νομίζεις πως δεν έχεις γάλα;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Προφανώς μειώθηκε σε μένα κορίτσι μου γιατί θηλάζω λιγότερο συχνά μην αγχώνεσαι..πριν αν περνούσαν πχ 8ωρες και δεν είχα θηλάσει ετρεχε το γάλα και με ενοχλούσε το στήθος τώρα και 12 ώρες να περάσουν δεν γεμίζει τόσο το στήθος μου ..για αυτό λέω ότι μάλλον έχει λιγοστέψει. 

Καλημέρα κορίτσι μου!Κοιμάται στην κούνια η μπεμπουλα σου; εμείς έχουμε βάλει ένα μουσικό της fischer με συννεφακια και μουσικουλα και πράγματι τον νανουριζει..στην αρχή όταν το βάζουμε χαίρεται που το βλέπει και γελάει ,παίζει αλλά σιγά σιγά κοιμάται μετά. 

Εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα της..στην αρχη την εβαζα στο κρεβατι και κοιμοταν μονη της τωρα με τιποτα..την βαζω για υπνο το βραδυ  μετα την βαζω στο κρεβατι της κοιματε για λιγο μετα ξυπναει και δεν κοιματε μεχρι της 5-6 το πρωι

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Εχει αλλαξει πολυ η συμπεριφορα της..στην αρχη την εβαζα στο κρεβατι και κοιμοταν μονη της τωρα με τιποτα..την βαζω για υπνο το βραδυ  μετα την βαζω στο κρεβατι της κοιματε για λιγο μετα ξυπναει και δεν κοιματε μεχρι της 5-6 το πρωι

Μπας και περνάει αλμα; Επίσης μέσα στη μέρα μήπως κοιμαται πολλές ώρες κ το βράδυ δεν έχει ύπνο ;

Εμένα ο μικρός κοιμάται αλλά μέσα στον ύπνο του ακούγεται συνέχεια .. μουγκρίζει..δεν καταλαβαίνω τι του συμβαίνει..και κλαίει κιόλας μέσα στον ύπνο του και τον βάζω στο στήθος.. μέσα στη νύχτα κοιμάμαι όρθια οπότε ούτε συμπλήρωμα δεν έχω τ κουράγιο να του βάλω .είναι λογικό όμως να σφίγγεται κ να μουγκρίζει τόσο πολύ όλο το βράδυ ; Ανησυχώ..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εμφανίζονται και εσάς κάτι κινέζικα στο κεντρικό μενού αντί για τα συνηθισμένα θέματα? Πάτησα ένα και είχε ένα κατεβατο ό,τι να ναι με κινέζικα γράμματα. Λέτε να είναι ιός και να μου εμφανιστουν τίποτα ανωμαλίες και μαλαπερδες ? 

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Μπας και περνάει αλμα; Επίσης μέσα στη μέρα μήπως κοιμαται πολλές ώρες κ το βράδυ δεν έχει ύπνο ;

Εμένα ο μικρός κοιμάται αλλά μέσα στον ύπνο του ακούγεται συνέχεια .. μουγκρίζει..δεν καταλαβαίνω τι του συμβαίνει..και κλαίει κιόλας μέσα στον ύπνο του και τον βάζω στο στήθος.. μέσα στη νύχτα κοιμάμαι όρθια οπότε ούτε συμπλήρωμα δεν έχω τ κουράγιο να του βάλω .είναι λογικό όμως να σφίγγεται κ να μουγκρίζει τόσο πολύ όλο το βράδυ ; Ανησυχώ..

Δεν ξερω.. κοιματε την μερα και οσο προσπαθω να την κρατησω ξυπνια παιζοντας και  γκριζιανει  θελει υπνο.. γιατι και εγω νομιζω αυτο φταιει κοιματε πολυ την μερα.. αλλα δεν ξερω λεω αυτη δεν ειναι κορη μου εχει αλλαξει πολυ 😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...