Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εμένα όσο κι αν ήθελα να κρατήσω τον δεύτερο ημερήσιο ύπνο δε τα κατάφερα ποτέ. Στην αρχή κοιμόταν δεύτερο ύπνο καλό απόγευμα και είχαμε πρόβλημα στο να κοιμηθεί πάλι πριν τις 9 το βράδυ. Αλλά ήταν και λιγότερο από 10 μηνών. Ευτυχώς κράτησε πολύ λίγο. Από μόνος του τον έκοψε τελείως και κάνει μόνο έναν ύπνο την ημέρα από 10 μηνών έως τώρα που είναι 13,5. Κοιμάται 12 με 2 περίπου το μεσημέρι. Και ξανα 9 παρά το βράδυ πέφτει ξερός. Το πρωί ξυπνάει κατά τις 7.30 με ένα διάλειμμα κατά τις 5 με 6 για γάλα.

Επίσης από 11 μηνών φοράμε πάνες βρακάκι. Δε γινόταν να τον ξαπλώσω με τίποτα. Είναι πολύ πιο εύκολα τώρα. Βέβαια είχα πάρει απ' το lidl και συνέχεια έβγαιναν έξω. Τελικά νομίζω πως ίσως έφταιγε ότι του πήρα το 5 νούμερο και του ήταν λίγο μεγάλες. Για σιγουριά όμως ξαναγύρισα στα pampers νούμερο 4 τα pants κι όλα μια χαρά. 

εγώ έχω τεράστιο πρόβλημα με το φαγητό. Γενικά όλη μέρα παρακαλάω και συνήθως τα φαγητά πάνε στα σκουπίδια. Αν τον αφήσω θα τρώει μόνο ψωμί, γιαούρτι και φρούτα. Εσείς ρε κορίτσια βάζετε καθόλου αλάτι;

Εγώ δεν μαγειρεύω ξεχωριστά πλέον του δίνω από το φαγητό μας στο οποίο βάζω αλάτι αλλά λιγότερο και συμπληρώνω μετά στο πιάτο μας πολλές φορές το μεσημέρι τρώει 5 με 6 κουταλάκια και μετά δεν θέλει,προσπαθώ να του δίνω πράγματα να απασχολείται γιατί τρώει καλύτερα αλλιώς του το δίνω ξανά το απόγευμα .. νομίζω όταν τελειώσουμε με όλα τα δοντακια θα τρώει καλύτερα.. βγάζουμε τώρα τα τελευταία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ κορίτσια τον απασχολω. Ότι υπάρχει στα ντουλάπια βγαίνει έξω. Τι τραγούδια, τι τάπερ, τι χορευτικά.... Αγανακτησα πραγματικά. Ελπίζω να ηρεμήσει μετά τα δόντια. Είμαστε στο 12ο....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια πως ειναι τα μικρα σας;; Εμεις απο πανες φοραμε παμπερς βρακακι 4 ειναι πολυ βολικα..εμεις σημερα ειχαμε πυρετο 38.3 της εβαλα υποθετο και ειναι καλα τωρα..αλλα δεν εχει ουτε μυξες ουτε βηχα για να πω κρυωσε μαλλον απο τα δοντια..οσο για τα δοντια εμεις εχουμε μονο  4 μεχρι τωρα 2 πανω 2 κατω..ρε κοριτσια εχει καποιες μερες οταν κοιματε κουνιετε σαν να τρομαζει..εχω ανησυχησει..σας εχει συμβει στα μικρα σας;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια πως ειναι τα μικρα σας;; Εμεις απο πανες φοραμε παμπερς βρακακι 4 ειναι πολυ βολικα..εμεις σημερα ειχαμε πυρετο 38.3 της εβαλα υποθετο και ειναι καλα τωρα..αλλα δεν εχει ουτε μυξες ουτε βηχα για να πω κρυωσε μαλλον απο τα δοντια..οσο για τα δοντια εμεις εχουμε μονο  4 μεχρι τωρα 2 πανω 2 κατω..ρε κοριτσια εχει καποιες μερες οταν κοιματε κουνιετε σαν να τρομαζει..εχω ανησυχησει..σας εχει συμβει στα μικρα σας;

Όλοι το παθαίνουν στον ύπνο τους μην ανχωνεσε . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω δεν ξερω μπορει και η δικια μου να βλεπει εφιαλτες γιατι καποιες φορες ξυπναει και κλαιγοντας...ρε κοριτσια οπως σας ειπα ειχε πυρετο χθες..σημερα γενικα την μερα ηταν πολυ καλα χωρις πυρετο..τωρα το βραδυ ξανα μ 38,4..ειναι τουτο παλι αυτο πυρετος με ωραριο.. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Τι να πω δεν ξερω μπορει και η δικια μου να βλεπει εφιαλτες γιατι καποιες φορες ξυπναει και κλαιγοντας...ρε κοριτσια οπως σας ειπα ειχε πυρετο χθες..σημερα γενικα την μερα ηταν πολυ καλα χωρις πυρετο..τωρα το βραδυ ξανα μ 38,4..ειναι τουτο παλι αυτο πυρετος με ωραριο.. 

Συνήθως ο πυρετός το βράδυ ανεβαίνει . Πρέπει να σου κλείσει 24ωρο ολόκληρο απυρετη για να πεις ότι πέρασε η ίωση. Γενικά τα βράδια να περιμένεις επιδεινώση σε όλες τις ιώσεις αν δεν περάσει 24ωρο με νύχτα μέσα χωρίς πυρετό δεν πρέπει να εφησυχαζεσε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η υπομονη μου εχει φτασει στα οριααα..4η νυχτα χωρις υπνο ξυπναει καθε 1 ωρα ή και μιση ωρα.. δεν ξερω τι να κνω αλλο πια.. ολο γκρινια και παραπονο ειναι.. τοσο δυσκολα ειναι αυτα τα δοντια;;;; Μεχρι τωρα που εχουμε βγαλει 4 δεν ειχαμε τοσο μεγαλο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια η υπομονη μου εχει φτασει στα οριααα..4η νυχτα χωρις υπνο ξυπναει καθε 1 ωρα ή και μιση ωρα.. δεν ξερω τι να κνω αλλο πια.. ολο γκρινια και παραπονο ειναι.. τοσο δυσκολα ειναι αυτα τα δοντια;;;; Μεχρι τωρα που εχουμε βγαλει 4 δεν ειχαμε τοσο μεγαλο προβλημα

Έμενα πριν κανά 2 βδομάδες έβγαλε τους τέσσερις μπροστά γομφίους. Μιλάμε τα είδαμε όλα επί περίπου ένα μήνα..μέχρι να βγουν όλα. Ξύπναγε συνέχεια ή ξύπναγε και δεν μπορούσα να την βάλω στην κούνια της..ήθελε συνεχώς αγκαλιά. Δεν θα μιλήσω για την γκρίνια μέσα στην ημέρα. Τα νεύρα μου κρόσια εντωμεταξύ.. γιατί κοιμόμουν ελάχιστα! Με τα 8 μπροστινά δόντια δεν είχαμε περάσει τόσο δύσκολα. Τρέμω για τους κυνόδοντες που είναι να βγουν μετά..ε ρε τι έχει να γίνει πάλι !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , thel είπε:

Έμενα πριν κανά 2 βδομάδες έβγαλε τους τέσσερις μπροστά γομφίους. Μιλάμε τα είδαμε όλα επί περίπου ένα μήνα..μέχρι να βγουν όλα. Ξύπναγε συνέχεια ή ξύπναγε και δεν μπορούσα να την βάλω στην κούνια της..ήθελε συνεχώς αγκαλιά. Δεν θα μιλήσω για την γκρίνια μέσα στην ημέρα. Τα νεύρα μου κρόσια εντωμεταξύ.. γιατί κοιμόμουν ελάχιστα! Με τα 8 μπροστινά δόντια δεν είχαμε περάσει τόσο δύσκολα. Τρέμω για τους κυνόδοντες που είναι να βγουν μετά..ε ρε τι έχει να γίνει πάλι !!!

Ακριβως και η δικια μου.. ολο αγκαλια θελει.. η πλατη μου τα εχει παιξει ποναω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Ρε κορίτσια κάνει να τρώνε κασέρι; έχει φάει κόλλημα.Τρωει μια φέτα σίγουρα κάθε μέρα. Μπορεί και δύο. Γκούντα του έδωσα.

Από όλα κάνει να φάνε κορίτσι μου κ εγώ προάλλες ρώτησα τον γιατρό αν κάνει να του δώσω κάστανα και μου είπε από όλα κάνει να φάει ακόμη κ αστακό μου λέει αν θέλεις δώστου.. εννοείται φυσικά όχι ανθυγιεινές τροφές..εγώ του δίνω κασερι κάθε μέρα..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου..καλές γιορτές με υγεία . Πέρυσι τέτοια εποχή δεν ξέρω για εσάς αλλά εμάς η αϋπνία μέρα κ νύχτα πήγαινε σύννεφο..ευτυχώς τώρα ο μικρός μ είναι καλύτερα αν και έχει ίωση εδω και 3 με βηχα κ μπούκωμα και από χθες το απόγευμα 38-38.5 πυρετό.. του έκανα και τετραπλο τεστ αλλά βγήκε αρνητικό. 

Έχω χαθεί λίγο γιατί μετακομίζουμε και εδώ και καμιά βδομάδα καθάριζα όλη μέρα το σπίτι γιατι ηταν μετα απο ανακαινιση κ ειχε χωμα .

Εμένα δεν τρώει αν δεν πιανει κ εκεινος το φαγητο ..συνήθως του βάζω ένα πια με βεντούζα στο καρεκλακι και μέσα λίγα κομματάκια από το φαγητό πατημένα και τα πιάνει με χέρια ή πηρούνι, τα παίζει,  τα ανακατεύει κ τα τρώει.  Ταυτόχρονα του δίνω κ εγώ αλλά μόνο έτσι απασχολείται και δέχεται να φάει...ευτυχώς πλέον τα τρώει όλα.. ακόμα και φρούτα σε μορφή φρουτοκρεμας αλλά και κομματάκια. Το πρόβλημα που έχω είναι με τον ύπνο μέσα στην μέρα..δεν κοιμάται κ μενα καθόλου μαζί μου ενώ νυσταζει πολύ ..με τον μπαμπά του που τον είχε περισσότερο αυτές τις μέρες Π καθάριζα το σπίτι κοιμάται κ 2 φορές τη μέρα από 40λ-1 ώρα.  Επίσης , όσες φορές έχω προσπαθήσει να του δώσω αρακά ή φακές το βραδυ δεν κοιμάται από τα κοιλιακα του θέματα:/ το έχει και καμιά από εσάς? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...