Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τα μωρά σας ξυπνάνε ακόμη μέσα στη νύχτα; Τι ώρα τα ταιζετε το πρώτο γάλα το πρωί;  

Στο προηγούμενο εμβόλιο τώρα στον χρόνο η παιδίατρος μου είπε πως τώρα πια πρέπει να κάνει 5 γεύματα τα τρία βασικά και δύο σνακ. Εσείς τι δίνεται ανάμεσα στο φαγητό εκτός από γιαούρτι και κάθε πόσες ώρες περίπου ταιζετε;

Και ο μικρός μου ξυπνάει ανά 2ωρο….πολλή κούραση…. 
Τις προάλλες κοιμήθηκε 4 ώρες σερί και την επόμενη μέρα ένιωθα λες και είχα κοιμηθεί κανονικό 8ωρο, έστρωσα επιδερμίδα🤣🤣🤣🤣
εγώ τον θηλάζω με το που ξυπνήσει, δηλαδη 8.30-9.00. 
Τρώει 3 γεύματα και ένα σνακ. Προσφέρω και σνακ πριν το μεσημεριανό ύπνο σλλά δεν θέλει ακόμη. Εκτοπς από γιαούρτι με φρούτα, δίνω τηγανίτα, βρώμη καμιά φορά και άλλοτε μόνο μόνο μπανάνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Laky είπε:

Πω, πω κορίτσια... Ακόμη ξυπνάτε τόσο πολύ;;!!!! Αυτός ο θηλασμός τελικά είναι μεγάλη θυσία!!! Χαρά στο κουράγιο σας πραγματικά...

Δυστυχώς ακόμη ξυπνάει συνεχώς και όχι μόνο όταν βγάζει δόντια / είναι άρρωστη. Η κούραση έχει φθάσει σε άλλα επίπεδα. Αναρωτιέμαι υπάρχει κάποια μαμά που δεν θηλάζει και ξυπνάει το μωρό της τόσο συχνά; Ανά 2ωρο για παράδειγμα; 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Πω, πω κορίτσια... Ακόμη ξυπνάτε τόσο πολύ;;!!!! Αυτός ο θηλασμός τελικά είναι μεγάλη θυσία!!! Χαρά στο κουράγιο σας πραγματικά...

Μίλησα με σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι δεν σχετίζεται άμεσα ο θηλασμός με τις αφυπνίσεις σε όλα τα μωράκια.Εχει μαμάδες που έκοψαν το θηλασμό και παρόλα αυτά τα μωρά τους συνέχισαν να ξυπνούν με τον ίδιο ρυθμό και πολυ απλά αντί να τα θηλάσουν και να κοιμηθούν,σηκωνοντουσαν,έφτιαχναν γάλα η τα πήγαιναν βόλτα μέσ' στο σπιτι για να τα κοιμίσουν..αυτό μου ακούγεται ακόμα χειρότερο,οπότε είπα να μην σταματήσω τώρα και να ξεκινήσω σιγά σιγά τον αποθηλασμο κατά την άνοιξη.Παντως η αλήθεια είναι ότι νυστάζω παααααρα πολύ,θέλω να κοιμηθώ έστω ενα πεντάωρο συνεχόμενο 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Μίλησα με σύμβουλο θηλασμού και μου είπε ότι δεν σχετίζεται άμεσα ο θηλασμός με τις αφυπνίσεις σε όλα τα μωράκια.Εχει μαμάδες που έκοψαν το θηλασμό και παρόλα αυτά τα μωρά τους συνέχισαν να ξυπνούν με τον ίδιο ρυθμό και πολυ απλά αντί να τα θηλάσουν και να κοιμηθούν,σηκωνοντουσαν,έφτιαχναν γάλα η τα πήγαιναν βόλτα μέσ' στο σπιτι για να τα κοιμίσουν..αυτό μου ακούγεται ακόμα χειρότερο,οπότε είπα να μην σταματήσω τώρα και να ξεκινήσω σιγά σιγά τον αποθηλασμο κατά την άνοιξη.Παντως η αλήθεια είναι ότι νυστάζω παααααρα πολύ,θέλω να κοιμηθώ έστω ενα πεντάωρο συνεχόμενο 

Και εγώ αυτό ξέρω αλλά έχω αρχίσει να το αμφισβητώ πλέον. Δεν έχω ακούσει έστω για ένα μωράκι στον κύκλο μου (που βρίσκεται στην ηλικία των δικών μας μωρών και δεν θηλάζει) να ξυπνάει με αυτούς τους ρυθμούς. Το πολύ 1-2 φορές να ξυπνάνε για μπιμπερό. Από την άλλη η πλειοψηφία όσων θηλάζουν ξυπνάνε ασταμάτητα. Εσείς από γνωστές σας τι ξέρετε; Πραγματικά το έχω απορία πλέον. 
 

Σήμερα ας πούμε ζούμε ένα από τα εφιαλτικά βράδια..βγάζει βέβαια δόντια οπότε δεν σχετίζεται. Αλλά όταν και τις "καλές" μέρες δεν ξεκουράζεσαι τότε τις δύσκολες πως να αντέξεις; Και εγώ γιαυτό το 5ωρο ανυπομονώ.  

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια το χω ακούσει κι εγώ αυτό από σύμβουλο θηλασμού αλλά δε το πιστεύω να σας πω την αλήθεια. Κι η δική μου παιδίατρος είναι. Αλλά ότι και να μου πουν δύσκολα να το δεχτώ. Τα παιδιά που θηλάζουν ξυπνάνε συνέχεια. Ναι μπορεί να συνεχιστεί αυτό κυρίως όταν έχουν σταματήσει αργά το θηλασμό και είναι πια συνηθισμένα έτσι. Εγώ μέχρι και 7 μηνών δεν έκλεισα μάτι. Ξυπνάω ακόμη αλλά καμία σχέση με πριν. Άντε και 2 φορές το πολύ. Μπορεί και μία. Αν ξυπνήσω παραπάνω είναι γιατί κάτι έχει το μωρό... Δόντια, άρρωστος κτλ Καλή δύναμη κορίτσια μου!!! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι....

Το ίδιο ακριβώς μου έχουν πει όλες οι γυναίκες γύρω μου. Κι η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές γιατί εγώ έκανα μωρό στα 40. Όλες μετά το θηλασμό ηρέμησαν. Κι εκείνες που δε θήλασαν απ' την αρχή τα μωρά κοιμόταν πολύ καλύτερα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω για δύο κοριτσάκια δύο φίλων μου: το ενα είναι 2,5 ετών τώρα και το θηλάζει ακόμα η μαμά του.Κοιμαται από 3μηνων συνεχόμενα κάτι 6ωρα,8ωρα και πλέον κοιμάται 10ωρες σερί. Το άλλο πάλι αποκλειστικο θηλασμό,είναι 8μηνων και κοιμάται συνεχόμενα 5ωρες,το θηλάζει και ξανακοιμαται άλλες τόσες..Βέβαια.μονο αυτές τις περιπτώσεις γνωρίζω που να κοιμούνται τόσο καλά με αποκλειστικό θηλασμό,τα περισσότερα που ακούω είναι σαν αυτό που βιώνουμε. Κάποια στιγμή θα κοιμηθούμε και εμείς και μετά θα λέμε αχ τι καλά που ήταν όταν το μπεμπακι μας έψαχνε όλο το βράδυ. Τρελές τελείως 🤣🥰

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια το χω ακούσει κι εγώ αυτό από σύμβουλο θηλασμού αλλά δε το πιστεύω να σας πω την αλήθεια. Κι η δική μου παιδίατρος είναι. Αλλά ότι και να μου πουν δύσκολα να το δεχτώ. Τα παιδιά που θηλάζουν ξυπνάνε συνέχεια. Ναι μπορεί να συνεχιστεί αυτό κυρίως όταν έχουν σταματήσει αργά το θηλασμό και είναι πια συνηθισμένα έτσι. Εγώ μέχρι και 7 μηνών δεν έκλεισα μάτι. Ξυπνάω ακόμη αλλά καμία σχέση με πριν. Άντε και 2 φορές το πολύ. Μπορεί και μία. Αν ξυπνήσω παραπάνω είναι γιατί κάτι έχει το μωρό... Δόντια, άρρωστος κτλ Καλή δύναμη κορίτσια μου!!! Ξέρω πόσο δύσκολο είναι....

Το ίδιο ακριβώς μου έχουν πει όλες οι γυναίκες γύρω μου. Κι η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές γιατί εγώ έκανα μωρό στα 40. Όλες μετά το θηλασμό ηρέμησαν. Κι εκείνες που δε θήλασαν απ' την αρχή τα μωρά κοιμόταν πολύ καλύτερα.

 

πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Θα σας πω για δύο κοριτσάκια δύο φίλων μου: το ενα είναι 2,5 ετών τώρα και το θηλάζει ακόμα η μαμά του.Κοιμαται από 3μηνων συνεχόμενα κάτι 6ωρα,8ωρα και πλέον κοιμάται 10ωρες σερί. Το άλλο πάλι αποκλειστικο θηλασμό,είναι 8μηνων και κοιμάται συνεχόμενα 5ωρες,το θηλάζει και ξανακοιμαται άλλες τόσες..Βέβαια.μονο αυτές τις περιπτώσεις γνωρίζω που να κοιμούνται τόσο καλά με αποκλειστικό θηλασμό,τα περισσότερα που ακούω είναι σαν αυτό που βιώνουμε. Κάποια στιγμή θα κοιμηθούμε και εμείς και μετά θα λέμε αχ τι καλά που ήταν όταν το μπεμπακι μας έψαχνε όλο το βράδυ. Τρελές τελείως 🤣🥰

Ναι ναι ισχύει με το θηλασμό Κ δεν είναι ότι πεινάνε. Απλά γίνετε εθισμός το πιπιλισμα . Είναι σαν να έχουν μια έννοια να πιπιλισουν μια συνήθεια τους γίνετε Κ το βάζουν σαν πρόγραμμα . Όταν σταματήσει αυτή η συνήθεια απλά μπαίνουν σε άλλο προγραμμα . 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι λένε οι σύμβουλοι θηλασμού, ότι ο θηλασμός δε σχετίζεται με την αφύπνιση.

Με βάση αυτό που έχω βιώσει από τα δύο μου παιδιά, διαφωνώ. Και τα δύο ήπιαν μητρικό γάλα. Ο πρώτος θήλαζε, ο δεύτερος αντλημενο από μπιμπερό. Ε, καμία σχέση! Ο πρώτος με είχε κάνει ανθρώπινη πιπίλα, 24 ώρες το 24ωρο, ενώ ο δεύτερος έτρωγε στο τρίωρο από ημερών και το βράδυ σούπερ!

Τυχαίο; Μπορεί. Αλλά όταν στατιστικά ρωτάς εδώ και εκεί και μαθαίνεις ότι κατά πλειοψηφία τα μωρά που δε θηλάζουν κοιμούνται καλύτερα, δε μπορεί να είναι τόσο τυχαίο. Και ειλικρινά δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το ευκολοχώνευτο του μητρικού γάλακτος. Αλλά ίσως με την προσκόλληση στο στήθος και τη συναισθηματική εξάρτηση/ παρηγοριά από αυτό. 

Σας θαυμάζω όλες σας που ξυπνάτε ακόμα, είστε ηρωίδες. Εγώ και τρίτο να κάνω, με το θηλαστρο ανά χείρας θα είμαι. Τεράστια αγγαρεία κι αυτή, δε λέω, αλλά το βράδυ είναι πιο ξεκούραστο. Φυσικά, οι αφυπνίσεις εξαρτώνται ΚΑΙ από το παιδί το ίδιο, όχι μόνο από το γάλα/είδος διατροφής.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Melie είπε:

Ξέρω τι λένε οι σύμβουλοι θηλασμού, ότι ο θηλασμός δε σχετίζεται με την αφύπνιση.

Με βάση αυτό που έχω βιώσει από τα δύο μου παιδιά, διαφωνώ. Και τα δύο ήπιαν μητρικό γάλα. Ο πρώτος θήλαζε, ο δεύτερος αντλημενο από μπιμπερό. Ε, καμία σχέση! Ο πρώτος με είχε κάνει ανθρώπινη πιπίλα, 24 ώρες το 24ωρο, ενώ ο δεύτερος έτρωγε στο τρίωρο από ημερών και το βράδυ σούπερ!

Τυχαίο; Μπορεί. Αλλά όταν στατιστικά ρωτάς εδώ και εκεί και μαθαίνεις ότι κατά πλειοψηφία τα μωρά που δε θηλάζουν κοιμούνται καλύτερα, δε μπορεί να είναι τόσο τυχαίο. Και ειλικρινά δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το ευκολοχώνευτο του μητρικού γάλακτος. Αλλά ίσως με την προσκόλληση στο στήθος και τη συναισθηματική εξάρτηση/ παρηγοριά από αυτό. 

Σας θαυμάζω όλες σας που ξυπνάτε ακόμα, είστε ηρωίδες. Εγώ και τρίτο να κάνω, με το θηλαστρο ανά χείρας θα είμαι. Τεράστια αγγαρεία κι αυτή, δε λέω, αλλά το βράδυ είναι πιο ξεκούραστο. Φυσικά, οι αφυπνίσεις εξαρτώνται ΚΑΙ από το παιδί το ίδιο, όχι μόνο από το γάλα/είδος διατροφής.

Ξυπνάει και με κλειστά μάτια με ψάχνει,σαν να προσπαθεί να μυρίσει για να με.βρει..και.αμα τύχει να είμαι τουαλέτα εκείνη την ώρα και δεν με βρει άμεσα,βάζει τα κλάματα..τι να πω,υπομονή λίγους μήνες ακόμα..πάντως πολύ ζηλεύω τον άντρα μου,ο οποίος δεν ακούει ούτε κλάματα ούτε τίποτα.Ροχαλιζει και σαν κροκόδειλος,δεν ξυπνάει με τίποτα και γενικά είτε είναι η μπέμπα στο κρεβάτι είτε όχι,αυτός θα πέσει σε χειμερία νάρκη 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Melie είπε:

Ξέρω τι λένε οι σύμβουλοι θηλασμού, ότι ο θηλασμός δε σχετίζεται με την αφύπνιση.

Με βάση αυτό που έχω βιώσει από τα δύο μου παιδιά, διαφωνώ. Και τα δύο ήπιαν μητρικό γάλα. Ο πρώτος θήλαζε, ο δεύτερος αντλημενο από μπιμπερό. Ε, καμία σχέση! Ο πρώτος με είχε κάνει ανθρώπινη πιπίλα, 24 ώρες το 24ωρο, ενώ ο δεύτερος έτρωγε στο τρίωρο από ημερών και το βράδυ σούπερ!

Τυχαίο; Μπορεί. Αλλά όταν στατιστικά ρωτάς εδώ και εκεί και μαθαίνεις ότι κατά πλειοψηφία τα μωρά που δε θηλάζουν κοιμούνται καλύτερα, δε μπορεί να είναι τόσο τυχαίο. Και ειλικρινά δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει με το ευκολοχώνευτο του μητρικού γάλακτος. Αλλά ίσως με την προσκόλληση στο στήθος και τη συναισθηματική εξάρτηση/ παρηγοριά από αυτό. 

Σας θαυμάζω όλες σας που ξυπνάτε ακόμα, είστε ηρωίδες. Εγώ και τρίτο να κάνω, με το θηλαστρο ανά χείρας θα είμαι. Τεράστια αγγαρεία κι αυτή, δε λέω, αλλά το βράδυ είναι πιο ξεκούραστο. Φυσικά, οι αφυπνίσεις εξαρτώνται ΚΑΙ από το παιδί το ίδιο, όχι μόνο από το γάλα/είδος διατροφής.

Μια σκέψη που έχω κάνει είναι πως οι σύμβουλοι θηλασμού πρέπει να υποστηρίζουν το θηλασμό ότι και αν γίνει, δουλειά τους είναι… 😊🙈

Εγώ φοβάμαι πως αν σταματήσω το θηλασμό, θα πρέπει να κάνω χιλιόμετρα τα βράδια για να τον κοιμίζω… και δεν έχω αυτές τις αντοχές…😞έχω καταμπερδευτεί…

Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια, πάντως εγώ ούτε 40 κιλά δεν ζυγίζω πια…. Ο θηλασμός με έχει εξαφανίσει….είναι και κάποια άλλη που έχει χάσει πολλά κιλά ή δυσκολεύεται να κρατήσει σταθερά τα κιλά της;

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anriana είπε:

Μια σκέψη που έχω κάνει είναι πως οι σύμβουλοι θηλασμού πρέπει να υποστηρίζουν το θηλασμό ότι και αν γίνει, δουλειά τους είναι… 😊🙈

Εγώ φοβάμαι πως αν σταματήσω το θηλασμό, θα πρέπει να κάνω χιλιόμετρα τα βράδια για να τον κοιμίζω… και δεν έχω αυτές τις αντοχές…😞έχω καταμπερδευτεί…

Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια, πάντως εγώ ούτε 40 κιλά δεν ζυγίζω πια…. Ο θηλασμός με έχει εξαφανίσει….είναι και κάποια άλλη που έχει χάσει πολλά κιλά ή δυσκολεύεται να κρατήσει σταθερά τα κιλά της;

Εγώ θηλάζω και κάνω και χιλιόμετρα .. δεν κοιμάται στο στήθος πάντα .. είναι με τις μέρες της .. αλλά ναι το έχω άγχος και εγώ πως θα είναι. Παίρνω κουράγιο πάλι από φίλες που αποθήλασαν και μου έχουν πει οτι οι πρώτες 1-2 βδομάδες ήταν δύσκολες αλλά μετά τα μωρά τους κοιμήθηκαν. 

Έχω πάρει 3 κιλά με τον θηλασμό. Ενώ έχασα αμέσως τα κιλά της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω εάν φταίει ο θηλασμός βέβαια όσο ότι όλο αυτό το διάστημα δεν ήμουν τόσο δραστήρια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες είχα χάσει τα κιλά (καμία δεκαριά στην καθεμία είχα πάρει) πριν σαραντίσω.

Τώρα είμαι δέκα κιλά πιο κάτω από πριν μείνω έγκυος, αλλά με ένα τρίμηνο περίπου διατροφή. Βρίσκομαι στη συντήρηση εδώ και κανένα δίμηνο, και έχω βάλει καλά στο μυαλό μου ότι δεν μπορώ να αφηνομαι όσο θέλω. Θα κάνω τις κραιπάλες μου μια στο τόσο, αλλά θα μαζευτώ μετά.

Προσωπικά με βοήθησε απίστευτα ότι τρώμε όλοι (και το μωρό) το ίδιο φαγητό. Το μωρό μας έβαλε στο τριπάκι να τρώμε από όλα, με πρόγραμμα εβδομάδας και ισορροπημένα. 

Πείνα πάντως δεν ένιωθα ούτε στην εγκυμοσύνη, ούτε στο θηλασμό. Απλά λόγω έλλειψης χρόνου δε μαγείρευα τότε και έτρωγα άτσαλα και ακατάστατα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Melie είπε:

Εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες είχα χάσει τα κιλά (καμία δεκαριά στην καθεμία είχα πάρει) πριν σαραντίσω.

Τώρα είμαι δέκα κιλά πιο κάτω από πριν μείνω έγκυος, αλλά με ένα τρίμηνο περίπου διατροφή. Βρίσκομαι στη συντήρηση εδώ και κανένα δίμηνο, και έχω βάλει καλά στο μυαλό μου ότι δεν μπορώ να αφηνομαι όσο θέλω. Θα κάνω τις κραιπάλες μου μια στο τόσο, αλλά θα μαζευτώ μετά.

Προσωπικά με βοήθησε απίστευτα ότι τρώμε όλοι (και το μωρό) το ίδιο φαγητό. Το μωρό μας έβαλε στο τριπάκι να τρώμε από όλα, με πρόγραμμα εβδομάδας και ισορροπημένα. 

Πείνα πάντως δεν ένιωθα ούτε στην εγκυμοσύνη, ούτε στο θηλασμό. Απλά λόγω έλλειψης χρόνου δε μαγείρευα τότε και έτρωγα άτσαλα και ακατάστατα.

Και εγώ τα 10 κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα σε ένα μήνα. Θα κάνω και εγώ διατροφή, για να βάλω κιλά βέβαια. 
Εγώ πάντα έτρωγα από όλα,  απλά τον τελευταίο χρόνο έκοψα τα δεκατιανά, γιατί δεν προλαβαίνω…αν και προσφέρω στον μικρό μου, τον εαυτό μου δεν τον σκέφτομαι…

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ θα σας πω που ξύπναγε ο μπέμπης ανα 40’ και ανα μια ώρα . Δεν είναι ο θηλασμός. Είναι η σύνδεση με τη μαμα κ το πιπίλισμα. Κ γιαυτο ξυπνανε πιο πολύ όταν βγάζουν δόντια που πονάνε ή είναι άρρωστα. Εμένα τώρα έχει ηρεμίσει κ ξυπνάει όταν πάω εγώ για ύπνο κατά τις 11-12 γιατί κάνουμε συγκοιμιση. Και μετά το πρωί πάλι κατά τις 6. Τον θηλάζω κ κοιμάται μέχρι τις 8 συνήθως. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι δεν ήξερε να νανουρίζεται μόνος του. Τώρα κάπως το έχει μάθει. Επίσης του φοράω κ υπνόσακο. Δεν ξέρω αν τον βοήθησε-μήπως νιώθει πιο ζεστά ή ασφαλές ;δεν ξέρω καθόλου. Αλλά νιώθω πιο ξεκούραστη. Και μέσα στη μέρα πάλι κοιμάται περισσότερο. Πάντως κ φίλες π δεν θηλάζουν έχω κ τα παιδιά τους ξυπνανε. Και πρέπει να τους κάνουν γαλα και να τα κουνανε για να τα κοιμίσουν. Εμένα με έχει σώσει ο θηλασμός με το που ξυπνησει τον βάζω στο στήθος κ σε λίγα λεπτά έχει νανουριστεί. Ούτε σηκώνομαι ούτε τπτ. Το μόνο που θα ήθελα είναι να τον βάζει κ ο άντρας μ για ύπνο. Γιατί αργότερα θα πάω για δουλειά κ δεν ξέρω πως θα τα καταφέρουν οι 2 τους. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...