Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

τα σουηδικα ειναι κατι αναμεσα σε γερμανικα αγγλικα κ γαλλικα-εχουν την ας πουμε συνταξη-νοοτροπια των αγγλικων,τις λεξεις σιδηροδρομους των γερμανικων κ την προφορα των γαλλικων...:rolleyes::rolleyes:

αλλα αληθεια ειναι μια πανεμορφη γλωσσα!

αααααααχ,μακαρι να βρω κατι καλο,κ εφυγα την ιδια στιγμη!

στη σουηδια αδερφες μου,στη σουηδια:D

με τον καιρο πως θα την παλεψω?:rolleyes:

ενω λατρευω το χειμωνα,σιχαινομαι το ντυσιμο για εξω-βρες ρουχο κ αντε κ παλτο,κ αντε παπουτσι κ σωστο καλσον να τα σεταρεις(γιατι ειμαστε κ κοκετες τρομαρα μας)κ γαντια κ σκουφους-ουυυυυυφ.....ενω στη ζεστη πετας ενα κομματι πανι πανω σου κ εξω απ την πορτα....

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστώ πολύ,είναι πολλά να γίνουν κι εδώ κι εκεί...έχει τρέξιμο,αλλά είναι για καλό!!

κι επειδή έχουμε το παιδί μαζί μας,πρέπει να βρούμε γρήγορα σπίτι και δουλειά μετά για να μας το πάρουν σε παιδικό σταθμό.

κι εγώ ελπίζω να μάθουμε γρήγορα τα σουηδικά,γιατί οι καλές δουλειές θέλουν όπωσδήποτε την γλώσσα.

εκεί θέλουμε καινούρια γκαρνταρόμπα,τα ρούχα μας είναι ακατάλληλα για τον χειμώνα τους.

θέλει καλά ζεστά παπούτσια ειδικά για χιόνι.ευτυχώς τα σπίτια τους είναι ζεστά!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ,είναι πολλά να γίνουν κι εδώ κι εκεί...έχει τρέξιμο,αλλά είναι για καλό!!

κι επειδή έχουμε το παιδί μαζί μας,πρέπει να βρούμε γρήγορα σπίτι και δουλειά μετά για να μας το πάρουν σε παιδικό σταθμό.

κι εγώ ελπίζω να μάθουμε γρήγορα τα σουηδικά,γιατί οι καλές δουλειές θέλουν όπωσδήποτε την γλώσσα.

εκεί θέλουμε καινούρια γκαρνταρόμπα,τα ρούχα μας είναι ακατάλληλα για τον χειμώνα τους.

θέλει καλά ζεστά παπούτσια ειδικά για χιόνι.ευτυχώς τα σπίτια τους είναι ζεστά!!

Χριστινάκι αν πάνε ΟΛΑ καλά, θα έρθουμε οικογενειακώς να σου κατσικωθούμε....Δεν θα φεύγουμε απο κει...Θα κάνουμε αρμένικη βίζιτα μέχρι να λυποθημησετε απο την κουραση....:tongue::tongue::tongue:

(πλακίτσα)....

Με την πώληση του αυτοκινητου τι γίνετε??? Έχει καμια σύζητηση με αυτούς τους άσχημους καιρούς?

Εκει στην Κερκυρα είστε με ενοικιο???

Φιλιααααααααααα

Εντιτ: Κερνάω τσαγάκι ζεστό με άρωμα γιασεμί και φρέσκο κέικ...Ελάτε!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

:D:D:tongue::tongue:

εσύ το λες για πλάκα...εδώ συγγενείς και φίλοι μας λένε "αν βρείτε τίποτα και για μας πείτε το μας"!!!

:confused::confused:

ωραίο το αστειάκι τους ε???

υπάρχει ενδιαφέρον για το αυτοκίνητο,αλλά θέλουν να κατεβάσουμε τιμή...

citroen c4 μοντέλο του 2006,σε άριστη κατάσταση,καινούρια λάστιχα, καλύματα,μπαγκαζιέρα,60.000χμ ...το δίνουμε 7,500Ε...

ακόμα το χρωστάμε...3 δόσεις έχουν μείνει,που θα πληρωθούν από αυτά τα χρήματα...άλλα αυτοκίνητα αυτής της χρονιάς έχουν πάνω από 100.000χμ...

σε ενοίκιο είμαστε κι εδώ...δεν έχουμε δικό μας σπίτι.

τρελαίνομαι για τσαγάκια με γεύσεις!!!γιαμ για το κεκάκι!!!:D

Link to comment
Share on other sites

miamama χαίρομαι πολύ που θα ανεβετε Σουηδια!Μάλμε θα πατε ε?Μακάρι να μπορούσαμε κ μεις να ανεβουμε απο τώρα αλλα πρεπει να περιμενω να γεννησω πρώτα...Κανω επαφες με το πανεπιστημιο που τελειωσε ο αντρας μου για να μπω στα μεταπτυχιακα στα αρχαια ελληνικα κ μετα μπας και μπορεσω να εργαστω μεσα στο πανεπιστημιο στην ερευνα,,,

Αν χρειαστειτε κατι οταν ειστε στο μάλμε μπορω να πω και στην πεθερα μου να σας συναντησει.

Ο κουνιαδος μου λεει ειναι δυσκολο να βρεις σπιτι αλλα βλεπω απο τις αγγελιες που υπαρχουν οτι εχει σπιτια στο μαλμε.παλια που κοιτουσα υπηρχαν μονο ενα-δυο..


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

miamama χαίρομαι πολύ που θα ανεβετε Σουηδια!Μάλμε θα πατε ε?Μακάρι να μπορούσαμε κ μεις να ανεβουμε απο τώρα αλλα πρεπει να περιμενω να γεννησω πρώτα...Κανω επαφες με το πανεπιστημιο που τελειωσε ο αντρας μου για να μπω στα μεταπτυχιακα στα αρχαια ελληνικα κ μετα μπας και μπορεσω να εργαστω μεσα στο πανεπιστημιο στην ερευνα,,,

Αν χρειαστειτε κατι οταν ειστε στο μάλμε μπορω να πω και στην πεθερα μου να σας συναντησει.

Ο κουνιαδος μου λεει ειναι δυσκολο να βρεις σπιτι αλλα βλεπω απο τις αγγελιες που υπαρχουν οτι εχει σπιτια στο μαλμε.παλια που κοιτουσα υπηρχαν μονο ενα-δυο..

Είσαι έγκυος κουκλίτσα;; τι καλα!!!! :P :p :P ... Δεν το είχα καταλάβει, απο τις συζητήσεις...πίστευα πως έχεις ήδη παιδάκι....Αντε με το καλό σου εύχομαι...με έναν πόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

labc81 ναι Μάλμε θα πάμε...

είπαμε νότια και λιμάνι,μην πάθουμε σοκ με το κρύο στην Στοκχόλμη...

κι εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι που φεύγουμε,το έχουμε δει πολύ θετικά το πράγμα,ότι όλα θα πάνε καλά.

μακάρι σύντομα να τα καταφέρεις να έρθεις κι εσύ!!

σε ευχαριστώ για την προσφορά σου,αν χρειαστούμε κάτι θα σου πω.

πλέον έχει πολλές αγγελίες για σπίτι,κάτι θα βρούμε!!

να σε ρωτήσω ξέρεις κάποια τράπεζα σουηδική?

και κάτι άλλο...πως να μεταφέρουμε τα χρήματα μας εκεί?πείτε καμμιά ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι έγκυος κουκλίτσα;; τι καλα!!!! :P :p :P ... Δεν το είχα καταλάβει, απο τις συζητήσεις...πίστευα πως έχεις ήδη παιδάκι....Αντε με το καλό σου εύχομαι...με έναν πόνο!!!

Ναι εχω ηδη ενα αγορακι 22 μηνων!και τωρα περιμενω δίδυμα κοριτσάκια!:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

labc81 ναι Μάλμε θα πάμε...

είπαμε νότια και λιμάνι,μην πάθουμε σοκ με το κρύο στην Στοκχόλμη...

κι εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι που φεύγουμε,το έχουμε δει πολύ θετικά το πράγμα,ότι όλα θα πάνε καλά.

μακάρι σύντομα να τα καταφέρεις να έρθεις κι εσύ!!

σε ευχαριστώ για την προσφορά σου,αν χρειαστούμε κάτι θα σου πω.

πλέον έχει πολλές αγγελίες για σπίτι,κάτι θα βρούμε!!

να σε ρωτήσω ξέρεις κάποια τράπεζα σουηδική?

και κάτι άλλο...πως να μεταφέρουμε τα χρήματα μας εκεί?πείτε καμμιά ιδέα...

Ναι ναι θα γνωριζει σιγουρα ο αντρας μου πως θα κανετε με τα χρηματα γιατι κι αυτος ειχε συνδιαλλαγες με Ελλαδα και μεταφορα χρηματων..Θα τον ρωτησω το απογευματακι που θα ερθει απο το γραφειο κ θα σου στειλω μνμ!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα ΟΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......

Ερώτηση για πείτε γνώμες ......

Πριν φύγουμε να κόψουμε την ΔΕΗ και το νερό για να μην έρχονται χαράτσια???

Το ρωτάω γιατι ειναι άγνωστο πότε θα έρθουμε πάλι ως διακοπές....Για πείτε ιδέες ρε κορίτσια...

Το θεωρώ υποκρισία ,να έχω κλειστό το σπίτι για μήνες και να πληρώνω ετησίως για ΔΕΗ πάγια 480? και 60? για νερό + τα ετησια χαράτσια που θα προσθέτουν εκει μέσα....

Απο την άλλη πόσο καιρό κάνει για να πείς ότι θα το συνδέσω όταν θα έρθω???

Δεν ξέρω για πείτε καμια γνώμη!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

εννοείται να το κόψεις...ρώτα τους για επανασύνδεση...αλλά πόσο θα κάνουν μωρέ?

δεν σε συμφέρει να πληρώνεις τις βλακείες τους...

δικό σας είναι το σπίτι φαντάζομαι ε?

εμείς όταν θα ερχόμαστε μάλλον σε ξενοδοχείο...ή στη μαμά μου μερικές μέρες και τις υπόλοιπες σε ξενοδοχείο...δεν αντέχονται παραπάνω...

μήπως υπάρχει κανένα σύστημα για τα εξοχικά όπως με το τηλ?1 μήνα τα χριστούγεννα,1 το πάσχα,και 3 μήνες το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

Stellinula απο όσο ξέρω για την επαρχία, (δεν ξέρω εσύ που μένεις), για τη ΔΕΗ θέλουν 5 εργάσιμες το πολύ, για να σου το συνδέσουν πάλι, αλλά πληρώνεις τέλη σύνδεσης. Είναι όμως πάγιο, ένα ποσο, και όταν το κόψεις πάλι συμψηφίζεται με τον τρέχον λογαριασμό και ουσιαστικά το παίρνεις πίσω. Για το νερό δεν έχω ιδέα..συνήθως τα σπίτια που πηγαίνω έχουν ήδη παροχή νερόυ, συνήθως κόβουν τη ΔΕΗ και κάθε νέος ενοικος το συνδέει στο όνομά του...οπότε πηγαίνοντας κάθε χρόνο και σε άλλη πόλη ως αναπληρώτρια τα μαθαίνεις θέλεις, δε θέλεις ;) Τώρα αν είσαι Αττική, λόγω περισσοτερου κόσμου έχω την εντυπωση οτι αργούνε λίγο περισσότερο για την σύνδεση...

Τελικά εσύ αποφασίζεις...πάντως κι εγώ στη θέση σου θα το έκοβα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω ηδη ενα αγορακι 22 μηνων!και τωρα περιμενω δίδυμα κοριτσάκια!:)

Σοβαρά;;!!! Δίδυμα;; τέλειο! Μία φίλη απέκτησε πρόσφατα δίδυμα κοριτσάκια (βεβαια για εκείνη ήταν τα πρώτα της) και ήταν σκέτη τρέλα!!! Απίστευτα χαριτωμένα και γλύκες...βέβαια η μαμά τους είχε λίγο διαφορετική άποψη απο εμένα, ξέρεις κλαίνε μαζί, πεινανε μαζί...μια φασαρία διπλή...αλλά παρόλα αυτά ήταν τελεια!!! Μπραβο-μπραβο, και πάλι με το καλό σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...