Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Angot said:

      χαχαχαχ παρούσα !

      Τι μέντιουμ είσαι εσυ …. Δώσε μες ευχές  μέλλουσα μαμά να μας πάνε κ ας όλα καλα !!! Δ περνάνε οι μέρες κορίτσι Παρασκευή έχω επίσημη πρεμιέρα χαχαχαχ εμάς εδώ στο εξωτερικό μας δίνουν περισσότερες μέρες περίπου 14 μετά την εμβρυομεταφορα ! 

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

Χριστινα εγω ξερω κατι σελιδες για πολυ φτηνα αεροπορικα με charter πτησης αλλα ειναι στα σουδικα προσφατα ταξιδεψε ενας ξαδερφος του ανδρα μου για κοπεχαγη με 65Ε και μετα πηρε το τρενο για μαλμε... αλλα δεν ξερω απο κερκυρα εχει τετειες πτησης??? Α επισης η πεθερα μου περσι ταξιδεψε με 17Ε για την πρωτευουσα...

Μιαμαμα θα προσπαθησω να σου βρω τις σελιδες το σηντομοτερο...


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάζε ημερομηνιες και κέντρα αφιξεων εναρξεων να σου βρεί ΟΛΑ τα εισητηρια:

1) http://www.airtickets.gr/?gclid=CPjv-duVq6sCFYK-zAod3yvo4Q

2) http://www.taxidiamprosta.com/default.aspx?Pref=41

3) http://gr.skyscanner.com/routes/athe/mmx/athens-to-malmo-sturup.html

Αυτά τα site κάνουν ψαχτική για ΟΛΑ τα εισητηρια απο ΟΛΕΣ τις αεροπορικές εταιρείες....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια,το τρίτο το ξέρω και μου έβγαλε 600Ε 3 άτομα,one way...

θα μπω και στα άλλα 2...

πελαζί το καλοκαίρι έχει charter για σουηδία από κέρκυρα,τον οκτώβριο,νοέμβριο που ψάχνω δεν υπάρχουν.

και δεν ψάχνουμε για σουηδία,αλλά για δανία,μας συμφέρει καλύτερα οικονομικά...μέχρι κοπενχάγη και μετά τραίνο μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

άντε βρε πελαζί!!πάρτε το απόφαση κι όλα θα πάνε καλά!!!

εμείς καταλήξαμε Μαλμο(Μαλμε το σωστό,πρέπει να το μάθω!!όλο το ξεχνάω.χιχι)

αν τα καταφέρουμε μπορεί σε ένα μήνα να φεύγουμε...όσο πιο γρήγορα,τόσο το καλύτερο...να μπούμε σε μια σειρά.

helloooo!!!!!!!!!!!Το μαλμε γραφεται με ο στο τελος και απο πάνω 2 τελιτσες οποτε διαβάζεται κάτι μεταξυ ο και ε...χιχι!οποτε 'οπως και να το λενε καλά ειναι!!!!

ειναι και η cimber air sterling που παει παλι κοπεγχάγη και εχει φτηνα εισιτηρια αλλα υπολογισε καπου 170 ευρω το ατομο με φορους πήγαινε-έλα ,,,αχχαχ!!!!!και γω την πάω αυτη την ευανθια...:)

δεν ειναι καθολου ευκολο αυτο που εχει καταφερει,,,,


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Hello και απο μενα........ Αχ ειμαστε ακομα στο θα παμε η οχι γμτ εκει που λεει ο συζηξ παμε εκει κολλαει , ευτυχως εχουμε γνωρισει ενα καταπληκτικο ζευγαρι ελληνων που πηγαν και αυτοι προσφατα εκει και προσπαθουν να μας πεισουν και επειδη γιναμε πολυ καλα φιλαρακια ελπιζω να το καταφερουμε.............

labc81 η Στοχολμη ειναι οντως ακριβη αλλα υπαρχουν και φτηνα σημεια για σπιτια ....

προσοχή γιατι υπάρχουν φτηνες περιοχες αλλα πρεπει να ξερετε αν ειναι και ασφαλεις γιατι σε μερικες μαζευονται σομαλοι αφγανοι αραβες κτλ και ειναι φτηνες....:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα δεν ηξερα Χριστινα οτι δεν εχει οκτωμβριο charter εδω μεχρι τα μεσα εχει λοιπον μου εστειλε ο κουνιαδος μου της σελιδες apollo.se fritidsresor.se ving.se . Το τρενο ειναι 15Ε η 17Ε εγγυημενη πηγη οπως γραφψ παραπανω πηγε ενας ξαδερφος του ανδρα μου πολυ προσφατα....

labc81 η φιλη μου που ζουν στοχολμη μενουν με χαμηλο ενηκιο για τα δεδομενα της σουιδιας και σε καλη και ομορφη περιοχη.


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

πελαζί ή όποιος άλλος ξέρει,εισητήρια αεροπορικά που να κοιτάξω?

γιατί μερικά που βρήκα...2 άτομα και το παιδί μόνο να πάμε,κέρκυρα-αθήνα-κοπενχάγη 600Ε το λιγότερο.

Καλησπέρα miamama,

τσέκαρε και στο http://www.e-airtickets.gr/aeroporika-eisitiria/ μπορεί να βρεις καμιά καλή προσφορά σε αεροπορικά.

Καλό ταξίδι να έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι καινουρια στην παρεα και θέλω επιγοντως να φυγω από Ελλάδα.

Ψάχνω για Κύπρο, αλλά μου με αυτά που γράφετε μου κεντρίσατε το ενδιαφέρον και για τη Σουηδία. Τα παιδιά μου είναι μεγάλα, γυμνάσιο και δημοτικό, αν και δεν είμαι μεγάλη (τουλάχιστον έτσι νιώθω!) Ο άντρας μου δεν πίθετε εύκολα (γιατί είναι έτσι οι άνδρες???):confused:, εκτός και αν του έχω μια καλή πρόταση. Είναι ελ. επαγγελματίας (ηλεκτολόγος).

Τα ζουζούνια μου και ειδικά η μεγάλη είναι μαζί μου, γιατί δεν μπορεί άλλο την κατάσταση εδω ειδικά της παιδείας και ότι συνεπάγεται αυτό.

Βεβαια κάτι που με σταματούσε είναι το πρόβλημα της γλώσσας- δεν ξέρω καλά αγγλικά -αλλά διάβασα ότι σου παρέχει η κυβέρνηση δωρεάν μαθήματα (οπως κανει και η ελληνική!!!)

Θα το εκτιμούσα αν κάποια μου έδινε πληροφορίες για την εύρεση εργασίας, την παιδεία, τους μισθούς, τις παροχές υγείας και γενικά ότι χρειάζεται για μια τέτοια απόφαση. Βλέπετε πρεπει να ποαρουσιάσω μια καλή προταση! Σας ευχαριστω και ελπίζω να έχω νεα σας σύντομα.:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δεν ηξερα Χριστινα οτι δεν εχει οκτωμβριο charter εδω μεχρι τα μεσα εχει λοιπον μου εστειλε ο κουνιαδος μου της σελιδες apollo.se fritidsresor.se ving.se . Το τρενο ειναι 15Ε η 17Ε εγγυημενη πηγη οπως γραφψ παραπανω πηγε ενας ξαδερφος του ανδρα μου πολυ προσφατα....

ευχαριστώ κοριτσάκι μου,εγώ κοιτάζω για μετά τις 18-20/10,οπότε δεν έχει.

Καλησπέρα miamama,

τσέκαρε και στο http://www.e-airtickets.gr/aeroporika-eisitiria/ μπορεί να βρεις καμιά καλή προσφορά σε αεροπορικά.

Καλό ταξίδι να έχεις.

σε ευχαριστώ πολύ,θα το κοιτάξω.:D

Γεια σας κοριτσια! Ειμαι καινουρια στην παρεα και θέλω επιγοντως να φυγω από Ελλάδα.

Ψάχνω για Κύπρο, αλλά μου με αυτά που γράφετε μου κεντρίσατε το ενδιαφέρον και για τη Σουηδία. Τα παιδιά μου είναι μεγάλα, γυμνάσιο και δημοτικό, αν και δεν είμαι μεγάλη (τουλάχιστον έτσι νιώθω!) Ο άντρας μου δεν πίθετε εύκολα (γιατί είναι έτσι οι άνδρες???):confused:, εκτός και αν του έχω μια καλή πρόταση. Είναι ελ. επαγγελματίας (ηλεκτολόγος).

Τα ζουζούνια μου και ειδικά η μεγάλη είναι μαζί μου, γιατί δεν μπορεί άλλο την κατάσταση εδω ειδικά της παιδείας και ότι συνεπάγεται αυτό.

Βεβαια κάτι που με σταματούσε είναι το πρόβλημα της γλώσσας- δεν ξέρω καλά αγγλικά -αλλά διάβασα ότι σου παρέχει η κυβέρνηση δωρεάν μαθήματα (οπως κανει και η ελληνική!!!)

Θα το εκτιμούσα αν κάποια μου έδινε πληροφορίες για την εύρεση εργασίας, την παιδεία, τους μισθούς, τις παροχές υγείας και γενικά ότι χρειάζεται για μια τέτοια απόφαση. Βλέπετε πρεπει να ποαρουσιάσω μια καλή προταση! Σας ευχαριστω και ελπίζω να έχω νεα σας σύντομα.:tongue:

http://ec.europa.eu/

http://www.sweden.se/

ziza καλώς την...δες εδώ 2 σίτε,κοίτα κι από την αρχή το θέμα μας...έχει διάφορες πληροφορίες...

επίσης στο www.patriotaki.com έχει θέμα για την σουηδία με πολλές χρήσιμες πληροφορίες...

γενικά θέλει διάβασμα και ψάξιμο στο ίντερνετ,εμείς μήνες το ψάχνουμε...

αν έχεις απορίες εδώ είμαστε.

μπράβο Στέλλα!!τέλειο!!!;);)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα δεν ηξερα Χριστινα οτι δεν εχει οκτωμβριο charter εδω μεχρι τα μεσα εχει λοιπον μου εστειλε ο κουνιαδος μου της σελιδες apollo.se fritidsresor.se ving.se . Το τρενο ειναι 15Ε η 17Ε εγγυημενη πηγη οπως γραφψ παραπανω πηγε ενας ξαδερφος του ανδρα μου πολυ προσφατα....

labc81 η φιλη μου που ζουν στοχολμη μενουν με χαμηλο ενηκιο για τα δεδομενα της σουιδιας και σε καλη και ομορφη περιοχη.

Γενικά το λέω...Εννοείται ότι υπάρχουν καλές και φτηνές περιοχές:)απλά πρέπει να τις γνωρίζεις!


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι νέα στο φόρουμ, μόλις σήμερα μπήκα και διάβασα αυτά που γράφετε, είμαι ελεύθερη (σχετικά) εγώ, δεν είμαι μανούλα σαν εσάς, αλλά έχω έναν άντρα αμετάπιστο και πεισματάρη που δεν δέχεται με τίποτα να αφήσει την Ελλαδίτσα του (όπως λέει και με τρελαίνει). Εγώ είμαι νηπιαγωγός και μάλιστα απο τους διοριστέους του ΑΣΕΠ (που δυστυχώς δεν μας έχει διορίσει ακόμη το φανταστικό μας υπουργείο και ζούμε κάθε χρόνο την ίδια παράνοια). Για χρόνια σπούδαζα (έχω τελειώσει δύο σχολές - και ένα μεταπτυχιακό) και είχα όνειρο να διοριστώ στην εκπαίδευση γιατι πραγματικά λατρεύω τη δουλειά μου. Τελικά διορίστηκα - στα χαρτια μόνο - και ζω ακόμη με το όνειρο! Δεν αντέχω όμως άλλο αυτήν την κατάσταση και θέλω άμεσα να φύγω...ακόμη και αν μου λένε οι γονείς μου, οτι σε ένα δύο χρόνια αν κάνω υπομονή θα με διορίσουν κι εμενα! και τι να το κάνω; να περιμένω 2-3 χρόνια να διοριστώ και να παίρνω μετα 700-800 ευρώ;! είμαι και 30 χρονών και κάποια στιγμή θα πρέπει να κανω και οικογένεια! Ο άντρας μου (αρραβωνιαστικός είναι δηλαδή ακόμη) είναι κι αυτός εκπαιδευτικός - πληροφορικής - αλλά η δική του μοίρα είναι πολύ χειρότερη απο την δικη μου. Αυτός δεν έχει τύχη για διορισμό ούτε σε 3-4 χρόνια. Τι να περιμένω δηλαδή πια; να φτάσω στα 40 για να κάνω παιδιά;;

Μ'ενδιαφέρει κι εμενα πολύ η σκάψη για Σουηδία, και ειληκρινά αν ήμουν μόνη, δεν θα το σκεφτόμουν καν...θα είχα ήδη φύγει...το θέμα είναι να βρω κάτι να δελεάσω τον αντρα μου...

Γνωρίζει κανείς απο δουλειες σε πληροφορική (του άντρα μου) αν υπάρχει ζήτηση;; και για μένα σε σχολεία, υπάρχει κάτι;;γιατί θα ήθελα πολύ να κάνω αυτό που αγαπώ τόσο....αν και πιστεύω οτι με το άλλο μου πτυχίο θα βρω πιο εύκολα κάτι, αλλα λέω να προσπαθήσω πρώτα στην εκπαίδευση...αν έχω καποια τύχη!! Αν γνωρίζει κανείς κάτι - απο τις κοπέλες που έχουν και γνωστούς εκεί....θα το εκτιμούσα πολύ!

Ευχαριστώ πολύ...και χαιρομαι πραγματικά που βρήκα επιτέλους ένα φόρουμ με άτομα με τους ίδιους προβληματισμούς με εμένα!

ΥΓ. Γλώσσα δεν γνωρίζουμε, αλλά....τι να πω...θα μάθουμε!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

zoitsa81 καλώς μας ήρθες...

μπες εδώ να δεις τι δουλειές υπάρχουν στο τομέα σου...

http://ec.europa.eu/eures/home.jsp?lang=en

γενικά να ξέρεις υπάρχουν δουλειές...και κάθε μέρα αυξάνονται...

κι εμείς μέχρι να μάθουμε την γλώσσα δεν θα ψάξουμε μόνο με τα πτυχία μας...ότι βρούμε.

labc81 μήπως ξέρεις κάνα καλό μεσιτικό στο μάλμο?

καλημέρα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Είμαι νέα στο φόρουμ, μόλις σήμερα μπήκα και διάβασα αυτά που γράφετε, είμαι ελεύθερη (σχετικά) εγώ, δεν είμαι μανούλα σαν εσάς, αλλά έχω έναν άντρα αμετάπιστο και πεισματάρη που δεν δέχεται με τίποτα να αφήσει την Ελλαδίτσα του (όπως λέει και με τρελαίνει). Εγώ είμαι νηπιαγωγός και μάλιστα απο τους διοριστέους του ΑΣΕΠ (που δυστυχώς δεν μας έχει διορίσει ακόμη το φανταστικό μας υπουργείο και ζούμε κάθε χρόνο την ίδια παράνοια). Για χρόνια σπούδαζα (έχω τελειώσει δύο σχολές - και ένα μεταπτυχιακό) και είχα όνειρο να διοριστώ στην εκπαίδευση γιατι πραγματικά λατρεύω τη δουλειά μου. Τελικά διορίστηκα - στα χαρτια μόνο - και ζω ακόμη με το όνειρο! Δεν αντέχω όμως άλλο αυτήν την κατάσταση και θέλω άμεσα να φύγω...ακόμη και αν μου λένε οι γονείς μου, οτι σε ένα δύο χρόνια αν κάνω υπομονή θα με διορίσουν κι εμενα! και τι να το κάνω; να περιμένω 2-3 χρόνια να διοριστώ και να παίρνω μετα 700-800 ευρώ;! είμαι και 30 χρονών και κάποια στιγμή θα πρέπει να κανω και οικογένεια! Ο άντρας μου (αρραβωνιαστικός είναι δηλαδή ακόμη) είναι κι αυτός εκπαιδευτικός - πληροφορικής - αλλά η δική του μοίρα είναι πολύ χειρότερη απο την δικη μου. Αυτός δεν έχει τύχη για διορισμό ούτε σε 3-4 χρόνια. Τι να περιμένω δηλαδή πια; να φτάσω στα 40 για να κάνω παιδιά;;

Μ'ενδιαφέρει κι εμενα πολύ η σκάψη για Σουηδία, και ειληκρινά αν ήμουν μόνη, δεν θα το σκεφτόμουν καν...θα είχα ήδη φύγει...το θέμα είναι να βρω κάτι να δελεάσω τον αντρα μου...

Γνωρίζει κανείς απο δουλειες σε πληροφορική (του άντρα μου) αν υπάρχει ζήτηση;; και για μένα σε σχολεία, υπάρχει κάτι;;γιατί θα ήθελα πολύ να κάνω αυτό που αγαπώ τόσο....αν και πιστεύω οτι με το άλλο μου πτυχίο θα βρω πιο εύκολα κάτι, αλλα λέω να προσπαθήσω πρώτα στην εκπαίδευση...αν έχω καποια τύχη!! Αν γνωρίζει κανείς κάτι - απο τις κοπέλες που έχουν και γνωστούς εκεί....θα το εκτιμούσα πολύ!

Ευχαριστώ πολύ...και χαιρομαι πραγματικά που βρήκα επιτέλους ένα φόρουμ με άτομα με τους ίδιους προβληματισμούς με εμένα!

ΥΓ. Γλώσσα δεν γνωρίζουμε, αλλά....τι να πω...θα μάθουμε!! :tongue:

Γεια σου!!Το επάγγελμά σου έχει τρελη ζήτηση στη Σουηδια και ο μισθος ειναι 2200 ευρω το μηνα το οποίο ειναι ο κατωτερος μισθος...το μονο που θα χρειαστεις εσυ ειναι να μαθεις τα σουηδικα...και επισης στην Σουηδια ειναι ενας νηπιαγωγος για καθε 4 παιδακια,,,,πολυ καλα δλδ...και γω να φανταστεις που ειμαι καθηγητρια ελληνικης φιλολογιας με μεταπτυχιακο θα αναγκαστω να σπουδασω νηπιαγωγος γιατι θα εχω σιγουρη δουλεια...και η πληροφορικη εχει πολυ ζητηση...και πληρωνονται πολυ καλα οι πληροφορικαριοι....

απο τα επαγγελματα σας παντως ειστε σε καλο δρομο προς Σουηδια!:)


15Ysp3.png

5autp2.png

YDTvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...