Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Κιλά μετά από καισαρική τομή


Pontiki

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

έχει σαράντα μέρες που γέννησα,στην εγκυμοσύνη πήρα πολλά κιλά ξεκίνησα 50 και έφτασα 70 !

Βγαίνοντας από την κλινική είχα χάσει ήδη δέκα κιλά όμως έκτοτε έχω κολλήσει στα ίδια κιλά ενώ υπάρχουν μέρες που προλαβαίνω να φάω μόνο ένα γεύμα μου κάνει εντύπωση που δεν πέφτω ούτε ένα γραμμάριο κάτω,έχει κολλήσει η ζυγαριά στα ίδια κιλά,έχω απογοητευτεί πολύ..Να σας πω ότι λόγω υγείας θήλασα μόνο μισό μήνα και είμαι 34 ετών.

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία,δεν περιμένω να χάσω όλα τα κιλά σε ένα μήνα αλλά μου κάνει εντύπωση η κολλημένη ακόμα κ στα ίδια γραμμάρια ζυγαριά ενώ δεν τρώω σχεδόν τίποτα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Pontiki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

έχει σαράντα μέρες που γέννησα,στην εγκυμοσύνη πήρα πολλά κιλά ξεκίνησα 50 και έφτασα 70 !

Βγαίνοντας από την κλινική είχα χάσει ήδη δέκα κιλά όμως έκτοτε έχω κολλήσει στα ίδια κιλά ενώ υπάρχουν μέρες που προλαβαίνω να φάω μόνο ένα γεύμα μου κάνει εντύπωση που δεν πέφτω ούτε ένα γραμμάριο κάτω,έχει κολλήσει η ζυγαριά στα ίδια κιλά,έχω απογοητευτεί πολύ..Να σας πω ότι λόγω υγείας θήλασα μόνο μισό μήνα και είμαι 34 ετών.

Έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία,δεν περιμένω να χάσω όλα τα κιλά σε ένα μήνα αλλά μου κάνει εντύπωση η κολλημένη ακόμα κ στα ίδια γραμμάρια ζυγαριά ενώ δεν τρώω σχεδόν τίποτα!

Ευχαριστώ!

ειναι ορμονικο.δ ειναι απλα το φαι,καμια φορα πρεπει να επανελθουν οι ορμονες.ισως αν αδιαθετησεις να σε βοηθησει να ξεφουσκωσεις

για ασκηση βολτες με το καροτσι

εκτος απο κατακρατηση να ξερεις οτι κ τα κοκκαλα που εχουν ανοιξει θελει πολυ περισσοτερο καιρο να επανελθουν.μετα απο κανενα εξαμηνο

να σου ζησει το μωρακι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα έχω και εγώ την ίδια απορία. Στην πρώτη μου καισαρική επανήλθα γρήγορα τους δύο πρώτους μήνες, μπορώ να πω ότι ήμουν και πιο αδύνατη μετά.

Τώρα στην δεύτερη καισαρική μου κλείνω δύο μήνες αυτή την εβδομάδα και η κοιλίτσα δεν έχει επανέλθει όπως πρώτα.

Καμία παρόμοια εμπειρία; Πόσο περίπου χρειάζεται να επανέλθουμε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στις δύο εγκυμοσύνες πήρα λίγα κιλά,8 στην πρώτη και 10 στην δεύτερη. Αλλά το σώμα μου επανήλθε στους 5μηνες στην πρωτη(δηλαδή κ το άνοιγμα στα κόκαλα της λεκάνης που λέει κ η @vikib  αλλα κ στην χαλαρωση στην κοιλιτσα)μετά ξανά έμεινα έγκυος στα καπάκια. στην δευτερη εκανα 18μηνες(το διπλασιο δλδ της εγκυμοσυνης)Δώσε χρόνο είναι πολύ νωρίς. Με χαλαρή άσκηση κ εννοείται μόλις κατέβει η περίοδος θα δεις διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...