Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Amalia! είπε:

Δηλώνω κι εγώ παρανοϊκή!!! Ανυπομονώ να γεννήσω για να ηρεμήσω λίγο, να επιστρέψω στη φυσιολογική ζωή βρε παιδί μου! Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσυνη!

Πολύ φοβάμαι ότι δε θα επιστρέψουμε ποτέ στην προηγούμενη μας κατάσταση.. Άμα ανησυχούμε από τώρα δε θέλω να ξέρω πώς θα καρδιοχτυπαω μετά που θα γεννηθεί.. Τη μάνα μου κορόιδευα αλλά μάλλον ίδια θα γίνω 🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 58 λεπτά , Spring_girl είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι δε θα επιστρέψουμε ποτέ στην προηγούμενη μας κατάσταση.. Άμα ανησυχούμε από τώρα δε θέλω να ξέρω πώς θα καρδιοχτυπαω μετά που θα γεννηθεί.. Τη μάνα μου κορόιδευα αλλά μάλλον ίδια θα γίνω 🤣

Εγώ πιστεύω λίγο θα χαλαρώσω με όλες αυτές τις ανησυχίες που έχω τώρα! Μετά μπορεί να περάσω σε άλλα επίπεδα νέων ανησυχιών, δεν ξέρω ακόμα θα φανεί! Χαχαχα και πριν μείνω έγκυος έλεγα θα είμαι χαλαρή, θα κάνω τη ζωή μου κτλ κτλ.... καλά έλα δες με πόσο χαλαρή είμαι χαχχαχ Ευτυχώς σε ένα μήνα γεννάω, να ανασανω λίγο!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Δηλώνω κι εγώ παρανοϊκή!!! Ανυπομονώ να γεννήσω για να ηρεμήσω λίγο, να επιστρέψω στη φυσιολογική ζωή βρε παιδί μου! Κι εμένα η πρώτη μου εγκυμοσυνη!

Αχχχ το άγχος και όλα αυτά δεν σταματάνε μετα την γέννα δυστυχώς... Μετά έρχονται αλλά άγχη... Μια ζωή με το άγχος θα είμαστε για τα παιδάκια μας με το παραμικρό ειδικά στις αρχές σαν πρώτη φορά μαμά!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/28/2022 at 6:07 PM, Katerinakki24 said:

Καλησπέρα σε όλες σας! Ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα. Περαστικά στις άρρωστουλες κ σε οποίες έχετε παιδάκια αρρωστα, να σας βρει ο νέος χρόνος υγιέστατους! 

Ερώτηση, επειδή βλέπω τον αιματοκρίτη μου να πέφτει αρκετά έφτασε 33,9 (παίρνω σίδηρο μέρα παρά μέρα λόγω ευαισθησίας στο στομάχι μ) με τιμές σιδήρου κ φεριτινης μέσα στο φυσιολογικα όρια, μήπως έχει και καμία άλλη τόσο χαμηλό αιματοκρίτη; Αν ναι, τι κάνατε; Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον γιατρό μου. 

Εγώ έχω αιματοκρίτη 30 .. παίρνω omalin plus πρωί βράδυ! Έπαιρνα κάτι άλλα, αλλά μου έφερναν εμετούς. 

On 12/31/2022 at 2:01 PM, Sweetie32 said:

Κορίτσια αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες περνάτε ιώσεις με τα μικρά σας ,εμείς οι πρωτότοκες θα το ζήσουμε σε λίγους μήνες.

Θέλω να σας ρωτήσω μια και γεννάμε όλες ίδια περίοδο,στα νεογέννητα φοράνε υπνοσακο το βράδυ και αν ναι τι να προτιμήσω;Διαφορετικά το σκεπάζουμε με κουβερτουλα;Άκουω να λένε ότι το φασκιωνουν το μωρό ,εννοούν την ημέρα η το βράδυ στον ύπνο;

Βρε κορίτσια έχω ένα σωρό ερωτήσεις ,είμαι άσχετη και δεν θέλω να κάνω πειράματα με το μωρό 

Επίσης τι μπανιερο να προτιμήσω;

Χρειάζεται να αγοράσω ποδοσακο για το καρότσι η είναι μόνο για χειμώνα;Φόρμα εξόδου χρειάζεται για τον Απρίλιο η αρκεί μια κουβερτουλα;

 

 

Φασκιωμα δεν κάνουν πια είναι η αλήθεια.. δεν το συστήνουν αλλά δεν θυμάμαι για ποιο λόγο! Υπνοσακο ο μικρός δεν έβαλε ποτέ! Έχω σε όλα τα μεγέθη και σε όλα τα tog από καλοκαίρι μέχρι χειμώνα.. μούρα είχαν δώσει τα αδέρφια μου αλλά και τα δικά τους παιδιά δεν... Και ήταν και χειμωνιάτικα! Ποδοσακο η έστω ένα κάλυμμα έχουν τα καροτσάκια. Εγώ δεν αγόρασα πιο χοντρό , απλά τον έβαζα με κουβέρτα και το καταχείμωνο με φορμα εξόδου και κουβέρτα! Για φόρμα εξόδου Απρίλη μήνα δεν ξέρω.. μου φαίνεται υπερβολικό αλλά ας απαντήσει κάποια που είχε νεογέννητο τότε γιατί εγώ τον γέννησα Ιούνιο τον πρώτο. Τώρα θα δω τον καιρό και ανάλογα θα πράξω αλλά θεωρώ ότι ένα ζιπουνακι, ένα χοντρό φορμακι όταν κάνει κρύο και μια κουβέρτα θα είναι κομπλέ!

Και τέλος το μπάνιο.. μέχρι να πέσει ο αφαλός δεν χρειάζεται γιατί δεν κάνει να μουλιασει οπότε το πλένεις στο νιπτήρα η στην μπανιέρα κάτω από τρεχούμενο νερό. Αργότερα τον έβαζα σε ένα μπανιερο απλό που είχα και μέσα είχα μια αντιολισθητικη βάση που κάθεται ψιλοξαπλωμενο μέχρι κάποια ηλικία. Τώρα δεν ξέρω που θα τα χωρέσω όλα αυτά στο σπίτι, οπότε μάλλον θα βάζω το μπανιερο μέσα στην μπανιέρα.. βλέπουμε μέχρι τότε 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , MariaZiss είπε:

Καλησπέρα πώς είστε κορίτσια χαθήκαμε!!!!!!

Καλησπέρα!!! Καλή χρονιά και σε εσένα και στις υπόλοιπες! Εμείς αυτό το καιρό κάναμε και κάνουμε ακόμη μετακόμιση. Η αληθινή το μεγάλο βάρος το τραβάει ο σύζυγος ωστόσο εγώ είμαι σχεδόν ολημερίς με τον μικρό. 

Όσο για την εγκυμοσύνη... Εδώ και λίγο καιρό είτε είναι πολύ ψηλά η κοιλιά μου με αποτέλεσμα να ενοχλεί το στομάχι μου και να μη βολεύομαι καθόλου είτε σαν σήμερα νιώθω ότι ο μικρούλης είναι εντελώς χαμηλά και θα κάνει έξοδο. Πραγματικά δε ξέρω πως θα είναι οι υπόλοιποι μήνες αν σκεφτώ ότι στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αυτά τα ένιωθα τον τελευταίο μήνα και περίμενα πως και πως να γεννήσω. Ειδικά αυτό που είναι στα χαμηλά είναι και κάπως τρομακτικό.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Καλησπέρα!!! Καλή χρονιά και σε εσένα και στις υπόλοιπες! Εμείς αυτό το καιρό κάναμε και κάνουμε ακόμη μετακόμιση. Η αληθινή το μεγάλο βάρος το τραβάει ο σύζυγος ωστόσο εγώ είμαι σχεδόν ολημερίς με τον μικρό. 

Όσο για την εγκυμοσύνη... Εδώ και λίγο καιρό είτε είναι πολύ ψηλά η κοιλιά μου με αποτέλεσμα να ενοχλεί το στομάχι μου και να μη βολεύομαι καθόλου είτε σαν σήμερα νιώθω ότι ο μικρούλης είναι εντελώς χαμηλά και θα κάνει έξοδο. Πραγματικά δε ξέρω πως θα είναι οι υπόλοιποι μήνες αν σκεφτώ ότι στην προηγούμενη εγκυμοσυνη αυτά τα ένιωθα τον τελευταίο μήνα και περίμενα πως και πως να γεννήσω. Ειδικά αυτό που είναι στα χαμηλά είναι και κάπως τρομακτικό.

Ωωωχχχχ μετακόμιση με εγκυμοσύνη και ένα μικρό ακόμη δύσκολη! Κουράγιο!!!! Και εμείς θέλουμε να βρούμε νέο σπίτι με ένα επιπλέον υπνοδωμάτιο γιατι αυτό έχει δύο υπνοδωμάτια... Απλά είναι δύσκολο να βρούμε μονοκατοικία ξανά....

Αχ καμιά φορά τον νιώθω και εγώ πολύ χαμηλά και με πιάνει φόβος.. έντονα κιόλας και απλά προσπαθώ να το ξεπεράσω γρήγορα! Αλλά κατά τα άλλα μια χαρά όλα δόξα τω θεώ! Τώρα φαίνομαι έγκυος αλλά με μικρή κοιλιά ακόμη χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MariaZiss είπε:

Ωωωχχχχ μετακόμιση με εγκυμοσύνη και ένα μικρό ακόμη δύσκολη! Κουράγιο!!!! Και εμείς θέλουμε να βρούμε νέο σπίτι με ένα επιπλέον υπνοδωμάτιο γιατι αυτό έχει δύο υπνοδωμάτια... Απλά είναι δύσκολο να βρούμε μονοκατοικία ξανά....

Αχ καμιά φορά τον νιώθω και εγώ πολύ χαμηλά και με πιάνει φόβος.. έντονα κιόλας και απλά προσπαθώ να το ξεπεράσω γρήγορα! Αλλά κατά τα άλλα μια χαρά όλα δόξα τω θεώ! Τώρα φαίνομαι έγκυος αλλά με μικρή κοιλιά ακόμη χαχαχα

Αχ κι εμείς από βδομάδα ξεκινάμε ανακαίνιση και θα ξεσπιτωθούμε για μερικές μέρες.. Μετά το μωρό θα είναι αδύνατο να γίνει οπότε το πήραμε ζεστά να το κάνουμε τώρα.. 

Εγώ έχω κάνει μεγάλη κοιλιά πλέον το καταλαβαίνουν όλοι και ξεκίνησε και η παλινδρόμηση επίσης.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Αχ κι εμείς από βδομάδα ξεκινάμε ανακαίνιση και θα ξεσπιτωθούμε για μερικές μέρες.. Μετά το μωρό θα είναι αδύνατο να γίνει οπότε το πήραμε ζεστά να το κάνουμε τώρα.. 

Εγώ έχω κάνει μεγάλη κοιλιά πλέον το καταλαβαίνουν όλοι και ξεκίνησε και η παλινδρόμηση επίσης.. 

Εμείς επειδή δεν βρίσκουμε θα μείνουμε εδώ και δεν ξέρω πως θα χωρέσουμε... Ένα βάψιμο θα κάνουμε όλο το σπίτι αλλά μόλις γεννήσω για να βγει και η σόμπα..

Παλινδρόμηση δεν έχω ούτε φούσκωμα.. και στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα.. ούτε καούρες... Λες και δεν είμαι έγκυος... Μόνο που κουράζομαι λίγο παραπάνω αυτό μόνο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλή χρονιά μανουλες 😍 με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας.

Δύσκολες οι μετακομίσεις, θυμάμαι δεν είχε 40σει το πρώτο μου παιδί όταν μετακομίσαμε κ μάλλον κ φέτος τον Αύγουστο τα ίδια (λόγω δουλειάς). 

Αυτό που λέτε για χαμηλά το νιώθω και εγώ. Κ νομίζω κλωτσαει με κατεύθυνση προς τα κάτω και αναρωτιέμαι αν είναι αυτό ή αν νιώθω συσπάσεις. Δυστυχώς στην 1η μου εγκυμοσύνη δεν πρόλαβα να νιώσω καμία και δεν ξέρω πως είναι. Καμιά φορά αγχώνομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα καλή χρονιά μανουλες 😍 με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας.

Δύσκολες οι μετακομίσεις, θυμάμαι δεν είχε 40σει το πρώτο μου παιδί όταν μετακομίσαμε κ μάλλον κ φέτος τον Αύγουστο τα ίδια (λόγω δουλειάς). 

Αυτό που λέτε για χαμηλά το νιώθω και εγώ. Κ νομίζω κλωτσαει με κατεύθυνση προς τα κάτω και αναρωτιέμαι αν είναι αυτό ή αν νιώθω συσπάσεις. Δυστυχώς στην 1η μου εγκυμοσύνη δεν πρόλαβα να νιώσω καμία και δεν ξέρω πως είναι. Καμιά φορά αγχώνομαι...

Καλή χρονιά με υγεία!!!!

Που δουλεύεις αν επιτρέπεται!!! Δύσκολο αυτό να πρέπει να αλλάζεις λόγω δουλειάς.... 

Μην αγχώνεσαι και εγώ προς τα κάτω νιώθω να κλωτσαει έντονα... Οι συσπάσεις είναι διαφορετικές σαν σφίξιμο ένιωθα εγώ σαν πέτρωμα στην πρώτη εγκυμοσύνη και θυμάμαι είχα στον 6ο μήνα πολύ έντονες.... Με είχε πιάσει άγχος .. και τώρα καμιά φορά μια στο τόσο αλλά καμία σχέση πολύ λίγο και τίποτα το ιδιαίτερο... Όλα καλά θα πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Αχ κι εμείς από βδομάδα ξεκινάμε ανακαίνιση και θα ξεσπιτωθούμε για μερικές μέρες.. Μετά το μωρό θα είναι αδύνατο να γίνει οπότε το πήραμε ζεστά να το κάνουμε τώρα.. 

Εγώ έχω κάνει μεγάλη κοιλιά πλέον το καταλαβαίνουν όλοι και ξεκίνησε και η παλινδρόμηση επίσης.. 

Καλή δύναμη και υπομονή και σε σας!!! Και εγώ από κοιλιά δόξα τω Θεώ αυτή τη φορά και εμένα είναι μεγάλη. Λίγο πριν από τα Χριστούγεννα πήγα σε διατροφολόγο αλλά ακόμα δεν έκανα τίποτα 

4 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα καλή χρονιά μανουλες 😍 με το καλο να έρθουν τα μωράκια μας.

Δύσκολες οι μετακομίσεις, θυμάμαι δεν είχε 40σει το πρώτο μου παιδί όταν μετακομίσαμε κ μάλλον κ φέτος τον Αύγουστο τα ίδια (λόγω δουλειάς). 

Αυτό που λέτε για χαμηλά το νιώθω και εγώ. Κ νομίζω κλωτσαει με κατεύθυνση προς τα κάτω και αναρωτιέμαι αν είναι αυτό ή αν νιώθω συσπάσεις. Δυστυχώς στην 1η μου εγκυμοσύνη δεν πρόλαβα να νιώσω καμία και δεν ξέρω πως είναι. Καμιά φορά αγχώνομαι...

Πολύ δύσκολες και κυρίως γιατί δε μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα όπως θες εσύ και περιμένεις από άλλους. 

ούτε εγώ στην 1η εγκυμοσύνη ένιωσα συσπάσεις πριν τη μέρα που γέννησα αλλά όταν είχα τέτοια συμπτώματα προς το τέλος μου είχε πει ο γιατρός ότι απλά ήταν τα ποδαράκια κάτω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρόνια κορίτσια και απο μένα! Εύχομαι τελειόμηνα μωρά και εύκολες εγκυμοσύνες/γέννες σε όλες μας .. 

Ελπιζω να σας μπήκε καλά η χρόνια γιατί εμάς όχι και τόσο. Εδώ και αρκετό καιρό ενοιωθα πολύ έντονα πόνο σε σημείο να φοβάμαι. Βέβαια καθησυχαζόμουν γιατί θυμάμαι ότι ειχα έντονους πόνους τέτοιους  και στην πρώτη εγκυμοσύνη απο τον 6ο μήνα. Τώρα ενοιωθα το παιδί χαμηλά και έβγαζα πολλά υγρά. Ο γιατρός με καθησύχαζε αλλά ήξερα ότι κατι δεν πάει πολύ καλά.. 

Στη β επιπέδου ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, μου είπαν ότι σε διάστημα μικρότερο του ενός μήνα , ο τράχηλος μου κόντυνε πολύ στο 2,2 απο 3,3 και ότι είναι επικίνδυνο να γεννήσω πρόωρα. Ψυχολογία στα πατώματα και πανικός. Μου είπε να μην σηκώνω καθόλου βάρος, να ξεκουραζομαι και να είμαι ξάπλα όσο μπορώ! Κολπικά utrogestan και μαγνήσιο για τις συσπάσεις. Έχω τρομάξει παρά πολύ γιατί φοβάμαι μην γεννήσω από τώρα. Φοβάμαι να πάω ακόμα και τουαλέτα. Η μικρή μου θέλει να την πάρω αγκαλιά και επειδή δε μπορώ , έχει σταματήσει να τρώει και σπαράζει η καρδιά μου που τη στενοχωρώ. Γενικά πρέπει να μετακομίσω Αθήνα στους δικούς μου 3 μήνες μέχρι να γεννήσω και να μην κάνω τπτ με εντολή γιατρού.  
Πονάω από κάτω και νοιωθω το μωρό πολύ βαρύ στον κόλπο μου αλλά δεν ξέρω αν είναι placebo από φόβο ή χειροτερεύω .. 

 

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Καλή χρόνια κορίτσια και απο μένα! Εύχομαι τελειόμηνα μωρά και εύκολες εγκυμοσύνες/γέννες σε όλες μας .. 

Ελπιζω να σας μπήκε καλά η χρόνια γιατί εμάς όχι και τόσο. Εδώ και αρκετό καιρό ενοιωθα πολύ έντονα πόνο σε σημείο να φοβάμαι. Βέβαια καθησυχαζόμουν γιατί θυμάμαι ότι ειχα έντονους πόνους τέτοιους  και στην πρώτη εγκυμοσύνη απο τον 6ο μήνα. Τώρα ενοιωθα το παιδί χαμηλά και έβγαζα πολλά υγρά. Ο γιατρός με καθησύχαζε αλλά ήξερα ότι κατι δεν πάει πολύ καλά.. 

Στη β επιπέδου ενώ το μωρό ήταν μια χαρά, μου είπαν ότι σε διάστημα μικρότερο του ενός μήνα , ο τράχηλος μου κόντυνε πολύ στο 2,2 απο 3,3 και ότι είναι επικίνδυνο να γεννήσω πρόωρα. Ψυχολογία στα πατώματα και πανικός. Μου είπε να μην σηκώνω καθόλου βάρος, να ξεκουραζομαι και να είμαι ξάπλα όσο μπορώ! Κολπικά utrogestan και μαγνήσιο για τις συσπάσεις. Έχω τρομάξει παρά πολύ γιατί φοβάμαι μην γεννήσω από τώρα. Φοβάμαι να πάω ακόμα και τουαλέτα. Η μικρή μου θέλει να την πάρω αγκαλιά και επειδή δε μπορώ , έχει σταματήσει να τρώει και σπαράζει η καρδιά μου που τη στενοχωρώ. Γενικά πρέπει να μετακομίσω Αθήνα στους δικούς μου 3 μήνες μέχρι να γεννήσω και να μην κάνω τπτ με εντολή γιατρού.  
Πονάω από κάτω και νοιωθω το μωρό πολύ βαρύ στον κόλπο μου αλλά δεν ξέρω αν είναι placebo από φόβο ή χειροτερεύω .. 

 

Αχ κορίτσι μου φαντάζομαι θα είσαι μέσα στο άγχος, όλα θα πάνε καλά θα κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός σου! Και εννοείται να μετακομίσεις στη μαμά σου να σε βοηθάει... Ξάπλα ξάπλα ξάπλα αυτό μόνο τίποτα άλλο! Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και σε εσένα!!! Όσο για την μικρή σου μην αγχώνεσαι θα το καταλάβει θα της εξηγήσεις και θα επανέλθει σε όλα... 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MariaZiss said:

Καλή χρονιά με υγεία!!!!

Που δουλεύεις αν επιτρέπεται!!! Δύσκολο αυτό να πρέπει να αλλάζεις λόγω δουλειάς.... 

Μην αγχώνεσαι και εγώ προς τα κάτω νιώθω να κλωτσαει έντονα... Οι συσπάσεις είναι διαφορετικές σαν σφίξιμο ένιωθα εγώ σαν πέτρωμα στην πρώτη εγκυμοσύνη και θυμάμαι είχα στον 6ο μήνα πολύ έντονες.... Με είχε πιάσει άγχος .. και τώρα καμιά φορά μια στο τόσο αλλά καμία σχέση πολύ λίγο και τίποτα το ιδιαίτερο... Όλα καλά θα πάνε!!!

Στον στρατό είμαστε κ εγώ κ ο άντρας μου. Οπότε η ζωή μας είναι μετακομίσεις χαχαχ. 

Όχι δεν έχω νιώσει πέτρωμα ή κάτι τέτοιο αλλά πραγματικά μερικές φορές νιώθω λες κ σπρώχνει να βγει 😶 Γενικά του δίνει κ καταλαβαίνει στις κινήσεις. Θα υποφέρω σε λίγο καιρό 🥲

16 hours ago, GeoA said:

Πολύ δύσκολες και κυρίως γιατί δε μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα όπως θες εσύ και περιμένεις από άλλους. 

ούτε εγώ στην 1η εγκυμοσύνη ένιωσα συσπάσεις πριν τη μέρα που γέννησα αλλά όταν είχα τέτοια συμπτώματα προς το τέλος μου είχε πει ο γιατρός ότι απλά ήταν τα ποδαράκια κάτω.

Ααα εντάξει τότε λογικά κ εμένα αυτό συμβαίνει απλά είναι λίγο τρομακτικό μερικές φορές. 

Έγκυος δεν έκανα μετακόμιση αλλά ήταν 1 μήνα ο μικρός. Θεωρώ πιο δύσκολη την μετακόμιση στην εγκυμοσύνη. Υπομονή κ ότι αλλαγές θελήσεις τις κάνεις σε δεύτερο χρόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...