Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

16 hours ago, Mpoumpou23 said:

Χρόνια Πολλά!!!Περαστικά κορίτσι μου!!! Ελπίζω να είναι το τελευταίο!!! Πότε έχεις ΠΗΤ??

Χρόνια Πολλά!!!Περαστικά και σε εσάς κορίτσι μου και εύχομαι να μην έχει προχωρήσει κ ταλαιπωρηθεί το παιδί!!!Ο δικός μου σήμερα πάλι πυρετό έχει και βηχει πολύ βαρια, δηλαδή πραγματικά θέλω να πάρω τα βουνά. Τι κατάσταση είναι αυτή???

27/4 αλλά ο γιατρός μου κρίνοντας από την προηγούμενη εγκυμοσύνη και το ιστορικό της οικογένειας μου θέλει απλά να κλείσουμε τις 37 εβδομάδες και θα είναι χαρούμενος λέει! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Θα τον ενημερώσω και τον γυναικολόγο αλλά δεν έχω και κάτι το τραγικό που μπορεί να μυο δώσει... Εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ με μάσκα έχω και πολύ μπούκωμα βουιζουν τα αυτιά μου... Έστειλα και εγώ στον παιδίατρο και είπε είναι φυσιολογικό μοροει να συμβεί καμιά φορά και του λέω τώρα ότι ανέβασε δέκατα έχει 37,8... Εγώ πρώτη φορά τον στέλνω φέτος παιδικό 2,5 χρονών δηλαδή, πιο πριν ήταν με γιαγιάδες αλλά πάλι αρρώσταινε καμιά φορά... Φέτος περίμενα να αρρωσταίνει συνέχεια ακομα και ενηλικες με αντισώματα αρρωσταίνουν συνέχεια.... Γίνεται ένας χαμός!

Είναι η χειρότερη χρονιά φέτος να ξέρεις.Φετος είναι όλοι άρρωστοι.

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

27/4 αλλά ο γιατρός μου κρίνοντας από την προηγούμενη εγκυμοσύνη και το ιστορικό της οικογένειας μου θέλει απλά να κλείσουμε τις 37 εβδομάδες και θα είναι χαρούμενος λέει! 

Εγώ έχω 30/04 αλλά ο γιατρός λόγω του κακού μου ιστορικού, θα με πάει προς 36 εβδομάδες και βλέπουμε. Τον γιο μου τον γέννησα 34 και 4.


 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Είναι η χειρότερη χρονιά φέτος να ξέρεις.Φετος είναι όλοι άρρωστοι.

Εγώ έχω 30/04 αλλά ο γιατρός λόγω του κακού μου ιστορικού, θα με πάει προς 36 εβδομάδες και βλέπουμε. Τον γιο μου τον γέννησα 34 και 4.

Πραγματικά χάλια φέτος όλοι.. δεν έπρεπε να μας κλείσουν μέσα... Ξανα πυρετό ο γιος μου... Αύριο θα πάμε παιδίατρο.... Και αν κρίνει θα πάμε και νοσοκομείο.. πιστεύω θα χρειαστεί να σπρέι αντιβίωση γιατι δεν έφυγε το μικρόβιο...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , MariaZiss είπε:

Πραγματικά χάλια φέτος όλοι.. δεν έπρεπε να μας κλείσουν μέσα... Ξανα πυρετό ο γιος μου... Αύριο θα πάμε παιδίατρο.... Και αν κρίνει θα πάμε και νοσοκομείο.. πιστεύω θα χρειαστεί να σπρέι αντιβίωση γιατι δεν έφυγε το μικρόβιο...

Στις πόσες μέρες είστε κορίτσι μου??Ο δικός μου ανέβασε 38.7 και έκανε και εμετό και η παιδίατρος μας λείπει, ελπίζω να συνέλθει και να μην τρέχουμε σε νοσοκομείο.


 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Στις πόσες μέρες είστε κορίτσι μου??Ο δικός μου ανέβασε 38.7 και έκανε και εμετό και η παιδίατρος μας λείπει, ελπίζω να συνέλθει και να μην τρέχουμε σε νοσοκομείο.

Έχει από 22/12 μέχρι και σήμερα 28/12 δηλαδή 7η μέρα σήμερα... Σήμερα βέβαια δέκατα έκανε μόνο, αλλά χθες βράδυ έκανε πυρετό... Το θέμα είναι ότι έχει και βήχα και φοβάμαι μην προχωρήσε αλλά σήμερα το βραδάκι θα άμα πει ο παιδίατρος πως είναι. Εγώ πιστεύω θα πει για αντιβιωση πάντως γιατι πέρασαν πολλές μέρες και έμεινε το μικρόβιο λογικά... Έχω απελπιστει.. εγώ την πέρασα ελαφριά τελικά την γρίπη με βοήθησε το εμβόλιο λογικά... Είμαι καλύτερα σήμερα χωρίς δεκατα και λίγο μπουκωμα... Στην 4η μέρα εγώ....  Του χρόνου να είμαστε καλά θα το κάνω και στον γιο μου το εμβόλιο και αν γίνεται θα το κάνω και στον μπέμπη πρώτα ο θεός!

Έκανε εμετό ε; Μπορεί να είναι και από την γρίπη γιατί είναι σύμπτωμα και αυτό να ξέρεις.. πήγαινε σε άλλον παιδίατρο. Εγώ έχω καβατζα και άλλον αν λείπει και πρέπει να τον πάω δεν είναι κακό, και έτσι δεν εσείς και το άγχος της αναμονής! Μια γαστρεντερίτιδα μας λείπει εμάς τώρα για να τα εοχυμε κολλήσει όλα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Έχει από 22/12 μέχρι και σήμερα 28/12 δηλαδή 7η μέρα σήμερα... Σήμερα βέβαια δέκατα έκανε μόνο, αλλά χθες βράδυ έκανε πυρετό... Το θέμα είναι ότι έχει και βήχα και φοβάμαι μην προχωρήσε αλλά σήμερα το βραδάκι θα άμα πει ο παιδίατρος πως είναι. Εγώ πιστεύω θα πει για αντιβιωση πάντως γιατι πέρασαν πολλές μέρες και έμεινε το μικρόβιο λογικά... Έχω απελπιστει.. εγώ την πέρασα ελαφριά τελικά την γρίπη με βοήθησε το εμβόλιο λογικά... Είμαι καλύτερα σήμερα χωρίς δεκατα και λίγο μπουκωμα... Στην 4η μέρα εγώ....  Του χρόνου να είμαστε καλά θα το κάνω και στον γιο μου το εμβόλιο και αν γίνεται θα το κάνω και στον μπέμπη πρώτα ο θεός!

Έκανε εμετό ε; Μπορεί να είναι και από την γρίπη γιατί είναι σύμπτωμα και αυτό να ξέρεις.. πήγαινε σε άλλον παιδίατρο. Εγώ έχω καβατζα και άλλον αν λείπει και πρέπει να τον πάω δεν είναι κακό, και έτσι δεν εσείς και το άγχος της αναμονής! Μια γαστρεντερίτιδα μας λείπει εμάς τώρα για να τα εοχυμε κολλήσει όλα......

Να πάτε κορίτσι μου κ να μας γράψεις τι θα σου πει. Ο δικός μου πέρασε την γρίπη πριν 2 εβδομάδες, την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε την γαστρεντερίτιδα και τώρα έχουμε κάτι άλλο (υποπτευομαι αμυγδαλίτιδα). Εφόσον η παιδίατρος μας λείπει, βρήκα άλλη κ θα μας δεί το πρωί γιατί δεν είχε διαθεσιμότητα για σήμερα. Πάντως χτυπήσαμε 39.3 😢


 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας! Ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα. Περαστικά στις άρρωστουλες κ σε οποίες έχετε παιδάκια αρρωστα, να σας βρει ο νέος χρόνος υγιέστατους! 

Ερώτηση, επειδή βλέπω τον αιματοκρίτη μου να πέφτει αρκετά έφτασε 33,9 (παίρνω σίδηρο μέρα παρά μέρα λόγω ευαισθησίας στο στομάχι μ) με τιμές σιδήρου κ φεριτινης μέσα στο φυσιολογικα όρια, μήπως έχει και καμία άλλη τόσο χαμηλό αιματοκρίτη; Αν ναι, τι κάνατε; Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον γιατρό μου. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mpoumpou23 είπε:

Να πάτε κορίτσι μου κ να μας γράψεις τι θα σου πει. Ο δικός μου πέρασε την γρίπη πριν 2 εβδομάδες, την προηγούμενη εβδομάδα είχαμε την γαστρεντερίτιδα και τώρα έχουμε κάτι άλλο (υποπτευομαι αμυγδαλίτιδα). Εφόσον η παιδίατρος μας λείπει, βρήκα άλλη κ θα μας δεί το πρωί γιατί δεν είχε διαθεσιμότητα για σήμερα. Πάντως χτυπήσαμε 39.3 😢

Αχ Παναγία μου έτσι και εμείς την μια ίωση μετά την άλλη τι γίνεται; Χτύπησε και εμένα μια βραδιά 39,7 και δεν έπεφτε .. πήγαμε που λες όλα καλά δεν έχει προχωρήσει ο βήχας και είναι φυσιολογική πορεία της γρίπης Α ο πυρετός και ο βήχας... Σταμάτησε να κάνει πυρετούς.... Να προσέχω για δύσπνοια μόνο και τον βήχα αν γίνει χειρότερος.. σταδιακά θα φύγουν όλα δεν μας έδωσε κάτι.. μόνο αν κάνει δύσπνοια να δώσω κορτιζόνη.. εγώ μια χαρά ακόμα παλεύω με το μπουκωμα. Για τρελό μπουκωμα δεν με βοηθάει τίποτα... 

Εύχομαι και για εσάς και όλους μας να μας βρει το νέο έτος γερούς!!!! Περαστικά και να μας πεις νέα!

12 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! Ελπίζω να περάσατε όμορφα τα Χριστούγεννα. Περαστικά στις άρρωστουλες κ σε οποίες έχετε παιδάκια αρρωστα, να σας βρει ο νέος χρόνος υγιέστατους! 

Ερώτηση, επειδή βλέπω τον αιματοκρίτη μου να πέφτει αρκετά έφτασε 33,9 (παίρνω σίδηρο μέρα παρά μέρα λόγω ευαισθησίας στο στομάχι μ) με τιμές σιδήρου κ φεριτινης μέσα στο φυσιολογικα όρια, μήπως έχει και καμία άλλη τόσο χαμηλό αιματοκρίτη; Αν ναι, τι κάνατε; Δεν έχω μιλήσει ακόμη με τον γιατρό μου. 

Καλημέρα!!! Και εγώ κάπου εκεί έχω αιματοκρίτη 33 κάτι... Παίρνω σίδηρο gynotardyferon χαπακι δεν με πειράζει καθόλου στο στομάχι.. καλύτερο είπε ο γιατρός είναι το βιοφερ αλλά μυο μαύρισε τα δόντια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ντρεπόμουν να γελάσω αλλά έκανε όντως δουλειά γιστι ξεχνούσα να το πάρω και ανέβαινε ο αιματοκρίτης παρόλα αυτά! Τώρα ξεχνάω επίσης να παίρνω χεχε αλλά δεν ανεβαίνει αλλά μένει σταθερά στο 33... φεριτινη και σίδηρο είναι μια χαρά.

Εύχομαι και σε εσένα το νέο έτος να σας βρει με υγεία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε εξέταση β επιπέδου χθες και είναι όλα τέλεια! Είδαμε και σε 3d πεντακάθαρα το προσωπάκι, είμαστε ενθουσιασμένοι! 😍

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σας κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην έχετε δύσπνοια. Εμείς πήγαμε στο νοσοκομείο γιατί τα ξημερώματα άκουγα το παιδί να αναπνέει υπερβολικά γρήγορα, τον είδαν του έκαναν ακτινογραφία να δούμε αν είναι πνευμονία και τελικά μας είπαν ότι είναι βρογχίτιδα και ότι αν έχει πυρετό σε 2 μέρες να ξαναπάμε. Δεν μας έδωσαν τπτ. Και πήρα κι εγώ τηλ την γιατρό που είχα κλείσει ραντεβού το πρωί και της λέω τι έγινε και πήγαμε και είδε ότι το παιδί δυσκολεύεται με την αναπνοή και φρικαρε που δεν μας έδωσαν τίποτα. Τελικά ξεκινήσαμε εισπνεόμενα, κορτιζόνη και αντιβίωση. Ενημέρωσα και την δικιά μου παιδίατρο (την ενημέρωσε και η παιδίατρος που είδε το παιδί) και αγχώθηκε και μου λέει ήθελα να ήξερα τι ακριβώς είδαν στο παιδων και δεν σας έδωσαν τίποτα. Με τα πολλά ελπίζω να γίνει σύντομα καλά το παιδάκι μου, πρώτη φορά παίρνουμε εισπνεόμενα και αυτό έγινε επειδή κόλλησε πολλές ιώσεις μαζεμένες και δημιουργήθηκε επιπλοκή από το πεσμένο ανοσοποιητικό.

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε εξέταση β επιπέδου χθες και είναι όλα τέλεια! Είδαμε και σε 3d πεντακάθαρα το προσωπάκι, είμαστε ενθουσιασμένοι! 😍

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Mpoumpou23 είπε:

Περαστικά σας κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην έχετε δύσπνοια. Εμείς πήγαμε στο νοσοκομείο γιατί τα ξημερώματα άκουγα το παιδί να αναπνέει υπερβολικά γρήγορα, τον είδαν του έκαναν ακτινογραφία να δούμε αν είναι πνευμονία και τελικά μας είπαν ότι είναι βρογχίτιδα και ότι αν έχει πυρετό σε 2 μέρες να ξαναπάμε. Δεν μας έδωσαν τπτ. Και πήρα κι εγώ τηλ την γιατρό που είχα κλείσει ραντεβού το πρωί και της λέω τι έγινε και πήγαμε και είδε ότι το παιδί δυσκολεύεται με την αναπνοή και φρικαρε που δεν μας έδωσαν τίποτα. Τελικά ξεκινήσαμε εισπνεόμενα, κορτιζόνη και αντιβίωση. Ενημέρωσα και την δικιά μου παιδίατρο (την ενημέρωσε και η παιδίατρος που είδε το παιδί) και αγχώθηκε και μου λέει ήθελα να ήξερα τι ακριβώς είδαν στο παιδων και δεν σας έδωσαν τίποτα. Με τα πολλά ελπίζω να γίνει σύντομα καλά το παιδάκι μου, πρώτη φορά παίρνουμε εισπνεόμενα και αυτό έγινε επειδή κόλλησε πολλές ιώσεις μαζεμένες και δημιουργήθηκε επιπλοκή από το πεσμένο ανοσοποιητικό.

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Περαστικά στο παιδάκι σου, γίνεται χαμός με τις ιώσεις αυτή την περίοδο 🙄 Σύντομη ανάρρωση εύχομαι όλα καλά θα πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Περαστικά στο παιδάκι σου, γίνεται χαμός με τις ιώσεις αυτή την περίοδο 🙄 Σύντομη ανάρρωση εύχομαι όλα καλά θα πάνε!!

Κορίτσι μου τέτοιο πράγμα  με τις ιώσεις δεν έχω ξαναδεί. Πρώτη φορά βλέπω το παιδί μου τόσο χάλια, ενημέρωσα και το σχολείο ότι θα τον κρατήσω στο σπίτι και την επόμενη εβδομάδα μήπως και δυναμώσει λίγο.


 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MariaZiss said:

Καλημέρα!!! Και εγώ κάπου εκεί έχω αιματοκρίτη 33 κάτι... Παίρνω σίδηρο gynotardyferon χαπακι δεν με πειράζει καθόλου στο στομάχι.. καλύτερο είπε ο γιατρός είναι το βιοφερ αλλά μυο μαύρισε τα δόντια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ντρεπόμουν να γελάσω αλλά έκανε όντως δουλειά γιστι ξεχνούσα να το πάρω και ανέβαινε ο αιματοκρίτης παρόλα αυτά! Τώρα ξεχνάω επίσης να παίρνω χεχε αλλά δεν ανεβαίνει αλλά μένει σταθερά στο 33... φεριτινη και σίδηρο είναι μια χαρά.

Εύχομαι και σε εσένα το νέο έτος να σας βρει με υγεία!

Ααα τέλεια οπότε δεν ανησυχώ είναι νορμάλ τιμές αυτές. Κ εγώ αυτά τα χάπια παίρνω κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη επίσης. Τ παίρνω νηστική αλλά σε ένα μισάωρο το πολύ πρέπει να φάω αλλιώς το στομάχι μου γίνεται χάλια. Εσύ μένεις νηστική για ώρα αφού το πάρεις; Τι ώρα το παίρνεις;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια με όλες αυτές τις ιώσεις που λέτε και βλέπω γύρω μου φοβάμαι ,είμαι έγκυος για  πρώτη φορά και σκέφτομαι τι έχει να περάσει το καημένο το μωρό 

Άσχετο,όσες είστε κοντά Βόρεια Ελλάδα αξίζει για ψώνια του μωρού η Αδριανούπολη ,αγοράσαμε κούνια με 130€ πολύ καλής ποιότητας,με κάγκελο που βγαίνει τέλειως και γίνεται κρεβάτι και μας έκαναν δώρο το στρώμα και όλη την προίκα που είχαν διακοσμημένη την κούνια και επίσης πολλά πολλά ακόμη που ήταν μεγάλες οι διαφορές με ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Sweetie32 είπε:

Βρε κορίτσια με όλες αυτές τις ιώσεις που λέτε και βλέπω γύρω μου φοβάμαι ,είμαι έγκυος για  πρώτη φορά και σκέφτομαι τι έχει να περάσει το καημένο το μωρό 

Άσχετο,όσες είστε κοντά Βόρεια Ελλάδα αξίζει για ψώνια του μωρού η Αδριανούπολη ,αγοράσαμε κούνια με 130€ πολύ καλής ποιότητας,με κάγκελο που βγαίνει τέλειως και γίνεται κρεβάτι και μας έκαναν δώρο το στρώμα και όλη την προίκα που είχαν διακοσμημένη την κούνια και επίσης πολλά πολλά ακόμη που ήταν μεγάλες οι διαφορές με ελλαδα

Κορίτσι μου δυστυχώς έχουν αγριεψει πολύ τα πράγματα, φέτος είναι η χειρότερη χρονιά, και του χρόνου θα είναι έτσι μου είπαν οι γιατροί. Υπομονή μόνο τι άλλο.


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...