Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Β-χοριακη υπάρχει περίπτωση λαθους?


Recommended Posts

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! Διάβασα την ιστορία Σου απο την αρχή και σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Να σε ρωτησω κατι.. Αν υπάρχει καθυστερημένη ωορρηξία η περιοδος καθυστερεί να έρθει σωστά; γιατί και εγώ τον προηγουμενο μήνα κατάλαβα ότι άργησα να κάνω ωορρηξία και τώρα ενώ κανονικά θα έπρεπε να εχω αδιαθετησει τίποτα ακόμα... Και αγχώνομαι να κάνω τεστ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Christina90 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! Διάβασα την ιστορία Σου απο την αρχή και σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Να σε ρωτησω κατι.. Αν υπάρχει καθυστερημένη ωορρηξία η περιοδος καθυστερεί να έρθει σωστά; γιατί και εγώ τον προηγουμενο μήνα κατάλαβα ότι άργησα να κάνω ωορρηξία και τώρα ενώ κανονικά θα έπρεπε να εχω αδιαθετησει τίποτα ακόμα... Και αγχώνομαι να κάνω τεστ

Αν απευθυνεσαι σε μενα, ευχαριστω πολυ! Μακαρι να παει καλα.

Ναι εννοειται η περιοδος ερχεται περιπου 14 ημερες μετα την ωορρηξια.

Συνηθως εχω κυκλο 30-33 ημερες και ωορρηξια 17η με 20η μερσ. Αυτον τον κυκλο εκανα ωορρηξια 23η-24η και ο κυκλος ανεβηκε στις 36 ημερες! Δηλαδη αυριο που θα πρεπει να μου ερθει κανονικα θα επρεπε να μου ειχε τελειωσει ηδη! Αλλαξε τελειως δε ξερω τι ευθυνεται.. συμβαινει.. πριν 1και μηνα εκανα σαλπιγγογαφια. Η 1η περιοδος μετα τη σαλπιγγογραφια ηρθε μολις στις 29 ημερες και τωρα η 2η κανονικα θα ερθει (ελπιζω οχι) στις 36! Δε ξερω αν παιζει ρολο ή ειναι απλα ορμονες.. οψομεθα! Τη δευτερα θα ειναι το πρωτο μεγαλο τεστ και στοιχημα.. μακαρι να υπαρχει σπορακι και να παει καλα!..μεχρι τοτε θα το χαιδευω μπας και το καλοπιασω!

Οσο για τα υπολοιπα, εγω παντα ειμαι υπερ του τεστ. Τραβα κανε μια χοριακη κοριτσι μου να ξερεις! Χιλιες φορες απο το να σε τρωειι η αγωνια! Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση!Τι να πω.. Αν δε μου έρθει μέχρι αυριο θα παω να κάνω μια χοριακη. Θετική ενέργεια και όλα θα γινουν!! Σου ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 ώρα πρίν, Margafes είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εχω καθυστερηση δυο εβδομάδες εκανα χοριακη 29/12 966 

εκανα παλι σημερα 31/12 992 

εχω καμια ελπιδα να αυξηθει ;; 

Στο ίδιο εργαστήριο έκανες το τεστ? Αν ναι δεν νομίζω να αυξηθεί δυστυχώς.. Αλλά μίλα κ με γυναικολόγο να σε κατευθύνει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

😀

Καλησπέρα και καλή χρονιά!! Πρώτη φορά στο forum.. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια κατάσταση περίεργη που μου συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και έχω μπερδευτεί..
Αδιαθετησα τελευταία φορά 4/12 περίμενα περίοδο 1/1. Ήρθε ροζ με καφέ, μικρή ποσότητα σε σχέση με το συνηθισμένο. Κράτησε μόλις 2 μέρες. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο είχα πονοκεφάλους, Ψιλοζαλαδες και αρκετές αναγούλες. Επίσης με ενοχλούν πολύ οι έντονες μυρωδιές, με πνίγουν ένα πράμα. Πήρα το γιατρό μου είπε να κάνω Β χοριακη. Εκανα. Βγήκε 0.4 Αρνητική δηλαδή. Μου είπε αν δεν κατέβει περίοδος μέσα σε 10 μέρες να τον ξαναπάρω.
Πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη και να αργεί να ανέβει η χοριακη? Ή να είναι λάθος η χοριακη? Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα και να προχώρησε? Έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που είχαν περίοδο τον πρώτο μήνα και δεν το κατάλαβαν.
Δε ξέρω τι να σκεφτώ... Δεν έχω καμία ενόχληση πλέον απλά η θερμοκρασία μου είναι στο 36.8 και 36.9 και φυσικά περίοδος δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ όποια το διάβασε όλο και συγνώμη για το σεντόνι! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, momster είπε:

😀

Καλησπέρα και καλή χρονιά!! Πρώτη φορά στο forum.. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια κατάσταση περίεργη που μου συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και έχω μπερδευτεί..
Αδιαθετησα τελευταία φορά 4/12 περίμενα περίοδο 1/1. Ήρθε ροζ με καφέ, μικρή ποσότητα σε σχέση με το συνηθισμένο. Κράτησε μόλις 2 μέρες. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο είχα πονοκεφάλους, Ψιλοζαλαδες και αρκετές αναγούλες. Επίσης με ενοχλούν πολύ οι έντονες μυρωδιές, με πνίγουν ένα πράμα. Πήρα το γιατρό μου είπε να κάνω Β χοριακη. Εκανα. Βγήκε 0.4 Αρνητική δηλαδή. Μου είπε αν δεν κατέβει περίοδος μέσα σε 10 μέρες να τον ξαναπάρω.
Πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη και να αργεί να ανέβει η χοριακη? Ή να είναι λάθος η χοριακη? Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα και να προχώρησε? Έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που είχαν περίοδο τον πρώτο μήνα και δεν το κατάλαβαν.
Δε ξέρω τι να σκεφτώ... Δεν έχω καμία ενόχληση πλέον απλά η θερμοκρασία μου είναι στο 36.8 και 36.9 και φυσικά περίοδος δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ όποια το διάβασε όλο και συγνώμη για το σεντόνι! 

Kοριτσι μου δε νομιζω να κανει λαθος τοσο χαμηλη χοριακη. Επισης τα συμπτωματα αυτα ολα συνηθως ερχονται αρκετα αργοτερα και οχι τις πρωτες μερες. Αν κατι μας εχει μαθει η εμπειρια μας εδω μεσα ειναι να μην εμπιστευομαστε τα συμπτωματα..  

Σου ευχομαι συντομα ενα θετικο τεστ και οτι επιθυμεις! 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, momster είπε:

😀

Καλησπέρα και καλή χρονιά!! Πρώτη φορά στο forum.. Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια κατάσταση περίεργη που μου συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και έχω μπερδευτεί..
Αδιαθετησα τελευταία φορά 4/12 περίμενα περίοδο 1/1. Ήρθε ροζ με καφέ, μικρή ποσότητα σε σχέση με το συνηθισμένο. Κράτησε μόλις 2 μέρες. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό. Ωστόσο είχα πονοκεφάλους, Ψιλοζαλαδες και αρκετές αναγούλες. Επίσης με ενοχλούν πολύ οι έντονες μυρωδιές, με πνίγουν ένα πράμα. Πήρα το γιατρό μου είπε να κάνω Β χοριακη. Εκανα. Βγήκε 0.4 Αρνητική δηλαδή. Μου είπε αν δεν κατέβει περίοδος μέσα σε 10 μέρες να τον ξαναπάρω.
Πιστεύετε υπάρχει περίπτωση να είναι εγκυμοσύνη και να αργεί να ανέβει η χοριακη? Ή να είναι λάθος η χοριακη? Έχει τύχει σε κάποια κοπέλα και να προχώρησε? Έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που είχαν περίοδο τον πρώτο μήνα και δεν το κατάλαβαν.
Δε ξέρω τι να σκεφτώ... Δεν έχω καμία ενόχληση πλέον απλά η θερμοκρασία μου είναι στο 36.8 και 36.9 και φυσικά περίοδος δεν υπάρχει.
Ευχαριστώ όποια το διάβασε όλο και συγνώμη για το σεντόνι! 

Χοριακη πόσο του μηνός έκανες? Αν την έκανες νωρίς υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης. Αν την έκανες αργά μπορεί να είναι κ κάποια ανωμαλία του κύκλου. Μου είχε συμβεί στο παρελθόν να έχω μόνο καφέ υγρά κ πήγα σε γυναικολόγο κ όπως με εξέτασε είπε ότι αυτό που είχα ήταν περίοδος 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Χοριακη πόσο του μηνός έκανες? Αν την έκανες νωρίς υπάρχει περίπτωση καθυστερημένης σύλληψης. Αν την έκανες αργά μπορεί να είναι κ κάποια ανωμαλία του κύκλου. Μου είχε συμβεί στο παρελθόν να έχω μόνο καφέ υγρά κ πήγα σε γυναικολόγο κ όπως με εξέτασε είπε ότι αυτό που είχα ήταν περίοδος 

Την έκανα μόλις σταμάτησε το καφέ στο σκούπισμα. 3 μέρες κράτησε και την 4 έκανα χοριακη. Τώρα έχουν περάσει 5 μέρες από την χοριακη και ακόμα δεν έχει έρθει περίοδος. 

19 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Kοριτσι μου δε νομιζω να κανει λαθος τοσο χαμηλη χοριακη. Επισης τα συμπτωματα αυτα ολα συνηθως ερχονται αρκετα αργοτερα και οχι τις πρωτες μερες. Αν κατι μας εχει μαθει η εμπειρια μας εδω μεσα ειναι να μην εμπιστευομαστε τα συμπτωματα..  

Σου ευχομαι συντομα ενα θετικο τεστ και οτι επιθυμεις! 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα σύμπτωματα πριν την καθυστέρηση. Είχα έντονες αναγούλες. Δυστυχώς απεβαλα στη δέκατη εβδομάδα. Γι αυτό έδωσα σημασία και στα συμπτώματα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...