Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

http://www.fivi.gr/

εδω μεσα ειναι καπου..

Ειδα τι λεγατε μωρε!!Αλλα δεν ξερω ακομα γτ μπορει να μην ειναι πρακτικο..

Αν με το καλο ερθει ενα δευτερο παιδακι, θα του παρω κατι παρομοιο..Και μετα δεν χρειαζεται να κανω παιδικο..Τουλαχιστον μεχρι τα 7..

Ναι αλλά μετα θα πρεπει να κανεις και εφηβικο δωματιο... Τι να πω ρε συ... Μπερδεμα... Ουφ ξερεις πως με αγχωνει??? Κ αντε αλλες κοπέλες στην Αθηνα έχουν επιλογες πολλές και μαγαζιά να δούνε... Εγω στην Κοζάνη λίγες επιλογές εχω... Με βλέπω να κατεβαίνω στην κουνιάδα μου στην Αθήνα...

Ρε μόνο εγω αγχώνομαι τόσο για αυτα????????? :confused::confused::confused:


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!

Αννίτα μια χαρά τα νέα σας από τον μπέμπη, άντε ηρέμησε τώρα. Ακολουθεί για Β' Επιπέδου το Αναστασάκι-Μελισάκι (που είσαι εσύ καλέ?) και μετά εγώ! Έχω άγχος αλλά αισιοδοξώ πως όλα είναι καλά!

Toulala (δεν θυμάμαι το όνομά σου σόρυ) κουράγιο με την μετακόμιση. Μην κάνεις και πολλά και μην σηκώνεις έπιπλα. Απόλαυσε την περίοδο αυτή, άσε τους άλλους να φροντίσουν εσένα και όσα θα φρόντιζες εσύ!

Μαργαρίτα βρε γιόρταζες χθες???Κάτι άκουσα στο ραδιόφωνο. Αν ναι, Χρόνια σου πολλά και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου. Φύλο έχεις μάθει?

Βούλα ωραία που θα τα κάνεις χειροποίητα τα έπιπλα. Βρες ένα σχέδιο που σου αρέσει και πήγαινέ το σε φωτογραφία. Μην αρκεστείς σε περιγραφές γιατί έχω καεί από μαστόρους!

Μπράβο και στα άλλα κορίτσια που είδαν τα μπεμπάκια τους.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετα θα πρεπει να κανεις και εφηβικο δωματιο... Τι να πω ρε συ... Μπερδεμα... Ουφ ξερεις πως με αγχωνει??? Κ αντε αλλες κοπέλες στην Αθηνα έχουν επιλογες πολλές και μαγαζιά να δούνε... Εγω στην Κοζάνη λίγες επιλογές εχω... Με βλέπω να κατεβαίνω στην κουνιάδα μου στην Αθήνα...

Ρε μόνο εγω αγχώνομαι τόσο για αυτα????????? :confused::confused::confused:

ΟΧΧΧΙΙΙ!Δεν εισαι η μονη!Αγχωνομαι και εγω πολυ..Μεχρι τη Δευτερα θα πρεπει να εχω αποφασισει πανω-κατω!!

Και οντως..τα περισσοτερα ειναι στην Αθηνα!

Εγω νοικιαζω τωρα!Και θα μου αρεσε αυτο το κρεβατι να με βγαλει για 7 χρονακια!Μεχρι τοτε θα εχω παει σε δικο μου υπολογιζω..Οποτε εκει του κανω το δωματιο που θα εχει μεχρι θα φυγει απο το σπιτι..Ασε που θα ηθελα να ειναι και λιγο μεγαλο το μωρο..Αλλο δωματιο θα κανεις στα 3 χρονια και αλλο στα 16..

Μαργαριτα..και εγω βαριεμαι ευκολα αλλα δεν ειναι να αλλαζω και συνεχεια!Αυτο το κρεβατο βγαινει στο 800αρι!Αν παρω μια κουνια και αλλαξιερα, καπου εκει θα βγει παλι..Και βαλε οτι μετα θα πρεπει να παρω και κρεβατι και κομοδηνα και τετοια..Ενω σε αυτη τη φαση θα πρεπει να αλλαξω μονο στρωμα..Ειναι μωρε και αναλογα τις συνθηκες της καθε μιας!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αννίτα μια χαρά τα νέα σας από τον μπέμπη, άντε ηρέμησε τώρα. Ακολουθεί για Β' Επιπέδου το Αναστασάκι-Μελισάκι (που είσαι εσύ καλέ?) και μετά εγώ! Έχω άγχος αλλά αισιοδοξώ πως όλα είναι καλά!

Toulala (δεν θυμάμαι το όνομά σου σόρυ) κουράγιο με την μετακόμιση. Μην κάνεις και πολλά και μην σηκώνεις έπιπλα. Απόλαυσε την περίοδο αυτή, άσε τους άλλους να φροντίσουν εσένα και όσα θα φρόντιζες εσύ!

Μαργαρίτα βρε γιόρταζες χθες???Κάτι άκουσα στο ραδιόφωνο. Αν ναι, Χρόνια σου πολλά και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου. Φύλο έχεις μάθει?

Βούλα ωραία που θα τα κάνεις χειροποίητα τα έπιπλα. Βρες ένα σχέδιο που σου αρέσει και πήγαινέ το σε φωτογραφία. Μην αρκεστείς σε περιγραφές γιατί έχω καεί από μαστόρους!

Μπράβο και στα άλλα κορίτσια που είδαν τα μπεμπάκια τους.

Ναι ετσι το σκεφτομαι!Με φωτογραφια μονο και απλα οτι αλλαγες θελω θα τις εξηγησω..Οπως πχ ραφια κατω απο το κρεβατι!Αλλα το κακο ειναι οτι ειναι πολυ γνωστος και καμια φορα δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι!Απο αυτους την παθαινεις συνηθως!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα τον καινούριο κατάλογο της ΙΚΕΑ και μου άρεσε ένα απλο κρεβατάκι-κούνια που έχει στη σελίδα 226!!! Δείτε το λίγο και πειτε μου ξέρει καμία αν βγαίνει μόνο σε ασπρο?????


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις είδα τον καινούριο κατάλογο της ΙΚΕΑ και μου άρεσε ένα απλο κρεβατάκι-κούνια που έχει στη σελίδα 226!!! Δείτε το λίγο και πειτε μου ξέρει καμία αν βγαίνει μόνο σε ασπρο?????

τον εχω στο σπιτι τον καταλογο αλλα μπορεις να δεις στο κατω μερος της σελιδας εαν βγαινει και σε αλλο χρωμα!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Gia sas koritsia,ego ton mpempi mou tha ton valo sto domatio mou skeftome na vgalo ta rouxa apo tin simfouniera mou na valo ta dika tou kai dipla sto diko mou domatio exoume ena mikro to opio ixa gia sideroma tha to diakosmiso kai tha to epiploso kai tin mera otan thilazo skeftika na kathomaste sto diko tou gia na sinithisi ton diko tou xoro.kai emena to spiti ine terastio 35o tm.litsaki apo kipro ise apo pou


aVG8p2.png

s6ucp2.png

Mao8p2.png

Link to comment
Share on other sites

τον εχω στο σπιτι τον καταλογο αλλα μπορεις να δεις στο κατω μερος της σελιδας εαν βγαινει και σε αλλο χρωμα!!

Γράφει μόνο σε άσπρο γμτ!!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Gia sas koritsia,ego ton mpempi mou tha ton valo sto domatio mou skeftome na vgalo ta rouxa apo tin simfouniera mou na valo ta dika tou kai dipla sto diko mou domatio exoume ena mikro to opio ixa gia sideroma tha to diakosmiso kai tha to epiploso kai tin mera otan thilazo skeftika na kathomaste sto diko tou gia na sinithisi ton diko tou xoro.kai emena to spiti ine terastio 35o tm.litsaki apo kipro ise apo pou

γεια σου αννιτα

απο θεσσαλονικη ειναι η λιτσα και τωρα μενει στην αθηνα.


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λιτσάκι καλά να περάσετε στην συμπρωτεύουσα! Να προσέχεις!

Αχ βρε κορίτσια

εμένα το χρώμα του ξύλου δεν μου αρέσει καθόλου στα έπιπλα, και πολύ περισσότερο στα βρεφικά και παιδικά δωμάτια. Γούστα είναι αυτά αλλά υπάρχουν τόσο όμορφα και χρωματιστά, χαρούμενα επιπλάκια γιατί να πάρω το κλασικό καφέ? Εγώ τα απέκλεισα τελείως αυτά.

Αυτήν ακριβώς την κούνια που έβαλες Βούλα είχα δει και μου άρεσει. Εκτός από όσα συζητήσαμε χθες με την Δώρα να σας πω πως σαν κούνια είναι πολύ μικρή στο μάκρος. Δηλαδή το παιδί δεν θα χωράει πέρα από τα 2 έτη (μπορεί να λέω και πολλά). Ζυγίστηκε όλες τις παραμέτρους και αποφασίστε. Έχετε και χρόνο. Μια βόλτα από κοντά θα σας βοηθήσει να προσανατολιστείτε στο τι θέλετε. Και εγώ έβλεπα διάφορα στην αρχή και είχα μπερδευτεί. Όταν τα είδα από κοντά και με συμβούλεψαν κάποιες έμπειρες μανούλες, άλλαξα γνώμη για κάποια.

Όσο για το σφηνάκι μην τρελαθούμε. Το μωρό μπορεί να μένει σταθερό και αν του σφηνώσεις μια κουβερτούλα φτιαγμένη σε κύλινδρο από πίσω του. Προσέξτε γιατί όσα θα δέιτε είναι πολλά αλλά πολλά είναι και τα άχρηστα είδη τελικά.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως να σας πω οτι εχω ενυπωση οτι δεν παιζει και τοσο ρολο το χρωμα..γω σε σπιτια που πηγαινω, ουτε που θυμαμαι τι κρεβατι ειχαν τελικα!!Απλα πιστευω οτι η προικα κανει το συνολο..Δωρα, φαντασου αυτο το κρεβατακι με ροζ σεντονακια και μαξιλαρακια,.Θα ειναι πολυ ωραιο..


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν το κανουν σε αλλο χρωμα!!ποσο εχει??69 ευρο??

Δεν θυμάμαι το εκλεισα τωρα.... Μπα δεν μου αρεσε κ πολυ να πω...

Δεν τα γλιτωνουμε τα πολλά λεφτα ετσι κι αλλιώς!!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιτσάκι καλά να περάσετε στην συμπρωτεύουσα! Να προσέχεις!

Αχ βρε κορίτσια

εμένα το χρώμα του ξύλου δεν μου αρέσει καθόλου στα έπιπλα, και πολύ περισσότερο στα βρεφικά και παιδικά δωμάτια. Γούστα είναι αυτά αλλά υπάρχουν τόσο όμορφα και χρωματιστά, χαρούμενα επιπλάκια γιατί να πάρω το κλασικό καφέ? Εγώ τα απέκλεισα τελείως αυτά.

Αυτήν ακριβώς την κούνια που έβαλες Βούλα είχα δει και μου άρεσει. Εκτός από όσα συζητήσαμε χθες με την Δώρα να σας πω πως σαν κούνια είναι πολύ μικρή στο μάκρος. Δηλαδή το παιδί δεν θα χωράει πέρα από τα 2 έτη (μπορεί να λέω και πολλά). Ζυγίστηκε όλες τις παραμέτρους και αποφασίστε. Έχετε και χρόνο. Μια βόλτα από κοντά θα σας βοηθήσει να προσανατολιστείτε στο τι θέλετε. Και εγώ έβλεπα διάφορα στην αρχή και είχα μπερδευτεί. Όταν τα είδα από κοντά και με συμβούλεψαν κάποιες έμπειρες μανούλες, άλλαξα γνώμη για κάποια.

Όσο για το σφηνάκι μην τρελαθούμε. Το μωρό μπορεί να μένει σταθερό και αν του σφηνώσεις μια κουβερτούλα φτιαγμένη σε κύλινδρο από πίσω του. Προσέξτε γιατί όσα θα δέιτε είναι πολλά αλλά πολλά είναι και τα άχρηστα είδη τελικά.

εγω παλι το προτιμω το χρωμα του ξυλου γιατι μπορω να συνδιασω πολυχρωμες κουβερτουλες κουτρινες και αυτοκολητα χωρις να με περιοριζει αλλα οπως ειπες και εσυ γουστα ειναι αυτα!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι το εκλεισα τωρα.... Μπα δεν μου αρεσε κ πολυ να πω...

Δεν τα γλιτωνουμε τα πολλά λεφτα ετσι κι αλλιώς!!!

ειναι πολυ απλα και πολυ λιτα αυτα του ικεα ειχα δει και εγω τον καταλογο αλλα ειναι και πολυ φθηνα!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...