Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Λιτσάκι καλά να περάσετε στην συμπρωτεύουσα! Να προσέχεις!

Αχ βρε κορίτσια

εμένα το χρώμα του ξύλου δεν μου αρέσει καθόλου στα έπιπλα, και πολύ περισσότερο στα βρεφικά και παιδικά δωμάτια. Γούστα είναι αυτά αλλά υπάρχουν τόσο όμορφα και χρωματιστά, χαρούμενα επιπλάκια γιατί να πάρω το κλασικό καφέ? Εγώ τα απέκλεισα τελείως αυτά.

Αυτήν ακριβώς την κούνια που έβαλες Βούλα είχα δει και μου άρεσει. Εκτός από όσα συζητήσαμε χθες με την Δώρα να σας πω πως σαν κούνια είναι πολύ μικρή στο μάκρος. Δηλαδή το παιδί δεν θα χωράει πέρα από τα 2 έτη (μπορεί να λέω και πολλά). Ζυγίστηκε όλες τις παραμέτρους και αποφασίστε. Έχετε και χρόνο. Μια βόλτα από κοντά θα σας βοηθήσει να προσανατολιστείτε στο τι θέλετε. Και εγώ έβλεπα διάφορα στην αρχή και είχα μπερδευτεί. Όταν τα είδα από κοντά και με συμβούλεψαν κάποιες έμπειρες μανούλες, άλλαξα γνώμη για κάποια.

Όσο για το σφηνάκι μην τρελαθούμε. Το μωρό μπορεί να μένει σταθερό και αν του σφηνώσεις μια κουβερτούλα φτιαγμένη σε κύλινδρο από πίσω του. Προσέξτε γιατί όσα θα δέιτε είναι πολλά αλλά πολλά είναι και τα άχρηστα είδη τελικά.

Πες τα ρε κορίτσι για το σφηνάκι!! Γιατί με το που μου ειπαν γι αυτο φρικαρα!! Δεν θελω να βαλω εκει το μωρο μου!!

Όσο για το χρώμα που λες συμφωνω κι εγω γι αυτο θελω να αλλάξω την κ@#@ντουλάπα και να την κάνω πιο ανοιχτόχρωμη!!! Για να ταιριάζει με το κρεβατάκι που δεν θελω να ειναι σκουρο!!!


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εγω παλι το προτιμω το χρωμα του ξυλου γιατι μπορω να συνδιασω πολυχρωμες κουβερτουλες κουτρινες και αυτοκολητα χωρις να με περιοριζει αλλα οπως ειπες και εσυ γουστα ειναι αυτα!!

Ωραιο ειναι και το ξυλο..Το κανει πιο ζεστο το δωματιο..Και θα ταιριαζε σε εσενα πολυ που εχεις και μεγαλα δωματια..Εμενα υπαρχει η πιθανοτητα να φαινεται μουντο..Αλλο ειναι το κακο για εμενα..Οσο να'ναι, ειναι παιδικο δωματιο..θα υπαρξουν πολλα ατυχηματα!Νομιζω οτι στο ξυλο και κυριως στ σκουρο φαινονται περισσοτερο τα χτυπηματα.ε?


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βούλα έτσι όπως το σκέφτεσαι εσύ ίσως να σε βολέψει το κρεβατάκι που λες. Αλλά... (το λέω επειδή το έχω δει) τα κομοδίνα που βγάζει είναι αστεία, πολύ μικρά και καθόλου ανθεκτικά! Μην είσαι σίγουρη πως θα τα κρατήσεις για πολύ αργότερα. Όμως αν το θες μέχρι να 7 και μετά φτιάχνεις παιδικό στο καινούργιο σας σπίτι, οκ είναι μια λύση.

Ρε κορίτσια ροδάκια νομίζω έχουν όλες οι κούνιες πλέον. Για το συρτάρι από κάτω όντως βολεύει για σεντονάκια. Και εγώ εκεί τα έχω.

Τα ρουχαλάκια του μωρού αρχικά θα χωράνε σε μια σιφουνιέρα αλλά όχι για πολύ. Σκεφτείτε πως σε 5-6 μήνες θα έχει αλλάξεις 2-3 νούμερα. Επίσης θέλει πετσέτες, μπουρνουζάκια, σελτεδάκια, πανάκια ρεψίματος, σαλιάρες (για όσα δεν θηλάζουν), ζιπουνάκια μπόλικα (είναι και χειμώνας και άντε να στεγνώσουν), ρουχαλάκια, μπουφανάκια, παπουτσάκια, καλτσάκια, φορμάκια, σκουφάκια, πιτζαμάκια χμμμ τι άλλο. Τα έχω ξεχάσει και εγώ!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βούλα έτσι όπως το σκέφτεσαι εσύ ίσως να σε βολέψει το κρεβατάκι που λες. Αλλά... (το λέω επειδή το έχω δει) τα κομοδίνα που βγάζει είναι αστεία, πολύ μικρά και καθόλου ανθεκτικά! Μην είσαι σίγουρη πως θα τα κρατήσεις για πολύ αργότερα. Όμως αν το θες μέχρι να 7 και μετά φτιάχνεις παιδικό στο καινούργιο σας σπίτι, οκ είναι μια λύση.

Ρε κορίτσια ροδάκια νομίζω έχουν όλες οι κούνιες πλέον. Για το συρτάρι από κάτω όντως βολεύει για σεντονάκια. Και εγώ εκεί τα έχω.

Τα ρουχαλάκια του μωρού αρχικά θα χωράνε σε μια σιφουνιέρα αλλά όχι για πολύ. Σκεφτείτε πως σε 5-6 μήνες θα έχει αλλάξεις 2-3 νούμερα. Επίσης θέλει πετσέτες, μπουρνουζάκια, σελτεδάκια, πανάκια ρεψίματος, σαλιάρες (για όσα δεν θηλάζουν), ζιπουνάκια μπόλικα (είναι και χειμώνας και άντε να στεγνώσουν), ρουχαλάκια, μπουφανάκια, παπουτσάκια, καλτσάκια, φορμάκια, σκουφάκια, πιτζαμάκια χμμμ τι άλλο. Τα έχω ξεχάσει και εγώ!

Και ολα αυτα χωρανε σε μια 2φυλλη ντουλαπα και μια σιφουνιερα????:shock:

Εμενα η θεια μου με διδυμα και τα χωρεσε!Πως?

Τις διαστασεις αφου θα μου το φτιαξουν το επιπλο, μπορω να τις ρυθμισω και αναλογα με τους χωρους μου..Ασε που και πολυ μεγαλο να ειναι το κομοδινο, δεν ξερω αν θα χωραει..Εγω το βλεπω απλα σαν σχεδιο..Και το μεγεθος θα αλλαξει μαλλον, ισως και το χρωμα...να γινει κατι πιο ουδετερο.


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι και το ξυλο..Το κανει πιο ζεστο το δωματιο..Και θα ταιριαζε σε εσενα πολυ που εχεις και μεγαλα δωματια..Εμενα υπαρχει η πιθανοτητα να φαινεται μουντο..Αλλο ειναι το κακο για εμενα..Οσο να'ναι, ειναι παιδικο δωματιο..θα υπαρξουν πολλα ατυχηματα!Νομιζω οτι στο ξυλο και κυριως στ σκουρο φαινονται περισσοτερο τα χτυπηματα.ε?

εμενα δεν εχει παθει τιποτα ουτε χτυπημα ουτε γδαρσιμο φαινετε και εχει και 6 χρονια που το εχω και μεγαλωσε και ο γιος μου μεσα!!!


QNUSp3.png

4UmYp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι στο σκούρο χρώμα φαίνονται τα χτυπήματα. Ααα κάτι σημαντικό που το θυμήθηκα και που θα διαφεύγει στις νέες μανούλες. Να κοιτάξετε οι κούνια να έχει προστατευτικό πάνω στο κάγκελο γιατί τα παιδιά την δαγκώνουν! Εμένα έχει κάτι σαν πλέξιγκλας ψηλά στα κάγκελα για να μην καταστραφεί το ξύλο από τα φαγκώματα.

Και ερωτώ...αυτό το είχατε σκεφτεί???????:)


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ειναι και το ξυλο..Το κανει πιο ζεστο το δωματιο..Και θα ταιριαζε σε εσενα πολυ που εχεις και μεγαλα δωματια..Εμενα υπαρχει η πιθανοτητα να φαινεται μουντο..Αλλο ειναι το κακο για εμενα..Οσο να'ναι, ειναι παιδικο δωματιο..θα υπαρξουν πολλα ατυχηματα!Νομιζω οτι στο ξυλο και κυριως στ σκουρο φαινονται περισσοτερο τα χτυπηματα.ε?

Εμένα μου αρέσει πολύ και αυτό...

916533.jpg


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο σκούρο χρώμα φαίνονται τα χτυπήματα. Ααα κάτι σημαντικό που το θυμήθηκα και που θα διαφεύγει στις νέες μανούλες. Να κοιτάξετε οι κούνια να έχει προστατευτικό πάνω στο κάγκελο γιατί τα παιδιά την δαγκώνουν! Εμένα έχει κάτι σαν πλέξιγκλας ψηλά στα κάγκελα για να μην καταστραφεί το ξύλο από τα φαγκώματα.

Και ερωτώ...αυτό το είχατε σκεφτεί???????:)

Οχι κυρια....... :rolleyes::rolleyes:

:D:D:D


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ και αυτό...

916533.jpg

Ωραιο και αυτο..Συνδυαζει και τις δυο αποψεις σχετικα με το χρωμα!Εχει και αρκετα συρταρια σαν συνολο..


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ονοματα για τα παιδια σας εχετε σκεφτει κοπελες??

εμεις καταληξαμε κιολας αντρεα θα το βγαλουμε σαν τον πατερα μου!!!

Κωνσταντινα(μαλλον Ναντια..)


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα χωρανε σε μια 2φυλλη ντουλαπα και μια σιφουνιερα????:shock:

Εμενα η θεια μου με διδυμα και τα χωρεσε!Πως?

Τις διαστασεις αφου θα μου το φτιαξουν το επιπλο, μπορω να τις ρυθμισω και αναλογα με τους χωρους μου..Ασε που και πολυ μεγαλο να ειναι το κομοδινο, δεν ξερω αν θα χωραει..Εγω το βλεπω απλα σαν σχεδιο..Και το μεγεθος θα αλλαξει μαλλον, ισως και το χρωμα...να γινει κατι πιο ουδετερο.

Σε μια δίφυλλη και μια συρταριέρα χωράνε. Σε μια σκέτη συρταριέρα δεν χωράνε (νομίζω κάποια ρώτησε). Είναι μεν πολλά αλλά μικροσκοπικά! Α θυμήθηκα υπνόσακους, φόρμες εξόδου, κουβερτάκια, πάπλωμα αργότερα χμμμ τι άλλο...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μια δίφυλλη και μια συρταριέρα χωράνε. Σε μια σκέτη συρταριέρα δεν χωράνε (νομίζω κάποια ρώτησε). Είναι μεν πολλά αλλά μικροσκοπικά! Α θυμήθηκα υπνόσακους, φόρμες εξόδου, κουβερτάκια, πάπλωμα αργότερα χμμμ τι άλλο...

Ωραία... Οπότε πρέπει να πάρω και άλλη ντουλάπα στο δωμάτιο!!??!

Αν αφήσω ένα φύλλο της ντουλάπας για την μικρή και πάρω και μια συρταριέρα δεν θα χωρέσουν???


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δώρα ωραίο το δωμάτιο αυτό. Εσύ που έχεις ντουλάπες στο χρώμα του ξύλου, θα σε εξυπηρετήσει κάτι τέτοιο. Τα συρτάρια προσέξτε. Εκτός από πολλά να έχουν βάθος και μήκος. Μην είναι μικροσκοπικά!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...