Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

ολα θα χωρεσουν καλε μην αησυχεις!!!για μπανιο τι σκεφτεσε να παρεις?

Βρε κοριτσια ειναι και οι μπανιερουλες που μπαινουν μεσα στη δικη σου!!

Απο το mothercare ειχα παρει μια που προσαρμοζοταν πανω στα χειλη της δικης μου, και ετσι ουτε εσκυβα, ουτε νερα αλλου, μια χαρα.

Αυτη ειχα και στα 2 μου παιδια και μετα η αδερφη μου στις κορες της!

Μακαρι να βρω την ιδια!!


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πως βάζεις το τικεράκι;:P

ε κατα τον οκτομβριο, νοέμβριο κάπου εκεί λέω να ξεκινήσω, σιγά σιγά θα τα πάιρνω όχι όλα μαζι.... φορμάκια, ζιμπουνάκια, σκουφάκια, καλτσάκια πόσα λες να πάρω; σκέφτομαι ότι θα μου φέρουν και όταν γεννήσω οι φίλοι κτλ...

Καταρχάς ξέρεις το φύλο του μωρού σου? Από φορμάκια πάρε μερικά 6-7 αρχικά θα έλεγα (είναι χειμώνας και δεν θα στεγνώνουν εύκολα...το λεώ να το εμπεδώσω γιατί το πρώτο το γέννησα κατακαλόκαιρο). Από ζιπουνάκια καμιά 15αριά 0-3 και άλλα τόσα 3-6. Σκουφάκια 2 το πολύ. Αυτά τα βάζεις μετά το μπάνιο για ν στεγνώσουν τα μαλλάκια τους και κυρίως επειδή τα νεογέννητα στην αρχή κρυώνουν.

Θα σου φέρουν και οι φίλοι, αναλόγως πόσες επισκέψεις έχεις. Μετά που θα δεις τα δώρα συμπληρώνεις τις ελλείψεις σου.

Για το τικεράκι έχει οδηγίες η Φουσκίτσα νομίζω.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ειναι και οι μπανιερουλες που μπαινουν μεσα στη δικη σου!!

Απο το mothercare ειχα παρει μια που προσαρμοζοταν πανω στα χειλη της δικης μου, και ετσι ουτε εσκυβα, ουτε νερα αλλου, μια χαρα.

Αυτη ειχα και στα 2 μου παιδια και μετα η αδερφη μου στις κορες της!

Μακαρι να βρω την ιδια!!

Είναι και αυτές ναι. Δεν έχω εμπειρία όμως. Η μπανιέρα μας είναι γωνιακή και άντε να βρεις μπανιέρα να κάθεται πάνω.

Εγώ είχα τα κλασικά μπανάκια. Ένα διπλό μάλιστα της oki (αν θυμάμαι καλά την εταιρεία) ήταν απίθανο. Είχε ξαπλωτή θέση από 0-6 μηνών και καθιστή από 6-12 μηνών!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς ξέρεις το φύλο του μωρού σου? Από φορμάκια πάρε μερικά 6-7 αρχικά θα έλεγα (είναι χειμώνας και δεν θα στεγνώνουν εύκολα...το λεώ να το εμπεδώσω γιατί το πρώτο το γέννησα κατακαλόκαιρο). Από ζιπουνάκια καμιά 15αριά 0-3 και άλλα τόσα 3-6. Σκουφάκια 2 το πολύ. Αυτά τα βάζεις μετά το μπάνιο για ν στεγνώσουν τα μαλλάκια τους και κυρίως επειδή τα νεογέννητα στην αρχή κρυώνουν.

Θα σου φέρουν και οι φίλοι, αναλόγως πόσες επισκέψεις έχεις. Μετά που θα δεις τα δώρα συμπληρώνεις τις ελλείψεις σου.

Για το τικεράκι έχει οδηγίες η Φουσκίτσα νομίζω.

οχι σε 2 εβδομάδες θα το μάθουμε....:D σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες;). η Φουσκιτσα ποία είναι; ξερεις είμαι νέα εδώ και προσπαθώ να εξοικειωθώ


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα μας μάθεις σιγά σιγά! Η Φουσκίτσα εδώ γύρω είναι. Φουσκίτσααααα!

Πώς σε λένε?

Πάντως μην αγχώνεσαι τόσο για τις αγορές. Όταν υπάρχει χρήμα μέσα σε 1 μήνα παίρνεις τα πάντα. Είχα κάνει μια λίστα με τα ψώνια ρε γμτ αλλά που την έχω άραγε...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα μας μάθεις σιγά σιγά! Η Φουσκίτσα εδώ γύρω είναι. Φουσκίτσααααα!

Πώς σε λένε?

Πάντως μην αγχώνεσαι τόσο για τις αγορές. Όταν υπάρχει χρήμα μέσα σε 1 μήνα παίρνεις τα πάντα. Είχα κάνει μια λίστα με τα ψώνια ρε γμτ αλλά που την έχω άραγε...

εγώ είμαι η Νίκη.... βασικά ρωτάω για να έχω μια ίδεα:)....


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites

detailed_image_2315.jpg

detailed_image_2317.jpg

Αυτο ειναι το αλλο που ελεγα!Πιο λετε να ειναι πιο πρακτικο?

Αυτο ή το αλλο το καφε που ειναι μονο κουνια?

Λοιπον δεν θα το πιστεψετε αλλα αυτο το ειδα χθες σε καταστημα και μου αρεσε παρα πολυ...Και βεβαια ειναι πρακτικα μιας και οταν γινει κρεβατι κ του βαλεις καινουριο στρωμα ειναι 1,91* 0,85.Αρα το εχει το παιδι σιγουρα μεχρι τα 12.


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρτάται Σοφάκι..Αν μέχρι τα 12 κάνεις άλλο παιδί σε τι κούνια θα το βάλεις? Επίσης μετά τα 12 θα θέλεις πάλι παιδικό δωμάτιο, δεν το γλιτώνεις!

Aχχ ναι Σοφακι???Και εμενα μου φαινεται πολυ πρακτικο..

Ελευθερια, εγω σκεφτομαι οτι αν κανω 2ο παιδακι θα του παρω παλι ετσι μια κουνια που να γινεται και κρεβατι..

Και επισης λεω οτι καλυτερα να χρειαστει αλλο κρεβατι στα 12 που θα ειναι και στη εφηβια(αρα κατι πιο "μεγαλιστικο"), παρα να του κανω δωματιο στα 3 που θα το εχει μεχρι τα 17..Ετσι ειχαν κανει και εμενα οι δικοι μου..Ημουν σε ενα δωματιο φουλ απο ροζ και πρασινο..και δεν ηθελα να φερνω φιλες μου!Ημουν και πολυ γυναικα τοτε λεμεεεε και το ροζ ηταν πολυ πλεον για εμενα...χααχα!Αχχχδεν μπορω να σας διατυπωσω και καλα αυτο που σκεφτομαι!

Οσες καταλαβαν..καταλαβαν!


R96J9O8.jpgR96Jp3.png

Λιώνω με κάθε σας χαμόγελο..

8wYFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ βρε κορίτσια. Εγώ δεν θέλω να σας αποτρέψω (ίσως αυτό να φαίνεται από τα μηνύματά μου), τις σκέψεις που έκανα όταν είδα την κούνια σας μεταφέρω. Γιατί και εγώ ήθελα να την πάρω και αν θυμάμαι καλά έκανε 1000 Ευρώ πριν 2,5 χρόνια. Υπολογίστε πως είναι ακριβότερη από τις άλλες. Επίσης έχει αλλαξιέρα ασορτί? Δείτε και αυτό, νομίζω πως όχι.

Δεν ξαναλέω άποψη για την κούνια. Για να κυκλοφορεί κάποιοι θα την αγοράζουν και σίγουρα για κάποιους θα είναι πρακτική.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω 2ο παιδακι μπορω να του παρω μια κουνια κ αργοτερα φτιαχνω παιδικο με συνθεση κ κουκετα ...

Αν παρω μια κουνια κ στα 2-3 του κανω παιδικο αποκλειεται να μεινει το ιδιο μεχρι να ενηλικιωθει ,παλι καποια αλλαγη θα θελει.Αρα δεν το γλυτωνουμε ουτε ετσι ουτε αλλιως...

Βεβαια αυτο ειναι και θεμα γουστου.Εμενα μου αρεσουν πιο πολυ αυτα αλλα μεχρι να καταληξουμε εχουμε δρομο ακομα....

Εχθες το απογευμα βγηκα εξω μια βολτα στα μαγαζια.Πηγαμε λητω, mothercare, k pali.Αναμφισβητητα τα πιο ωραια κ τα πιο ακριβα ηταν στο παλι.Στο Mothercare δεν βρηκα κατι του γουστου μου κ στο λητω ειχε ωραια πραγματακια.Κοιταξαμε τιμες κ για καροτσια-πορτ-μπεμπε-καθισματακι.

Οταν τα βλεπεις απο κοντα ειναι αλλο πραγμα βρε παιδι μου!!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Οκ βρε κορίτσια. Εγώ δεν θέλω να σας αποτρέψω (ίσως αυτό να φαίνεται από τα μηνύματά μου), τις σκέψεις που έκανα όταν είδα την κούνια σας μεταφέρω. Γιατί και εγώ ήθελα να την πάρω και αν θυμάμαι καλά έκανε 1000 Ευρώ πριν 2,5 χρόνια. Υπολογίστε πως είναι ακριβότερη από τις άλλες. Επίσης έχει αλλαξιέρα ασορτί? Δείτε και αυτό, νομίζω πως όχι.

Δεν ξαναλέω άποψη για την κούνια. Για να κυκλοφορεί κάποιοι θα την αγοράζουν και σίγουρα για κάποιους θα είναι πρακτική.

Ολα αυτα εχουν και σιφινιερα ασορτι..Οντως ομως βγαινει πιο ακριβα απο οτι να παρεις κουνια-σιφινιερα..Δεν αντιλεγω σε αυτο.


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω γιατι δεν μπαινει η εικονα...κοιταξτε κ αυτο ...

http://www.pali.it/en/prodotti_dett.php?cat=077&srag=51&zz=01&zz1=51&zz2=077&zz3=00&zz4=1

την 2η εικονα στο gallery


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...