Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Για ποιο λόγο να ζητήσουν εγλριτική απόφαση ταμείου που έχει λήξει αν δε μοριοδοτείσαι?

Το πόσο καιρό είσαι άνεργος το βλέπουν και από τη κάρτα ανεργίας άσε που δε τους απασχολεί κιόλας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οι μητέρες που θα ενταχθούν στη εν λόγω πράξη, θα πρέπει να πληρούν τις κάτωθι προϋποθέσεις:

α) να εργάζονται στην Ελλάδα ως μισθωτές ή αυτοαπασχολούμενες ή αυτοαπασχολούμενες στον πρωτογενή τομέα, ή

β) να συμμετέχουν σε Ενεργητικές Πολιτικές Απασχόλησης (ΕΠΑ: Πρόγραμμα Νέων Θέσεων Εργασίας, Πρόγραμμα Νέων Ελεύθερων Επαγγελματιών, Πρόγραμμα Απόκτησης Εργασιακής Εμπειρίας – Stage, Πρόγραμμα Συνεχιζόμενης Επαγγελματικής Κατάρτισης) ή

γ) να είναι άνεργες, οι οποίες διαθέτουν Δελτίο Ανεργίας σε ισχύ και αντίγραφο βεβαίωσης εξατομικευμένης προσέγγισης από τις Υπηρεσίες του Ο.Α.Ε.Δ. ή

δ) να είναι άνεργες και να λαμβάνουν ή να έχουν λάβει τακτικό επίδομα ανεργίας από τον Ο.Α.Ε.Δ. οποιαδήποτε χρονική περίοδο κατά τους τελευταίους 24 μήνες προ της δημοσίευσης της παρούσας Πρόσκλησης.

Και τότε γιατί τις έχει στην ίδια κατηγορία???

Φιλικά sissy!

στο (γ) είναι οι άνεργες που δεν παίρνουν επίδομα , αλλά έχουν σε ισχύ κάρτα . δηλαδή μπορεί να είναι άνεργες εδώ και 4 χρόνια πχ .

στο (δ) είναι οι άνεργες που έχουν μείνει άνεργες τα τελευταία 2 χρόνια .

Αλλά όπως είπαμε και πριν αυτά είναι προϋποθέσεις . Δεν σημαίνει ότι πέρνεις και έξτρα μόρια . Δες την σελίδα 15 , τον πίνακα , πως βγαίνουν τα μόρια :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και πέρισυ , και τα θυμάμαι τι γινόταν . Και τι γινόταν με την ΕΕΤΑΑ , και το τι γινόταν στο forum ;)

Έμπλεψαν τα μπούτια τους πέρισυ , γιατί ενώ το 2010 είχαν σχεδόν 25000 αιτήσεις , το 2011 οι αιτήσεις έγιναν σχεδόν 55.000 , αύξηση σχεδόν 120% . :)

Και φέτος να δείς πόσες αιτήσεις θα έχει ;)

Link to comment
Share on other sites

100.000 στο νερο το βλεπω!!!!

εγω θεωρω απαραδεκτο να βγουν οι δομες μια μερα πριν

10 μερες γυρναγα στους σταθμους μεχρι να επιλεξω

και γνωμη μου δειτε τους σταθμους οσες μπορουν

μην αρχισουν ταπερσινα παραπονα ...μετα την επιλογη γιατι ειναι κριμα

Link to comment
Share on other sites

Έμπλεψαν τα μπούτια τους πέρισυ , γιατί ενώ το 2010 είχαν σχεδόν 25000 αιτήσεις , το 2011 οι αιτήσεις έγιναν σχεδόν 55.000 , αύξηση σχεδόν 120% . :)

Και φέτος να δείς πόσες αιτήσεις θα έχει ;)

Περσι αν θυμαμαι καλα βγηκε νεα αιτηση γιατι εβαλαν να δηλωνεις αλλη ηλικια παιδιου για τους δημοτικους σταθμους. δεν θυμαμαι αλλη αλλαγη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας μας πεί κάποια κοπέλα που τα έκανε πέρυσι τα χαρτιά της αν ισχύει αυτό που λέω.

Έχω μια φίλη που τα έκανε έτσι ενώ είχε λήξει το ταμείο της και είμαι σχεδόν βέβαιη ότι είχε πάρει 20 μόρια.

Το απόγευμα θα την πάρω για σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

100.000 στο νερο το βλεπω!!!!

εγω θεωρω απαραδεκτο να βγουν οι δομες μια μερα πριν

10 μερες γυρναγα στους σταθμους μεχρι να επιλεξω

και γνωμη μου δειτε τους σταθμους οσες μπορουν

μην αρχισουν ταπερσινα παραπονα ...μετα την επιλογη γιατι ειναι κριμα

Αν και το είχα γράψει και σε άλλο πόστ , το κάνω quote για να μην χαθεί .

ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ . Μιλήστε με την/τον υπέυθυνο . Μάθετε τι γίνεται μέσα εκεί που μπορεί να είναι τα παιδιά σας για τον επόμενο χρόνο . Μην δηλώσετε , απλώς για να δηλώσετε κάτι . :)

Κατεβάστε από το site της ΕΕΤΑΑ τους περυσινούς σταθμούς . Πάνω κάτω οι ίδιοι είναι . Διαλέχτε 4-5 που σας βολεύουν , και πάτε να τους δείτε . Δεν είναι δυνατόν και οι 4-5 που θα έχετε επιλέξει , να βγούν εκτός προγράμματος φέτος . :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να ζητήσουν εγλριτική απόφαση ταμείου που έχει λήξει αν δε μοριοδοτείσαι?

Το πόσο καιρό είσαι άνεργος το βλέπουν και από τη κάρτα ανεργίας άσε που δε τους απασχολεί κιόλας!

ακομη και να στειλεις την εγκριτικη αποφαση η ημερομηνια υποθετω (εφοσον τωρα δεν παιρνεις ταμειο) θα ειναι αρκετα παλαιοτερη. κανεις δεν πριμοδοτειται στην ελλαδα 2 χρονια οποτε στην ουσια θα καταλαβουν οτι πλεον δεν λαμβανεις το επιδομα και θα σε καταταξουν στην κατηγορια των ανεργων που εχουν απλα καρτα δηλαδη 10 μορια. νομιζω ειναι απλο. στον πινακα των μοριων το λεει ξεκαθαρα

3. Ανεργία από ΟΑΕΔ Άνεργες με δελτίο ανεργίας 10

Άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα από ΟΑΕΔ 20

αλλιως θα ελεγε που λαβανε τα 2 τελευταια χρονια

λεω εγω τωρα!!!

παντως για να μην εχεις δευτερες σκεψεις βαλτα ολα μεσα και οτι γινει!!!

Link to comment
Share on other sites

ακομη και να στειλεις την εγκριτικη αποφαση η ημερομηνια υποθετω (εφοσον τωρα δεν παιρνεις ταμειο) θα ειναι αρκετα παλαιοτερη. κανεις δεν πριμοδοτειται στην ελλαδα 2 χρονια οποτε στην ουσια θα καταλαβουν οτι πλεον δεν λαμβανεις το επιδομα και θα σε καταταξουν στην κατηγορια των ανεργων που εχουν απλα καρτα δηλαδη 10 μορια. νομιζω ειναι απλο. στον πινακα των μοριων το λεει ξεκαθαρα

3. Ανεργία από ΟΑΕΔ Άνεργες με δελτίο ανεργίας 10

Άνεργες που λαμβάνουν τακτικό επίδομα από ΟΑΕΔ 20

αλλιως θα ελεγε που λαβανε τα 2 τελευταια χρονια

λεω εγω τωρα!!!

παντως για να μην εχεις δευτερες σκεψεις βαλτα ολα μεσα και οτι γινει!!!

και εγω αυτο πιστευω...θα ελεγε ξεκαθαρα επιδομα που εχουν λαβει στο διαστημα των τελευταιων δυο ετων. βεβαια δεν καταλαβαινω τον διαχωρισμο...γιατι αυτη που παιρνει επιδομα να εχει παραπανω μορια???

Link to comment
Share on other sites

100.000 στο νερο το βλεπω!!!!

εγω θεωρω απαραδεκτο να βγουν οι δομες μια μερα πριν

10 μερες γυρναγα στους σταθμους μεχρι να επιλεξω

και γνωμη μου δειτε τους σταθμους οσες μπορουν

μην αρχισουν ταπερσινα παραπονα ...μετα την επιλογη γιατι ειναι κριμα

μην στεναχωριεσαι γατουλα εχεις περιθωριο μεχρι τις 23/7 να τους επισκεφτεις ;)ασε που δεν νομιζω να ειναι αλλες η φετινες δομες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΡΙΤΑ να σε ρωτησω κατι..εγω ζητησα εγκριτικη αποφαση και μου εδωσαν βεβαιωση που λεει αναλυτικα τι πηρα και ποιο διαστημα..κατι σαν βεβαιωση αποδοχων..οταν ρωτησα αυτο ειναι η εγκριτικη αποφαση μου λεει ο υπαλληλος του οαεδ..το ιδιο ειναι..εσυ ή καποια αλλη κοπελα πηρε το ιδιο χαρτι με εμενα??ή μου εδωσαν λαθος χαρτι??ευχαριστω πολυ!!!

και κατι ακομη..οκ τα βαζω ολα και βλεπουμε τι θα βγει σε μορια και εαν θα μας παρουν ή οχι..θα πρεπει να καταθεσω και τα ενσημα του 2011,βεβαιωση εργοδοτη και ασφαλιστικου φορεα??αχχχχ ενω πιστευα οτι τα ειχα ολα και ημουν ετοιμη..γιατι ξαφνικα νιωθω τοσοοοο μπερδεμενη?? :D

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο πιστευω...θα ελεγε ξεκαθαρα επιδομα που εχουν λαβει στο διαστημα των τελευταιων δυο ετων. βεβαια δεν καταλαβαινω τον διαχωρισμο...γιατι αυτη που παιρνει επιδομα να εχει παραπανω μορια???

ισως θεωρει οτι η μακροπροθεσμα ανεργη ισως ειναι απο επιλογη ενω αυτη που λαμβανει το επιδομα ειναι προσωρινα ανεργη και εχει σκοπο να ξαναβρει δουλεια! αλλωστε το προγραμμα ειναι «ΕΝΑΡΜΟΝΙΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΖΩΗΣ»

υποθετω για αυτο!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη..οκ τα βαζω ολα και βλεπουμε τι θα βγει σε μορια και εαν θα μας παρουν ή οχι..θα πρεπει να καταθεσω και τα ενσημα του 2011,βεβαιωση εργοδοτη και ασφαλιστικου φορεα??αχχχχ ενω πιστευα οτι τα ειχα ολα και ημουν ετοιμη..γιατι ξαφνικα νιωθω τοσοοοο μπερδεμενη?? :D

αν κανεις τα χαρτια σαν ανεργη δεν χρειαζεσαι ενσημα του 2011,βεβαιωση εργοδοτη και ασφαλιστικου φορεα αυτα τα χρειαζεσαι μονο αν κανεις τα χαρια σου σαν μισθωτη!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΤΑ να σε ρωτησω κατι..εγω ζητησα εγκριτικη αποφαση και μου εδωσαν βεβαιωση που λεει αναλυτικα τι πηρα και ποιο διαστημα..κατι σαν βεβαιωση αποδοχων..οταν ρωτησα αυτο ειναι η εγκριτικη αποφαση μου λεει ο υπαλληλος του οαεδ..το ιδιο ειναι..εσυ ή καποια αλλη κοπελα πηρε το ιδιο χαρτι με εμενα??ή μου εδωσαν λαθος χαρτι??ευχαριστω πολυ!!!

και κατι ακομη..οκ τα βαζω ολα και βλεπουμε τι θα βγει σε μορια και εαν θα μας παρουν ή οχι..θα πρεπει να καταθεσω και τα ενσημα του 2011,βεβαιωση εργοδοτη και ασφαλιστικου φορεα??αχχχχ ενω πιστευα οτι τα ειχα ολα και ημουν ετοιμη..γιατι ξαφνικα νιωθω τοσοοοο μπερδεμενη?? :D

γιατι μπερδευεσαι!!!

τωρα εισαι ανεργη ή δουλευεις? μην μαζευεις ολα τα χαρτια για ολες τις περιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική που τα λέτε δε βλέπω γιατί να το γράφανε καν αυτό στις προυποθέσεις για τα 2 έτη, θα ήταν οι άνεργες και αυτές που παίρνουν ταμείο τώρα...έχω φίλη που πέρασε πέρισυ, είχε ληξει το ταμείο από το Μάρτιο, δεν είχε βάλει καν κάρτα ανεργίας μέσα παρά μόνο την εγκριτική απόφαση και τη πήρανε νομίζω με 20 μόρια (δεν είμαι σίγουρη και εγώ).

Σε κάθε περίπτωση θα κάνετε αυτό που μου είπε και ο υπάλληλος θα τα βάλετε όλα μέσα!!!

ΔΕΣΙ έω ένα χαρτί που γράφει πάνω εγκριτική απόφαση, μου το είχαν δώσει όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου για ταμείο ή όταν πήρα τη πρώτη δόση, δε θυμάμαι....δε ξέρω ποιο είναι αυτό που λες. Δε το έχεις αυτό το χαρτό από τότε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...