Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Άρα δηλαδή υπάρχουν 2 τύποι από άνεργες .

Αυτές που έχουν κάρτα ανεργίας απλώς = 10 μόρια ( που σημαίνει ότι είναι μακροχρόνια άνεργες )

Αυτές που παίρνουν τώρα επίδομα ή έχουν πάρει επίδομα τους τελευταίους 24 μήνες = 20 μόρια ( σημαίνει ότι είτε απολύθηκαν τώρα πρόσφατα , είτε είναι εποχικά άνεργες ) .

Σωστά kalamaraki ;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άρα δηλαδή υπάρχουν 2 τύποι από άνεργες .

Αυτές που έχουν κάρτα ανεργίας απλώς = 10 μόρια ( που σημαίνει ότι είναι μακροχρόνια άνεργες ) Πρέπει όμως να προσκομίσουν χαρτί εξατομικευμένης προσέγγισης μέχρι τις 31-12 . ( Το οποίο όμως αν δεν το δώσουν , θα τους βγάλουν το παιδί τους από την δομή την 01-01 ;;;; ) .

Αυτές που παίρνουν τώρα επίδομα ή έχουν πάρει επίδομα τους τελευταίους 24 μήνες = 20 μόρια ( σημαίνει ότι είτε απολύθηκαν τώρα πρόσφατα , είτε είναι εποχικά άνεργες ) .

Σωστά kalamaraki ;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή υπάρχουν 2 τύποι από άνεργες .

Αυτές που έχουν κάρτα ανεργίας απλώς = 10 μόρια ( που σημαίνει ότι είναι μακροχρόνια άνεργες )

Αυτές που παίρνουν τώρα επίδομα ή έχουν πάρει επίδομα τους τελευταίους 24 μήνες = 20 μόρια ( σημαίνει ότι είτε απολύθηκαν τώρα πρόσφατα , είτε είναι εποχικά άνεργες ) .

Σωστά kalamaraki ;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Ακριβώς. Εγώ πχ εργάζομαι κάθε χρόνο τα τελευταία 10 έτη από σεπτέμβρη εως κ Ιούνιο. Απολύομαι κάθε έτος κ βγάζω επίδομα άνεργίας για έως κ τον Γενάρη. Τον σεπτέμβρη που ξαναπροσλαμβάνομαι καταργώ το επίδομα ανεργίας.

Αρα εγω όταν θα πάω τον Ιούλιο να κάνω τα χαρτιά πως θα αποδείξω πως δεν είμαι μακροχρόνια άνεργη για να μπορέσω να πάρω τα 20 μόρια??? Θα τους πάω την εγκριτική που δείχνει πόσα επιδόματα πήρα κ για ποιες περιόδους.

Αυτά τα όλίγα. :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια (και αγορια) γεια σας! που και που παρακολουθω το θεμα και θα ηθελα οσοι γνωριζουν σας παρακαλω να με βοηθησουν. η ερωτηση μου αφορα το εισοδηματικο κριτηριο των 40.000 που βαλανε. ξερει κανεις αν υπηρχε και παλαιοτερα εισοδηματικο οριο? (ακομη και οταν η δραση δεν ανηκε στην εεταα) ή πρωτη φορα το βαλανε? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εψαξα και προς τα πισω. ουτε το 2009 ειχε. και φανταζομαι ουτε και παλιοτερα. αλλα λεω να το ψαξω νομικα. δεν ξερω ποσους αφορα απο εδω μεσα και αν θα το ψαξει και κανεις αλλος, αλλα δεν μπορουν ετσι αυθαιρετα να πεταν ενα ποσο. και οταν μαλιστα στον υπολογισμο των μοριων εμπεριεχεται το εισοδημα. νομιζω ειναι αντισυνταγματικο να αποκλειεις αυτοματα καποιους απο το να κανουν αιτηση. οπως και για τους δημοσιους υπαλληλους, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. αληθεια, το εψαξε αραγε νομικα κανενας δημοσιος υπαλληλος?

Link to comment
Share on other sites

εψαξα και προς τα πισω. ουτε το 2009 ειχε. και φανταζομαι ουτε και παλιοτερα. αλλα λεω να το ψαξω νομικα. δεν ξερω ποσους αφορα απο εδω μεσα και αν θα το ψαξει και κανεις αλλος, αλλα δεν μπορουν ετσι αυθαιρετα να πεταν ενα ποσο. και οταν μαλιστα στον υπολογισμο των μοριων εμπεριεχεται το εισοδημα. νομιζω ειναι αντισυνταγματικο να αποκλειεις αυτοματα καποιους απο το να κανουν αιτηση. οπως και για τους δημοσιους υπαλληλους, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. αληθεια, το εψαξε αραγε νομικα κανενας δημοσιος υπαλληλος?

Δεν ισχύει αυτό που λες . Και να σου δώσω ένα απλοϊκό παράδειγμα :

Αποφασίζω εγώ να δώσω μια υποτροφία σε ένα φοιτητή που μπαίνει πρώτη φορά στο Πανεπιστήμιο . Θέλω όμως ο φοιτητής να είναι μεταξύ 18-20 χρονών , να έχουν εισόδημα οι γονείς του 15000 ? , να κατάγεται από την Κρήτη , και να έχει πχ μαύρα μακριά μαλλια ( ακραίο αίτημα που μπορεί να έχω ) .

Αυτό τι σημαίνει , ότι όλοι οι φοιτητές που δεν ανήκουν στα παραπάνω κριτήρια , θα μπορούν να κινηθούν δικαστικά εναντιών μου , επειδή δεν τους συμπεριέλαβα και αυτούς ;;;

Η ΕΕΤΑΑ είναι μια εταιρία ΑΕ που έχει σαν σκοπό να διαθέσει τα χρήματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ , σύμφωνα με κάποιους όρους και κανόνες . Οι όροι αυτοί και οι κανόνες δεν είναι απαραίτητο να αρέσουν σε όλους . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορεί να την τραβάει ο κάθενας στα δικαστήρια .

Τουλάχιστον εγώ έτσι το καταλαβαίνω .

και στο site της ΕΕΤΑΑ αναφέρει :

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α. έχει σκοπό την παροχή επιστημονικής και τεχνικής υποστήριξης σε φορείς της Αυτοδιοίκησης καθώς και σε φορείς του Δημοσίου και του Κοινωνικού τομέα. Επιπλέον και για την επίτευξη του σκοπού της συμμετέχει σε μεγάλο αριθμό Δικτύων και Συνεργασιών

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

εψαξα και προς τα πισω. ουτε το 2009 ειχε. και φανταζομαι ουτε και παλιοτερα. αλλα λεω να το ψαξω νομικα. δεν ξερω ποσους αφορα απο εδω μεσα και αν θα το ψαξει και κανεις αλλος, αλλα δεν μπορουν ετσι αυθαιρετα να πεταν ενα ποσο. και οταν μαλιστα στον υπολογισμο των μοριων εμπεριεχεται το εισοδημα. νομιζω ειναι αντισυνταγματικο να αποκλειεις αυτοματα καποιους απο το να κανουν αιτηση. οπως και για τους δημοσιους υπαλληλους, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. αληθεια, το εψαξε αραγε νομικα κανενας δημοσιος υπαλληλος?

Συμφωνώ απολύτως! Αυτό ήθελα να προτείνω, να κάνουμε κάτι τώρα που είναι νωρίς και μπορεί να γίνει άρση του συγκεκριμένου όρου, αλλά χαθήκαμε στο συμφέρον και στην μικρότητά μας...

Είμαι σίγουρη ότι η απόφαση αυτή πάρθηκε ελαφρά την καρδία και είναι τουλάχιστον ανήθικη καθώς είναι ισοπεδωτική και τσουβαλιάζει τους πάντες χωρίς να λάβει υπόψη καν τις ειδικές κατηγορίες (οι πολύτεκνοι με εισόδημα προ διετίας 40.000 ευρώ έχουν πονοκεφαλιάσει άραγε ψάχνοντας σήμερα ΤΙ στην ευχή θα κάνουν τα τόσα λεφτά που τους περισσεύουν κάθε μήνα?)

Προσωπικά το 2010 δεν είχα εισόδημα 40.000, βρίσκω όμως τον συγκεκριμένο όρο ΑΔΙΚΟ και πραγματικα θα χαρώ να βοηθήσω όπου μπορώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalamaraki να σε ρωτησω κατι..εσυ τωρα που θα κανεις αιτηση σαν ανεργη θα καταθεσης??διαβασα αυτα που εγραψες για την εποχικοτητα και επειδη με ενδιαφερει γιαυτο σε ρωτω...σε ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που καταλαβαν οτι η ελενη παιρνει επιδομα τριτεκνων αποφασισαν να βαλουν οριο εισοδηματος σε ολα.γιαμενα καλα εκαναν.οπως οι εργαζομενες θεωρουν οτι δεν πρεπει να παιρνουν τις ανεργες στους σταθμους ετσι κ γω πιστευω οτι αν βγαζεις 40.000 μπορεις να πληρωσεις παιδικο η νταντα.με 3 παιδια κ 20.000 εισοδημα με ενοικιο ανεργη ουτε δουλεια μπορω να βρω,ουτε νταντα να πληρωσω


kZq6p2.pngQSCvp2.png7kJip2.png
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που καταλαβαν οτι η ελενη παιρνει επιδομα τριτεκνων αποφασισαν να βαλουν οριο εισοδηματος σε ολα.γιαμενα καλα εκαναν.οπως οι εργαζομενες θεωρουν οτι δεν πρεπει να παιρνουν τις ανεργες στους σταθμους ετσι κ γω πιστευω οτι αν βγαζεις 40.000 μπορεις να πληρωσεις παιδικο η νταντα.με 3 παιδια κ 20.000 εισοδημα με ενοικιο ανεργη ουτε δουλεια μπορω να βρω,ουτε νταντα να πληρωσω

εχεις και εσυ το δικιο σου Ματιλντα. να κανεις τα χαρτια σου. δεν σημαινει τιποτα το οτι εισαι ανεργη. απο τα τρια παιδια κατι θα μαζεψις.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera ki apo emena,

to vrisko idiaitero enoxlitiko na tsakonomaste metaxi mas pios ine pio mizeros apo ton allo ke giati diaioutai ke prepei na dikaioute o enas ke oxi o allos. Se afto to karavi oloi mazi imaste ke prepei na mas endiaferei i ousia.

Ego apo tin plevra mou to psaxno idi giati vazei to orio ton 40000 ke den afinei to systhma moriodothshs. Opoios endiaferetai na mathei gia tis kiniseis mou ke na simmetexei mporei na me rotisei

Link to comment
Share on other sites

Kalispera ki apo emena,

to vrisko idiaitero enoxlitiko na tsakonomaste metaxi mas pios ine pio mizeros apo ton allo ke giati diaioutai ke prepei na dikaioute o enas ke oxi o allos. Se afto to karavi oloi mazi imaste ke prepei na mas endiaferei i ousia.

Ego apo tin plevra mou to psaxno idi giati vazei to orio ton 40000 ke den afinei to systhma moriodothshs. Opoios endiaferetai na mathei gia tis kiniseis mou ke na simmetexei mporei na me rotisei

Δυστυχως δεν ειμαστε ολοι στο ιδιο καραβι. πολλες επιτηδες θα δηλωσουν διαζευγμενες για να παρουν παραπανω μορια, περιπτωσεις που ξερω βγαζουν τα αντερα τους αλλα δηλωνουν 0 εισοδημα και πολλα αλλα. ο καθενας εχει μια περιπτωση να ανφερει. αφηστε να γινει ο διαγωνισμος και μην τα ανακατυεται πολυ και μεταφερθει ο διαγωνισμος για κανα Σεπτεμβρη γιατι ολοι θα μεινουμε με τα παιδια στο σπιτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...