Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Lipamai pou fovomaste toso poli. Ego apo tin alli idi exo xekinisei diadikasies na provallo to thema ke exo epikoinonisei me armodiouw foreis

δεν ειναι φοβος. εβαλαν καποιους ορους. παντα σε διαγωνισμους μπαινουν οροι. και ποια θα ειναι η συνεχεια??? θα θελουν και αυτοι με τα 50000 να παρουν μερος. θα θελουν και οι δημοσιοι υπαλληλοι να παρουν μερος.

μαλλον εσυ χανεις την ουσια γιατι ισως να μην μπορεις να παρεις μερος. απο τα στατιστικα που ανεβασε ο Λευτερης το μεγαλυτερο ποσοστο ηταν κατω απο 40000. ε αφηστε εμας να παρουμε μερος στην τελικη. δεν ζητησαμε δανεικα. βγηκε ενα προγραμμα που μας διευκολυνει απιστευτα. μην τραβατε το σχοινι....

40000 ειναι πολλα λεφτα. ρωτηστε και κανεναν αλλον

Link to comment
Share on other sites

Arnoumai na mpo se aytin ti logiki. Sto kato kato as afisoun ti moriodothsh. Afou exeis toso xamilo eisodima tha exeis perissotera moria apo emena. Alla distixos ayth h empaueia mas vouliazei san anthropous

Δεν ειναι εμπαθεια. Υπαρχουν και ορια. να μαθουμε να τα σεβομαστε. και εγω εχω μεινει εκτος σε διαφορα αλλα δεν εκανα ετσι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katarxin den exo meinei ektos-akoma. Kata defteron kakos den ekanes kati.

οταν μπαινει ο αλλος με πολιτικο μεσο σε μια δουλεια και ο αντρας με αναπηρια 67% μενει στην απεξω δεν κανεις τιποτα. γιατι το πολιτικο μεσο ειναι πανω και απο τον Θεο σε αυτη την χωρα. και μας εχει συμβει 3 φορες. παμε για αλλα ομως. το παιρνεις αποφαση και εξαρτασε μονο απο τον εαυτο σου.

Link to comment
Share on other sites

Kakos to apodexesai. oi sfaliares pou exo faei analogou tipou me kanoun na min apodexomai to oxi gia apadisi

μα δεν μπορεις να κανεις τιποτα. θα βρουν και θα τα μαπλωσουν. σε μια περιπτωση μπηκε γνωστη μας μεσω διαγωνισμου και ηταν λεει ατομο με ειδικες αναγκες. δεν μπορουσε να πει το "θ". ΞΕΦΤΙΛΑ. τι να κυνηγησουμε οταν κατι ειναι πανω απο εσενα? δεν πηγαμε να κανουμε κατι περιεργο. μεσω δαγωνισμου του οεαδ πηγαινε ο αντρας μου. τεσπα τι τα θυμηθηκα. εχουν περασει τοσα χρονια

Link to comment
Share on other sites

paxe, εμενα με ενδιαφερει το τι κινησεις εκανες και τι εμαθες γιατι και γω σκοπευω να παω απο εεταα να βγαλω ακρη πως προεκυψε αυτο το 40.000 και γιατι εβαλαν οριο πρωτη φορα.

κοριτσια, μη μαλωνετε. δεν ειναι θεμα ποιος θα παρει και ποιος οχι. για μενα ειναι θεμα το οτι απο τη στιγμη που το εισοδημα παιζει ρολο στη μοριοδοτηση, δεν μπορεις αυθαιρετα να αποκλειεις καποιους με βαση το εισοδημα. ασε με να κανω τα χαρτια μου, και αν τα μορια μου ειναι λιγα λογω υψηλου εισοδηματος, να μην επιλεγω. αλλα μη με αποριπτεις απο την αρχη. βαλε μεγαλυτερη βαρυτητα στα μορια που αφορουν το εισοδημα. εμενα αυτη ειναι η ενσταση μου.

επισης, στο δικο μας το σταθμο περσι που δεν ειχε εισοδηματικα κριτηρια, μειναν μερικες θεσεις κενες και δεν καλυφθηκαν κατα τη διαρκεια της χρονιας. φετος που βαλαν και αυτο, ποσες θα μεινουν κενες δηλαδη? και γιατι να μεινουν κενες? κριμα δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απο τοτε που καταλαβαν οτι η ελενη παιρνει επιδομα τριτεκνων αποφασισαν να βαλουν οριο εισοδηματος σε ολα.γιαμενα καλα εκαναν.οπως οι εργαζομενες θεωρουν οτι δεν πρεπει να παιρνουν τις ανεργες στους σταθμους ετσι κ γω πιστευω οτι αν βγαζεις 40.000 μπορεις να πληρωσεις παιδικο η νταντα.με 3 παιδια κ 20.000 εισοδημα με ενοικιο ανεργη ουτε δουλεια μπορω να βρω,ουτε νταντα να πληρωσω

συμφωνω να υπαρχει ενα οριο. το θεμα ειναι πιο οριο? και γω που εβγαλα το 2010 40.000, πιστεψε με το 2012 δε μπορω να πληρωνω παιδικο ή/και νταντα για τρια παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Milhsa me tin ipefthini toy programmatos stin etaa thn Ka mpaloti i opoia mou ipe oti to thema apasxolei polles miteres. Ekana kataggelia sto sinigoro tou politi ki esteila minima stis vrixeles sthn etaa. Epikoinonisa me radiofonikous stathmous. Apo ola sthn etaa mou ipan na ginoun kataggelies ki apo allous ke tha kinithei kati

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες . Και να σου δώσω ένα απλοϊκό παράδειγμα :

Αποφασίζω εγώ να δώσω μια υποτροφία σε ένα φοιτητή που μπαίνει πρώτη φορά στο Πανεπιστήμιο . Θέλω όμως ο φοιτητής να είναι μεταξύ 18-20 χρονών , να έχουν εισόδημα οι γονείς του 15000 ? , να κατάγεται από την Κρήτη , και να έχει πχ μαύρα μακριά μαλλια ( ακραίο αίτημα που μπορεί να έχω ) .

Αυτό τι σημαίνει , ότι όλοι οι φοιτητές που δεν ανήκουν στα παραπάνω κριτήρια , θα μπορούν να κινηθούν δικαστικά εναντιών μου , επειδή δεν τους συμπεριέλαβα και αυτούς ;;;

Η ΕΕΤΑΑ είναι μια εταιρία ΑΕ που έχει σαν σκοπό να διαθέσει τα χρήματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ , σύμφωνα με κάποιους όρους και κανόνες . Οι όροι αυτοί και οι κανόνες δεν είναι απαραίτητο να αρέσουν σε όλους . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι μπορεί να την τραβάει ο κάθενας στα δικαστήρια .

Τουλάχιστον εγώ έτσι το καταλαβαίνω .

και στο site της ΕΕΤΑΑ αναφέρει :

Η Ε.Ε.Τ.Α.Α. έχει σκοπό την παροχή επιστημονικής και τεχνικής υποστήριξης σε φορείς της Αυτοδιοίκησης καθώς και σε φορείς του Δημοσίου και του Κοινωνικού τομέα. Επιπλέον και για την επίτευξη του σκοπού της συμμετέχει σε μεγάλο αριθμό Δικτύων και Συνεργασιών

Φιλικά Λευτέρης

συμφωνω, και γω ετσι σκεφτηκα στην αρχη. οτι αυτο τους κατεβηκε, αυτο προκυρηξανε. αλλα δεν ειναι το ιδιο. γιατι τα χρηματα που διατιθενται δεν ειναι ιδιωτικα!!!!! και θεωρω ρατσιστικο το να μου απαγορεψουν να υποβαλω τα χαρτια μου λογω εισοδηματος. γιατι τις αλλες χρονιες δεν ειχαν οριο και τωρα ξαφνικα το θυμηθηκαν? αν απο την αρχη ηταν ετσι, θα το δεχομουν. αλλα δε μπορει στα καλα καθουμενα φετος να αλλαζουν τα δεδομενα. περσι εκανα τα χαρτια μου και περασαμε. φετος τι θα κανω δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Milhsa me tin ipefthini toy programmatos stin etaa thn Ka mpaloti i opoia mou ipe oti to thema apasxolei polles miteres. Ekana kataggelia sto sinigoro tou politi ki esteila minima stis vrixeles sthn etaa. Epikoinonisa me radiofonikous stathmous. Apo ola sthn etaa mou ipan na ginoun kataggelies ki apo allous ke tha kinithei kati

καλα οτι για γινει ενημερωσε μας. απο περιεργεια θελω να μαθω τι θα πουν. εγω δεν ειμαι υπερ του οριου αφου με μορια μπαινουμε ετσι κι αλλιως. δεν ξερω ...φετος ειναι και πολυ λιγοτερα τα λεφτα. ισως ετσι να εβαζαν οριο στις αιτησεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...