Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια από ποιο μήνα και μετά σας αφήνει ο γιατρός να βάφετε νύχια; Εμένα μου έχει απαγορέψει τα μαλλιά αλλά τα νύχια μου έχει πει από την αρχή ότι μπορώ να τα βάφω. Εγω βέβαια φοβάμαι και δεν τα έχω βάψει έως τώρα αλλά τώρα που ανοίγει ο καιρός έλεγα μήπως φτιάξω λίγο τα ποδαράκια. Πήρα και μανό από το φαρμακείο για να μην έχει πολλά χημικά (λέμε τώρα..)

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Koρίτσια μου να κανω κι εγω μια ερώτηση? Εψαξα το θεμα, αλλά δεν βρηκα κάτι παρόμοιο, εκτός αν μου ξεφυγε και ζητώ συγνώμη.

Η μπεμπα μου τον Σεπτέμβριο θα ειναι 25 μηνών.

Ο σταθμός που θελω να δηλωσω ανήκει στην κατηγορία Α1.2 και σίγουρα θα τον δηλωσω.

Οι άλλοι σταθμοί (για να συμπληρώσω τους 4 μπας και εχουμε καμιά ελπίδα) ανήκουν στην κατηγορία Α1.1 Μπορώ να τους δηλώσω ή δεν εχω δικαίωμα να βάλω και τις δυο κατηγορίες?

Αλλη μια κουτή ερώτηση... Δεν βλεπω πουθενά στις δομές κατηγορία Β (ολοκληρωμένης φροντίδας). Δεν εχει για Αττική?

Θερμά Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

μονο μια κατηγορια μπορεις. και να το πας βαση ηλικιας γιατι αν δηλωσεις διαφορετικες δομες απο την ηλικια θα σε απορριψουν χωρις δικαιωμα ενστασης....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η Α1.1 ειναι για βρέφη από 2 μηνών εως 2,5 χρονων

Η Α1.2 ειναι για βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 χρονών

ειμαι σωστή και για τις δυο κατηγορίες (2 χρονων ειναι η μικρή μου, άρα δεν εμπιμπτει αλλού), αλλά μπορώ να τις βαλω και τις δυο? αυτό ειναι το θεμα μου...


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλες!! μήπως έχει χρόνο και διάθεση καμιά πανέμορφη, πανέξυπνη, ταλαντούχα και φιλεύσπλαχνη να μου απαντήσει αν γνωρίζει αν στο σημείο που ζητάνε Βεβαίωση ανεργίας ΟΑΕΔ για τον σύζυγο κάνει η κάρτα ΟΑΕΔ (πολύ θα το ήθελα λείπει ο σύζυξ ταξίδι). Επίσης καταλήξαμε ότι θέλουν το εκκαθαριστικό για το 2011 έτσι;

Ευχαριστώ!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοπέλες!! μήπως έχει χρόνο και διάθεση καμιά πανέμορφη, πανέξυπνη, ταλαντούχα και φιλεύσπλαχνη να μου απαντήσει αν γνωρίζει αν στο σημείο που ζητάνε Βεβαίωση ανεργίας ΟΑΕΔ για τον σύζυγο κάνει η κάρτα ΟΑΕΔ (πολύ θα το ήθελα λείπει ο σύζυξ ταξίδι). Επίσης καταλήξαμε ότι θέλουν το εκκαθαριστικό για το 2011 έτσι;

Ευχαριστώ!!

Μα για αυτό ζητάνε βεβαίωση ανεργίας από οαεδ γιατί δεν κάνει η κάρτα ανεργίας. Από την κάρτα ανεργίας μόνο δεν φαίνεται αν ειναι ή όχι μακροχρόνια άνεργος.

Επίσης καταλήξαμε ότι βάζουμε οποίο εκκαθαριστικο μας συμφέρει ή του 11 ή του 12.

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό ζητάνε βεβαίωση ανεργίας από οαεδ γιατί δεν κάνει η κάρτα ανεργίας. Από την κάρτα ανεργίας μόνο δεν φαίνεται αν ειναι ή όχι μακροχρόνια άνεργος.

Απλά είχα μια ελπίδα...οπότε ο σύζυγος μου που παρόλο είναι σχεδόν 2 χρόνια άνεργος επειδή δεν πήγε να ανανεώσει την κάρτα στην ώρα του και έβγαλε καινούργια δε θα θεωρείται μακροχρόνια άνεργος...μια τρύπα στο νερό.:?

Ευχαριστώ πολύ πολύ καλαμαράκι!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα ο μόνος οργανισμός που πιστοποιεί την ανεργία είναι οαεδ... Δεν γίνεται αλλιώς! Αλλά σου επαναλαμβάνω κ την κάρτα να είχε ανανεωμένη πάλι θα χρειαζόταν βεβαίωση από τον οαεδ ότι είναι τάδε μήνες άνεργος. Αλλιώς κ εγώ λέω πως είμαι ελέφαντας...πρέπει να το αποδείξω κ να το πιστοποιήσει ο οργανισμός ελεφάντων πχ...

Link to comment
Share on other sites

Η Α1.1 ειναι για βρέφη από 2 μηνών εως 2,5 χρονων

Η Α1.2 ειναι για βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 χρονών

ειμαι σωστή και για τις δυο κατηγορίες (2 χρονων ειναι η μικρή μου, άρα δεν εμπιμπει αλλού), αλλά μπορώ να τις βαλω και τις δυο? αυτό ειναι το θεμα μου...

Ζουζουνελ είναι η ίδια κατηγορία απλά υποχωριζεται λόγω ότι κάποιοι σταθμοί που παίρνουν μέρος έχουν άλλη ηλικία υποδοχής.

Εσυ θα δεις σε ποια κατηγορία ανήκουν οι σταθμοί σου κ αυτό θα γράψεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα ο μόνος οργανισμός που πιστοποιεί την ανεργία είναι οαεδ... Δεν γίνεται αλλιώς! Αλλά σου επαναλαμβάνω κ την κάρτα να είχε ανανεωμένη πάλι θα χρειαζόταν βεβαίωση από τον οαεδ ότι είναι τάδε μήνες άνεργος. Αλλιώς κ εγώ λέω πως είμαι ελέφαντας...πρέπει να το αποδείξω κ να το πιστοποιήσει ο οργανισμός ελεφάντων πχ...

Είπα μπας και η καρτούλα που εκδίδει σφραγίζει και πιστοποιεί αυτός ο οργανισμός είχε κάποια αξία...

ευχαριστώ ξανά


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Δηλαδή στην αίτηση να βάλω x και στην Α1.1 και στην Α1.2 ?

Φοβαμαι μην κανω καμιά πατάτα και την απορρίψουνε.. :oops:

δεν θα σε απορριψουν.συγνωμη αν σε αποθαρυνα πριν. νομιζα οτι ελεγεσ για α1 και α2. μπορεις να σημειωσεις και τα δυο καλη μου αφου εχεις αντιστοιχες δομες. στην περιοχη που μενω καμια δομη δεν ειναι Α1.1. ολες ειναι Α1.2

απο την στιγμη που εχεις καντο ομως. και προσεξε λιγο στο πως θα δηλωσεις τις δομες. δηλαδη.... αν μαζευεις λιγα μορια μην βαλεις πρωτη δομη καποια που δινει μονο 15 θεσεις.... θα βαλεις καποια που δινει περισσοτερες θεσεις για περισσοτερες δυνατοτητες να μπεις εκει.

οτι θες εδω ειμαστε...εχεις μεχρι την Δευτερα στις 13:30 για παραδοση αιτησης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλες!! μήπως έχει χρόνο και διάθεση καμιά πανέμορφη, πανέξυπνη, ταλαντούχα και φιλεύσπλαχνη να μου απαντήσει αν γνωρίζει αν στο σημείο που ζητάνε Βεβαίωση ανεργίας ΟΑΕΔ για τον σύζυγο κάνει η κάρτα ΟΑΕΔ (πολύ θα το ήθελα λείπει ο σύζυξ ταξίδι). Επίσης καταλήξαμε ότι θέλουν το εκκαθαριστικό για το 2011 έτσι;

Ευχαριστώ!!

δεν ξερω αν μπορεις να δηλωσεις τον αντρα σου ανεργο χωρις χαρτι και οταν σε απορριψουν να κανεις ενσταση στελνοντας το χαετι απο τον οαεδ. φανταζομαι θα εχει γυρισει ο αντρας σου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚριστινGRZ παρηγγειλα, σου έχω έτοιμη κ ξαπλώστρα έλα τώρα Παρασκευή είκοσι Ιούλιο δύο χιλιάδες δώδεκα στις δώδεκα και δέκα μμ...
Μαζέψου από διακοπές πρώτα και μετά σφύρα μου!
Η Α1.1 ειναι για βρέφη από 2 μηνών εως 2,5 χρονων

Η Α1.2 ειναι για βρέφη από 8 μηνών έως 2,5 χρονών

ειμαι σωστή και για τις δυο κατηγορίες (2 χρονων ειναι η μικρή μου, άρα δεν εμπιμπει αλλού), αλλά μπορώ να τις βαλω και τις δυο? αυτό ειναι το θεμα μου...

Δε μπορώ να πω με σιγουριά, αλλά νομίζω είσαι οκ
Γεια σας κοπέλες!! μήπως έχει χρόνο και διάθεση καμιά πανέμορφη, πανέξυπνη, ταλαντούχα και φιλεύσπλαχνη να μου απαντήσει αν γνωρίζει αν στο σημείο που ζητάνε Βεβαίωση ανεργίας ΟΑΕΔ για τον σύζυγο κάνει η κάρτα ΟΑΕΔ (πολύ θα το ήθελα λείπει ο σύζυξ ταξίδι). Επίσης καταλήξαμε ότι θέλουν το εκκαθαριστικό για το 2011 έτσι;

Ευχαριστώ!!

Εάν ο σύζυγος είναι μακροχρόνια άνεργος, απαιτείται βεβαίωση από τον Ο.Α.Ε.Δ. ότι είναι άνεργος κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης.

Εκκαθαριστικό ή 2011 ή 2012, όποιο σε βολεύει καλύτερα (αν έκανες δήλωση μέσω ίντερνετ, κι έχεις προσωρινό εκκαθαριστικό, πας αυτό με υπευθ.δήλωση επικυρωμένη σε κεπ περί αληθών στοιχείων και προσκόμισης εντός 5 ημερών του οριστικού, όταν το έχεις)


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...