Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλημέρα

επειδη χτες διαβαζα τη προκυρηξη οσο αφορα του παιδικους σταθμους λεει μεσα οτι δε μπορει να γινει αλλαγη σε δομη χωρις ενημερωση και τη συμφωνη γνωμη της ΕΕΤΑΑ,,,αμα θες στο κανω κοπι,,,,αλλα τωρα θα κοιμασαι,,,,:tongue::tongue::tongue: αμα ηταν ετσι τοτε γιατι βαζουμε 4 επιλογες διαφορετικες???εγω εβαλα 4 δημοσιους μονο ο ενας ειναι σχετικα κοντα οι αλλοι ειναι στο διαολου τη μανα αλλα τους εβαλα,,,,δεν εχει λογικη αυτο που λεει γιατι σε αυτο που θα περασεις μπορει να περασεις 75 σπο τιε 90 θεσεις και ο κοντινος σου να εχει 55 θεσεις που εχουν καλυφθει απο αλλες,,πως θα σε παρουνε εσενα δηλαδη απο εκει???χαζοι ειναι,,,,

Καλημερες!!!

Μακαρι να κοιμόμουν... Από τα μαλλιά με τραβούσαν το πρωί τα πιτσιρίκια για θάλασσα... Σερνομαι όμως!!

Κι εμένα άτοπο και παρατυπο μου ακούστηκε, ο πλησιεστερος Π.σταθμός μας χρειάζεται αυτοκίνητο οπότε προτίμησα άλλους δημοτικούς σταθμούς μιας και δεν γλυτωνω το μεταφορικό μέσο. Αν κατάλαβα καλά, αυτό προτείνουν σε όλες, να δηλώσουν δλδ όσούς περισσότερους δημ.σταθμούς μπορούν και μετά να γίνει η επιλογή βάσει διεύθυνσης κατοικίας, απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο κ φυσικά αν κι εφόσον περάσουμε, δεν θα το δεχτώ...

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια άνεργη μπορεί να μαζέψει τόσα πολλά μόρια, το σίγουρο όμως είναι ότι τελικά οι εργαζομενες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα

επειδη χτες διαβαζα τη προκυρηξη οσο αφορα του παιδικους σταθμους λεει μεσα οτι δε μπορει να γινει αλλαγη σε δομη χωρις ενημερωση και τη συμφωνη γνωμη της ΕΕΤΑΑ,,,αμα θες στο κανω κοπι,,,,αλλα τωρα θα κοιμασαι,,,,:tongue::tongue::tongue: αμα ηταν ετσι τοτε γιατι βαζουμε 4 επιλογες διαφορετικες???εγω εβαλα 4 δημοσιους μονο ο ενας ειναι σχετικα κοντα οι αλλοι ειναι στο διαολου τη μανα αλλα τους εβαλα,,,,δεν εχει λογικη αυτο που λεει γιατι σε αυτο που θα περασεις μπορει να περασεις 75 σπο τιε 90 θεσεις και ο κοντινος σου να εχει 55 θεσεις που εχουν καλυφθει απο αλλες,,πως θα σε παρουνε εσενα δηλαδη απο εκει???χαζοι ειναι,,,,

Καλημερες!!!

Μακαρι να κοιμόμουν... Από τα μαλλιά με τραβούσαν το πρωί τα πιτσιρίκια για θάλασσα... Σερνομαι όμως!!

Κι εμένα άτοπο και παρατυπο μου ακούστηκε, ο πλησιεστερος Π.σταθμός μας χρειάζεται αυτοκίνητο οπότε προτίμησα άλλους δημοτικούς σταθμούς μιας και δεν γλυτωνω το μεταφορικό μέσο. Αν κατάλαβα καλά, αυτό προτείνουν σε όλες, να δηλώσουν δλδ όσούς περισσότερους δημ.σταθμούς μπορούν και μετά να γίνει η επιλογή βάσει διεύθυνσης κατοικίας, απλά εμένα δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο κ φυσικά αν κι εφόσον περάσουμε, δεν θα το δεχτώ...

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μια άνεργη μπορεί να μαζέψει τόσα πολλά μόρια, το σίγουρο όμως είναι ότι τελικά πολλές εργαζόμενες θα μείνουν εκτός ακριβώς επειδή εργάζονται κι έχουν εισοδήματα... Πάλι έχει χαθεί η ουσία νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πιστευω οτι ολα ξεκινανε απο το εκκαθαριστικο απλα,,,,εγω εχω χαμηλο οποτε παιρνω απο εκει πολλα μορια,,,οσο ανεβαινει το εκκαθαριστικο τοσο λιγοτερα μορια,,,, γιατι σαν ανεργια παιρνω δεκα μορια μονο,,,,

αυτη που θα παρει πολλα μορια θα ειναι αυτη που εχει χαμηλοτατο εκκαθαριστικο (με το πλαφον 6000 λεω ) και δουλευει (ηδη με αυτα τα δυο ενα 70 θα το βγαλει μινιμουμ,,,,)

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο αγγελουδια,,,,εκτος του εκκαθαριστικου του 2012 που εχεις δικαιωμα να στειλεις δε νομιζω οτι μπορεις να στειλεις και τα ενσημα βαση αυτου

Προσοχή:

1) Η έγκαιρη υποβολή θα αποδεικνύεται μόνο από τον αριθμό πρωτοκόλλου που παίρνει η αίτηση από την Ε.Ε.Τ.Α.Α.. Αιτήσεις ή/και δικαιολογητικά που κατατίθενται ή παραλαμβάνονται μετά τις 23/07/2012, δεν λαμβάνονται υπόψη.

2) Θα λαμβάνεται υπόψη μόνο η πρώτη υποβληθείσα και πρωτοκολλημένη αίτηση.

συμφωνα με το δευτερο μαλλον δε μπορεις να στειλεις τα εσνημα,,,για πειτε ρε κοριτσια για να μη γινει μπερδεμα και την βγαλουν οφ,,,,

Αυτο ειχα διαβασει και εγω αλλα λεει...ΜΕΤΑ αλλά απο κατω λεει ¨θα λαμβανεται μονο η πρωτη..."...ΑΡΑΑΑΑΑΑ...την κατσαμε την βαρκα.Μονο το εκαθαριστικο του ΄12 μπορω να στειλω αποτι καταλαβαινω...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδια για να ξεκαθρισουμε λιγο τα πραγματα ,,,,αυτο το προγραμμα οπως λεει ηρθε πριν τοσα χρονια για να εναρμονισει ,,,,για ν βοηθησει οσες αποκλειονταν απο τη τοτε και μεχρι σημερα προνοια του κρατους οπως τις χαμηλομισθες ,της μονογονεϊκες οικογενειες,τις ανεργες , και ολες αυτες που δε μπορουσαν να στειλουν τα παιδια τους στους παιδικους σταθμους γιατι απλα δε τους δεχονταν,,,,εγια αυτο βαζει πλαφον μεχρι 40000 για αυτο επιδοτει το χαμηλο εισοδημα για αυτο αποκλειει και τους δημοσιους,,,στοχευει σε συγκεκριμενες ομαδες,,,,αυτος ειναι ο σκοπος του προγραμματος,,,φετος στα δικαιολογητικα των παιδικων εκτος εσπα που εβλεπα ηταν Η ΠΡΩΤΗ φορα που δεχονταν να κανει μια ανεργη τα χαρτια της,,,,ΜΑ Η ΠΡΩΤΗ φορα ,,,,εκει ομως ειναι αλλιως η σειρα που μπαινουν τα παιδια ετσι δεν ειναι???

ο πανικος φετος εχει γινει γιατι οι δημοσιοι σταθμοι δωσανε ολες τις θεσεις στο εσπα,,,,για αυτο σφαζομαστε ολοι,,,,μακαρι να καταφερουν να μπουνε ολοι,,,,

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειχα διαβασει και εγω αλλα λεει...ΜΕΤΑ αλλά απο κατω λεει ¨θα λαμβανεται μονο η πρωτη..."...ΑΡΑΑΑΑΑΑ...την κατσαμε την βαρκα.Μονο το εκαθαριστικο του ΄12 μπορω να στειλω αποτι καταλαβαινω...!!!!!!

στειλε και ο θεος βοηθος,,,,σαν εργαζομενη ειχες κανει την αρχικη??

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω κορίτσια και να μου αναπτηροθει το ηθικό, οι περισσοτερες φέτος διαλέγουν κρατικό σταθμό Στις αιτισεις τούς λόγο μεταφορικων στους ιδιοτηκους?

εγω διάλεξα μόνο ιδιοτηκους γιατι δεν υπάρχει μεταφορικο για να τον πάω στον παιδικό κρατικό που είναι μακριά. Οχι οτι έχω ελπίδες με τοσα λίγα μόρια αλλα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω κορίτσια και να μου αναπτηροθει το ηθικό, οι περισσοτερες φέτος διαλέγουν κρατικό σταθμό Στις αιτισεις τούς λόγο μεταφορικων στους ιδιοτηκους?

εγω διάλεξα μόνο ιδιοτηκους γιατι δεν υπάρχει μεταφορικο για να τον πάω στον παιδικό κρατικό που είναι μακριά. Οχι οτι έχω ελπίδες με τοσα λίγα μόρια αλλα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία ...

εγω παντα διαλεγα και διαλεγω τουθς δημοσιους πρωτον γιατι ειναι εδω οι ιδιωτικοι ειναι χαιρετισματα,,,προπερσυ ητανε ενας ιδιωτικος στο προγραμμα περσυ δυο με δεκα θεσεις φετος μπηκανε ολοι οι ιδιωτικοι της περιοχης μου αλλα δεν θελω να τους βαλω εχουν λιγες θεσεις και δε με ενδιαφερει γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα,,,,,προτιμω να τα πηγαινω στο δημοσιο,,,νομιζω ειναι αναλογα την περιοχη και τις θεσεις,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Γιασεμακι συμφωνώ. Αν κι έχω κάνει αίτηση στον Δήμο, αναγκάστηκα να μπω και στην διαδικασία της εεταα μιας και οι περισσότερες θέσεις έχουν δωθει εκεί. Και φυσικά το πιθανότερο είναι να μείνω εκτός πανηγυρικά...

Δεν βαριέσαι, Καλά να είμαστε και θα την βρούμε την λύση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παντως πιστευω οτι ολα ξεκινανε απο το εκκαθαριστικο απλα,,,,εγω εχω χαμηλο οποτε παιρνω απο εκει πολλα μορια,,,οσο ανεβαινει το εκκαθαριστικο τοσο λιγοτερα μορια,,,, γιατι σαν ανεργια παιρνω δεκα μορια μονο,,,,

αυτη που θα παρει πολλα μορια θα ειναι αυτη που εχει χαμηλοτατο εκκαθαριστικο (με το πλαφον 6000 λεω ) και δουλευει (ηδη με αυτα τα δυο ενα 70 θα το βγαλει μινιμουμ,,,,)

και χαμηλο εκκαθαριστικο και δουλευει πολυ δυσκολο. ή κρυβει εισοδηματα ή ηταν ανεργη και επιασε δουλεια φετος....

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να ξεκαθρισουμε λιγο τα πραγματα ,,,,αυτο το προγραμμα οπως λεει ηρθε πριν τοσα χρονια για να εναρμονισει ,,,,για ν βοηθησει οσες αποκλειονταν απο τη τοτε και μεχρι σημερα προνοια του κρατους οπως τις χαμηλομισθες ,της μονογονεϊκες οικογενειες,τις ανεργες , και ολες αυτες που δε μπορουσαν να στειλουν τα παιδια τους στους παιδικους σταθμους γιατι απλα δε τους δεχονταν,,,,εγια αυτο βαζει πλαφον μεχρι 40000 για αυτο επιδοτει το χαμηλο εισοδημα για αυτο αποκλειει και τους δημοσιους,,,στοχευει σε συγκεκριμενες ομαδες,,,,αυτος ειναι ο σκοπος του προγραμματος,,,φετος στα δικαιολογητικα των παιδικων εκτος εσπα που εβλεπα ηταν Η ΠΡΩΤΗ φορα που δεχονταν να κανει μια ανεργη τα χαρτια της,,,,ΜΑ Η ΠΡΩΤΗ φορα ,,,,εκει ομως ειναι αλλιως η σειρα που μπαινουν τα παιδια ετσι δεν ειναι???

ο πανικος φετος εχει γινει γιατι οι δημοσιοι σταθμοι δωσανε ολες τις θεσεις στο εσπα,,,,για αυτο σφαζομαστε ολοι,,,,μακαρι να καταφερουν να μπουνε ολοι,,,,

Ακριβώς όπως τα λες είναι τα πράγματα. αυτό όμως που σου απαντώ εγώ είναι ότι ο δημοτικός σταθμός που έστελνα μέχρι τώρα τη κόρη μου, ενώ πέρυσι έδωσε 10 θέσεις στο ΕΣΠΑ και έμεναν 20 για να καλυφθούν από εργαζόμενες, ΔΥ και άνεργες (αν περίσσευαν) φέτος δίνει όλες τις θέσεις (30) στο ΕΣΠΑ, με αποτέλεσμα , άνεργες κοπέλες που έχουν υψηλότερα μόρια λόγω εκκαθαριστικού να μπουν με το πρόγραμμα και εγώ που εργάχζομαι και θα συνεχίσω, αν μείνω έξω να μην μπορώ να στείλω την κόρη μου ούτε καν πληρώνοντας τα τροφεία που πληρώνω σήμερα:evil::evil:

καθώς δεν θα υπάρχουν κενές θέσεις!!!!

εννοείται ότι πρέπει να επιδοτούνται και τα παιδιά των ανέργων μητέρων ώστε να μπορέσουν κι αυτές να αναζητήσουν εργασία, δεν παύει όμως να υπάρχει ένα οξύμωρο

Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν είσαι στην περιοχή μου (και Καλη σου επιτυχία) εδω πειραια μόνο 3 δημόσιοι!! Και πολύ μακριά μου ...πάντως αρκετοί σταθμοί διπλασιασαν τις θέσεις τούς και μακάρι να βολευτούμε ολλες.

Άσχετο, επειδή πρώτη φόρα γράφω στο καφέ γιαυτό μου έχει βγάλει οτι εχω 126 μήνυματα και την φωτο αυτην που την έχω αλλάξει εδω και 1,5 χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

και τι να κανω τωρα? σε αλλον που το ρωτησα αυτο μου ειπε οτι εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο ο οποιοσδηποτε σταθμος αφου δουλευει 12μηνο....

ας σε διαλεξουν πρωτα και μετα τους πας την προκυρηξη και σου λεω εγω....ο σταθμος ειναι δηλωμενος 11μηνος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χεστηκα εγω αν εσυ θες να δουλευεις και αυγουστο.......και ναι οκ εχει δικαιωμα αλλα δεν εχει κανενα δικαιωμα να σε υποχρεωσει να πληρωσεις τον εξτρα μηνα!!!

για να καταλαβεις....εμενα ο σταθμος που ειναι ο σπορος ηδη απο το εσπα με ειδοποιησει οτι 31 ιουλιου τελειωνει το προγραμμα....και αν θελω επειδη μενει 15 μερες ανοιχτος τον αυγουστο(τουριστικη περιοχη)να πληρωσω εξτρα αυτες τις 15 μερες....ειπα οχι και ολα κομπλαν!!!!!!!!!!!!!!!

εν τω μεταξυ δεν υπαρχει πληρης ενημερωση

σε αλλον σταθμο μου ειπαν οτι χρεωνομαι και την γραφικη υλη 150ε....:evil::evil:

ενω στην προσκληση των δομων γραφει οτι συμπεριλαμβανεται το ποσο 100ε στην επιδοτηση...

δεν μπορουν να σε χρεωσουν γραφικη υλη ειναι ξεκαθαρο!!!!!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν χειρότερα, έγραψα και e-mail εεταα αλλά απάντηση δεν πήρα... Και γιατί δεν τους απάντησες εσύ ότι εκείνο τον μήνα εσύ δεν θα πηγαίνεις απλά το παιδί σχολείο κι έτσι δεν χρειάζεσαι την έξτρα υπηρεσία τους;

ετσι τους ειπα αλλα λεει το ξεχρεωνεις τον ιουνιο!!!!!! οποτε ειτε παει ειτε οχι τον αυγουστο τον εχεις πληρωσει:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...