Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλαμαρακι μου είσαι ξύπνιο; Θα δούμε μαζί την ανατολή του ήλιου σήμερα;

Μου σφυριξαν τα μαντάτα, ήμουν σίγουρη πως θα είχαμε αλλαγές αλλά φαντάστηκα η πτωχή ότι θα λακιζαν σταθμοί όπως κ πέρυσι, όχι τέτοια συγκλονιστικα πράγματα! Επειδή από το κινητό δεν μπορώ να μπω στην εεταα, εκτός του ότι δέχονται ΚΑΙ εκκαθαριστικα του 2012, υπάρχει τίποτα άλλο; Πείτε όχι, δεν θα το αντέξω!!!

Αχχχχ χαραμισα μια θέση για σταθμό που δεν υπάρχει περίπτωση να μπω, που πας ρε Καραμητρο με 45 μόρια; Καλά να πάθω όμως εγώ δεν είχα πει ότι δεν με ενδιαφέρουν οι ιδιωτικοί; Στο μεταξύ έχω πάθει πλάκα με τα μόρια που διαβάζω, βρε κούκλες είστε σίγουρες για τα 36 μόρια ΜΟΝΟ από το εκκαθαριστικο;

Τελευταία ερώτηση, μου είπαν από τον Δήμο, πως άσχετα σε ποιον σταθμό θα περάσει το παιδί, θα πάει σε αυτόν που ανήκουμε βάσει διεύθυνσης οικίας. Δεν μίλησα, σκέφτηκα ας περάσει πρώτα κ θα το δούμε, άκυρο δεν είναι όμως αυτό που μου είπαν;

Καλημέρα

επειδη χτες διαβαζα τη προκυρηξη οσο αφορα του παιδικους σταθμους λεει μεσα οτι δε μπορει να γινει αλλαγη σε δομη χωρις ενημερωση και τη συμφωνη γνωμη της ΕΕΤΑΑ,,,αμα θες στο κανω κοπι,,,,αλλα τωρα θα κοιμασαι,,,,:tongue::tongue::tongue: αμα ηταν ετσι τοτε γιατι βαζουμε 4 επιλογες διαφορετικες???εγω εβαλα 4 δημοσιους μονο ο ενας ειναι σχετικα κοντα οι αλλοι ειναι στο διαολου τη μανα αλλα τους εβαλα,,,,δεν εχει λογικη αυτο που λεει γιατι σε αυτο που θα περασεις μπορει να περασεις 75 σπο τιε 90 θεσεις και ο κοντινος σου να εχει 55 θεσεις που εχουν καλυφθει απο αλλες,,πως θα σε παρουνε εσενα δηλαδη απο εκει???χαζοι ειναι,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα

εγω εστειλα χτες e-mail στην εεταα και τους ειπα οτι ετσι οπως τα εκαναν ευνοειται η ανεργη και οχι εγω που δουλευω. εγω μαζευω 9 μορια λογω εκκαθαριστικου (21.776 ) και αλλα 35 απο εργασιακη σχεση, δηλαδη 44 μορια. εγω που δουλευω ακόμη..... η συνιφαδα μου που το παιζει αγροτισα αλλα τα κτηματα της ειναι 120 χλμ μακρια μαζευει 71 λογω εκκαθαριστικου. και καθεται σπιτι της........ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

καλημερα!!

κακως ομως μπαινεις σε αυτη τη διαδικασια,,,,καθε χρονο ετσι ειναι,,,,:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ο παιδικος σταθμος που αναφερεται οτι θελει εξτρα χρηματα γιατι ενω εχει δηλωσει 11μηνες δουλευει 12 θεωρω οτι οκ εχει δικιο....φιλεναδα σου λεει εγω δηλωσα 11 μηνες και με καλυπτει το εσπα για τοσο.....αλλα εγω σε διευκολυνω και δουλευω και τον αυγουστο πχ.

εσυ να του πεις φιλε μου εγω ενδιαφερομαι για το 11μηνο που αναφερεται στην δομη σου....αυγουστο εμεις την κανουμε σεϊχελες!!!!!.....μην μασατε....σε σταθμους ιδωτικους δουλευω χροοοοοοοοονια!!!!!!!(δουλευα γιατι εκανα το παιδι και με εστειλαν την μανα)


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

εγω εστειλα χτες e-mail στην εεταα και τους ειπα οτι ετσι οπως τα εκαναν ευνοειται η ανεργη και οχι εγω που δουλευω. εγω μαζευω 9 μορια λογω εκκαθαριστικου (21.776 ) και αλλα 35 απο εργασιακη σχεση, δηλαδη 44 μορια. εγω που δουλευω ακόμη..... η συνιφαδα μου που το παιζει αγροτισα αλλα τα κτηματα της ειναι 120 χλμ μακρια μαζευει 71 λογω εκκαθαριστικου. και καθεται σπιτι της........ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Συμφωνώ και επαυξάνω! εγώ αυτόαπασχολούμενη με σύζυγο ΔΥ, μόρια από εκκαθαριστικό 6 και κάτι (εκκαθαριστικό 31.000 ) + 35 μόρια εργασιακής κατάστασης, 31 και κάτι!!:eek:Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά!!!

πάλι καλά που είμαι επαρχία και ίσως πιάσω κανένα σταθμό!!

Link to comment
Share on other sites

ο παιδικος σταθμος που αναφερεται οτι θελει εξτρα χρηματα γιατι ενω εχει δηλωσει 11μηνες δουλευει 12 θεωρω οτι οκ εχει δικιο....φιλεναδα σου λεει εγω δηλωσα 11 μηνες και με καλυπτει το εσπα για τοσο.....αλλα εγω σε διευκολυνω και δουλευω και τον αυγουστο πχ.

εσυ να του πεις φιλε μου εγω ενδιαφερομαι για το 11μηνο που αναφερεται στην δομη σου....αυγουστο εμεις την κανουμε σεϊχελες!!!!!.....μην μασατε....σε σταθμους ιδωτικους δουλευω χροοοοοοοοονια!!!!!!!(δουλευα γιατι εκανα το παιδι και με εστειλαν την μανα)

ναι μονο που στη συμβαση που εχουν υπογραψει απαγορευεται να ζητησουν τιποτα,,,και επρεπε να αναφερθει κανονικα αυτο,,,,;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωρε φιλε μουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!

Θα φαμε χωμα φετος.

Γιαυτους που εργαζονται και δεν εχουν ενσημα...τι υπαρχει;

Επειδη πρεπει να στειλω συμπληρωματικο, εχω ενσημα απο Γεναρη μεχρι Μαιο του ΄11.Αξιζει να τα στειλω;Αλλαζει κατι στα μορια;Θελω να τα στειλω μαζι με την δηλωση του 12 που ειναι κατατι χαμηλωτερη.Θα αλλαξει κατι στα μορια;

Βοηθηστε παρακαλω γιατι την εχω βαμενη.

Ευχαριστω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ο παιδικος σταθμος που αναφερεται οτι θελει εξτρα χρηματα γιατι ενω εχει δηλωσει 11μηνες δουλευει 12 θεωρω οτι οκ εχει δικιο....φιλεναδα σου λεει εγω δηλωσα 11 μηνες και με καλυπτει το εσπα για τοσο.....αλλα εγω σε διευκολυνω και δουλευω και τον αυγουστο πχ.

εσυ να του πεις φιλε μου εγω ενδιαφερομαι για το 11μηνο που αναφερεται στην δομη σου....αυγουστο εμεις την κανουμε σεϊχελες!!!!!.....μην μασατε....σε σταθμους ιδωτικους δουλευω χροοοοοοοοονια!!!!!!!(δουλευα γιατι εκανα το παιδι και με εστειλαν την μανα)

και τι να κανω τωρα? σε αλλον που το ρωτησα αυτο μου ειπε οτι εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο ο οποιοσδηποτε σταθμος αφου δουλευει 12μηνο....

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξυ δεν υπαρχει πληρης ενημερωση

σε αλλον σταθμο μου ειπαν οτι χρεωνομαι και την γραφικη υλη 150ε....:evil::evil:

ενω στην προσκληση των δομων γραφει οτι συμπεριλαμβανεται το ποσο 100ε στην επιδοτηση...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να τα στειλω αλλα τι θα γραψω συνοδευτικα με τα ενσημα.Δεν πρεπει να γραψω κατι καπου;Την αιτηση την εχω στειλει.Στο συμπληρωματικο θαπρεπε να γραψω κατι για να καταλαβουν τι ειναι αυτα που τους στελνω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα

εγω εστειλα χτες e-mail στην εεταα και τους ειπα οτι ετσι οπως τα εκαναν ευνοειται η ανεργη και οχι εγω που δουλευω. εγω μαζευω 9 μορια λογω εκκαθαριστικου (21.776 ) και αλλα 35 απο εργασιακη σχεση, δηλαδη 44 μορια. εγω που δουλευω ακόμη..... η συνιφαδα μου που το παιζει αγροτισα αλλα τα κτηματα της ειναι 120 χλμ μακρια μαζευει 71 λογω εκκαθαριστικου. και καθεται σπιτι της........ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Καλέ μην σκευτεσε ετσι δεν είνο ολα ιδια νε την γνωστή σου!! Και εγω άνεργη είμαι αλλα έχω 25 μόρια !!

Καλη επιτυχία σε ΟΛΕΣ και δεν υπάρχει αξιζει δεν αξίζει όσες κανουμε τα χαρτί έχουμε λόγους και τα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

και τι να κανω τωρα? σε αλλον που το ρωτησα αυτο μου ειπε οτι εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο ο οποιοσδηποτε σταθμος αφου δουλευει 12μηνο....

εσυ δηλωσε κανονικα καταρχην τους σταθμους που θελεις,,,,δες που θα περασεις ,,παραλληλα οταν την εεταα τελειωσουν με τις αιτησεις απο δευτερα θα σηκωνουν τα τηλεφωνα και παρε και πες τους ακριβως τι σου ειπανε,,,ή στειλε μαιλ,,,,κανονικα εινια παρανομο και δεν εχει λογικη,,αυτο που δινει η εεταα ειναι συνολικα για ολους τους μηνες που θα φιλοξενηθει το παιδι,,,,δηλαδη αυτος απασχολει το προσωπικο δωδεκα μηνες δε τους δινει αδεια???ή τα παιδια μενουν χωρις δασκαλα ενα μηνα και εχουν αλλη για αυτο το μηνα της αδειας τη δασκαλας???πριν λιγο καιρο ενας παιδικος τον ιουνιο-ιουλιο μειωσε τις ωρες που κρατουσε τα παιδακια και τοτε ειπανε της κοπελας (απο εκει στο παρεντς ητανε το θεμα ) οτι ειναι παρανομο και επρεπε απο την αρχη να το διευκρινιζε,,,, το λεει ξεκαθαρα και η προκυρηξη αν θελετε ριξτε ενα βλεφαρο λιγο πιο πανω στα χτεσινοβραδυνα,,,,απαγορευεται να ζητησουν τοφεια εγγραφες υλικα κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

α καλα ειμαι ξανθια ασχετα οτι ειμια κοκκινομαλα εχω χασει τη μπαλα με τις ημερομηνιες χααχχαχααχχααχχαχααχ

οποτε εαν μπει πλαφον στο εισοδημα οπως περσυ τα μορια μου ειναι 36,1+10 (σαν ανεργη απλη πια και οχι με επιδοτηση ) συνολο 46,1 δηλαδη 46

σωστα???ξεχναω κατι???

μαλλον παω ξυπολυτη στα αγκαθια με αυτα τα μορια ,,,τελεια!!!

εντιτ: τωρα μπηκα στη περσυνη κατασταση να δω τι μορια ειχα περσυ και ειχα 27,1 και μπηκε η κορη η μεγαλη η μικρη δε τακαταφερε,,,,λετε??με καιει πολυ γιατι εχω σχεδον ετοιμη δουλεια μονο να τακτοποιησω την μικρη θελω η μεγαλη παει νηπιο,,,αλλιως παλι θα κατσουμε σπιτι ,,,,τι σας λεω το πονο μου συγνωμη ολες στο ιδιο καζανι βραζουμε,,,,,

μηπως μπορει καποια να μου πει εναν εβγαλα σωστα τα μορια μου???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είμαι ήδη σε άδεια και θα γύρισω στις 20`08 σήμέρα τους πήρα τηλ. γιατι εχτες το απόγευμα κατάλαβα τι έγίνε δεν έιχα τσεκάρει .Έστειλα το εγκυρο εκκαθαριστικο σημείωμα μέσω gsis απλά εκτυπωμένο απο τον ύπολογιστη μου δεν μου ειπαν κάν για επικύρωση και ναι είχα κάνει την αίτηση 14-ο7 πρίν μπω στο καράβι.Υποτίθεται μου είπαν οτ οσ0 ι κάνουν αίτηση απο 16 και μετά ειναι ενήμεροι για την τροποποιήση και μπορούν να επιλέξου.την λογιστρια μου πχ.που ενημέρωσα δεν την ενδιέφερε γιατι πέρσι ειχε εγκυμοσύνη αρα του 2011 ήταν πιο ευνοικο για εκεινη.

Καλή επιτυχιά και πάλι σε ολες αν και φέτος τρελλά δύσκολο.Φανταστειτε 14-ο7 αρθ.πρωτ/ 2000 κατι

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο αγγελουδια,,,,εκτος του εκκαθαριστικου του 2012 που εχεις δικαιωμα να στειλεις δε νομιζω οτι μπορεις να στειλεις και τα ενσημα βαση αυτου

Προσοχή:

1) Η έγκαιρη υποβολή θα αποδεικνύεται μόνο από τον αριθμό πρωτοκόλλου που παίρνει η αίτηση από την Ε.Ε.Τ.Α.Α.. Αιτήσεις ή/και δικαιολογητικά που κατατίθενται ή παραλαμβάνονται μετά τις 23/07/2012, δεν λαμβάνονται υπόψη.

2) Θα λαμβάνεται υπόψη μόνο η πρώτη υποβληθείσα και πρωτοκολλημένη αίτηση.

συμφωνα με το δευτερο μαλλον δε μπορεις να στειλεις τα εσνημα,,,για πειτε ρε κοριτσια για να μη γινει μπερδεμα και την βγαλουν οφ,,,,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...